Автор Тема: Храната  (Прочетена 106900 пъти)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Храната
« Отговор #165 -: Март 15, 2015, 08:37:52 pm »
Тези саламни теми ви отровиха. Дори за миг не съм се почувствала цензурирана по повод саламите. Приех цензурата на колб.асите като повод да се посмеем. Пък то какво излиза.
Аз нямам против чист език.  ;D Нека сме дами. И без това е грозно, когато не сме и сме вулгарни. Така се създава малко ред, малко навик да изменяме думичките.

Не е чак толкова страшно с ред във форума, защо така го приемате? И аз съм уранична, но не се чувствам ограничена по никакъв начин.
Релакс и си обичайте усмивките.  :38:

Гаури, няма линк.

Witch, прочетох онази част от книгата, която постна горе. Да, много допирни точки намерих със себе си. Но не ми е никаква драма, че заобикалям месото. Много рядко нещо конкретно ми се дояжда и усещам необходимост. То дори не е необходимост, а каприз, сладокусност.
Много обичам есента, има страхотни зеленчуци, има тиква, праз.  :clap: А пролетта правим кюфтенца от спанак и лапад.  :clap: Излизат всякакви треви.  :clap:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Храната
« Отговор #166 -: Март 15, 2015, 08:42:05 pm »
Тези саламни теми ви отровиха.

Сега нали се пости и като се заговори за кол.ба.си, народът пощурява  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Храната
« Отговор #167 -: Март 15, 2015, 08:43:43 pm »
Споделям нещо, което забелязах наскоро при няколко жени. Едната ми е близка, другите - колежки.
Тази, която ми е близка, първо спря да има какъвто и да било интимен живот, после спря да носи високи обувки и да яде месо. Тотална абдикация от женското и отказ от Марса. Впоследствие - проблеми в комуникацията с другия пол, гинекологични проблеми, понижено либидо и вече няколко години липса на сексуален живот. Последното не е по нейно желание, но така се случва.
Със сексуалния живот на колежките не съм наясно, а и не желая да бъда, но при тях успоредно наблюдавам също нещо като занемаряване и отказ от месото.

Първият пример обаче е като по учебник.

Какво искам да илюстрирам с примерите?
Месото също е по Марс  и знака Овен. Ако те се свързват с борба, живец, енергия, сексуална активност, то отказът от месо води до дефицити в едно или повече от тези направления.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Храната
« Отговор #168 -: Март 15, 2015, 09:26:05 pm »
Споделям нещо, което забелязах наскоро при няколко жени. Едната ми е близка, другите - колежки.
Тази, която ми е близка, първо спря да има какъвто и да било интимен живот, после спря да носи високи обувки и да яде месо. Тотална абдикация от женското и отказ от Марса. Впоследствие - проблеми в комуникацията с другия пол, гинекологични проблеми, понижено либидо и вече няколко години липса на сексуален живот. Последното не е по нейно желание, но така се случва.
Със сексуалния живот на колежките не съм наясно, а и не желая да бъда, но при тях успоредно наблюдавам също нещо като занемаряване и отказ от месото.

Първият пример обаче е като по учебник.

Какво искам да илюстрирам с примерите?
Месото също е по Марс  и знака Овен. Ако те се свързват с борба, живец, енергия, сексуална активност, то отказът от месо води до дефицити в едно или повече от тези направления.
Във връзка с последното ти изречение един от най-големите ми астрошокове беше Грег с троновия Марс,който ми се стори,че упорито иска да го играе Нептун.Защо вегетарианците да не искат на някакво ниво да се обезличат полово,да не живеят със сексуалния си инстинкт? Имат право. Не се заяждам с никой от четящите,но скоро четох,че вегетарианството е психологическо заболяване.Като изключим Еми,другите вегетарианци най-често са крайно агресивни по отношение на възгледите си и всячески се опитват да ги натрапят.
Не си спомням дали споменах,но имам приятелка вегетарианка,с която скоро май ще си сменим куклите и парцалите.  :012: тя мен ще зареже,защото съм нисше животно и ядейки месо причинявам болка на разни мили,беззащитни,невинни твари,а аз нея защото ме отвращава извисеното и поведение,от което изригва презрение и омраза към месоядците  :012:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Храната
« Отговор #169 -: Март 15, 2015, 10:08:45 pm »
Да, Дракониада, нали?
Уж месоядните трябва да са агресивни, а по тая тема е точно обратното-с вегетарианец трудно се излиза на глава.
Аз предлагам да създадем нова група-безмлечни
Кой идва?
Лили няма да дойде, щото е по сладоледа
Обаче, Лили, ядковото мляко също е яко, вероятно има и такъв сладолед :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Храната
« Отговор #170 -: Март 15, 2015, 10:11:51 pm »
Какво е това ядково мляко?
Няма да ме съблазните с никакъв ерзатц, падам си по натурални млечни протеини  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Храната
« Отговор #171 -: Март 15, 2015, 10:13:01 pm »
Не бъдете зли.  :( Без млечни... Ами сурова зелена чушка... напълнена със сиренце?  :(
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Храната
« Отговор #172 -: Март 15, 2015, 10:40:56 pm »
Добре де, безкрави :)
Козе сиренце...

Ядково мляко-от бадеми примерно
Оризово
Кокосово

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Храната
« Отговор #173 -: Март 15, 2015, 11:16:45 pm »
Не съм съгласна да се дискриминират кравите за сметка на кози, овце, биволици и др говеда. Още повече, че съм откърмена от хиляди незнайни крави. Като втори майки са  ми и им благодаря. А ти Папи обясни тех. ли е лроблема с колбаси

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Храната
« Отговор #174 -: Март 15, 2015, 11:38:22 pm »
Ребека, бъди дама. Говори за секс, любене, страст. Животинското е.б.а.н.е не се толерира. Това чак аз искам да го цензурирам. А колб.асите явно са минали под ножа поради приличието си с нецензурното -б@си.
Страшна драма дойде от тези салами. Да съм го видяла, че се цензурира, нямаше да го ползвам.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Храната
« Отговор #175 -: Март 15, 2015, 11:40:37 pm »
Страшна драма за който си пада по драматургията :)
Аз съм студенокръвна

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Храната
« Отговор #176 -: Март 16, 2015, 08:06:44 am »
Във връзка с последното ти изречение един от най-големите ми астрошокове беше Грег с троновия Марс,който ми се стори,че упорито иска да го играе Нептун.Защо вегетарианците да не искат на някакво ниво да се обезличат полово,да не живеят със сексуалния си инстинкт? Имат право. Не се заяждам с никой от четящите,но скоро четох,че вегетарианството е психологическо заболяване.Като изключим Еми,другите вегетарианци най-често са крайно агресивни по отношение на възгледите си и всячески се опитват да ги натрапят.
Не си спомням дали споменах,но имам приятелка вегетарианка,с която скоро май ще си сменим куклите и парцалите.  :012: тя мен ще зареже,защото съм нисше животно и ядейки месо причинявам болка на разни мили,беззащитни,невинни твари,а аз нея защото ме отвращава извисеното и поведение,от което изригва презрение и омраза към месоядците  :012:


Драко бе, уж си умно дете, а пък акъла ти в ....  :043: :043: :043: :043: :043:  Знам какви са вегетата като изтрещят - агресия до лудост е тяхното, а после ми разправяли, че били в хармония... ДРЪЖКИ!

Виж ся да ти дам един акъл, на който никое веге не може ти опонира, щот губи говор и картина  :57:. Нали все разправят, че не ядяли месо за да си вдигат вибрации и тъй нататък. Да ама вибрациите веднъж като вдигнеш НАИСТИНА и после няма как да се върнеш на по-ниски. Та обикновено на такива им казвам следният вселенски закон: по-висока вибрация може да проникне в по-ниска, но по-ниска вибрация не може да проникне в по-висока, тоест нискоенергийното месо може да смъкне вибрацията само на някой дето е с ниски вибрации, тоест с енергията на умряло месо...   :57:


Това са фактите от енергийна гледна точка и немат оспорване, защото физиката е такава  :012:. Ако поради други причини не искат да ядат месо, то това са техни лични причини и нямат абсолютно никакво право да си натрапват идеите на хора, които не ги харесват.

Аз съм с кръвна група нулева, а нулевата са ловци по генетични там разни работи и го ям месото с кеф - мазнички свински ребърца на скара и зелена салата са ми любимите  :d030:...

Случвало ми се е да не ям месо близо 2 години, но това си беше моят избор. Сега от време на време по 1 седмица не ям месо, защото организма ми го иска така, а аз си слушам лакомията винаги...  :012:
« Последна редакция: Март 16, 2015, 08:09:14 am от Вещичка »
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Храната
« Отговор #177 -: Март 16, 2015, 10:43:36 am »
Гледам изброени известни вегетарианци-всичките са интелектуалци,филосифи и тн.-мускули и физическа сила на такива хора не им е нужна,не работят физически труд,такова вегетарианство е оправдано и е израз на адаптация към определен стил на живот .Когато има екшън ,бързи реакции,мускулен тонус,движение трябват мускули-най-лесно мускул се строи от съставните части,на друг мускул  .Месото е предимно мускули,организма ги разглобява за по-лесен транспорт и пак ги сглобява където има нужда,най-икономично от животински белтъчини.От растителни белтъчини и АК също става но е по-пипкаво,една от неазаменимите АК да не достига-строежът пропада .В ситуация на ускорени катаболитно-анаболитни процеси,ускорена обмяна на веществата,по-интензивно горене,Марс-по подходящо и икономично е месоядството .Когато организма е на бавни обороти-вегетарианството отговаря.Крайностите за дълго време трябва да се избягват .

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Храната
« Отговор #178 -: Март 16, 2015, 12:54:39 pm »
...другите вегетарианци най-често са крайно агресивни по отношение на възгледите си и всячески се опитват да ги натрапят...

Аз пък мисля друго, че хората, които употребяват месо са супер агресивни и зли, и често имат голяма омраза (поне с тези, които общувам на живо). Защото освен "уж" изброените позитиви за месото, които са голяма заблуда, месото повишава и много нивото на стрес хормоните.

Не може да се прави изобщо никаква аналогия, какво е било месото преди 100 години и какво е сега...

Например ще споделя едно изследване, което е известно:
Ако една крава преди 100 години е давала ~ 300 л./годишно сега дава 6000 л./годишно. Благодарение на хормоналните препарати и ГМО зърното, за да печели бизнеса. И същата кравичка след 5г. я убиват преди да умре, защото мускулите са с туморни клетки.


И в крайна сметка какво яде човек - заразени клетки, разни хим. стабилизатори и подправки (евентуално).

А и кое диво и хищно животно, което живее в нормалните си условия за живот сред природата яде мускули?! Изяждат се само вътрешностите...

И честно казано, никой не е в състояние да ме убеди, че месото е полезно. Каквото е необходимо на човек за храна му е дадено, не е необходимо да причинява допълнително насилие, извършвайки убийство.

Лично за себе си мога да кажа, че не употребата на месо ми е донесла в пъти повече ползи, отколкото употребата му!
И изборът, който съм направила е напълно осъзнат - Слънцето/У6, заедно с Юпитер/У10, Парс Фортуна и СЛВ в 1-ви дом в Овен, нищо че май трябваше по критериите до тук да ям месо.

Oposit, не съм съгласна и с нещата, които си написал. Растителната храна, заедно с растителните масла се приема и усвоява много по-добре от организма и по-бързо, отколкото месото. И всички АК са налични.
А колкото да спортистите вегетарианци - в нета, ако потърсиш ще видиш колко много са...
« Последна редакция: Март 16, 2015, 02:38:45 pm от romantica »

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Храната
« Отговор #179 -: Март 16, 2015, 02:00:41 pm »
romantica,това известно изследване ще да е направено от вегани :043: 30 литра мляко са 3 кофи,и това годишно :D Според моите източници крави рекордъорки дават над 26 тона годишно,за лактация  .,100 литра на ден .Какво против хормоните на стреса-хормоните на горенето и Марс-казах вече при стресов начин на живот те са необходими!Кой хищник яде само вътрешности,кой е тоя гурман :017:Спортист веган,може,но компенсира с протеинни и АК добавки,които се правят от яйчен белтък,млечна суроватка, може от соев протеин,но първите се предпочитат,соевият,наистина е ГМО.Това е истината,не ми се спори,веган е добре за малко,за почивка и почистване след интензивен период,за възрастни с тн ,,лениви черва,които така и така не са активни физически  и при строго интелектуален начин на живот,което не препочъчвам за дълго време .