Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 622631 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #1350 -: Август 13, 2015, 09:34:48 pm »
Говорим си, а липсва картата. Ето я.
Слънцето ти е в последните минути на знака, съвпада с Кстати Синистра- звезда трета величнина, която има природата на Венера и Сатурн. Звездата е свързана с черна магия и преследване на другите. Човек с тази звезда е таен враг на тези, които не го обичат, деспот, мъстител, който си е поставил за цел тоталното унищожение, геноцид на другите. От такъв човек може да произлезе явно зло и разрушение. Ако не приведе съзнанието си на друго равнище, то трябва да очаква плодовете на това зло в течение на своя живот. Кстати Синистра предсказва самотно съществуване. При съвпад със Слънце- склонност към мързел и порочни навици.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Натални карти
« Отговор #1351 -: Август 18, 2015, 03:32:35 pm »
Картата на може би най-интелигентния човек на света, ако тестовете за интелигентност са правилно мерило за интелекта:

http://www.astro.com/astro-databank/Katsioulis,_Evangelos.

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #1352 -: Август 18, 2015, 04:02:08 pm »
Картата на може би най-интелигентния човек на света, ако тестовете за интелигентност са правилно мерило за интелекта:

http://www.astro.com/astro-databank/Katsioulis,_Evangelos.

тенкю :) - интересно :) - има два тригона - един въздушен и един огнен, като Меркурий участва във въздушния.

Сега се сещам за нещо - такава карта имат още н-на брой човека, но едва ли те са обявили ИКюто си :). Дали върху резултатите от тестовете не оказва влияние и времето, по което са правени  ??? ??? - подходящи транзити и т.н. - просто ми дойде като идея.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1353 -: Август 18, 2015, 05:22:47 pm »
Картата на може би най-интелигентния човек на света, ако тестовете за интелигентност са правилно мерило за интелекта:

Благодаря за интересния казус.

Не знам дали е един от най-интелигентните в целия свят, на пръв поглед в картата ме не виждам указания за гениалност, но за интелигентност над средната указания има.

Ведическата му карта също може да се разгледа, има интересни рецепции. Предполага се доста стабилен ум и същевременно задълбочен, проницателен, аналитичен. Луната е разположена в собствен знак и в 10 дом от Лагна, заедно със Сатурн тя участва в конфигурация със Слънцето и Меркурий. Между Луната и Меркурий има два по-специфични вида рецепция - Джива Паривартана и Карака Паривартана, а Слънцето и Сатурн, макар и да нямат достойнства по знакова позиция, са разположени в собствени накшатри, това ги подсилва. Освен това Луната играе и по-специфична роля в неговия хороскоп - тя е със статус АК /атмакарака/. Луната получава аспект от Юпитер, който също е в силна позиция по знак, Венера /лагнеш/ също.




« Последна редакция: Август 18, 2015, 05:31:46 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Натални карти
« Отговор #1354 -: Август 18, 2015, 06:02:58 pm »
Доста раджа (вкл. дхарма кармадхипати) йоги има в картата му, в които участват Луната, Меркурий и у5 Сатурн - все сигнификатори на ума. Не знам дали това е достатъчно, за да е най-умният, но би трябвало да е достатъчно, за да печели с ума си (а и в ъгловата конфигурация участва и Слънцето, което е у11).

В западната карта ми направи впечатление точният квадрат между ъглови Меркурий и Уран - най-точният аспект в картата му, ако правилно съм видяла. Меркурий не изглежда да е изключително силно поставен. Вярно, че е ъглов и в собствен триплицит (нощен управител на въздушния тригон), но пък е невидим - ретрограден и приближаващ изгаряне от Слънцето. Та, този квадрат добре ми пасва на нещо, написано за него в астро.ком
Цитат
Notable : Extraordinary Talents : For Problem Solving
Меркурий/Уран дава оригиналност.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #1355 -: Август 18, 2015, 06:07:59 pm »
Картата на може би най-интелигентния човек на света, ако тестовете за интелигентност са правилно мерило за интелекта:

http://www.astro.com/astro-databank/Katsioulis,_Evangelos.
Интересно, благодаря, че сподели!
Козирог с лъвска Луна, като съпруга ми, но моя е с Марс в дева- дай му да блъска, не, че е прост, но обича да му е трудно  :012: Всъщност имат различен Меркурий, на моя мъж е козирог, а на интелигентния мъж от картата е във водолей, като на голямата ми дъщеря- имало е случай на ден за един следобед да прочете книга 300стр, свързана с история на изкуството- на испански, и на другия ден да си вземе изпита с отличен- нещо, което за мен, с девишкия Мерк, е невъзможно да се случи, че нали имам навик да изпадам в подробности и се бавя в детайлите на всяко нещо  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1356 -: Август 18, 2015, 06:08:27 pm »
А за способности в сферата на Problem Solving може би трябва да се потърси връзка между 3 дом, 6 дом и основните сигнификатори - Луната и Лагнеш най-вече. Луна в Ашлеша, по мои наблюдения, дава доста стабилна психика и студен, прагматичен ум, могат да бъдат доста проницателни.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

thor

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
Re: Натални карти
« Отговор #1357 -: Август 27, 2015, 04:32:06 pm »
Някой може ли да ми помогне с разчитането на наталната карта, тъй като съм нов и още ми е трудно.

Благодаря за разбирането

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1358 -: Август 27, 2015, 05:22:22 pm »
Задай по-съществени параметри - с пълно и подробно тълкуване надали някой ще се ангажира, но кажи какво най-много те интересува.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

thor

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
Re: Натални карти
« Отговор #1359 -: Август 27, 2015, 05:26:13 pm »
Сигурно няма да мога да го формулирам мн ясно на става въпрос за 7ми дом, тъй като все още се обучавам. Какво се случва в него.

 Благодаря

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #1360 -: Август 27, 2015, 05:38:58 pm »
Някой може ли да ми помогне с разчитането на наталната карта, тъй като съм нов и още ми е трудно.
Слънце У3 в 3д, Меркурий У1, У5 в 4д, Луната У2 също в 4д- може да заработваш пари седейки вкъщи от писане, друг вид творческа денйост, включително компютри, а също така търговия с недвижимо имущество или онлайн, скрит от публиката и клиентите, заради Юпитер У7, съУ10 в 12д. Възможно е да привличаш по-зрели и неконвенционални партньорки и приятели. В приятелствата и партньорствата си идеалист, имаш нужда от идеалната връзка и една Дева, стремяща се към перфекционизъм би те удовлетворила. Везните може да ги харесваш и обичаш, заради знака в 5-ти дом, но със самовлюбената Венера в 1- ви дом и с Марс в овен няма как да мелиш брашно с тях- ще ги нараняваш, без да го искаш.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Натални карти
« Отговор #1361 -: Септември 06, 2015, 05:21:18 pm »
Да ви попитам нещо...

Имам една позната, която е родена няколко дни след мен (нямам точен час), в същата година и на пръв поглед картите ни си приличат малко, макар че при нея Венерата е вече в риби, а Луната в близнаци.
Но наблюдавам нещо при нея, което е силно изразено - Юпитер/СЛВ/Слънце в съвпад в знака на овена + Марс (последен гр.) в телец - винаги е била ориентирана към богати момчета и после мъже. В момента е семейна за доста по-възрастен мъж, живее в чужбина и очаква 3-тото си детенце, гледайки и неговите 2 от предишен брак... Тази астро комбинация често ли предразполага към материално ориентиране предимно? При себе си никога не съм го усещала...  ::)

Знам, че всеки има различно осъзнаване за нещата, но ще съм благодарна на коментар :)


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1362 -: Септември 06, 2015, 05:38:24 pm »
Романтика, без домификация е трудно да се каже. Тази конфигурация сама по себе си не е фактор от решаващо значение. При твоята приятелка може да има някаква комбинация от фактори на 2, 7 и 11 дом, може и господарят на АС да участва. Говоря за ведическата карта.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Натални карти
« Отговор #1363 -: Септември 06, 2015, 07:41:14 pm »
Lilla, да права си! Благодаря!

GauriGanDevi, не знам дали е правилно да публикувам картата ѝ без нейно знание, но я поставям за кратко!

PS1. Сега забелязах, че при мен е Юпитер - Слънце - ПФ - СЛВ ::)

PS2. И между другото с нея, никога не успяхме да станем близки. Тя постоянно се опитваше да ме обиди, засегне, злословила е срещу мен и т.н. Бяхме съученички от 1 до 7 клас.
« Последна редакция: Септември 06, 2015, 08:37:49 pm от romantica »

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Натални карти
« Отговор #1364 -: Септември 06, 2015, 07:53:03 pm »
В сидералните ви карти не само Луната, а и Венера и май Марс попадат в различни знаци.
De omnibus dubitandum est