Автор Тема: Храната  (Прочетена 106933 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Храната
« Отговор #150 -: Януари 14, 2015, 08:30:38 am »

Рени, ти обобщи разговора с две думи - Луна и Марс. Това е разковничето за подходящия начин на хранене.


С моя Марс в Лъв дали ще съм добре на вегетарианска храна? :) Луната е в козирог - освен да си комбинирам треволяци/салатки с вкусно приготвено месце :)

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Храната
« Отговор #151 -: Януари 14, 2015, 11:02:54 am »
Днес/14.01/в предаването ,,На кафе,,се изнесе ценна информация за епигенетиката,модулиране на експресията на генома чрез вътрешната хуморална среда в клетката,основен фактор за което е храненето .Транзитната луна в момента е в скорпион,на фона на квадрата Уран/Плутон .Може да гледате записа от предаването-струва си .Простичко казано оказва се,че ДНК в хромозомите са навити в/у кълбенца глобуларен белтък,който реагира на химичните промени в течната среда/резултат предимно от храненето,но не само/,реакциятя в промяна на формата му е като тапа-запушва или отпушва различни участъци от ДНК,което регулира отпечаването на РНК,която  излиза от ядрото и служи за печатане на белтъчни молекули .Оказва се храната има още по-голяма роля за експресиятя на гените,отколкото се смяташе /човек е това ,което яде/ .

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Храната
« Отговор #152 -: Януари 14, 2015, 05:41:40 pm »
Как да разбера кои храни са полезни за мен чисто астрологически? Слънце, Венера и Юпитер във Водолей, Меркурий в Козирог, Луна в Рак, Марс в Скорпион...

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Храната
« Отговор #153 -: Март 06, 2015, 07:47:32 am »

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Храната
« Отговор #154 -: Март 14, 2015, 10:36:21 pm »

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
« Последна редакция: Март 14, 2015, 10:45:51 pm от nerealna »

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Храната
« Отговор #156 -: Март 15, 2015, 01:50:46 am »
Не всеки може да се справи с месото. Аз разбирам Нереална, макар да не съм вегетарианец.

Връзката ми с месото се разклати в ученическите години, когато имахме привилегия да отидем на екскурзия като любим клас на директорката на училището. Екскурзията беше някаква рекламна история, в завод за колбаси(колб@си да се чете ;D) със затворен цикъл. Пред очите ни направиха опит да убият прасенце с ток - неуспешен и многократен. След взаимните ни мъки - деца и прасенце, накрая го заклаха пред очите ни по кофти начин. Навсякъде миришеше на гадно. Посетихме хладилна стая с нависени трупове. И накарая видяхме как се правят колбаси.
Гледането беше задължително. Гледаш малко и излизаш да бълваш. Тръшкаш се, сълзи капят, но да си на първа линия.
Бяха се постарали с една огромна маса с всички видове продукти на производството. От която никой не опита.

Няколко дена не можех да сложа нищо в устата си след тази екскурзия. А месото ми докарваше пориви за бълване с месеци. Със сигурност нямам съвместимост с него по натура, а след училищните преживявания хич не го долюбвах.

Млечните ги обичам и ми понасят. Но месото ми създава проблеми. Преди психологически, а сега и физически - подувам се, имам проблеми със стомах, нямам енергия. Не съм маниакално настроена към месото. Но не мога да се справя с него.
Иначе съм виждала мъж, който спортува за удоволствие да подобри резултатите си, енергията и тялото след като спря безумното си хранене с месо - спортните истории. Тялото му и преди това беше в чудесна форма, но след спирането на местото стана много аполонско и красиво  :012:


п.п. Папи, кефи ме цензурата. За един салам не може да кажеш две думи.  ;D
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Храната
« Отговор #157 -: Март 15, 2015, 11:20:42 am »
Бре, цитира 100 реда, сложи цяло стихотворение, за да си изкажеш мнението, което ако има цензура, няма да има никакво значение, похвален труд, но напразен

А колбасите не са храна, с право ги хваща забраната :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Храната
« Отговор #158 -: Март 15, 2015, 03:21:53 pm »
Много насериозно се приемаш
На мен ми е все тая, астрологично не чувствам загуба

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Храната
« Отговор #159 -: Март 15, 2015, 05:16:04 pm »
А казват вегетарианците били кротки хорица :043:

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Храната
« Отговор #160 -: Март 15, 2015, 05:53:23 pm »
wich111 ти ако беше модератор как би слагала в ред темите,така,че някои който търси нещо специфично да го намери :017:,без някакви санкции не става мисля аз ,как да се поддържа някакъв ред,личността не е от значение,позицията го изисква  :) В казармта съм бил карцер 2 пъти по 5 дни за спане на пост-не е чак толкова кофти,само спането на твърд нар е неудобно ;D , 3 дни извън форума не е зле като почивка и охлаждане малко на темперамента  ::)
« Последна редакция: Март 15, 2015, 06:03:10 pm от Oposit »

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Храната
« Отговор #161 -: Март 15, 2015, 06:15:36 pm »
Аха,значи не строго,,Wich111,3 дни карцер!!!,,    а нещо като,,wichi ,симпатяго,сладурче,3 дни почивка моля  :),, вярно друго си е,така да му е приятно на човек някакси :D

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Храната
« Отговор #162 -: Март 15, 2015, 06:26:04 pm »
А всичко започна от някакви си кол-ба-си  ;D :57:

Веднъж и на мен ми направи впечатление, че форумът цензурира тази дума, не беше повод за драма.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Храната
« Отговор #163 -: Март 15, 2015, 06:30:54 pm »
Ахааа,аз чак сега разбрах :D,предполагам някои думи автоматично са зададени за триене  :017: Нарочно няма да почистя за да види Папи какъв бил поводът за бунта :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Храната
« Отговор #164 -: Март 15, 2015, 06:40:32 pm »
Ахааа,аз чак сега разбрах :D,предполагам някои думи автоматично са зададени за триене  :017:

зад-ник и ба-си - това е поводът за оранжева революция  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui