Автор Тема: Десети дом и амбициите ни.  (Прочетена 75553 пъти)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #90 -: Юни 15, 2014, 06:06:00 pm »
Дракониада, то това е разликата между "препоръчан" и "уреден", ахаххаах. Уреден ... сега се сещам за прокурорите, че са ми казвали някои неща и съм се убеждавала - значи "завършил е", "взел си е правоспособността, "издържал е конкурса за прокурори с достатъчно висок резултат, за да го вземат на работа", но НЕ МОЖЕ ДА КВАЛИФИЦИРА ДЕЯНИЕТО НА ПРЕСТЪПНИКА ПО НК.  :012: Нещо, което третокурсник по право трябва да може - всеки, а не само тези, които искат да учат повече наказателно. И така - какво държавно обвинение да очакваме от кауна не знам, то без квалификацията, всите усилия са на вятъра.  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #91 -: Юни 15, 2014, 06:06:06 pm »
Със случайно набрани хора е рисковано. ;)

И със случайно набрани протежета също.  ;)

Ако ще е протеже, трябва да е с гаранции от ментора, а не с протекции на случаен принцип - само защото се пада еди какъв си на еди кой си мой познат.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #92 -: Юни 15, 2014, 06:07:33 pm »
Кметът на Пловдив е известен още като "момченцето с ханцунга", защото в изборната нощ си беше по анцуг. ;D

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #93 -: Юни 15, 2014, 06:08:55 pm »
Доверени, но кадърни. Щото ако сложим некадърни, кой ще ни върши работата? ;D

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #94 -: Юни 15, 2014, 06:11:30 pm »
А иначе съм съгласна, че понастоящем оптималната формула на успеха е "лични способности + полезни връзки". Няма как без протекции, колкото и да си кадърен.

Има, но в "белите" държави. С много труд и усилия, може да се постигне успех и без протекции.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #95 -: Юни 15, 2014, 06:11:48 pm »
Ако нас ни изберат ТАМ и ние ще сложим около нас най-доверените хора,а в очите на другите ще изглежда шуробаджанащина.  :)

Няма нищо лошо да са доверени, но нека са кадърни.  :)

В офиса имаме една от ония, дето по цял ден пърдят на стола - съпругът й се пада някакъв познат на единия съдружник (с миноритарен дял). Но тя не е никакъв фактор във фирмата, не е на ръководна длъжност, но е "лицето" ни пред клиентите, с което също може да навреди на корпоративния имидж.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #96 -: Юни 15, 2014, 06:12:18 pm »
Абе той Станишев успя да измести, та какво остава за дъщерята на  научната ръководителка... :012: :72:

Вместо "измести" трябваше да пиша "изхвърли". ;D Дъщеричката е аут за сметка на докторанта. :012:

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #97 -: Юни 15, 2014, 06:15:15 pm »
Абе странна държава сме, щом анцугът от костюм при нас е станал… ханцунг  :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #98 -: Юни 15, 2014, 06:18:40 pm »
Хайде да мислим на човека в сянка (Плутон),че му трябват фигуранти,които да му служат и да вадят кестените от огъня вместо него,и да обират пешкира.  :012:

Много ясно - поставени лица.  :72:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #99 -: Юни 15, 2014, 06:34:57 pm »
Аз също нямам планети в 10 дом. МС е стрелец. На 2 градуса от МС в 9 дом е Нептун, който ми управлява Слънцето и е в квадрат със същото. В 10 дом имам само СЛВ. Управителя на 10 дом и на СЛВ + управителя на ЮЛВ и респективно на ИЦ са в съвпад помежду си, както и в съвпад с АС. У4 е ретро по натал.

Мераци за кариера съм имала само веднъж и достигнах върха, обаче след като го достигнах и реших, че просто не си заслужава. Това време, нерви, обрати и прочие щуротии само ти губят времето и респективно загубваш себе си в целия тюрлю гювеч. Обичам хармонията, баланса, тишината и изкуствата. Ако имах възможност то бих си направила едно ателие и да си се занимавам с моите си красти в него - далеч от света и тъпите дандании на повечето и ревовете им за глупости. Напоследък все по не мога да понасям простотиите на редовите хора и ожалванията им за дивотии. Ма това еди кой си ще ме оправи ли, Х ще ме обича ли, У ще ме забележи ли... Тюююю а бе хора, живота няма да спре щото не сте си начесали сърбела...

Па то с Нептун на МС и особено като управител на Слънцето имам много опции: да стана известен пияница, отровителка, актриса, мореплавател... Идеи да искаш. Знам ли накъде ще ме избие на стари години  :043: :043: :043:...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #100 -: Юни 15, 2014, 06:41:21 pm »
Па то с Нептун на МС и особено като управител на Слънцето имам много опции: да стана известен пияница, отровителка, актриса, мореплавател...

Или да направиш арт ателие.  ;)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #101 -: Юни 15, 2014, 09:54:43 pm »
Благодаря за подробния коментар, Гаури. Всичко, което казваш, си е така, до колкото мога да кажа - до колкото не си казала неща за бъдещето, за които не мога да бъда сигурна. За планетните войни - никога не съм формулирала така нещата, но си много права. Умът ми, интелектуалният, този, който и в индийската астрология се асоциира с Меркурий, е доста отпуснат. Имам чувството, че винаги действам под потенциала, който може да постигне, което е нещо, което доста ме  изнервя. Каквото и умствено да правя, все има един глас в мен който казва "мда, мда, ясно, ясно, ъъъ т'ва не го схваах, така че да минем на следващото нещо" и така. Простоо ако не стане от първия път да запаметя нещо, надали ще си направя труда да се върна. Концентрацията ми е също слаба в сравнение с това, което усещам, че е някъде там отдолу като потенциал. Никога, ама никога не мога да кажа за себе си 'Ей го, четох  (нещо си) на 100% и плътно през целия ден". И като куче трябва да се самонаграждавам с разни шоколади, сладки и тем подобни работи, тогава Меркурий склонява. Та ... все ме определят като ме срещнат като умен и начетен човек, колко много неща съм знаела, колко задълбочено и т.н и т.н, но просто аз си знам, че това до известна степен е пътя на по-малкото съпротивление (СЛВ) и тежи като някаква преграда, която усещам, че я има, но не мога да я махна.
За Луната също е така - нещото, за което досега съм си давала най-много евала като съм виждала пътя, по който други хора поемат е, че никога не позволявам на емоции, които не могат да се реализират, да станат причина да си губя живота и да правя грешни избори (рационално да ми е пределно ясно, че са грешни, но да си стоя в една ситуация щото сърцето искало) - не съм способна да си причиня такава болка.
Материалното в действителност не е движеща сила в живота ми. То е средство да постигна целите си. В този ред на мисли, не бих тръгнала  да трупам милиони и изобщо, да държа по някакъв начин пари, които не ми трябват. Искам да имам толкова, колкото да поддържам един нормален жизнен стандарт за себе си и близките си хора, а за да ми е комфортно в материално отношение, изобщо не ми трябват много неща. Но ще излъжа, ако кажа, че цял живот мога да си живея ей така - без да имам необходимата материална база - не, намирам го за много изнервящо. Така че ако някой ден имам много пари, нищо чудно да ги дарявам, тъй като определено не мисля да им ставам роб и да ги мисля.

Иначе догодина си завършвам правото като кариерно развитие, та според теб ще се реализирам ли като юрист? Възможно е наистина да сменям много професии, особено отначалото, но наистина ми се иска (но пък то не винаги става както ни се иска) една сигурна и спокойна работица и да не го мисля много.  :012:

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #102 -: Юни 15, 2014, 11:29:02 pm »
Надявам се да си права, Гаури! Малко извън темата, ще ти кажа според мен защо хората на моята възраст търсят по-скоро сигурност, отколкото нещо друго. Защото това е нещото, което просто нямаме. В съвременния, изпълнен с много стрес живот, както казваш - човек има нужда от един оазис на спокойствие. Бях попаднала скоро в Интернет случайно на някакво проучване според което средностатистическият гимназиален ученик в днешни врменена изпитва същите нива на стрес и безпокойство, които са изпитвали психично болните хора, лежащи в лудница през 1950 година. 1950 не е чак толкова далеч. Възможностите на тялото ни имат някакви граници и към момента, технологично и емпирично цивилизацията и технологията вървят с много по-голяма стъпка, отколкото еволюцията - естественото развитие и нагаждане на човешкия вид към начина му на живот. Та така ... може би заради това подсъзнанието си знае, брани се и орязва евентуалните източници на допълнителен стрес, които могат да се избегнат, а такъв голям източник е една евентуална несигурност в кариерно отношение. А при мен допълнително го има фактора, че ако се заловя с нещо конкретно, няма да искам да съм на задните редове, ще трябва да се знае коя съм. Примерно може да си работя много години в една компания, но и шефове, и колеги евентуални трябва да ме знаят като една от най-добрите, ако не и най-добрата, които работят там. Та и тези ми желания създават определено напрежение.  :D

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #103 -: Юни 15, 2014, 11:34:45 pm »
А при мен допълнително го има фактора, че ако се заловя с нещо конкретно, няма да искам да съм на задните редове, ще трябва да се знае коя съм. Примерно може да си работя много години в една компания, но и шефове, и колеги евентуални трябва да ме знаят като една от най-добрите, ако не и най-добрата, които работят там. Та и тези ми желания създават определено напрежение.  :D

Съвсем естествен и градивен стремеж, според мен. По-скоро бих се учудила на човек, който не се стреми към никакво израстване в това, с което е избрал да се занимава.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #104 -: Юни 15, 2014, 11:40:49 pm »
Съвсем естествен и градивен стремеж, според мен. По-скоро бих се учудила на човек, който не се стреми към никакво израстване в това, с което е избрал да се занимава.

А, знаеш ли колко много познавам такива - важното е месеците да си минават, заплатката да си върви, зора е колкото да не те съкратят. Ако си връзкар - и този зор го няма.  :012: :012: :012: