Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 601130 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #975 -: Март 05, 2015, 05:06:19 am »
Странно ми е как и по какъв начин идеализира обекта на чувствата си , с този подчертан Стрелец... всичко е повърхностно и лежерно.Не се прави  на бохем, по простата причина,че няма особено големи финансови възможности, което не се е опитвал никога да скрива.Това обаче не ми се връзва нещо със високото самочувствие - би могъл да си мълчи относно финансоеото си положение вместо да го споменава изобщо.. ..А може това просто да е меркантилен си търси заможна партньорка ..
Четеш избирателно и мен специално не си прочела правилно!
Не съм писала, че идеализира обекта на чувствата си, а че има нужда, търси е идеалната любов и това е по Нептун в съвпад с Венера в скорпион, а не от Слънце, Марс, Меркурий в стрелец.
Под бохем съм имала предвид, а и не само аз, състоянието на духа, а не да виси по кръчмите и да демонстрира висок стандарт. Нищо в картата не показва да е меркантилен, точно обратното- ако надуши отсрещната страна, че има такова мислене и отношение към него, към любовта и към живота общо, е склонен да се отдръпне-  мъжете с асц везни са деликатни, в старанието да не наранят жената, може да се държат дистанцирано, защото не са сигурни в това какво ще стане и не искат да дават напразни надежди, както и да разочароват. 

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #976 -: Март 05, 2015, 01:53:37 pm »
Виждам, че отчиташ доста голям орбис за съвпад между Венера и Нептун.Аз не го отчитам чак като съвпад :012:
Аспектите биват по орбис и по знак, в случая аспекти от рода на Луна/Венера-Плутон, Венера/Луна- Нептун се вземат под внимание и когато е налице знаков аспект.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #977 -: Март 05, 2015, 02:08:03 pm »
Развалихме си приятелските и колегиални отношения в един момент и аз , понеже не съм злопаметна, след време се опитах да го заговоря,но той каза, че изобщо не го интересува какво смятам да му кажа.Подадох ръка, но я отхвърлиха вероятно от гордост или злопаметност.
Това е моята карта, в която имам силно изразена Дева :D.Надявам се рано или късно да му мине ???
Понеже имате еднаква Луна се предполага да имате еднакви емоционални потребности, но начина по който всеки ги задоволява е различен- той е с Марс в дева, а ти с Марс в рак, нормално е неговия Марс да настъпи твоята Луна, след като са в съвпад- той е свикнал да му е гадно, понеже си има този съвпад по натал, отработил го е досега много пъти при напрегнати аспекти от транзитни малефици  :)
Твоят Сатурн квадратира неговото Слънце- ти си наранила неговото его, не очаквай да му е било розово и да има хубави спомени от този квадрат, синастричен Сатурн може буквално да поболее партньорското Слънце когато го квадратира, нормално е да иска да забрави и да продължи без теб ако иска да оцелее.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #978 -: Март 05, 2015, 03:11:40 pm »
toroni, мислите ти, желанията са обсебени по някой и се идентифицираш със същите,  мислейки си че така ти е удобно, сигурно  -Плутон в 8-ми срещу Меркурий,уАСЦ /ИЦ,Луна, приемаш всяка ситуация, свързана с жест, комуникация, контакти за нещо съдбовно, фатално в романтичната област -нодална ос квадрат от 5-ти към у1. Юпитер у7-ми и поставен в 7-ми е, спрял месец декември в твоя 4-ти дом, в градуса на Марс -държиш обстоятелствата в личния ти живот да стават по твоя начин, макар и не така видимо, надценила си нечии емоции, отношение и/или имаш /-ла си големи очаквания по отношение на личните си преживявания с ....Нептун е срещу твоята винаги подготвена да реагира като че ли по план Луна, а сега й се налага да си изясни емоционалната природа и то по начин, противоположен на този, който ти познаваш.Нептун е най-високо в картата ти в момента и затваря наталната подвижна тао-квадратура Сатурн-Луна-Нептун, с тригон към Меркурий : " Не всичко каквото искаш да мислиш е, такова в действителност." Меркурий и Сатурн движат при теб картата и е добре да следиш кога са в лек аспект и мунданно, и по транзит към наталните, за да имаш реална оценка за случващото се около теб. Карта с подвижен акцент, винаги реагира с притеснение и безпокойство на всяка една промяна, защото избира да се адаптира към същата, изживявайки кризите по-скоро мисловно, а не впускайки се с емоции и чувства. Срещайки обаче силни страсти, драматични, дълбоки, обсебващи чувства, от ситуации/хора, подвижният тип хора се объркват и се лутат като пате в калчища и се надяват другия/-ите да разрешат "Случаите на Поаро". Луна в Дева квадрат Сатурн, Слънце/Венера в Близнаци, АСЦ Близнаци и Юпитер ретро в 7-ми дом опозиция Меркурий, всичко това малко трудно може да демонстрира твоята иначе любяща и загрижена женска природа -друго виждат другите. Мисля, че имаш конфигурация ветрило в картата, която беше индикация за силно независим натив, но с вътрешно напрежение и е много важно да е мотивиран, но не съм много запозната, нека другите да се включат, интересна е тази конфигурация. Ти си в най-вълнуващият период, периодът на Урановата опозиция , там е и Хирон,а Уран е упр.МЦ , според мен не е време за изчакване и нагаждане, по въпросите свързани с 5/10-ти домове, а за експериментиране и току виж в периода края на март и началото на април една "криза" ще ти донесе възможност. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #979 -: Март 05, 2015, 04:10:22 pm »
toroni, поправките във взаимоотношенията са по-удачни, когато Меркурий е в ретро фаза, 19.05. до средата на юни и мисля месец октомври. Слънчевото затъмнение месец март попада в твой 10-ти дом, а той е и кардинален, видим и би трябвало да искаш да случиш нещо в личния си живот, а Лунното затъмнение с Уран и Меркурий там е, в твоя 5-ти дом върху Уран у МЦ и Юпитер е секстил  към същото.затова предположих, че ако си достатъчно настроена да уловиш мига -бум! Ти си Слънчеви Близнаци, а Меркурий при теб е подвластен на Луна и би трябвало всяка лунация да е полезна за теб като информация за делата по съответната сфера.
А иначе хората виждат първо Сатурн у теб и после Слънце/Венера - в страха си да не" стъпиш" или кажеш нещо накриво и всичко да е безоблачно, демонстрираш интелектуална дистанция.:)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #980 -: Март 05, 2015, 09:23:49 pm »
Дори и с наранено его, един широко скроен човек ще прости рано или късно, но той явно не е от тези.
Изживявала съм синастричен Сатурн квадрат мое Слънце/Венера и не ми беше никак добре- много дълго страдах и го изживявах :'(

аз също много съм страдала от Сатурн, който ми квадратеше Слънцето, на няколко пъти се е случвало, и изобщо не искам да си спомням за тези, по които страдах, защото не страдам от мазохизъм- прощавам, но не забравям!

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Натални карти
« Отговор #981 -: Март 06, 2015, 07:32:14 pm »
Развалихме си приятелските и колегиални отношения в един момент и аз , понеже не съм злопаметна, след време се опитах да го заговоря,но той каза, че изобщо не го интересува какво смятам да му кажа.Подадох ръка, но я отхвърлиха вероятно от гордост или злопаметност.
Това е моята карта, в която имам силно изразена Дева :D.Надявам се рано или късно да му мине ???

Наблюдавам колко са показателни транзитите за настоящите събития  на тежките планети в картите:
Моя карта- тр.Сатурн съвпад нат. Нептун в 6 ти дом(колеги).Нептун е У11 дом(приятелство,надежди).Тр.Хирон съвпад К11 .
Негова карта - тр.Сатурн съвпад Слънце в 3 ти дом(комуникация),Слънце е У11 дом.Тр Нептун на К6(колеги) в квадрат Слънце У11. :017:
Но транзитите отминават рано или късно и съответно картината ще се смени, надявам се :012:

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Натални карти
« Отговор #982 -: Март 08, 2015, 09:47:00 pm »
Тук за да не отварям нова тема  :)
Гледах сивите нюанси, както очаквах само пушилка се вдигна около него, става само за убиване на час и половина, поне повече актови сцени да имаше, но и това липсваше  ;D

Но ми стана интересно на какво в натала може да се дължи това отклонение от нормите в сексуалните предпочитания. То си имало и наименование-BDSM  :012:
Ето малко карти, сега ще разглеждам http://www.astro.com/wiki/astro-databank/index.php?title=Special%3ASearch&profile=default&search=Dominant+Submissive&fulltext=Search.
Кои хора биха били в ролята на подчинени и кои в тази на господарите. Какво да гледаме Марс и Луната  :017:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #983 -: Март 08, 2015, 10:58:05 pm »
Вода и Въздух,поставени в сигнификаторите за сексуални предпочитания,като Водата почти винаги е свързана с Риби/Нептун,а Въздуха с Везни в ролята на "подчинен", Скорпион/Плутон и Водолей -доминиращ. Луната в земен знак, също е готова  за всякакви "подвизи", защото същата е похотлива в тази стихия. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Натални карти
« Отговор #984 -: Март 12, 2015, 08:31:58 pm »
Това е човек, с който се познаваме служебно и бих казала, че имаме приятелско отношение един към друг. Има много интересен живот. Но на моменти чак ме съмнява дали е съвсем адекватен.
Не знам часът на раждане, но 95 процента съм сигурна,  че асц. е Дева. Колебая се малко за Козирог или Стрелец.
Чудя се дали да се захващам за работа с него, защото е прибързан, пали веднага, после мисли. Ама пък с толкова Дева би трябвало да е стратег и да е коректен в служебните партньорства. Как ви се струва на вас?
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Натални карти
« Отговор #985 -: Март 12, 2015, 08:54:21 pm »
Нали в една тема питах за рецепция меркурий/марс-в случая и ретро
Е-сега ще ни кажеш от първа ръка
Според мен ако нещо се прецака може да излезе, че само ти си виновна  :)

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Натални карти
« Отговор #986 -: Март 12, 2015, 09:00:28 pm »
Има в някаква степен инженерно образование, но после се е занимавал с внос и износ, финанси и обществена дейност. Освен в образованието  и в малко бързата характерна реч не виждам в какво друго се изразява рецепцията. Той винаги е прав и винаги е пръв; ) Изказва се като последна инстанция. Не способност за приемане на гледна точка различна от неговата.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Натални карти
« Отговор #987 -: Март 12, 2015, 09:07:33 pm »
И може да те прецака
Както вече казах :)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Натални карти
« Отговор #988 -: Март 12, 2015, 09:46:37 pm »
2 асц Дева,които познавах имаха точно мисленето,че когато нещо се прецака те не са виновни.Не вярвам да те прецака съзнателно,но картата му е много напрегната и ЩЕ допуска грешки.Планетките в Овен с дисп Марс Дева съвпад с Луна,Уран,Плутон не ми харесват. Ако нямш друг избор опитай,но в тази карта виждам нестабилност.Каква е темата на Структурата със Сатурн в Риби с триг Нептун?-Материализазиярня какво? Фармацевтика ;) изкуство?-шегувам се.Не познавам Сатурн Риби със стабилни финанси,но може просто аз да не познавам такива.Внимавай.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Натални карти
« Отговор #989 -: Март 17, 2015, 01:24:29 pm »
2 асц Дева,които познавах имаха точно мисленето,че когато нещо се прецака те не са виновни.
И аз познавам един такъв с асц.Дева и със същото мислене - дъщеря ми  :012: