Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623096 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Натални карти
« Отговор #525 -: Юли 26, 2014, 10:59:49 pm »
Енигма,за целта е измислен Меркурий-младите хора са най-силни.Там,където попада Меркурий в картата дава възможност да "храним" силата си. :)

Защото не са натоварени със страхове

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #526 -: Юли 26, 2014, 11:12:14 pm »
Между другото не мога да плувам, по-точно мога, стига да не знам, че е дълбоко, ако усетя, че не мога да стъпя на нещо твърдо потъвам моментално, иначе от детската градина бях записана на плуване, после в училище. Много обичам водата (море, басейни...), но ме е страх да не потъна в нея. Сигурно за това често сънувам, че се давя.

Може да има такъв  превод на това твое отношение към  дълбокото- страх те е да потънеш в емоциите си ,за да не се изгубиш,примерно ,защото ти липсва Земя или същата е блокирана ,примерно.И ако е така наистина ,трябва да се научиш  да приемаш съзнателно ограниченията на физическия свят -в натала за същото ползваш Сатурн и Меркурий.Най-лесното е да привикнеш към редовен график във ежедневието.Например- определяш си специални часове за релаксирано хранене,умерени упражнения и достатъчно почивка .И след известно време ,виж пак какво ще сънуваш ,свързано с водата ?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #527 -: Юли 26, 2014, 11:13:30 pm »
Защото не са натоварени със страхове

....защото се влюбват  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Натални карти
« Отговор #528 -: Юли 27, 2014, 01:18:08 am »
Енигма,за целта е измислен Меркурий-младите хора са най-силни.Там,където попада Меркурий в картата дава възможност да "храним" силата си. :)
Доразвий го още заради мен, моля те! Меркурий ми е много важен в картата У АЦ и МЦ в 5 дом (заедно с 2 са ми най-важните домове, имам по три планети там).

Сатин, може да си направиш една такава визуализация - спомняш си сън, в който се давиш, в началото ще е неприятно, остави емоцията да те завладее. След това като потънеш, се представи как потъвайки не умираш, ами изведнъж установяваш, че можеш да дишаш. И след това се остави на самата визуализация, ако искаш, да те води какво виждаш там. Ако е страшно, режисирай си тюркоазени морета или светло зелени води. Може да я направиш няколко пъти в един и същ или различен сценарий - потъваш, но не умираш, а откриваш, че можеш да дишаш и под вода, че си амфибия. Това е начин да кажеш на езика на подсъзнанието, че си готова да влизаш и по-надълбоко. Може и да не влезеш, важното е да не те е страх.

Аз обожавам да плувам. Научих се сама, като гледах хората. Всичко мога да плувам. Давила съм се в морето като дете. Плувала съм и нощем в черната вода. Плувам и навътре в него. Но винаги остава едно чувство за безпокойство, все едно имам барометър, който сам си мери количеството риск. Всяка вода знае, че е много по-дълбока, отколкото се вижда от брега. Не че ме е страх, а имам сензор за опасност.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #529 -: Юли 27, 2014, 02:56:00 am »
Мдаа, дъра-бъра
Какво да победи водата, като няма цел, накъдето-натам, какви изпарения, наситен въздух и т.н. Искам някаква карта на военачалник с акцент на риби, но ако обичате - без ъглов юпитер или марс
Или без карта-да се върнем на Кърт Кобейн, уискито и самоубийците

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #530 -: Юли 27, 2014, 03:11:26 am »
Мдаа, дъра-бъра
Какво да победи водата, като няма цел, накъдето-натам, какви изпарения, наситен въздух и т.н. Искам някаква карта на военачалник с акцент на риби, но ако обичате - без ъглов юпитер или марс
Или без карта-да се върнем на Кърт Кобейн, уискито и самоубийците
той има много риби в натала ли?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #531 -: Юли 27, 2014, 08:55:37 am »
Мдаа, дъра-бъра
Какво да победи водата, като няма цел, накъдето-натам, какви изпарения, наситен въздух и т.н. Искам някаква карта на военачалник с акцент на риби, но ако обичате - без ъглов юпитер или марс
Или без карта-да се върнем на Кърт Кобейн, уискито и самоубийците

Ти колко си без цел ?!?
Смел не е аналог на силен ,военен не е аналог на силен,Кърт Кобейн не е аналог на дъра-бъра,защото е победител,даже и ти го(по) знаваш-факт! ;)
Сега разбра какво съдържа коментарът ми във връзка със силата,Рибите и Водата ,предполагам ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #532 -: Юли 27, 2014, 09:44:10 am »
Smarta , според това как е поставен Меркурий в натала ни ,показва какви грижи ще вълнуват ума ни и как работи същия ,а домът където се намира -къде сме неспокойни,любопитни ,изобретателни , адаптивни.Така че ,докато поддържаме ума си млад , т.е. работещ според това ,от което има нужда -ние сме способни да улавяме и/или имитираме сила.Не напразно ,когато Меркурий е поставен добре в картата ,по някакъв начин във връзка с въздуха ,функционира свободно/леко .Наблюдаваш как са поставени Юпитер и Уран в натала и каква им е връзката с Меркурий,3/9-11/12 -ти .
Ти като каква излезе ,след периода тр.Плутон -Слънце и тр. Уран/Нептун върху Луна/Меркурий  в натала ти и как се чувстваш ,когато има транзит през 7ми дом ?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #533 -: Юли 27, 2014, 10:51:06 am »
Пробвах и аз с калкулатора. Системи за изчисляване на силата на планетите има много, тази не знам каква е, но ми излязоха най-силни Марс ( 5.8 ), Слънцето ( 5.2), Луната ( 4.8 ) и Уран ( 4.8 ).

Ба, имам паралел Марс-Плутон.  :o
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Натални карти
« Отговор #534 -: Юли 27, 2014, 10:52:17 am »
Smarta , според това как е поставен Меркурий в натала ни ,показва какви грижи ще вълнуват ума ни и как работи същия ,а домът където се намира -къде сме неспокойни,любопитни ,изобретателни , адаптивни.Така че ,докато поддържаме ума си млад , т.е. работещ според това ,от което има нужда -ние сме способни да улавяме и/или имитираме сила.Не напразно ,когато Меркурий е поставен добре в картата ,по някакъв начин във връзка с въздуха ,функционира свободно/леко .Наблюдаваш как са поставени Юпитер и Уран в натала и каква им е връзката с Меркурий,3/9-11/12 -ти .
Ти като каква излезе ,след периода тр.Плутон -Слънце и тр. Уран/Нептун върху Луна/Меркурий  в натала ти и как се чувстваш ,когато има транзит през 7ми дом ?!?  :)
Рени, благодаря ти за разяснението! Последното не ти разбрах въпроса. Имаш предвид квадрата на Плутон към Слънцето ли, защото съвпадът ще е след 15 години? И през 7 дом всякакъв транзит ли?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #535 -: Юли 27, 2014, 10:57:01 am »
Наскоро имахме такава тема - антисии, паралели и контрапаралели, виж там.

Паралелите по деклинация ги смятат.

Но с тия онлайн калкулатори се чудя, не знам каква система за точкуване използват, а са много.

Всъщнот не е паралел, а контрапаралел, отчасти ги приравняват към опозициите, но с по-слаб ефект.
« Последна редакция: Юли 27, 2014, 11:15:07 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #536 -: Юли 27, 2014, 11:51:36 am »
Рени, благодаря ти за разяснението! Последното не ти разбрах въпроса. Имаш предвид квадрата на Плутон към Слънцето ли, защото съвпадът ще е след 15 години? И през 7 дом всякакъв транзит ли?

Не ,квадрат тр. Плутон в Стрелец и да,всеки транзит през 7-ми дом ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Натални карти
« Отговор #537 -: Юли 27, 2014, 12:27:13 pm »
Не ,квадрат тр. Плутон в Стрелец и да,всеки транзит през 7-ми дом ?!?
Ще ти отговоря в темата за транзитите.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Натални карти
« Отговор #538 -: Юли 27, 2014, 02:35:21 pm »
той има много риби в натала ли?

Ето

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Натални карти
« Отговор #539 -: Юли 27, 2014, 02:39:54 pm »
Сега разбра какво съдържа коментарът ми във връзка със силата,Рибите и Водата ,предполагам ?!?

Аз пак не разбрах, а и май няма да разбера, защото няма как да я приема за силна. Силна, като разрушение на индивида да, но не и направи силен въпросния.
За да е силен човек се иска яка психика, това не е по възможностите на водата