Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623667 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1545 -: Ноември 23, 2015, 10:36:30 am »
Луна в 10 дом може да даде както популярност, така и непопулярност в зависимост от аспектацията. Също така дава по-чести промени в професията, особено поставена в мутабелен знак. Нативът може да работи и някоя професия в услуга на хората или нещо свързано с повече хора, по-голяма аудитория. В картата, която разглеждаме, Луната е в секстил с екзалтирала Венера. Би трябвало да я ценят в колектива, да се ползва с добро име. Хармоничен аспект между Луна и Венера допринася за по-безпроблемна интеграция във всеки един колектив, особено ако преобладаващо е съставен от жени. За работа с деца също е благоприятен. Тя самата вероятно е приятен за общуване човек. Може да изглежда по-строга, но мъдра и справедлива.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1546 -: Ноември 23, 2015, 10:50:14 am »

Интересно ми е и какво става тогава при синастрията в случай, че двамата са на различни етапи на развитие, т.е. на единият му влияят само основните аспекти със широк орбис, а другия повече видове, но с по-тесен орбис?

Имала съм отношения с такъв човек - моята карта пращи от всякакви аспекти и аспектни конфигурации, а при него почти нямаше и мажорни аспекти, при това с широка орбиса бяха. Извън ежедневните битовизми просто нямаше какво да си кажем. Опитвах се да го открехна на други теми, но безрезултатно, при всеки такъв разговор почти заспиваше. В крайна сметка пътищата ни се разделиха. Добър човек си беше по душа, но твърде ограничен и примитивен.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Натални карти
« Отговор #1547 -: Ноември 23, 2015, 10:57:10 am »
Луна в 10 дом може да даде както популярност, така и непопулярност в зависимост от аспектацията. Също така дава по-чести промени в професията, особено поставена в мутабелен знак. Нативът може да работи и някоя професия в услуга на хората или нещо свързано с повече хора, по-голяма аудитория. В картата, която разглеждаме, Луната е в секстил с екзалтирала Венера. Би трябвало да я ценят в колектива, да се ползва с добро име. Хармоничен аспект между Луна и Венера допринася за по-безпроблемна интеграция във всеки един колектив, особено ако преобладаващо е съставен от жени. За работа с деца също е благоприятен. Тя самата вероятно е приятен за общуване човек. Може да изглежда по-строга, но мъдра и справедлива.

Тя е учила няколко неща, и съответно може да работи няколко професии, ако реши. Май натам отиват нещата...в работата я уважават, харесват я и е отговорна, затова я натоварват с много задачи и вече й тежи..постоянно й се карам за това. Аз съм на мнение, че каквото ни е писано си става,независимо дали го искаме и чакаме или не. Така че се надявам да й се наредят нещата в близките 1-2г. :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1548 -: Ноември 23, 2015, 11:05:07 am »
Аз съм на мнение, че каквото ни е писано си става,независимо дали го искаме и чакаме или не. Така че се надявам да й се наредят нещата в близките 1-2г. :)

Дано. Щом не се чувства достатъчно удовлетворена в сегашната си професия, да пробва да смени попрището с друго. Никога не е късно за промяна. И по-добре да я обмисли и реализира, докато транзитен Сатурн е в секстил с нат. Слънце, отколкото да чака апогея на Саде Сати - транзитен Сатурн в съвпад с нат. Луна на МС. При нея Юпитер е с благоприятен статус в хороскопа, така че неговите транзити могат да донесат положителни промени.

Не знам какво друго е учила освен педагогика, но според мен би имала успех и в сферата на публичната администрация, ако работи в някоя институция, по-голяма организация, фондация.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Натални карти
« Отговор #1549 -: Ноември 23, 2015, 05:20:45 pm »
Дано. Щом не се чувства достатъчно удовлетворена в сегашната си професия, да пробва да смени попрището с друго. Никога не е късно за промяна. И по-добре да я обмисли и реализира, докато транзитен Сатурн е в секстил с нат. Слънце, отколкото да чака апогея на Саде Сати - транзитен Сатурн в съвпад с нат. Луна на МС. При нея Юпитер е с благоприятен статус в хороскопа, така че неговите транзити могат да донесат положителни промени.

Не знам какво друго е учила освен педагогика, но според мен би имала успех и в сферата на публичната администрация, ако работи в някоя институция, по-голяма организация, фондация.

За жалост не е в тази сфера,но се надявам,че каквото и да започне, ще е по-добре от сега.

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Натални карти
« Отговор #1550 -: Ноември 25, 2015, 02:25:57 pm »
Имам въпрос, който ме занимава от години, но чак сега го поглеждам през астрологията.

На какво може да се дължи прекалената чувствителност/се(нзи)тивност на индивида към заобикалящата го среда (Земята като цяло), като нямам предвид единствено хората и дадения топос, а повече връзката с природни явления в световен мащаб?
Конкретно - усещам земетресения с тялото си, рязко вдигам кръвно, непосилно главоболие, повръщам, като труп съм за няколко часа. Като тийнейджър постоянно ме болеше главата, но едва преди няколко години направих връзката със земетресенията. Някои животни притежават такава сетивност, която да ги предупреждава за опасности, но на мен ми влияят по-силните земетресения от всички краища на света и понякога ми натежава цялата болка, която се изсипва върху тялото ми като малка смърт.

Та, да, мнения?

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Натални карти
« Отговор #1551 -: Ноември 25, 2015, 02:42:52 pm »
Лично аз не се учудвам,трябва карта за предположения обаче,и без това се чудя кое в картата отразява Земята,това свързано с Асц или 6д предполагам ,заради физическото неразположение .

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Натални карти
« Отговор #1552 -: Ноември 25, 2015, 03:01:30 pm »
мисля си, че може да е от мерк-нептун в 8-ми, които правят секстил с Плутон (сУ6) и докосват почти всичко друго.
и аз не знам какво да гледам за Земята, макар че природата й е водна, може да е по Нептун?
//Слънцето не ми се вижда засегнато, за да ме удря в сърцето, но четох че и лунните възли влияят на кръвното.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Натални карти
« Отговор #1553 -: Ноември 25, 2015, 04:13:06 pm »
Намекнах че трябва хороскоп да го кажа по ясно .Някъде бях казал че Земята може да се разглежда в картата като опозицията на Слънцето,като положение в пространството ,като планета .Отношението на собственика на картата към Земята може да се изрази с ИЦ-краката му сочат натам,там е центъра на Земята,иначе всичко под хоризонта,от 1д до 7д ,нощната половина е все Земята .Сянката и има отношение с Лунните възли,Луната като спътник може да се разглежда като Земен фактор .От елементите естествено най-близо до понятието е елементът земя .

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Натални карти
« Отговор #1554 -: Ноември 25, 2015, 04:35:42 pm »
Драки, какви са тези диагнози на килограм? Не така с рогата.  :(

Момичето е с точен съвпад на Нептун и Меркурий. И Уран е в близост до тях. Съвсем естествено е да бъде по-чувствителна за онези вибрации, които не са чак толкова видими. Този съвпад е в 8 натален дом. А Плутон и Скорпион имат отношение към земетресенията, катаклизмите.
Тя е с голям стелиум в Козирог и с участието на Сатурн в него. Слънцето и управител на Асц са част от него. Луната й е на трон по дом, но в Дева. Заради Сатурн в конфигурацията, а и всички планети в Козирог си мисля, че не винаги успява да изведе правилно тази сетивна енергия от себе си. А търси логично обяснение. Прекалено рационални светила. Много земя в картата. Хем вярва в сетивността си, хем иска да я сложи в някаква определена рамка, за да я разпознае. Но рамката може да я очаква от другите, някой да я намери и да натика в нея усетите си.

Но така няма да се получи. Заради Нептун, Уран и троновата по дом Луна ще се сблъсква с неща, които излизат над нормалните форми на обяснение.


art7ess, по какъв начин 'приласкаваш' Уран, Нептун и Луната? Уран и планетите в 8 дом къде ги глезиш с астрологията? А Луната? Какво се случва с нея? Хем в Дева, хем в 4 дом.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Натални карти
« Отговор #1555 -: Ноември 25, 2015, 04:40:57 pm »
Ти няма как да си сетивна, Драки. Защото категорично отхвърляш Нептун, 12 дом и Риби.
Докато циклиш над 8 дом, 10 дом и Сатурн/Плутон. Отворила си се в друга посока. Няма как да видиш нещо, на което си обърнала гръб.

Както аз не мога да видя Юпитер. Защото нямам очи за него. На моменти включвам и го отразявам. Но съм прекалено сатурнова, за да включа за по-дълго време и да го оценя.

Вие Овните сте особена порода в зодиак. Може да вярвате в Бог, без да сте го виждали. Но не може да повярвате на една астро прогноза, дори да видите, че е вярна.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Натални карти
« Отговор #1556 -: Ноември 25, 2015, 04:53:29 pm »
Така е. Но ти даже определи от кое има високо кръвно.  :012: Че даже и заболяване намери.
С астрологията се борави къде малко по-лекичко.  :)

Хората могат да имат проблеми и от затлачените си енергии. Не само от някой аспект. Те нещата са свързани. Кофти аспект, кофти енергия, несправяне с нея, здравословен проблем.

Като гледам картата й с толкова много Козирог и Сатурн, Луна в Дева, мисля си, че не е особено податлива на кръвно. По-скоро си мисля, че е с по-фина структура. Проблем би се появил, ако не изразява добре себе си(Асц). Заради опозето на Меркурий у1 с Юпитер. И съвпад с Нептун. Ако има нещо по излишествата, то ще е от неумение да се изяви. И ще компенсира с някакво угаждане. Заради опозицията и Луната в Дева си мисля, че това ще са тенденции на приливи и отливи. Люшкания от прекомерно до аскетичност и вкарване в някакъв ред.
Венерата е управител на 6 дом. Има куинконс с Юпитер. От това също може да идват разни проблеми.
Слънце и Венера в дома на Юпитер - също навежда на тези мисли.
Но Луната й е много 'здравословна'.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #1557 -: Ноември 25, 2015, 04:54:20 pm »
Принципно големите стелиуми имат някакви по-специални прояви, при 5 планети в козирог нищо чудно да има връзка със земята човек

И аз ги усещах някои земетресения с главоболие, ама като намалих/спрях цигарите, и вече не ги усещам

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Натални карти
« Отговор #1558 -: Ноември 25, 2015, 04:59:36 pm »
Човек със стелиум в земен знак е добре да прекарва повече време сред природата, да се свърже с нея. Нормално е да усеща природните изменения. И много моля, не подценявайте земните стелиуми- интуитивни са, просто подчиняват усещанията си на разума.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Натални карти
« Отговор #1559 -: Ноември 25, 2015, 05:21:27 pm »
Хич не се класираш с тези тригони и секстили.  :012: Лайт версия са.  :012:
По-добре заложи на Меркурий.  :012: От него ще да е дошла заплахата. Но него има кой да го държи късо с този квадрат.
Но за твоите нептунски притеснения мисли повече около 2020 година.  :08: Тогава ще си по-русалчеста.  :72: И да не искаш, и да бягаш - 12 дом е твой тогава.

2000-2001 ли ти скри шапката Нептун, че така си му набрала?
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.