Автор Тема: Дневен лунар  (Прочетена 5877 пъти)

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Дневен лунар
« Отговор #15 -: Май 04, 2016, 09:15:52 am »
да, нещо такова. все едно се разглежда по-подробно 2рата половина

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Дневен лунар
« Отговор #16 -: Май 04, 2016, 09:30:16 am »
https://starinthenightsky.wordpress.com/2014/10/28/%D0%B4%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D0%BD%D0%B0-%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B3%D0%BD%D0%BE%D0%B7%D0%B0/

Ето една такава карта за днес. Градусът на Луната не е наталният. Значи следим часът на раждане, а не лунния градус. Това вече е друго. :)
« Последна редакция: Май 04, 2016, 10:07:46 am от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Дневен лунар
« Отговор #17 -: Май 04, 2016, 09:33:37 am »
Така се получава, да, за часът на раждане.
Стар, може ли да сложиш карта за дневен лунар, моля? Предполагам, ще е с действие 2,5 дни.
Как се съчетават рожден час и натален градус на луната?
« Последна редакция: Май 04, 2016, 09:37:06 am от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Дневен лунар
« Отговор #18 -: Май 04, 2016, 10:03:16 am »
Благодаря Стар :) Различни неща са и защото искам да си изясня специално дневния лунар, помолих за линк, където да прочета по-подробно или за карта. Но ти схващам идеята. :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Дневен лунар
« Отговор #19 -: Май 04, 2016, 10:55:24 am »
тази индивидуална домофикация не е ли една и съща за доста дълъг период от време? ::)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дневен лунар
« Отговор #20 -: Май 04, 2016, 01:07:26 pm »
Всички разглеждаме  с интерес новия индивидуален лунен цикъл - месечния лунар - за да предвидим емоционалния фон и персоналните, според натала - лунни теми до следващата лунарна революция. По същия начин за мен е важно да проследя развитието му в следващите етапи/фази - мажорните аспекти, които транзитното светило прави към наталното.

На първо място гледам е в кой лунарен/транзитен дом попада транзитната луна в съответната фаза/етап на цикъла.

1. Начало  първи етап - съвпад на транзитна и натална луна. Гледам в кой лунарен дом попадат и аспекти в лунара.

2. Втори етап - секстил на транзитна към натална луна. Ако секстилът дава импулс, възможност, то лунарният дом, в който попада транзитната луна указва в коя област ще имаме такъв емоционален заряд.

3. Трети етап - квадрат на транзитна към натална луна. Конфликтна точка, бодване, компромис в областта, в която попада транзитната луна, като лунарен/транзитен дом в момента на квадрата.

И по този начин - да не изреждам всички мажорни аспекти ....



И другото, което наблюдавам - позициите, в които луната застава и прави мажорни аспекти към наталната и засягат чувствителни точки в натала. Това ще се повтаря всеки път, но от различен лунарен дом.

Например, на 5 май луната при мен прави тригон към наталната от Овен. Застава върху нат. Юпитер и активира огнения тригон Юпитер-Луна-Нептун. Всеки път при тригон от този градус ще влиза в наталния огнен тригон, но от различн лунарен/транзитен дом. Както и мундано участниците в тригона, с които взаимодейства, ще бъдат с различе стаус. Например - сега Юпитер е ретро и в 6 дом, обаче предстои да стане директен.

Следва  квадрат на Луните на 7 май от 4 лун. дом и натално в опозиция на Венера. Никак не съм изненадана  ще се приберем след дълго отсъствие и се започва с обичайното домакинстване.

Следва секстил на луните - на 9 май, транзитната е на лун. К6 и в съвпад с нат. Марс. Ще ми бъде първи ден на работа, след дългата ваканция и очаквам да има натрупана доста работа. Ясно е къде ще вкарвам енергия и ще трябва да се мобилизирам да отметна натрупаното. Очаквам емоциите да не са неприятни.



Аз все още наблюдавам и осявам същественото :) Не очаквам някой да си играе през 2 дни да изчислява момента на точен аспект на луната. Но ако имам важен ден и виждам, че транзитната луна прави мажорен аспект с наталната - ще огледам по-внимателно.
« Последна редакция: Май 04, 2016, 03:18:57 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Дневен лунар
« Отговор #21 -: Май 04, 2016, 01:43:39 pm »
Алена, браво за времето и усилията, които влагаш в това. Но аз бих го направила само и изключително за специални случаи, на важни моменти  :) Изобщо, ежедневните грижи и пътувания не са ми фокус и е излишно хабене на енергия, според мен, да раздробявам картата на секстили към светилата, респ.планетите :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дневен лунар
« Отговор #22 -: Май 04, 2016, 01:52:09 pm »
Съгласна съм, интересно ми е да изследвам тази цикличност сега сега, не че е най-важното нещо на света  :)
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Дневен лунар
« Отговор #23 -: Май 04, 2016, 02:44:07 pm »
Дали някой някога ще оцени аз какво влагам ?  :017:
Делфин, извинявай за лиричното отклонение. Не е към теб. Въпрос към Вселената.  ;D

:)

предполагам, че това е риторчен въпрос .... да не се напъвам да отговарям  :57:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дневен лунар
« Отговор #24 -: Май 04, 2016, 02:55:52 pm »
Дали някой някога ще оцени аз какво влагам ?  :017:
....

Аз го оценям много, но гледам да не изглежда, като ласкателство. А според мен нейните думи към мен бяха малко в смисъл, че толкова труд е излишен :)  а не, че имам голям принос по темата :)

Аз така разглеждам циклите и на планетите, просто луната се движи много бързо  ;D
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Дневен лунар
« Отговор #25 -: Май 04, 2016, 03:01:27 pm »
Дали някой някога ще оцени аз какво влагам ?  :017:
Делфин, извинявай за лиричното отклонение. Не е към теб. Въпрос към Вселената.  ;D

Стар, разбира се, че се оценяват всички лични ресурси, които влагаш в това, което правиш - и времето, и желанието, и труда ти.  :38:
Информацията, която даваш винаги е полезна и според предпочитанията си всеки може да я използва в един или друг момент. Хубаво е да можеш да ползваш повече инструменти, когато разглеждаш дадена карта. Аз лично ти се възхищавам на способността да вникваш в дълбочина в тази материя  :58:

Акцентът в поста ми към Алена беше друг.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дневен лунар
« Отговор #26 -: Май 05, 2016, 12:50:49 pm »
Има хора, дето действат за трохи, а получават богати трапези.

Когато разкарах такива жени от обкръжението си, и при мен лека-полека потръгна. Пак е с по-умерено темпо, но се усеща раздвижване, друг тип хора започнаха да идват. А преди поемах тонове негативизъм и оплаквания от "приятелки", които не са видяли една стотна от моите проблеми. И все за нямане се говореше, все не можеха да се налапат. А реално нито се нуждаят, нито търпят липси, просто душичката е празна и мизерна и никога не може да се насити.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui