Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623020 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #750 -: Септември 28, 2014, 02:08:35 am »
Satin, точен ли е часът на раждане ? И долавя ли се нещо дяволито в осанката на тази дама,нямам предвид палаво,по-скоро дяволско ?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Натални карти
« Отговор #751 -: Септември 28, 2014, 07:54:15 am »
Ха, юпитер в осми-наследство?
Юпитер в 8 дом,Водолей може да не се изрази основно,точно като наследство,въпреки че може и това.Може също да бъде неочаквани "протекции свише" в трудни моменти.Спасяване от големи опасности в точния момент.Едно време не разбирах този Юпитер във Водолей.Напук на астроаксиомите вече смятам,че не е безсилен нито по дом,нито по знак. Наистина обаче се изразява неочаквано,излиза от нищото.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Натални карти
« Отговор #752 -: Септември 28, 2014, 08:58:40 am »
Satin, точен ли е часът на раждане ? И долавя ли се нещо дяволито в осанката на тази дама,нямам предвид палаво,по-скоро дяволско ?!?  :)

Ми мисля от майка си го знае, така че не е ясно колко е точен.
Няма дяволско  :)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Натални карти
« Отговор #753 -: Септември 28, 2014, 09:05:30 am »
Добре де, фортуна е ъглова, диспозитора и в 7-ми от нея, Луната в 10-ти от нея

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Натални карти
« Отговор #754 -: Септември 28, 2014, 09:13:29 am »
Добре де, фортуна е ъглова, диспозитора и в 7-ми от нея, Луната в 10-ти от нея

Седми дом, но осми знак, десети дом, но 11 знак. Тази оценка е на база домификация дом=знак. Може ли данни на лични, сатен?
De omnibus dubitandum est

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Натални карти
« Отговор #755 -: Септември 28, 2014, 09:46:06 am »
Стигнах до извода, че проблемите идват главно от Венера, държи голяма част картата, много силна, но пък заточена.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #756 -: Септември 28, 2014, 09:52:16 am »
Относно любовта, венера винаги е замесена, но какви партньори идват, можем да съдим по слънце и марс, а марс в опозиция на сатурн не е от най-добрите конфигурации
Нито венера квадрат луна, както и Мирабела писа.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Натални карти
« Отговор #757 -: Септември 28, 2014, 10:02:34 am »
При всичките триплецитен упр. е Венера, която е и диспозитор на Слънцето и Марс. Сатурн У7, Венера У5 имат тригон който все пак дава надежда. Луна квадрат Венера е проблемен да, много си личи в поведението. Луната е добре, но Венера, ако успее да я коригира малко, то ясно, че не може да я промени, но поне овладее, дали няма да и е по-лесно

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #758 -: Септември 28, 2014, 10:07:39 am »
Стигнах до извода, че проблемите идват главно от Венера, държи голяма част картата, много силна, но пък заточена.

Във ведическата карта Венера е много силно поставена - екзалтирала и в 10 дом от АС, при това не е изгорена, не получава аспекти от малефици. Но доколкото се сещам, Сатурн управлява нейната накшатра, а за самата накшатра казват, че донякъде прилича на Ардра, която е под управление на Раху (и изгрява на АС).

Накшатрата, в която попадат Асцендентът и Луната, дава доста неспокоен и променлив живот, особено през първата половина или поне до към 35-36. За такъв човек наистина може да е препоръчително да придобие ранна самостоятелност, да живее по-далеч от семейството.

Екзалтирало Слънце в съчетание с Раху в 11 дом дават и успех в социума, силни покровители, амбиция и хъс да си постига целите (Слънцето управлява 3 дом във ведическата карта). Също така умение да се наложи, когато е необходимо.

Проблемно поставени са Марс и Юпитер, същевременно и двете планети получават аспект от ретрограден Сатурн в 6 дом - това може да преполага отлагане или забавяне на брака, спънки, конфликти и разногласия с партньори, в по-млада възраст води до чести раздели - както Сатен спомена, тя ги отхвърля. Същевременно Луна на АС и силна Венера в 10 дом я правят много привлекателна и магнетична в очите на хората, желан обект е и за противоположния пол, но винаги остава една дистанция, невидима бариера. По всяка вероятност трудно ще се реши на брак, но причината не е в липса на потенциални партньори, а в нейната преценка дали един мъж е "подходящ". Но без да видя навамша (д9) не мога да бъда по-детайлна относно перспективите за брак и партньорски отношения. В основната карта (д1) има предпоставки за проблеми в тази насока.






« Последна редакция: Септември 28, 2014, 10:10:44 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #759 -: Септември 28, 2014, 10:14:27 am »
Ми мисля от майка си го знае, така че не е ясно колко е точен.
Няма дяволско  :)

Благодаря,за информацията. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #760 -: Септември 28, 2014, 11:00:11 am »
За връзките- Луна/Меркурий/Сатурн, У1/У7/4 в конфигурация Секира, свързана като липса на връзка с корените й.Ако не е разбрала нищо от това или въобще не знае, е принудена винаги да започва отначало, все едно отсичаш клока на който седиш.Нужда от реорганизация по оста 5/11-и. Транзит,прогресия към опозицията Марс/Сатурн, Av-Vx, ще има възможност да отсича всичко ненужно.
Меркурий/Венера -дава дистанция,неангажираност за/към близка връзка, тук и в Овен
Венера/Луна/Нептун напрегнати аспекти в женска карта- не искам да се виждам такава, каквато съм
Луна/Венера квадрат като Луна е на трон-Да обичаш на инат, с "разскъсана " рокля
За професията-Юпитер,той държи потенциала й в тази сфера,във въздушен знак и става фокус като единствена планета в тази стихия,отразяващ амбициите й .Меркурий отговаря за изпълнението на същите,по силно изразителен начин.Всяка транзитна,прогресивна точка в 12*-15* Овен/Стрелец дават възможност да се следва посоката в тази сфера.
Когато си намери мястото и усети, че се чувства като "у дома си", ще бъде удовлетворена за връзки,престиж....Нуждае се от пътуване,преместване,смяна на местоживеене.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #761 -: Септември 29, 2014, 08:18:11 pm »
А ти знаеш ли всъщност какво искаш ?
Знаеш ли, че светът може би не се върти около теб ?
Знаеш ли  как биха се случили темите,които те вълнуват ?
Задаваш ли си такива въпроси, свързани  с това,как би могла да задоволиш своите нужди и потребления? Готова ли си да инвестираш в една връзка, да жертваш егото си ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #762 -: Септември 29, 2014, 08:46:27 pm »
Защо всички връзки се провалят? Може би просто ти самата ги окачествяваш като провал. Каква според теб трябва да бъде една връзка, за да не кажеш, че се е провалила?  :)

Ако говорим за това каква жена си, нищо ти няма - би трябвало да си достатъчно женствена, магнетична, емоционална и чувствена натура. Но има нещо, което може да отблъсква мъжете, които първоначално си привлякла - силният стремеж да му се въздейства, като му се вменяват твоите собствени желания все едно, че са негови - на някои мъже това им се струва твърде натрапчиво и впоследствие се отдръпват. Не е като да нямаш завишени изисквания, но това не го казвам с лоши чувства. :)
« Последна редакция: Септември 29, 2014, 08:49:50 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Натални карти
« Отговор #763 -: Септември 29, 2014, 09:09:46 pm »
А ти знаеш ли всъщност какво искаш ?
Знаеш ли, че светът може би не се върти около теб ?
Знаеш ли  как биха се случили темите,които те вълнуват ?
Задаваш ли си такива въпроси, свързани  с това,как би могла да задоволиш своите нужди и потребления? Готова ли си да инвестираш в една връзка, да жертваш егото си ?  :)
   :012: Ами мисля,че е много млада,за да ги знае тези неща.И като гледам тригонът Плутон от 5Д  към асц не мисля,че може да си жертва егото.  :012:
Периодът няма как да е лесен заради транзита на Плутон през ДСЦ-как се любят в натала двамата със Сатурн само!И двамата тронови на знак и Сатурн гърчи всичко от 8Д.  :012: И Сатурн в Скр върху нат Плутон.Това тук ще е адско за брак и любов-хич да не се опитва да има връзка докато Сатурн не излезе.А ако се омъжи не мисля,че би живяла много добре с Козирог или Скр.
 Предлагам да позабрави глупостите за връзките и любовите за известно време и да се съсредоточи върху собственото си развитие.Този Марс там горе ми харесва-да пробва в неговите професии-поне пътят по МЦ не е толкова трънлив,колкото любовните и въпроси.
 Сатурн в 8Д би могъл да доведе/принуди до сексуални лишения/въздържание,но имам пример Сатурн в Стрелец там,който изобщо не е аскет  ;). А и във аскетизма за сметка на кариерата няма нищо лошо наистина.
  П.П:Не мога да разбера този свят какво е ревнал за връзки без значение пол/години,занимание-кандидати колко щеш.  :)
Луна в Лъв-трябва да и се засвидетелства царствен респект....от простосмъртни-каква е файдата.
Там,от 11Д Слънцето и тригонира ДСЦ-това е много хубаво,но бракът няма да е по любов,а по "приятелство",дали няма да е с Риби/Вод или Нептун/Уран в 1Д? Внезапна романтика,телепатия ;). Плутон също има отношение към Дсц,в благоприятен аспект така,че дали като стигне върху Уран,Нептун няма да се случи случката?   :d030: ;)

Хич не ми се мисли за пожарите в душата на натива-трябва да се справи с всичките си страсти и задръжки,както и с манията и за признание и разни други капризи и да се хармонизира в себе си(ако иска).Всеки е имал противоречия и да не знае от къде го сърбят сърбелите като е бил на 20 години.Хайде да си мине и тя по нейния път на прегаряне и да си се научи.Тя иска всичко да и падне както си го романтисва в главата-да ама когато се научи как да го принуди да стане тогава.  ;)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Натални карти
« Отговор #764 -: Септември 29, 2014, 09:22:23 pm »
Искам да задам един въпрос на 666,ако не е удобен да не отговаря:  :)
Ти как си представяш секса,самия физически секс като акт-не любовта,а секса?Стана ми много интересна как действа забраната от Сатурн в 8Д.Друг е въпросът,че там,в тази насока се трупа най-много опит и се изгражда сигурност като се изпитват лишения,а защо не и чрез много опит в сексуалните контакти. Темата секс в картата еключова в любовните отношения.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030: