Автор Тема: Обичате ли да четете  (Прочетена 8388 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Обичате ли да четете
« -: Юни 07, 2014, 04:31:33 pm »
Обичате ли да четете и ако да - какви книги?
Коя ви е любимата книга от детството?
« Последна редакция: Октомври 20, 2014, 06:05:24 pm от Veselin »

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Обичате ли да четете
« Отговор #1 -: Юни 07, 2014, 06:07:08 pm »
Естествено, че обичам да чета. Израснала съм сред книгите. Майка ми е била библиотекар повече от 25 години. Чела съм толкова много книги, че е невъзможно да си спомня имената им. Като бях малка любимата ми книга беше Пипи дългото чорапче май  :012:. Преди 6-7 години преминах изцяло на окултна литература и много рядко хващах някой роман. Последните 2 години чета книги само на издателство Паралелна реалност, но за жалост те вадят по 1 книга на година и май съм го позаебала четенето. Онзи ден получих новата им книга и поне 3-4 дни ще си имам занимавка  :57:...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Обичате ли да четете
« Отговор #2 -: Юни 07, 2014, 07:15:56 pm »
Не , или по-скоро рядко.Като малка четях много приказки.Любима книга от детството-"Том Сойер и Хъкълбери Фин " ,по-късно "Брулени хълмове".Имам кой да ми разказва книгите и то много увлекателно. ;)

Предполагам ,че тук са застъпени -Венера,Меркурий/Юпитер (подвижните оси ),5-ти дом ,Въздух.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Обичате ли да четете
« Отговор #3 -: Юни 07, 2014, 07:18:39 pm »
Напоследък чета само криминалета

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Обичате ли да четете
« Отговор #4 -: Юни 07, 2014, 07:22:11 pm »
В детството голяма част от свободното си време, когато бях сама и нямаше с кого да играя, прекарвах в домашната библиотека. Започнах с приказки, минах през антична митология, стигнах до медицински енциклопедии с "ужасяващи" картинки (тогава бяха голяма атракция за мен  ;D). Бях абонирана за едно списание за природозащитници ("Юный натуралист") и с удоволствие го четях, правех и реферати за училище.

Напоследък остава все по-малко време и желание за четене. Поради простата причина, че ежедневната ми работа е свързана с четене, не само с писане. И към края на деня се чувстваш "преял" с чужди мисли.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Обичате ли да четете
« Отговор #5 -: Юни 07, 2014, 09:12:07 pm »
Към момента чета предимно учебници по генетика и друга специализирана литература. Отдавна не съм намирала хубав любовен роман. За астрология не ми остава време.

Казват, че е по-добре да прочетеш книгата, отколкото да гледаш филма по нея. За мен не е. Харесва ми да видя чужда интерпретация на дадена книга. Друго е да погледнеш от различна гледна точка (тази на режисьора).

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Обичате ли да четете
« Отговор #6 -: Юни 08, 2014, 12:53:20 am »
Голяма част от парите, които получавам сега отиват за книги. Почти всички са от областта на психологията...
Освен всичко останало явно и прогр. Луна в 12-ти силно ми влияе.

От малка предпочитам да чета научна л-ра, биографии и езотерика пред романи. И така съм свикнала, че вечер без да прочета две-три страници не мога да заспя.

И да, обичам да чета. Усещането да имаш невидима библиотека зад гърба си е прекрасно...

PS. И във връзка с коментара на Мирабелла, последната екранизация, която гледах е по романа на Пауло Коелю - "Вероника решава да умре". Книгата съм я чела преди десетина години, но на филма попаднах скоро. Ако за някого представлява интерес във vbox7 го има със субтитрите в 4 части.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Обичате ли да четете
« Отговор #7 -: Юни 08, 2014, 09:13:56 am »
Романтика, благодаря ти за информацията. Дори не знаех, че има такъв филм. Чела съм книгата (единствената от Паоло, която съм прочела), но не съм гледала екранизацията. Още в началото се сетих, че лекарят я лъже за диагнозата. По това, че не й я съобщи лично, а накара стажанта да го направи. :012:

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Обичате ли да четете
« Отговор #8 -: Юни 08, 2014, 09:58:52 am »
Обичам книжките, обичам  миризмата на книги в книжарници и библиотеки......четенето в нета не може да ми даде това удоволствие, което ми носи старомодното четене на книга :)

Ох и аз, затова не обичам да чета върху електронен носител, ако не мирише на хартия се губи магията. Вляза ли в някоя книжарница забравям да изляза докато не разгледам всички книги.


В последно време не чете много, нямам нужното душевно спокойствие.
Иначе чета всичко, което ми се стори интересно.
Влача една книга повече от месец, обикновено ги прочитам на един дъх

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Обичате ли да четете
« Отговор #9 -: Юни 08, 2014, 09:59:29 am »
Трябва да има и нещо девишко. Граф Монте Кристо е прекалено методичен в действията си, а скорпиона се води желанието за мъст само, в което няма толкова методичност  :29: ...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Обичате ли да четете
« Отговор #10 -: Юни 08, 2014, 10:00:21 am »
Ох и аз, затова не обичам да чета върху електронен носител, ако не мирише на хартия се губи магията. Вляза ли в някоя книжарница забравям да изляза докато не разгледам всички книги.

Дааа, друго си е да ти замирише на хартия и мастило  :72:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Обичате ли да четете
« Отговор #11 -: Юни 08, 2014, 10:19:50 am »
Властелините са добри

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Обичате ли да четете
« Отговор #12 -: Юни 08, 2014, 10:28:29 am »
До 20-те си години четях много. Скочих в голямата литература на 9-10 годишна възраст. Почти не съм чела детски книжки. Покрай децата си, прочетах- на глас, някои пропуснати класики за хлапета. Имах един дълъг период- от около 10-15 години, през който, почти не съм чела худ. литература, а само специализирана.Изнервяше ме, дори, мисълта да го направя. През последната година, покрай таблета и възможността да си увеличавам шрифта  :012:, попрочетах някоя друга книга.

Happy58

  • Гост
Re: Обичате ли да четете
« Отговор #13 -: Юни 09, 2014, 08:43:35 pm »
Винаги съм била на "Вие" с думи, литература, изкуство - не ги усещам, не са ми интересни и поради това естествено, не ги владея (с което не се гордея, просто го приемам като факт). Преди 20г започнах да прохождам с езотерична литература, после пък преминах и на книги за Изтока (всички на Джеймс Клавел) + китайските загадки + практическата страна на източните учения. А от 2 години - астрология - като "невидяла" :). Фантастика не понасям органически.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Обичате ли да четете
« Отговор #14 -: Юни 10, 2014, 12:18:19 am »
Препоръчвам "Шантарам". Невероятна история на умен и силен човек. На всичкото отгоре има страхотно дар слово. Няма да съсипвам книгата, като се опитвам да я разкажа. Има я в повечето книжарници. Ако искате да научите нещо за живота и хората от първа ръка - това е книгата:)

Пфф..трябва да почна да пиша реклами  ;D
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.