Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 624139 пъти)

Liliq

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 33
Re: Натални карти
« Отговор #1230 -: Юли 27, 2015, 11:07:18 pm »
Благодаря Ви, че отделихте от времето си! :-*

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #1231 -: Юли 27, 2015, 11:12:50 pm »
Казва думички , но не може да го накараш да я повтори,когато той си реши тогава,по лесно изговаря думи на английски, които е чул от някое детско, отколкото на български. Дадени са насоки за някакво изследване на главичката.
  Сега, покра коментара на Лили, се усетих, че е с Луна в скорпион, също като на голямата ми дъщеря- навремето казваше отделни думички, но в градината, както и у нас, все си мълчеше- иначе първа писта беше по отношение на разходки- носеше си обувките пред вратата, което беше знак да я обуя и излизаме на теферич  :012:  беше ми направило впечатление, че когато се карах на нея, с баща ѝ, най-често с моята майка, тя се затваряше в спалнята и после излизаше с рисунка- обичаше да ни рисува- мен, семейството- явно така се е изразявала по-лесно, отколкото на приказки, които бяха дефицит в онези години
В началните класове посещаваше логопеда в училището. В средните класове също не беше приказлива, чак като се утвърди в нейната си среда и си намери гадже си развърза езика, на 21г  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1232 -: Юли 27, 2015, 11:19:20 pm »
Луната е специфично поставена и слабо аспектирана, търсете някакъв творчески "отдушник" за детето - един от малкото мажорни аспекти на Луната и най-точният е секстил с Венера. Иначе си има знакови тригони, но ми е трудно на прима виста да предположа доколко са действащи.

Венера също е специфично поставена - в квадрат и рецепция със Сатурн. Има заложена свенливост, неувереност, които не импонират на лъвския му Асцендент, и е желателно да се преодолеят в по-ранна възраст, а не да кулминират в юношеството и да резултират в отношенчески проблеми в по-зряла възраст.

От друга страна съвпад, секстил и тригон между Луна и Венера често дават тенденция за привличане на симпатии, такива хора по-лесно се вграждат и приспособяват в група, колектив. Затова според мен не трябва да страни от други деца и да се изолира. В неговия случай е желателно да се постигне баланс между потребността му да остава сам и необезпокояван и потребността от социални контакти, да бъде приет от другите.



« Последна редакция: Юли 27, 2015, 11:20:57 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Натални карти
« Отговор #1233 -: Юли 28, 2015, 07:36:22 am »
Аз се извинявам, че много любопитствам. Може да не ми отговаряте. Правени ли са генетични изследвания на детето? Отново се извинявам за въпроса (интересувам се от генетика).

Liliq

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 33
Re: Натални карти
« Отговор #1234 -: Юли 28, 2015, 02:09:02 pm »
Има заложена свенливост, неувереност, които не импонират на лъвския му Асцендент, и е желателно да се преодолеят в по-ранна възраст, а не да кулминират в юношеството и да резултират в отношенчески проблеми в по-зряла възраст.

От друга страна съвпад, секстил и тригон между Луна и Венера често дават тенденция за привличане на симпатии, такива хора по-лесно се вграждат и приспособяват в група, колектив. Затова според мен не трябва да страни от други деца и да се изолира. В неговия случай е желателно да се постигне баланс между потребността му да остава сам и необезпокояван и потребността от социални контакти, да бъде приет от другите.

Благодаря за насоките Лили!                                                                                                                                                 
Аз се извинявам, че много любопитствам. Може да не ми отговаряте. Правени ли са генетични изследвания на детето? Отново се извинявам за въпроса (интересувам се от генетика).
До колкото съм запозната не са правени генетични изследвания. Ще се поинтересувам как са нещата назад в поколенията и ще пиша . :)
« Последна редакция: Юли 28, 2015, 02:16:01 pm от Liliq »

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Натални карти
« Отговор #1235 -: Юли 28, 2015, 05:20:48 pm »
   :29: :engel016:
Никой от нас няма такива фигури,между тези планети,за да знаем.Това следва ти да кажеш какво е.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #1236 -: Юли 28, 2015, 07:15:23 pm »
Али, уран и нептун не са светила
И изчакай, без да досаждаш, ако някой иска, ще коментира

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #1237 -: Юли 28, 2015, 08:33:26 pm »
Какво ще рече - Нептун съвпад Уран в 8-ми дом(козирог),като управител на дома се явява  съответно Сатурн,който е в 10 дом(водолей), Нептун е управител на 11-дом,а Уран на 10 дом? Това е от моята натална карта.Нещо сам не можах да си направя задоволително обяснение на взаимовръзката между тези светила в картата ми.Благодаря на далите мнението си.
Светила са Слънце и Луна, а Нептун и Уран са планети и на всички родени около 90-та са в съвпад в козирог, голямата ми дъщеря също има съвпад на Уран и Нептун в 8д, където са също Сатурн, Марс и Венера- всичките са в козирог.
Има достатъчно литература в интернет, където може да прочетеш както за съвпада на двете планети, така ѝ за разположението им по дом и в знак.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1238 -: Юли 28, 2015, 09:15:24 pm »
По картата на детенцето

Стана ми интересно дали във ведическия му хороскоп има някоя по-специфична планетна комбинация, която да дава такива проблеми. Едно от класическите правила, които дават затруднения с речта, при него е налице, но за да се каже със сигурност, трябва да се потвърди от няколко фактора.

Ето какво намерих по въпроса:

Цитат

Classic astrology rule about Vak/vacha (Speechless/speech problem). It figures in Jatakalankaar.

"Vak Sthanesh, Gururva, Vyaya, Ripu, Vilaya Sthango
Vagvihina."


Meaning: lord of 2nd house or Guru, if placed in 12th, 6th or 8th house, leads to Muteness/speechlessness. This sloka can also mean problems with speech.


Цитат

Класическо астрологично правило, което предполага немота или говорни проблеми:

Управител на 2 дом или Юпитер се намира в 12ти, 6ти или 8ми дом.


Има и още една комбинация:

Цитат

Association of fifth lord, Mercury and Jupiter in 6th, 8th or 12th makes one speechless and illiterate.


Цитат

Комбинация на у5, Меркурий и Юпитер в 6, 8 или 12 дом


Във ведическата карта на детето Слънцето управлява 2 дом и се намира в 8ми, Меркурий е в сатурнов знак, изгорен и съвпада с малефик /Марс/. Има и рецепция между Меркурий и Сатурн, но в случая участват два неблагоприятни дома 3ти и 8ми, същевременно Меркурий управлява и 12 дом.

Марс управлява 5 дом и заедно със Слънцето /у2 - речта/ и Меркурий се намира в 8 дом, в сатурнов знак. Това би могло да предполага затруднения в общуването, изразяването. Всички тези планети аспектират 2 дом, а той се свързва с речта и с началното образование също така, а оттам и със социализацията.

Но за сметка на това Юпитер е благоприятно поставен - намира се в собствен знак /сидерални Риби/, в 9 дом, аспектира Лагна и 5 дом. Юпитер е управител и на накшатрата на Луната.

В тази карта Луната и Меркурий управляват Лагна - Луната по знак, Меркурий по накшатра. Луната като Лагнеш не е неблагоприятно поставена, не е обградена/аспектирана от малефици, само Меркурий е по-специфично поставен. Чудя се дали пък този проблем с говора няма да отмине след навършване на определена възраст. Позицията на Лагнеш не дава толкова неблагоприятна прогноза, вкл. и за менталното развитие.

Луната е сигнификатор на ума, съзнанието, докато Меркурий се свързва с интелигентността, комуникацията и с начина, по който усвояваме информация. Според мен умът на детето не би трябвало да е негативно засегнат, проблемът по-скоро ще е по Меркурий - комуникативни умения, вербално изразяване, усвояване на формални знания /напр. в началните класове/. Може да предполага и посещение на по-специализирана образователна институция в по-ранна възраст, макар че не съм много наясно дали в България има училища за деца с по-специфични нужди.


---
Между другото, намерих един случай с говорни смущения - от заекване до затруднения да говори. Проблеми и с вербалната комуникация, и в писменото изразяване.

Ето какво споделя за себе си:

Цитат

I had communication problem both in oral and written form.

verbally, I am not able to express my thought clearly. I became speechless or not able to find proper works when I want to say something. My voice is very low that sometimes people not able to hear me properly.

Written communication is also not that great. I use very simple words to express myself not able to use big words. I often do grammatical mistakes.


Можем да разгледаме като пример и неговата карта, прилагам я по-долу.

« Последна редакция: Юли 28, 2015, 09:37:41 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #1239 -: Юли 28, 2015, 11:22:41 pm »
Сатурн в скорпион на асц, дори не е анаретен, с един удар-2 заека :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1240 -: Юли 28, 2015, 11:27:47 pm »
Имаш предвид картата от примера ли?

Вероятно става въпрос за някакви психологически задръжки. Прави впечатление скорпионска Луна в първи дом, затисната между Плутон и Сатурн.

Сатурн е и в квадрат със Слънцето - този десен ли е или ляв?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #1241 -: Юли 28, 2015, 11:36:39 pm »
Десен, по-гадният

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1242 -: Юли 28, 2015, 11:38:15 pm »
Едновременно и двете светила са в аспект с него, при това и двете са есенциално слаби, но ъглови.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #1243 -: Юли 28, 2015, 11:46:25 pm »
Имаш предвид картата от примера ли?

Вероятно става въпрос за някакви психологически задръжки. Прави впечатление скорпионска Луна в първи дом, затисната между Плутон и Сатурн.

Сатурн е и в квадрат със Слънцето - този десен ли е или ляв?
Коя карта обсъждате, ако не е тайна?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1244 -: Юли 28, 2015, 11:56:11 pm »
На предната страница е прикачена. Ставаше въпрос за говорни проблеми.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui