Автор Тема: Десети дом и амбициите ни.  (Прочетена 75438 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #375 -: Октомври 28, 2015, 03:07:40 pm »
Има нещо извратено в астрологията.В картата на Весо всички ъглови управители У1(Уран),У4 (Мерк),У10Юпитер са в 10Д,а У7 в знака на МЦ в съвпад с него.Та какъв е проблемът и изживява такава финансова несигурност за насъщния?

Всъщност У1 е Сатурн. Винаги се гледат и новият, и старият управител, като за ъглови домове, старият задължително като първи вариант на тълкуване :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #376 -: Октомври 28, 2015, 03:09:08 pm »
Другото, което е, че нямам никаква земя, дори и между астероидите май (за тях не съм много сигурен, по принцип не ги гледам). Възможно ли е това да дава тази нестабилност при мен, материална и емоционална?

Липсата на земя също си казва думата, а в западната карта нямаш и доминантен Сатурн. Но ако се гледа по пълнознакова система, Сатурн се пада в 10 дом от Асцендента.

Освен това Луната ти е синглетон - единствена планета в долната хемисфера, а троновата ѝ позиция я прави още по-силна. Много те дърпа към миналото, създава зависимост от семейните ценности, от родителска среда.

И при все това, че си с дневно раждане, сякаш по-силно се усеща влиянието на Луната, а не на съвпада Слънце/Уран около МС.

« Последна редакция: Октомври 28, 2015, 03:10:54 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

wanesa24

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 158
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #377 -: Октомври 28, 2015, 03:47:57 pm »
Ох...чета ви и не спирам да си мисля кой дом и кой възел ми е бил по лесен...Е...няма такъв при мен...при мен всичко става с много труд и накрая никъде не се виждам реализирана...нито семейство нито кариера са ми в ред....и при мен винаги е било на периоди...ако имам работа няма да имам семейството си до мен,ако имам семейството до мен,работата нямам...И това досега е било все така...Затова не се замислям много и за двете...казала съм си ,че ще изживявам каквото дойде...Не знам според индийската какво ми е отредено...Ако може някой да хвърли по едно око...
Ето ми и картата

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #378 -: Октомври 28, 2015, 04:04:57 pm »
Мина ми през ума идеята за собствено студио, но се въздържах да го напиша. Според мен по-нататък в живота ще имаш възможност да организираш нещо самостоятелно /да не си наемен персонал/, но в сътрудничество с други хора. И както казах, работа в услуга на хората. Двете накшатри, където ти попадат Луната и Марс, имат афинитет към хуманитарни и благотворителни изяви. Но преди да станеш меценат  ;D, трябва много стабилно да си стъпиш да краката. Благотворителността не се свързва със сваляне на последна риза от гърба. За материални и предприемачески успехи имаш и т.нар. Чандра-Мангала йога /Луна и Марс в един знак, отчетено с прецесия/. В твоя случай Луната е в благотворна накшатра /Ревати - тук е градусът на дълбока екзалтация на Венера/, което тушира предпоставките за сребролюбие и алчност, понякога характерни за такава планетна комбинация. Принципът на Ревати е "помогни на нуждаещия се, нахрани гладния, за да ти се даде на теб". Не в смисъл на това, че трябва да се помага на хората с користна цел, а в един по-висш смисъл - колкото повече даваш /и го правиш от сърце, със загриженост за ближния/, толкова повече божествена благодат ще привличаш, ще си синхрон с енергията на благоденствието /символизирана от богинята Лакшми/.

Както спомена някой от съфорумците по-горе, би могла също така да се занимаваш и с медицина. На мен ми се виждаш хуманитарен тип и не те виждам като тяснопрофилиран специалист. В бъдещата си работа според мен ще имаш възможност да се занимаваш с различни неща, докато не откриеш това, което най-добре ти пасва.



Много благодаря за отговора! Ако можех бих се занимавала и с медицина, но едва ли някога ще стане. За тази работа трябва много труд и учение.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #379 -: Октомври 28, 2015, 04:07:03 pm »
За тази работа трябва много труд и учение.

А тебе да не би да те мързи? Недей да срамиш овенските Луни, те са ентусазирани и дейни  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #380 -: Октомври 28, 2015, 04:21:43 pm »

Не знам според индийската какво ми е отредено...Ако може някой да хвърли по едно око...


По ведическата мога да ти кажа какъв е най-подходящият вариант, в кои професионални сфери имаш по-изразени способности.

За теб би била подходяща някоя помощна професия, особено ако е свързана с подкрепа/грижа за хора в неравностойно положение, болни или възрастни. Рехабилитатор, кинезитерапевт, масажист - всичко, свързано с терапии, обгрижване. Медицински работник, болногледач, социален асистент.

Също така би могла да се занимаваш с някакъв вид обучение - педагог, учител. Нещо свързано с писмена дейност.

Занимания с мистика, окултизъм също не са изключени, предполагат се интереси в сферата на паранормални явления. Лечебни практики, свързани с ръце, докосване.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #381 -: Октомври 28, 2015, 04:46:49 pm »
Веско гледам, че по фирдарии си влязъл в период на Луна.
Луна и Юпитер са ти сигнификатори на професията.
Оставането ти без работа според мен е за добро, ще те тласне към реализация.
До 2017 ще търсиш правилния път, ще вървиш из нанагорното, ще търсиш посоката си /това не значи, че ще си без работа, да не се психираш сега/. Големи успехи в периода Луна/Юпитер, който започва на 19 юни 2017, тогава ще постигнеш стабилност.

Happy58

  • Гост
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #382 -: Октомври 28, 2015, 04:55:06 pm »
Хора,видях,че на Весо в картата трз Уран(нов У1) му е във 2Д и в момента прави тригон към нат Юпитер У10.В натала те са в съвпад.Това е СЕГА.Трябва да има някаква неочаквана развръзка.  ;D Юпитер му е мощен диспозитор,а?  ;)

това съм го пропуснала .... трябва да я има, но като тръгне напред тр Уран, сега е още ретро, едва ли ще даде нещо във външния свят.

wanesa24

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 158
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #383 -: Октомври 28, 2015, 05:54:29 pm »
По ведическата мога да ти кажа какъв е най-подходящият вариант, в кои професионални сфери имаш по-изразени способности.

За теб би била подходяща някоя помощна професия, особено ако е свързана с подкрепа/грижа за хора в неравностойно положение, болни или възрастни. Рехабилитатор, кинезитерапевт, масажист - всичко, свързано с терапии, обгрижване. Медицински работник, болногледач, социален асистент.

Също така би могла да се занимаваш с някакъв вид обучение - педагог, учител. Нещо свързано с писмена дейност.

Занимания с мистика, окултизъм също не са изключени, предполагат се интереси в сферата на паранормални явления. Лечебни практики, свързани с ръце, докосване.
Всичко което си написала е вярно,мистичното ме влече много...Но работата ми сега е в туризма...Продавам мечти и релакс на хората по бг Черноморие...но не и за мен...за мен е напрежение и стрес особено лятото...Сега съм в "почивка" 6 месеца...от май пак там...
Благодаря ви момичета за труда..продължавам да ви чета...имам достатъчно време сега...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #384 -: Октомври 28, 2015, 05:58:32 pm »
Но работата ми сега е в туризма...Продавам мечти и релакс на хората по бг Черноморие...но не и за мен...за мен е напрежение и стрес особено лятото...

В интерес на истината, в твоята карта не виждам тенденция за постоянна работа, т.е. дълго време да работиш в някоя структура, в която накрая да се пенсионираш.

А в някой СПА или балнеологичен център не си ли мислила да потърсиш работа? Там би трябвало да е малко по-спокойно.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

wanesa24

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 158
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #385 -: Октомври 28, 2015, 06:10:07 pm »
Ако виждам правилно имаш звездата на Давид и животът трябва да ти е песен.  :012:
Дракониада...разсмя ме  :57:...то моето да се чудиш да пееш ли или да  :91:....Тази звезда досега не съм разбрала за какво ми помага,може би само това ,че съм имала много предоставени възможности,но дилемата винаги е било по кой път да тръгна и дали е правилния....А що се отнася до сегашния период в живота ми е наистина зле...и нервите ми са опънати ....Ще се опитам да те послушам  за съвета... :08:
Благодаря!!!!

wanesa24

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 158
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #386 -: Октомври 28, 2015, 06:14:26 pm »
В интерес на истината, в твоята карта не виждам тенденция за постоянна работа, т.е. дълго време да работиш в някоя структура, в която накрая да се пенсионираш.

А в някой СПА или балнеологичен център не си ли мислила да потърсиш работа? Там би трябвало да е малко по-спокойно.

Наистина никъде не съм се задържала по много време на едно и също място...Сега от 3г. работя като управител на хотелски комплекс
 а преди това съм имала мой бизнес ..заведение...пак в сферата на развлеченията...Този Уран е виновен...не мога да съм на едно място на "каишка в двор"...на мен ми дай проблеми да имам :'( и колкото ми е по напрегнато...толкова повече се чувствам жива...но вече съм уморена :72: :'( :'( :'(
« Последна редакция: Октомври 28, 2015, 06:18:42 pm от wanesa24 »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #387 -: Октомври 28, 2015, 06:37:54 pm »
Именно поради присъщата нестабилност и сезонност още през 2005 г. окончателно напуснах сферата на туризма. Но за жени, които имат семейство и деца /особено докато са малки/, това е приемлив и често предпочитан вариант - не се налага да работят целогодишно, остава време и за близките. Проблеми създава ненормираното работно време и напрежението през активния сезон.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

wanesa24

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 158
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #388 -: Октомври 28, 2015, 07:19:31 pm »
Управител на хотелски комплекс е много стресово,но заплатите не са ниски за тази позиция.Не всеки стига до там.  :96: Пий си витамините и си стой.
Права си...иска се много работа,а и от към заплата не мога да се оплача...а пък ако имам и туристи и % ми се вдига...така,че всичко зависи от мен,6 месеца в годината забравям за себе си и за личния ми живот...а и детето ми е вече доста голямо....
 :57:...ще си пия витамините... :-*

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #389 -: Октомври 28, 2015, 07:43:47 pm »
Всъщност У1 е Сатурн. Винаги се гледат и новият, и старият управител, като за ъглови домове, старият задължително като първи вариант на тълкуване :)
Интересно, че аз напоследък забелязвам, а и други ми обръщат внимание, че съвсем несъзнателно, без да се замислям и съвсем убедена, че това е истинския управител, вземам предвид първо и най-вече стария управител на знаците  :72:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми