Автор Тема: Най-дългата битка  (Прочетена 16509 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Най-дългата битка
« Отговор #45 -: Юни 27, 2014, 12:45:18 pm »
В интерес на истината, пет пари не давам за чуждо его. Последното нещо, което ме вълнува, е на кой колко му е голямо егото. По-важно значение за мен имат човешките мотиви и постъпки - спрямо тях реагирам, а не спрямо егото. Но егото стои в основата на нашите постъпки. Само по себе си то е абстрактна категория, но обуславяща конкретни поведенчески модели.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Най-дългата битка
« Отговор #46 -: Юни 27, 2014, 01:47:16 pm »
но егото е по Слънцето

Тцъ! Слънцето е Духът ти, въплъщението му тук. Слънцето е божествената частица вътре в теб. Егото не свети, свети душата ти!  :d030:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Най-дългата битка
« Отговор #47 -: Юни 27, 2014, 02:22:24 pm »
Мисълта, че си стъпкан, идва от егото
Примерно как можеш да стъпчеш водата

Цитат
Примерно как можеш да стъпчеш водата

С вода.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Най-дългата битка
« Отговор #48 -: Юни 27, 2014, 04:34:25 pm »
Не съм съгласна! И друг път сме водили този спор, но аз продължавам да не съм съгласна.

Реално от хелиоцентрична гледна точка Слънцето бележи пътя на духа в материята. При условие, че всяка една религия и учение обозначават духа със светлината, то ми е мега непонятно защо аджеба свързвате Слънцето с егото, при условие, че егото е продукт на материята... Изберете си друга планета за тази цел  :d030:...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Happy58

  • Гост
Re: Най-дългата битка
« Отговор #49 -: Юни 27, 2014, 04:52:26 pm »
Не съм съгласна! И друг път сме водили този спор, но аз продължавам да не съм съгласна.

Реално от хелиоцентрична гледна точка Слънцето бележи пътя на духа в материята. При условие, че всяка една религия и учение обозначават духа със светлината, то ми е мега непонятно защо аджеба свързвате Слънцето с егото, при условие, че егото е продукт на материята... Изберете си друга планета за тази цел  :d030:...

защото разбират думичката "его" по различен начин.

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Най-дългата битка
« Отговор #50 -: Юни 27, 2014, 05:31:23 pm »
чрез егото духът се ''материализира'' и се приспособява към материалния свят

Е, именно. Ама ако Слънцето е Духа, то няма как и да е егото. Не може да бъде и двете. Все едно да кажеш, че черното е и бяло - не става. В един друг смисъл става, но това е съвсем друга тема.

Има си материални планети, но Слънцето не е от тях. То е символ на много неща, но те са свързани с духа и духовното. Еквивалента в материалният свят според мен е Сатурн - границите, твърдото, материята.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Най-дългата битка
« Отговор #51 -: Юни 27, 2014, 05:42:32 pm »
Пак да повторя или по-скоро допълня - духът се материализира чрез егото,тоест слънцето,моментът на раждане...

Човек се идентифицира в света като отделен индивид с уникални характеристики посредством егото. Духът е безличен, за него няма "твое" и "мое", за него е важна цялостта, не разграничението.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Най-дългата битка
« Отговор #52 -: Юни 27, 2014, 05:42:37 pm »
Тцъ, не ги бъркай двата щата. Все едно да смесиш две операционни системи. С едната се оперира на духовно ниво, а с другата в материално. Не може символа и на двете да е еднакъв.

Наясно съм какво искаш да кажеш, но ти ги обединяваш нещата, а аз ги разделям, защото на материално ниво няма как да се обединят.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Най-дългата битка
« Отговор #53 -: Юни 27, 2014, 05:52:18 pm »
Не знам и точно затова е добре да се обсъжда. Но мисля,че може - нали в момента границата между егото и нас самите е почти неопределима,ами ето че сме почти едно цяло,егото и духа,а душата не знам къде е...

Направи си карта по хелиоцентричната система и виж какви интересни работи ще ти се пръкнат там. Хелиоцентричната показва уроците на духа в материята - истинските ти уроци. Като си я разгледаш картата пак ела да обсъдим дали Слънцето ще го пляскаш на земните неща или ще остане като портал към духовното  ;).

Ако гледаме само материалното, то геоцентричната е най-добра, но от гледна точка израстване на духа хелиоцентричната е системата. Въпреки, че много пъти съм се питала ако се направят карти меркуриевоцентрични, венероцентрични, марсоцентрични и прочие, то какви ли чудесии ще се излязат и от тях. Мисля, че с такива карти ще изпъкнат най-ярките уроци на натива по въпросите на дадената планета. Все още обаче не съм открила програма дето да ги прави  :012:.
« Последна редакция: Юни 27, 2014, 05:55:14 pm от Вещичка »
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Най-дългата битка
« Отговор #54 -: Юни 27, 2014, 05:54:11 pm »
Не третирам егото като враг, стига да се изявява в разумни граници.
Както казах, хич не ми дреме на кой колко му е егото, за мен са важни постъпките и поведението на конкретния човек, въз основа на тях изграждам оценката си за него.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Най-дългата битка
« Отговор #55 -: Юни 27, 2014, 05:58:22 pm »
Веще, как се тълкува хелиоцентричната карта - няма домове  ::) Иначе интересно се получи - всичките ми планети в Скорпион, само една Венера отсреща  :57:
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Най-дългата битка
« Отговор #56 -: Юни 27, 2014, 06:03:57 pm »
Не третирам егото като враг, стига да се изявява в разумни граници.
Както казах, хич не ми дреме на кой колко му е егото, за мен са важни постъпките и поведението на конкретния човек, въз основа на тях изграждам оценката си за него.

Естествено, че егото не ти е враг. Ако го нямаше хората щяха да са ходещи шизофреници  :043: :043: :043:... Всяко едно от фините ни тела има макар и малко съзнание, а егото ги обединява в едно. Няма ли го егото хич нямаше да ни слушат главите  :57:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Най-дългата битка
« Отговор #57 -: Юни 27, 2014, 06:05:59 pm »
Веще, как се тълкува хелиоцентричната карта - няма домове  ::) Иначе интересно се получи - всичките ми планети в Скорпион, само една Венера отсреща  :57:

Лично аз я тълкувам като нормална карта. Домове не са ти нужни. Тук на преден план идва Духът ти и уроците му на земята. Гледай аспекти и планети. След това си разчопли живота и виж кои от уроците си ги научила и кои тепърва ти предстои  :).
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Най-дългата битка
« Отговор #58 -: Юни 27, 2014, 06:11:10 pm »
Лично аз я тълкувам като нормална карта. Домове не са ти нужни. Тук на преден план идва Духът ти и уроците му на земята. Гледай аспекти и планети. След това си разчопли живота и виж кои от уроците си ги научила и кои тепърва ти предстои  :).
Благодаря   :58:
Стана ми много интересно - ще разгледам  :)
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Най-дългата битка
« Отговор #59 -: Юни 29, 2014, 04:07:20 pm »
Струва ти се Меркуриево, защото твоето собствено е такова според мен. Иначе в митологията Меркурий даже е един от най-кротките богове - няма кой знае какви гуляи, нито запомнящи се оргии с него, но пък за сметка на това, понеже е разумен, винаги е някъде там, за да се посмее с глупостите на другите. Примерно когато Вулкан хваща Венера да му изневерява с Марс, Меркурий има някои запомнящи се култови реплики.  :012: :012: :012: :012: