Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623166 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #540 -: Юли 27, 2014, 03:00:59 pm »
Аз пак не разбрах, а и май няма да разбера, защото няма как да я приема за силна. Силна, като разрушение на индивида да, но не и направи силен въпросния.
За да е силен човек се иска яка психика, това не е по възможностите на водата

Цитат
За да е силен човек се иска яка психика

Къде в натала се подвизава същата -4/8/12,водни домове;Луна /Плутон(Марс) /Нептун(Юпитер) -виж колко са ти яки,същите и ще разбереш. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Натални карти
« Отговор #541 -: Юли 27, 2014, 03:16:24 pm »
Рени, може ли да сложиш една карта с акцент вода, която да доказва твърдението ти, моля  :)

Щото аз мога да сложа доста повече, при които човекът се е саморазрушил, потънал, удавил

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Натални карти
« Отговор #542 -: Юли 27, 2014, 03:29:53 pm »
Изводът от дискусията до тук е, че всяка стихия има сила и слабост. Мисля, че открихме (топлата) Вода.  :)  Имам една карта на много рибешки човек, чийто живот е трагедия на посредствеността. Имам и една огнена карта, почти без вода, човекът се саморазрушава с оптимизъм, безотговорност и огнена вода.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Натални карти
« Отговор #543 -: Юли 27, 2014, 03:56:41 pm »
Мдаа, дъра-бъра
Какво да победи водата, като няма цел, накъдето-натам, какви изпарения, наситен въздух и т.н. Искам някаква карта на военачалник с акцент на риби, но ако обичате - без ъглов юпитер или марс
Или без карта-да се върнем на Кърт Кобейн, уискито и самоубийците

тр.Марс влезе в Скорпи и цъфна картата на Кобейн -с Марс Скорпи и  4 рибешки с саморазрушителни зависимости
доколкото си спомням и Чарли Шийн има същият  Марс /Нептун в Скорпи + Слънце/Уран/Плутон в опозе на Сатурн Риби  и опитите да  се хакне с алкохол +дрога са обществено известни

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #544 -: Юли 27, 2014, 04:14:06 pm »
Ти колко си без цел ?!?

Достатъчно точни карти има в нета, за да се обръщаме към моята при всеки подобен спор.

Ако държиш на водните домове, тогава отговорът ти евентуално би се трансформирал в сила на луна, марс, юпитер, в което по- има логика, евентуално

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #545 -: Юли 27, 2014, 05:36:04 pm »
Аз започнах коментара  си с едно изречение и в него е пълният отговор,на това ,което зная по въпроса на Смарта.След като тя си обясни питанката с достатъчно планети във въздух ,значи съм била ясна.

Papy,когато приложиш споделена информация към своята карта ,научаваш повече за себе си и ти е по-лесно да откликнеш на същата като съдържание,защото е минала през твоята гледна точка .
Относно картата на К.Кобейн ,много Вода,чак ти иде да си включиш чистачките ,само че същата я държат Сатурн и Юпитер, с ъглов акцент и диспозитор в екзалтация,4/8/12 -огнени и най-слабото му място  е ...може би 7-ми дом?!? Ще попитам Gauri,как тя се справя със стелиум Венера/Сатурн/Слънце в Риби и Меркурий мисля беше там и откъде черпи сила ?!?  :)
Кобейн е легенда и то не само ,защото е бил велик наркоман ,а защото е оставил следа в музиката на 20 в.,а аз на такива им казвам победители  и силни хора,защото е можел да си пийва ( а той не е пиел) в компания с другари и да обвинява нерадостното си съжителстване със семейството си ,както много други и да не прави нищо.Това че ,куршум му е навестил мозъка,не го прави  (не)силен ,а избор-изход,според мен.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Натални карти
« Отговор #546 -: Юли 27, 2014, 05:43:23 pm »
Пиел е, как не - http://www.astro.com/astro-databank/Cobain,_Kurt?

Цитат
Diagnoses : Psychological : Abuse Alcohol (Near terminal, depressed)

Diagnoses : Psychological : Abuse Drugs (Nearly overdosed a month before suicide)

Предполагам сам обаче, не в компания.

Венера - изключително студена и влажна и много силна - ъглова, екзалтирана, в хайз. Луна и Юпитер също овлажнени и много силни.
« Последна редакция: Юли 27, 2014, 05:47:31 pm от Mirabella »

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Натални карти
« Отговор #547 -: Юли 27, 2014, 05:51:04 pm »
Пиел е, как не - http://www.astro.com/astro-databank/Cobain,_Kurt?

Предполагам сам обаче, не в компания.

Венера - изключително студена и влажна и много силна - ъглова, екзалтирана, в хайз. Луна и Юпитер също овлажнени и много силни.
И музиката му такава - влажна и силна. Чуя ли го по радиото, веднага сменям станцията, не защото не ми харесва, но ми идва в повече.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #548 -: Юли 27, 2014, 06:08:38 pm »
Пиел е, как не - http://www.astro.com/astro-databank/Cobain,_Kurt?

Предполагам сам обаче, не в компания.

Венера - изключително студена и влажна и много силна - ъглова, екзалтирана, в хайз. Луна и Юпитер също овлажнени и много силни.

Имах предвид ,че не е бил алкохолик. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Натални карти
« Отговор #549 -: Юли 27, 2014, 06:43:21 pm »
Имах предвид ,че не е бил алкохолик. :)
Водата е зависима, към какво е вторично. Най-често към хора.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #550 -: Юли 27, 2014, 06:46:15 pm »
Водата е зависима, към какво е вторично. Най-често към хора.

....защото отразява всичко,особено хората. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Натални карти
« Отговор #551 -: Юли 27, 2014, 07:30:12 pm »
Прави впечатление при Кърт, че женските планети са силни, ето -троновете може и да са психологически разглезени...и -неподготвени точно за тежки житейски психодрами. Днес млада овенка ми каза за изпозващите дрога-лигльовци, бягство, опитвала е , но явно идеята ,че не владее ситуацията не й допада, овен-бори се. Той има и тронов марс, но трансформацията по плутон и уран в 1 може би в широк смисъл е ахилесовата пета. Много риба и едни такива/уран, плутон/ изисквания по дева от съдба, живот....Слънцето е перигрин в 7 дом, другото натоварване от риби го повлича и лесно-заради тригон юпитер. Няма планети във въздушен знак, да сложат малко-разум над емоциите. Слънцето  е в дома на падението си, мъж гледаме-слънце слабо, женските-силни, перигринесто и в риби. НЯМА НИЩО В ОГЪН. И по Джоунс-фигурата в картата има какво да се каже, но и така стана дълго. Иначе сатурн  се радва в риби но на определени градуси, декади-мисля последната. Не му знам биографията, но приятелката ,която ме запали по астрология, слушаше Нирвана, Гънс ..и си ме облъчи яко с музиката им тогава.
Рени, водата като отразява не се ли губи-вид ескапизъм пак, понеже нали говорим силни хора/Смарта/, оттам тръгна. Иначе и във филмчетата магичните герои са аморфни, изчезват, изпаряват се.
За мен сатурн е силата, към светилата, е ,сухарщината е в повече ,но за себе си са силни, и вероятно самодостатъчни-търпят се сами себе си, но мисля,че са и самотни, ако не са от достатъчните.... :012:

Преди време като четях биографиите на великите художници, музиканти, забелязах, че повечето по човешки са мъченици, в духовен план-по нептун са гениални, за мен това не е никаква венера , а висшата й октава-нептун. При поетите е същото-самоубийства бол, бързо живеят, бързо горят, ранен край. Иначе, наистина ползват енергия от някакъв по-висш източник, пак нептун.
« Последна редакция: Юли 27, 2014, 08:36:32 pm от enigma »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #552 -: Юли 27, 2014, 07:39:39 pm »
Enigma ,аз тръгнах оттам ,от слабото ни място -в картата на Кобейн Сатурн е в Риби в 7-ми и държи и упр.АСЦ ,Водата -бясних защото носи сила.Нали трябва да се сглоби пъзела ,в една карта няма само Вода ,но има оазис,а щом има такъв ,има и пустиня с камили ?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Натални карти
« Отговор #553 -: Юли 27, 2014, 07:47:38 pm »
Enigma ,аз тръгнах оттам ,от слабото ни място -в картата на Кобейн Сатурн е в Риби в 7-ми и държи и упр.АСЦ ,Водата -бясних защото носи сила.Нали трябва да се сглоби пъзела ,в една карта няма само Вода ,но има оазис,а щом има такъв ,има и пустиня с камили ?!?  :)
И Аладин с лампата и джинове.... :08: Разбирам те, защото съм нептуново-ориентирана натално, и -с радост, нептун все пак е и вдъхновението, но Рибите са силни и най-силни, когато живеят духовен живот, според мен. Карен Зондаг казва, че 12 дом/риби/ като символизъм имат цел да се самоизлекуват през живота. После може и на другите да помогнат. Те са и жертвата и насилника Потнециално. Аз много ги харесвам, не знам що, пък девите с типичните недостатъци са ми най-анти.
« Последна редакция: Юли 27, 2014, 07:51:56 pm от enigma »

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Натални карти
« Отговор #554 -: Юли 27, 2014, 07:54:46 pm »
Алкохолът и наркотиците са средство човек да избяга от реалността, която не харесва и несъответства на неговите нужди/желания.
Кътр Кобейн е с разбито детство, заради развод на родителите, явно от там тръгват проблемите. Той сам е казвал, че е нещастен и прекалено чувствителен... Реалността не е съответствала на нуждите му-Слънце, Венера, Луна.
Гениалността му е голяма и неоспорима, но тя няма нищо общо със силата.

Не знам колко е достоверно http://manifest.bg/2013/10/26/kurtcobainletter/