Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 624176 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #615 -: Август 06, 2014, 12:57:18 pm »
Ами назначен е. Не е автентичен лидер, нито му е автентична партията.

Вдига "революция" на приказки - повечето празни, но на практика нищо не прави и нищо не променя. Когато си напълни кесията според личния си стандарт за достатъчност, може и сам да се оттегли от активна позиция на политическата сцена. Не мога да не му призная, че е доста амбициозно говедце, но него конкретно именно властолюбието може да го погуби - трябва много да внимава къде стъпва и къде плюе.  ;D

Далеч не всички хора със Слънце в съвпад с Марс и Уран са с дух на реформатори и революционери, но някои от тях много умело използват революционни лозунги и настроения и прокарват псевдореформи в обществото. И някак много добре им се получава да изнасят скандални и компроментиращи факти за другите, а те самите да останат с "бели гащи".

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #616 -: Август 06, 2014, 03:37:33 pm »
Не че няма и палачинкаджии със Слънце в първи дом, но в комбинация с Марс и Уран наистина по-трудно ще успява да минава между капките - скандалът е тяхната стихия, ако не намерят някоя по-фокусирана и градивна изява. А той нали уж за кауза се бори? В политиката повечето са така - все хора с кауза, но рядко с морал.  ;D

Интересно, при него няма акцентирани Лунни възли, но може би благодарение на това по-малко ще се лашка между двете крайности - резки възходи и зашеметяващи сривове. Но от друга страна и няма толкова изразено влияние върху масовата психика, каквото и да говори от трибуна.
« Последна редакция: Август 06, 2014, 03:40:53 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Натални карти
« Отговор #617 -: Август 06, 2014, 03:58:23 pm »
и моето слънце е в 10, но нямам такива амбиции, каквито му се приписват в тази област.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #618 -: Август 06, 2014, 04:01:28 pm »
Ако Слънцето е в 10 дом, в кой знак според вас трябва да е Асцендентът?

На Козирог като че ли не ми прилича, но знае ли човек - все пак има и СЛВ в същия знак. Но може и да е изгряващ Стрелец.

От накшатрите тогава бих предположила Пурва Ашадха за Козирог или Джиештха за Стрелец.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Натални карти
« Отговор #619 -: Август 06, 2014, 04:08:09 pm »
Гледаш ли сега, Съни,  каква голяма разлика има между публичния му имидж и "домашния". Ти казваш - дал е работа на много хора. А публиката мисли, че е бил марионетка и параванче за някой друг, който е раздавал пари от негово име. Ти казваш, че е непосредствен, наивен и чистосърдечен. А на публиката от дистанция ѝ изглежда повърхностен, простоват и поради това самовлюбен и гьонсурат. Ти казваш, че не е мижитурка, ама как да не е, като е палачинкаджия и само търси батко, за който да се пришие.

Права си, не ще да е Слънцето в десети дом тук, а по-близо до 12-ти, защото има много майя в начина, по който го възприема широкият свят и по-близкото му обкръжение.

И аз имам близки със Слънце в десети - не обичат светлините на прожекторите, не им е нужно да се тикат там, даже са малко срамежливи и много дискретни, при това със Слънце в Козирог. :012:

Дай да питаш майка му кога е роден и да се разбере ;D.

ПС. Шегувам се, не ми е интересен въобще. Само се надявам да не замърсява повече телевизиите с присъствието си.
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #620 -: Август 06, 2014, 04:27:35 pm »
А не мислите ли, че в периода, в който започна зашеметяващият възход в кариерата му, трябва някой тежък транзит да е удрял оста МС/ІС в хороскопа му? Всъщност кога започва този възход - кога става шеф на телевизия, кога влиза в политиката? Транзитен Сатурн в Дева или във Везни?

Ако предположението на Дияна относно Слънце в 12 дом е близо до истинския час, бих предположила или накшатра Вишакха на АС, но в скорпионската част, или изгряваща Свати - тя може да даде и променливост, и резки обрати в живота. При изгряваща накшатра Свати Меркурий ще е близо до АС, Венера е в 10 дом, Луната и СЛВ отиват в 3ти в западната карта.

Всъщност не - при изгряваща Вишакха Слънцето отива в 11 дом в западната карта, Венера е близо до МС. Абе сякаш Свати по ми се връзва, особено в съчетание с изгряващ Меркурий.

Иначе в така построената сидерална карта Раху и Юпитер минават в Стрелец и 3 дом от Лагна - ето я демагогията, умението да убеждава посредством високопарни и популистки лозунги и самоувереността, която излъчва. И в съчетание с изгряващ Меркурий може да даде медийна и журналистическа кариера. При този час Луната ще управлява 10 дом и се намира в 4ти - това също е предпоставка за стремеж към известност и влияние. Луна в Уттара Ашадха дава и добри юристи, а и като цяло хора, които знаят как да използват силата на словото, как да оборят някого с порой от думи.



« Последна редакция: Август 06, 2014, 04:32:52 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Натални карти
« Отговор #621 -: Август 06, 2014, 04:29:22 pm »
Съни, за добрия и качествен род ни трябва силен и бенефичен У4, или поне ъглови и подкрепящи бенефици. Първата му съпруга май също произлиза от такъв род - значи и У7 трябва да е силен.
За филологическото образование - може би трябва да търсим Меркурий като управител на девети - не непременно Дева или Близнаци, но може би все пак въздушен к9. За журналистиката също май ще ни трябва някакъв Меркурий във връзка с МС.
Доколкото образованието и първата му професия са свързани - може к9 и к10 и да са с общ управител.
За децата - не знаех, че има две, но първородният е син - дали трябва У5 да е в мъжки знак :017:. Не е задължително, но не пречи. Няма братя и сестри - някой кофти и безплоден у3.
Бързото издигане и скандалното срутване на публичната сцена може и от сатурн в десети да се пръкне, а управителят на МС в Скорпион дава специфично разбиране за добро/зло, което може да пасне и на политическата му "кариера".

Лили, много ми хареса фразата за каузата и морала. Ще я пратя на един от другите ни настоящи политическите лидери, също Везни, но роден на мойта дата :P. Точно тия дни започна да го сърби и него моралът изневиделица, а цяла година все за кауза говори.
« Последна редакция: Август 06, 2014, 04:31:30 pm от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #622 -: Август 06, 2014, 04:38:29 pm »
А всъщност в сидералната карта Луната и Раху не са ли в една и съща накшатра, макар и в съседни знаци?

От Гали знам, че в такъв случай влиянието на планетите се смесва, макар и да не е налице съвпад в един и същи знак.

При този шеметен устрем към върха все някъде рахувско влияние би трябвало да има, в една или друга форма.  ;)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Натални карти
« Отговор #623 -: Август 06, 2014, 04:42:43 pm »
Аз също съм завършила Българска филология и нямам въздушен к9, а огнен в стрелец :)
А също и психология, не ли? И не работиш по нито едно от двете висши? А къде ти е Юпитер?
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #624 -: Август 06, 2014, 04:47:23 pm »
Едната ми колежка е с БФ и цял живот работи само в журналистиката - Дева на МС, съвпад Венера/Меркурий във Водолей/3 дом, АС на границата между Скорпион и Стрелец - според мен Стрелец, много й личи. Но тя има много въздух - само Слънцето е в Риби, а всичко останало "лично" е в Близнаци и Водолей.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Натални карти
« Отговор #625 -: Август 06, 2014, 05:11:25 pm »
Толкова хора има със Слънца в 1-ви, че и в 12-ти с обществени изяви и в политиката, че да се правят заключения как това било абсурдно, не е сериозно просто.
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #626 -: Август 06, 2014, 05:13:58 pm »
И в 11ти да е, пак ще е силно изявено и може да даде стремеж към социални изяви.
А тук имаме Слънце с изявена есенциална характеристика (няма значение дали е + или -, в случая не е перигрин), при това в съвпад със Спика.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Натални карти
« Отговор #627 -: Август 06, 2014, 05:50:02 pm »
Аз бих обвинила Венера му - диспозитор на стелиума във Везни. Някъде четох сравнение на Венера в Дева с Пепеляшка, която толкова много мечтаела да отида на бала, но вместо това трябвало да върши мръсната (ежедневна) работа. А неговата Венера при това апликира към квадрат със Сатурн. Представяте ли само как му се иска да получава внимание и похвали от "краля"? Да се почувства като принц?

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Натални карти
« Отговор #628 -: Август 06, 2014, 05:52:48 pm »
А за да дразни така Сатен, също довод за водолейска луна :29:

А точно обратното, водолейските Луни са ми от любимите, особено тези в квадрат с моята.


Повредено Слънце в 1-ви ми се вижда адекватно, за неговото комплексирано поведение. Както и този Марс, който така се напъва да е Марс, че е чак е смешен до безобразие. Дияна беше написала много точно определение-трагикомичен типаж.
Представете си го този смешко на среща с високопоставени лица от други държави  :85: Да дига олелия в някое предаване, нямам против, ама не и да представлява държавата. То поведението му е като на някой заклет чалгаджия  ;D Иска му се да е нещо, което няма как да бъде.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Натални карти
« Отговор #629 -: Август 06, 2014, 06:00:25 pm »
Ето затова казвам да не се прави ректификация на човек, когото не познаваме, защото Diyana слага безплоден к3 и въздушен к9, без да знае, че има сестра, на която много държи, както и второ дете и т.н.

Е, не, Съни, не слагам нищо и не му строя карта, казах ти, че не ми е никак интересен. Стори ми се, че ти си му построила карта и понеже го познаваш добре, на база на казаното от теб предложих някои хрумки.
De omnibus dubitandum est