Астрология. Езотерика > Алтернативна медицина. Традиционни и нетрадиционни учения

За правилното и грешното

(1/8) > >>

Papy:
По повод коментарите на Хепи в друга тема-какво искат номерологично цифрите от нас.
Не съм съгласна, че винаги човек си е заслужил каквото се случва. Може като дух да е избрал такъв живот, защото ще му помогне, но като човек не винаги нещата са причинно-следствени.
Естествено мисленето в правилна посока помага, но нещата понякога просто се случват
Ако цял живот някой до теб ти повтаря:"не можеш да се справиш, не можеш, не можеш..." -колко ще успеят да се откопчат?

akruks:

--- Цитат на: Papy в Юни 22, 2014, 10:19:19 am ---Ако цял живот някой до теб ти повтаря:"не можеш да се справиш, не можеш, не можеш..." -колко ще успеят да се откопчат?

--- Край на цитат ---
На колкото им е било драснато отгоре- отстрани някой може да си вика "не можеш", но вътре в себе си да  казваш "мога, мога" , а в същото време отстрани някой може да вика "можеш, давай!", но като не му идва отвътре на човек, какво да дава?

Рени:

--- Цитат на: Papy в Юни 22, 2014, 10:19:19 am ---По повод коментарите на Хепи в друга тема-какво искат номерологично цифрите от нас.
Не съм съгласна, че винаги човек си е заслужил каквото се случва. Може като дух да е избрал такъв живот, защото ще му помогне, но като човек не винаги нещата са причинно-следствени.
Естествено мисленето в правилна посока помага, но нещата понякога просто се случват
Ако цял живот някой до теб ти повтаря:"не можеш да се справиш, не можеш, не можеш..." -колко ще успеят да се откопчат?

--- Край на цитат ---

Papy,

Какво всъщност гложди Луната ти в Стрелец- Истината или самото търсене на истина  ?!?   :)


В почти всяка една тема  ,тук във форума, този казус е на дневен ред ,поднесен по различен начин. Древните не са го разнищили, а съвременниците им ,го предлагат като "хранителна добавка " към главния мозък,като първите са го ползвали в посока стимул/израстване ,с цел  познание,а вторите като инструмент от тайната стаичка,за по-голяма потентност.
И обратно- много древни,с това са държали контрол върху хората ,манипулирайки ги ,заради тяхната неграмотност ,както и много съвременници,развиват ,онова ,което логически е стигнало до нас.

Сега следва разбор на същия  като точки:
1.Отричане на логиката по казуса ,за да е по-интересно
2.Примери: "Имам наблюдения върху Слънце Рак с дебилитирана Луна в 8-ми ,Венера в Лъв-горката жена ,толкова е добра ,а ...."
3.При Древните ,всичко е ясно и са познавали точно!
4. Не разбирам какво ми казват?!? , Защо към мен се обръщаш ?!?... Не приемай лично нещата...
5.Изместване фокуса на темата -"Вчера ,както се разхождах,ми се усмихна един приятен мъж .На кой транзит се дължи ??? Или може би ,защото пр.Луна ми е в Близнаци?!? "
6.Админът изтрива част от коментарите или ги мести някъде ,където ...
7.Закриване на   ХХV Роженски събор за Хората и случките. ;)

Вещичка:

--- Цитат на: Papy в Юни 22, 2014, 10:19:19 am ---По повод коментарите на Хепи в друга тема-какво искат номерологично цифрите от нас.
Не съм съгласна, че винаги човек си е заслужил каквото се случва. Може като дух да е избрал такъв живот, защото ще му помогне, но като човек не винаги нещата са причинно-следствени.
Естествено мисленето в правилна посока помага, но нещата понякога просто се случват
Ако цял живот някой до теб ти повтаря:"не можеш да се справиш, не можеш, не можеш..." -колко ще успеят да се откопчат?

--- Край на цитат ---

Папи,

нещата винаги са причинно-следствени, дори и ние от човешка гледна точка да не можем да ги видим.

Съвсем пресен пример от преди 2 дни. Принципно никога не съм обръщала внимание на хорските приказки, но този път се заслушах: Тя не заслужава това, което е преживяла. Не заслужава да живее така. Тя е нещастна, милата, и колко много и е трудно!... И все от сорта по мой адрес. Замислих се обаче над тези приказки едва сега. Хората отстрани виждат едно, а то в действителност е съвсем друго. За тях смъртта на баща ми, 2 операции по спешност, последвалият развод, загубата на работа и факта, че след 9 години все още съм сама е краят на света и върховното нещастие...

Обаче грешат! Грешат и то много! Тези случки са следствие на мое решение, взето преди 22 години. Ако не се бяха случили, то аз нямаше никога да посегна към астрология, езотерика, окултизъм, защото нямаше да се престраша да се опълча на всеобщото мнение, че това са глупости. Ако не се бяха случили още щях да си задавам въпроса: Защо на мен?. Ако не се бяха случили, то аз нямаше да бъда човека, който съм сега: усмихната, в мир със себе си и Вселената, балансирана и хармонична личност. Нямаше да се радвам на малките неща. Нямаше да открия духа си, душата си, ВА и най-вече себе си... Нямаше да правя каквото искам...

Всяко едно наше решение има отзвук дори и далеч напред във времето, дори и ние самите да не го осъзнаваме. Понякога само с едно пресичане на улицата ние си променяме собствения живот коренно, ако и да не осъзнаваме този факт. Няма правилно и грешно в живота! Има само избори, които ни водят по един или друг път. Ако ти си щастлив по своя път, то значи си намерил "правилният". Това е  :) :) :)...

Papy:
Рени, половината от коментарите ти не ги разбрах, но относно истината-когато я знам цялата, значи съм умряла
Относно какво се нищи-нищи се каквото вълнува хората, затова темата е тук-в неастрологичен раздел
Древните са правели предсказания, съвременните обясняват с много думи в дебели книжки защо, видиш ли, толкова емоционално ни влияе...разлика от небето до земята.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия