Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623598 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Натални карти
« Отговор #1425 -: Октомври 23, 2015, 01:25:55 pm »
curse - проклятие

course - курс

 :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1426 -: Октомври 23, 2015, 01:27:59 pm »
Затова не ми излезе нищо в търсачката.

Но в нейната карта не са в чист вид. Има много интересна конфигурация в Д9 - Слънце/Сатурн/Раху и Марс/Юпитер/Кету. Не знам дали е някаква йога, но предполага по-специфична мисия в живота. При това Юпитер е в собствен знак - Стрелец.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Натални карти
« Отговор #1427 -: Октомври 23, 2015, 05:13:40 pm »
Луната на момичето попада в накшатра Мригашира. Доколкото съм чела, представителите на тази накшатра се стремят към идеални отношения в любовта, към намирането на идеална половинка, та и затова може да им се случи да търсят по-дълго или въпреки че са намерили човек до себе си, да продължават да търсят.

Във ведическата карта Сатурн попада в 1-ви дом, откъдето аспектира 7-ми. Марс е дебилитиран и се намира в 12-тия дом, откъдето също аспектира 7-мия дом. Следователно седмият дом изпитва влиянието на два малефика. Сатурн има славата да отлага изпълнението на делата по домовете, които засяга. А за влиянието на Марс мога само да гадая - краткотрайни бурни връзки с предимно сексуална природа, примерно. Юпитер се намира заедно с Луната в 11-тия дом, откъдето аспектира 5-тия и 7-мия. Мисля, че Юпитер като благотворна планета и като универсален сигнификатор на брака в женска карта би трябвало да спасява положението. Под това имам предвид, че смятам, че Юпитер има силата да даде брак на притежателката на картата. В момента е в главен период и подпериод на Сатурн (който има влияние върху 7-ми дом - управлява го и го аспектира). Мисля, че ако нещо, свързано с Юпитер, се задейства по подпериоди, бракът би могъл да се състои. Та, подкрепям предположението на Лили за 2018-та, защото от края на 2017-та ще бъде в подпериод на Меркурий, който се намира в 5-тия дом заедно с Венера и е във взаимна рецепция с Юпитер.
Пожелавам щастие на момичето!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1428 -: Октомври 23, 2015, 05:17:00 pm »
През 2018, ако часът е точен, ще има дирекция на МС към нат. Юпитер - съвпад.

В много карти с позакъснял брак или майчинство съм виждала дирекции на Юпитер да носят такова събитие, дори ако няма отношение към 7 дом или у7.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ani_parusheva

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Натални карти
« Отговор #1429 -: Ноември 04, 2015, 12:07:46 pm »

Здравейте на всички ! Днес се регистрирах,тъй като имам едно предложение за работа,което получих вчера,но все още се двоумя дали да приема.Просто в момента съм притисната от финансови проблеми.Ще се радвам,ако получа някаква помощ от вас...Благодаря ви предварително !

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #1430 -: Ноември 04, 2015, 02:00:44 pm »

Здравейте на всички ! Днес се регистрирах,тъй като имам едно предложение за работа,което получих вчера,но все още се двоумя дали да приема.Просто в момента съм притисната от финансови проблеми.Ще се радвам,ако получа някаква помощ от вас...Благодаря ви предварително !

обаче тази карта как "захапва" моята нодално .....  :57: :57:

Да, имаш я възможността - У10, Сатурн прави секстил към себе си, прогр Асц е върху К2 .....

работодателя има ли нещо общо с чужбина, или пък издателство, юридически .... нещо от този род? Уран ти квадратира нодалната ос - определено чрез някакви изненадващи събития ще трябва да поработиш по 9 дом.

ani_parusheva

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Натални карти
« Отговор #1431 -: Ноември 04, 2015, 02:33:13 pm »
Ами не,всъщност е в сферата на ресторантьорството.Благоприятно ли ще е ? Струва ли си ?


П.С.
Нещо друго важно,което можеш да ми кажеш за мен ?
И какво е това У10 и К2 ?
Благодаря !
« Последна редакция: Ноември 04, 2015, 02:39:05 pm от ani_parusheva »

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #1432 -: Ноември 04, 2015, 03:10:40 pm »
Ами не,всъщност е в сферата на ресторантьорството.Благоприятно ли ще е ? Струва ли си ?


П.С.
Нещо друго важно,което можеш да ми кажеш за мен ?
И какво е това У10 и К2 ?
Благодаря !

бих казала, че в момента просто имаш възможност да започнеш работа, вместо само да си седиш. И е твърде възможно, след това да смениш работата. Но на тази ще можеш да се учиш на труд и отговорност, които ще са ти необходими по-късно.

И какво означава струва ли си? Всяка работа си струва, когато ти трябват пари. Ако е непоносимо, винаги можеш да се откажеш. Но за по-точен отговор е по-добре да си пуснеш хорар. Тук, при транзитите и и прогресиите, освен квадрата на Уран към нодалната ос, аз други тежки аспекти не виждам, така че ... не би трябвало да има проблем.

Офтопик: обаче какво нещо са картите - тази девойка ме е захапала с 3 съвсем точни аспекта, касаещи кармата - единия от които е нейния Плутон в/у моя ЮЛВ - и ето как аз чинно си огледах картата и си отговарям - не ми пречи нито кръвното, нито че ми е лошо .. нищо ...  :57: :57:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1433 -: Ноември 04, 2015, 03:16:10 pm »
По една натална карта да се каже дали новата работа в сферата на еди какво си си заслужава? Струва ми се малко като "тука има.... тука нема...". При питанки с професионална насоченост има два варианта - да се разгледа какви са заложбите в наталната карта или да се зададе хорарен въпрос за конкретен тип работа и при конкретен работодател /имаме и такива теми/.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ani_parusheva

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Натални карти
« Отговор #1434 -: Ноември 04, 2015, 03:34:03 pm »
По една натална карта да се каже дали новата работа в сферата на еди какво си си заслужава? Струва ми се малко като "тука има.... тука нема...". При питанки с професионална насоченост има два варианта - да се разгледа какви са заложбите в наталната карта или да се зададе хорарен въпрос за конкретен тип работа и при конкретен работодател /имаме и такива теми/.
Съжалявам.Просто много неща са ми неясни.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1435 -: Ноември 04, 2015, 03:53:43 pm »
В близките година-две има тенденция да изпитваш недоволство от работната среда и като цяло от начина, по който се представяш и интегрираш в нея. Свързано е с движението на Сатурн, който при теб е една от най-влиятелните планети в хороскопа. Имаш и заложени предпоставки за ранно отделяне и преминаване към самостоятелен живот, да можеш сама да се грижиш за себе си, да разчиташ на собствен ресурс, да изградиш независимост, а оттам и самоувереност, авторитет.

На прима виста това ми се стори най-съществено и заслужаващо внимание в твоя хороскоп. На човек, който е влязъл в астрологичен форум, без да има начални астрологични познания, някои взаимовръзки трудно могат да бъдат обяснени. А тук сме свикнали да си говорим на астрологичен език и да използваме по-специфична терминология.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #1436 -: Ноември 04, 2015, 04:00:52 pm »
Толкова боса не е, виж кое е задраскала в картата

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Натални карти
« Отговор #1437 -: Ноември 04, 2015, 04:02:21 pm »
Толкова боса не е, виж кое е задраскала в картата

И много точен формат на картата е избрала - натал с транзити и прогресии ::)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1438 -: Ноември 04, 2015, 04:14:36 pm »
В интерес на истината и на мен ми се стори някак противоречиво - да не е наясно с астрологичната терминология, но пък знае, че трябва да се скрият данни. Но реших да не търся под вола теле, някои хора предпочитат да останат анонимни. За мен няма значение кой колко знае, просто да не се чудиш после как и с какви думи да обясняваш.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #1439 -: Ноември 04, 2015, 04:26:45 pm »
В интерес на истината и на мен ми се стори някак противоречиво - да не е наясно с астрологичната терминология, но пък знае, че трябва да се скрият данни. Но реших да не търся под вола теле, някои хора предпочитат да останат анонимни. За мен няма значение кой колко знае, просто да не се чудиш после как и с какви думи да обясняваш.

 ;) ;) ;)

И аз се чудех на тези противоречия, но реших да обяснявам както намеря за добре, пък който разбрал-разбрал. Все пак ние не сме консултантско бюро - форум с определена насоченост сме :).