Автор Тема: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум  (Прочетена 172878 пъти)

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
а 8 дом не присъства ли някакси? Нали за раждането при жената се гледа и той.
юпитер е в точен куинкокс с к8. транзитен марс е в 8ми, в разходящ съвпад с хирон. но пък марс на всеки 2 години си минава от там.
прогресивна луна продължава да си е в 8ми. прогресивно ац на 4,5 градуса от У8
сол К8 е в точен съвпад с натален хиром в натален 8ми.
друго май не виждам по 8ми. при мен беше секцио по спешност.

Liliq

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 33
Ето още един солар,показателен за раждане на бебе.

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Уран / Нептун съвпад с Венера, У5. Неочаквана ли е била бременността?
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Liliq

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 33
Уран / Нептун съвпад с Венера, У5. Неочаквана ли е била бременността?
Да, не беше планирана.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
По молба на Папи  :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Мерси, Сатен :)

Ами ситуацията е тази - приятелка пита кога е удобен момент за второ, имаше големи проблеми с първото, слава Богу всичко се разви благополучно, детенцето е много сладичко, голям бърборко. Аз нито тази година, нито следващата виждам такова нещо
погледнете и вие, много се надявам да не съм видяла като хората

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Още едно потвърждение, че след дълго отлагано майчинство (или бащинство) това най-сетне може да се случи при сатурнов транзит или дирекция.
И аз на това се надявам със Сатурн У5. След година и половина ще отиде на ИЦ, а Юпитер У4/У7 в 1 в съвпад с транз.СВ. Прогр.Луна ще е все още в 8, почти на К9 в Телец, а Плутон ще стигне на К5. Прогр. Венера ще преобразува наталния квадрат към Сатурн в тригон, а прогр.АЦ съвпад с ПФ. Дано има радост и за мен. :)

Happy58

  • Гост
Папи, какво означава "удобен момент" - според мен, те трябва да си правят любов от сърце и когато дойде момента, то ще се случи - отделен е монета, ако трябва да има лечения, проблем със здравето, ин витро и т.н.

Честно казано, по дирекции аз не изключвам такава вериятност - дир Нептун е върху нат Марс - това са двата У7. - имаше и разни други неща, ама чакай да си ги отбележа. :)
Дир Марс ще прави секстил с Меркурий - виждаш, чии У са.

В солара за тази година - У7 е в 1 соларен, Уран е в 7 дом, соларните Нептун и Меркурий са в секстил.

Като цяло, има вероятност, но не мога да преценя, дали ще завърши с резултат. 4 дом също е доста активен.
« Последна редакция: Юли 22, 2014, 11:20:51 am от Happy58 »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
По картата на приятелката на Рару

Без данни не работя, когато гледам по индийската. Няма как да й сметна текущите и предстоящи даши, също така се разглеждат някои от производните карти.

Гледайки по западната система, бих предположила някъде след средата на 2015 г.

Във ведическата карта има екзалтирал Марс в съвпад с Кету в 5 дом - имала ли е проблеми със задържане/износване на плода?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
И аз изходих от такива съображения - Юпитер ще влезе в знака на Луната (по сидерал) към средата на 2015, тогава и Сатурн ще е в знака на нат. Венера, а възлите ще застанат по оста АС/ДС. От средата до края на 2015 евентуално може да се зачене, но трябва да се уточни най-подходящият тайминг и по други техники.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Затова учим астрология, за да помагаме на хората и да съветваме кои са най-подходящите периоди за дадено събитие. Като знаем, че не е добре да се забременява на транзитен уран съвпад луна, ще посъветваме ли жената да го направи? Не, разбира се. Както и ако виждаме тежка астрологична обстановка, както е сега защо трябва да причиним това на детенцето? Разбира се, всеки астролог решава сам за себе си какви съвети да даде.
Лично аз бих посъветвала жената, ако може да изчака Уран да влезе в 8 и Юпитер в 12 да съвпадне с луната, т.е. 2016та година лятото, все пак става въпрос за второ дете.

Това е моето виждане. Мога да планирам астрологически дали да напусна/започна работа, дали сега е момента за сключване на брак или купуване на кола, за пътуване на почивка или в чужбина .... но да се бъркам в Божиите работи относно появяване на нов човек/душа на тази земя, не смея.
Ако на човек му е дадено да "се учи" чрез децата си, едва ли и в най-добрия астрологичен момент жената ще забременее. И кой е казал, че на детето няма да му хареса "тежката астрологична обстановка"?-откъде знаете плановете на тази душа? По тази логика, нито една душа няма да може да се "роди в интересни времена". Прекалено непрофесионално ми се струва, ние, хората, да решаваме, кога да забременяваме и кога не.

И още веднъж - това е лично мнение.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Добрият и опитен астролог може да види в хороскопа кога жената има най-големи предпоставки да "привлече" душа, готова за прераждане. Това с особена сила важи за тези, които по-трудно забременяват или имат репродуктивни проблеми.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Съгласна съм с Хепи - има неща като раждането и смъртта, над които нямаме власт. Евентуално можем само да ги видим / констатираме в наталната карта  :).
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Да не спамим излишно темата, само последно да кажа-съгласна съм и с двете позиции-ние можем да посъветваме, а Господ като реши-тогава
Например някоя жена има проблеми, астрологът казва "не", но тя зачева случайно
Аз лично избягвам да казвам кога "да", само казвам кога може да е по-трудно, евентуално да се изчака, и не заради мунданни конфигурации, а спрямо конкретната карта на бъдещата майка, само толкова. Вече ако има предистория и проблеми-тогава търся по-сигурни и благоприятни конфигурации. Във въпросната карта вече има проблеми с първото, не със самата бременност, затова помолих за страничен поглед
Благодаря на всички, които изказаха или ще изкажат мнение по нея

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Предполагам, че през втората половина на 2016 ще може да зачене - СЛВ съвпад Луна, Сатурн и Нептун също ще я аспектират. Често съм наблюдавала бременност при твърди аспекти, докато хармоничните минават някак незабелязано.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама