Автор Тема: Десети дом и амбициите ни.  (Прочетена 75433 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #420 -: Октомври 31, 2015, 10:57:52 pm »
А, аз не бях видяла картата.. ами щом има Нептун Уран в 6 дом опозе Марс в 12 дом ,може да прави лазерни операции или нов вид холистично лечение ,или да прилага модерни събуждащи електрошокове на пациенти с психо престой в 12 дом-примерно параноидни шизофреници ;D

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #421 -: Октомври 31, 2015, 11:04:55 pm »
Без работа няма да остане щом и луната се гледала-Луна в 8д, каре креативен ;D Плутон в 5д, тригон Марс12-може да оформя красиви гробищни парцели и пр.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #422 -: Октомври 31, 2015, 11:06:56 pm »
Плутон в 5д, тригон Марс12-може да оформя красиви гробищни парцели и пр.
:D :D :D
Много интересни предположения, Ребека!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #423 -: Октомври 31, 2015, 11:22:51 pm »
Такаа. Понеже признах, че темата за професията в хороскопа ми е най-несериозна, гърмя на тъмно и казвам - при У10, Марс в Рак, в 12 дом и Луна във Водолей в 8 - психолог, защо не и в ограничителни институции или в органите на реда.
« Последна редакция: Октомври 31, 2015, 11:56:35 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Happy58

  • Гост
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #424 -: Ноември 01, 2015, 07:54:08 pm »
И да си продължа мисълта, по 10 дом вече започвам да мисля, че е работата, която трябва да работим или нещата с които трябва да се занимаваме, без оглед на това дали искаме или не. Или има и други индикации в картата, които показват дали това, което трябва да свършим ще ни доставя удоволствие. Но аз още не ги знам кои са.

виж втори дом и Венера. Или ако имаш стелиум.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #425 -: Ноември 01, 2015, 08:03:26 pm »
И да си продължа мисълта, по 10 дом вече започвам да мисля, че е работата, която трябва да работим или нещата с които трябва да се занимаваме, без оглед на това дали искаме или не. Или има и други индикации в картата, които показват дали това, което трябва да свършим ще ни доставя удоволствие. Но аз още не ги знам кои са.

На теория ако управителят на първи дом не е в цветущи отношения с управителя на МС няма да се радваш на заниманието и призванието си :-). За твоя утеха и Маргарет Тачър е предпочитала да е учен нобелист, ама, ядец, трябвало да спасява империята, барабар със старата госпожа.
De omnibus dubitandum est

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #426 -: Ноември 01, 2015, 08:32:24 pm »
Тази теория при мен работи :)
Над силата е само умението да я владеем!

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #427 -: Ноември 01, 2015, 08:50:55 pm »
На теория ако управителят на първи дом не е в цветущи отношения с управителя на МС няма да се радваш на заниманието и призванието си

ако У1,10 е една планета

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #428 -: Ноември 01, 2015, 08:53:36 pm »
Да, при мен е така Юпитер - У1, У9, У10, в първи дом е, а слънцето в 10 дом. Другият У1 - Нептун е в Стрелец в 9 дом. явно това е причината  :) А Юпитер и Нептун са и в тригон :)

Работила съм крайно различни неща и все си намирам как да ми е интересно и вълнуващо, да ми харесва :) Не толкова, че работата е "голяма работа" - аз си правя така, че да ме вълнува :)

Над силата е само умението да я владеем!

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #429 -: Ноември 01, 2015, 08:55:08 pm »
Тази теория при мен работи :)

Всеки има моменти на неудовлетворение, мутабелните МС и управители на МС дори по-често от нормалното, но ако се справяш обективно прилично с работата си и знаеш, че си добра в нея, нещата са си точно в десетката :-)

Останала съм с впечатление, че си доволна от професионалния си път, при все променливостта му.
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #430 -: Ноември 01, 2015, 08:59:40 pm »
ако У1,10 е една планета

Може и силно да се идентифицираш с работата си, а ако е в кофти състояние силно да се комплексираш от нея и да не ти се пълнят очите.

Но в общия случай управителят се оказва по-избираем за единия дом, а за другия номинират друг началник :-)
De omnibus dubitandum est

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #431 -: Ноември 01, 2015, 10:08:05 pm »
Много различни неща съм работила - ювелирно изкуство, уроци съм давала, търговска дейност, спедиция, финанси, управление, анализи, работа с бази данни .... и още да не изброявам. Каквото и да ми попадне - като предизвикателство, защото повечето не съм ги избирала аз - а са ми предлагани отвън - то все съм намирала как да ми бъде интересно, да се развивам, да научавам нови неща, да бъда успешна ... и най-вече удовлетворена :) Но, разбира се, само в някои съм била в стихията си и съм се чувствала най- на мястото си. Почти винаги е имало по някое камъче в обувката да убива, къде едно, къде няколко ...

Над силата е само умението да я владеем!

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #432 -: Ноември 02, 2015, 02:29:47 pm »
Доколко деканатът в който се намира МС, играе роля при избора ви на професия ?

По-скоро термите на МС и на управителя на МС дават известен ориентир.
De omnibus dubitandum est

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #433 -: Ноември 02, 2015, 03:05:30 pm »
При избора на професия или за това какво работиш, в коя област се реализираш?

Аз, като се прибера трябва да видя къде попадат моите МС и У10 и ще коментирам :)
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #434 -: Ноември 02, 2015, 06:42:57 pm »
виж втори дом и Венера. Или ако имаш стелиум.

Хепи, У2 Меркурий, в Овен в 8 дом. Стелиум в Овен в 8 дом.  :72:

На теория ако управителят на първи дом не е в цветущи отношения с управителя на МС няма да се радваш на заниманието и призванието си :-). За твоя утеха и Маргарет Тачър е предпочитала да е учен нобелист, ама, ядец, трябвало да спасява империята, барабар със старата госпожа.

Дияна, У1 също Меркурий :) Във фас на Марс, терм на Юпитер.
У10 Венера, също в Овен в 8 дом, във фас на Слънце и терм на Меркурий. Пак дойдохме до Меркурий  ;)
Венера в знаков съвпад с Меркурий. :)

Интересното е, че върша работата си перфектно и бързо, не ми представлява трудност да съобразявам, да анализирам или откривам грешки, както и да намирам бързо начина за отстраняването им. Но удоволствието ми бяга, чувството за призвание точно в тази работа липсва.

Самият МЦ попада във фас на Сатурн и терм на Марс. Комбинирането ще ми е сложно :)

Погледнах къде ми попада АСЦ - във фас на Слънце и терм на Меркурий :) - също като Венерата ми :)
« Последна редакция: Ноември 02, 2015, 10:57:54 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми