Автор Тема: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум  (Прочетена 173620 пъти)

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #195 -: Септември 30, 2016, 01:56:06 pm »
транзитен уран ми е в 7ми дом и в сходящ тригон с луната ми  :012: ще видим дали ще се прояви по темата за децата. аз по-скоро очаквам на тема хоби да се отчета.

митът за уран е , че е създателят на слънчевата система. има много деца. така че май не е толкова странно, че може да се проявява на това поприще. от друга страна си е заточил децата - напрегнати аспекти биха могли да покажат аборт примерно.

сатурн в съвпад с марс си е кастриращ аспект принципно, но все пак зависи кои домове управляват в солара. аз също бих клоняла по-скоро към не забременяване

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #196 -: Септември 30, 2016, 02:30:12 pm »
Напрегнати аспекти на Уран може да укаже внезапно наложило се /или наложително, не по собствен избор/ секцио при раждане също, ако управлява 8/6/2(1) дом или има аспекти и от Марс - към У5/7, У8, У2.
« Последна редакция: Септември 30, 2016, 02:36:27 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Samoella

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 104
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #197 -: Септември 30, 2016, 03:18:17 pm »
Забременях планирано точно когато Уран застана на К8, родих, когато съвпадна с Хирон в 8 дом. В наталаУран е У6, секциото беше спешно. Това ми е първа бременност, У5 е Сатурн, в натала с Уран са в Тригон. Това беше резултата от Уранова опозиция при мен, сега вече тя отшумява, и аз предчувствах,че ще родя по това време😃
« Последна редакция: Септември 30, 2016, 03:21:17 pm от Samoella »

Happy58

  • Гост
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #198 -: Септември 30, 2016, 03:23:12 pm »
Как мислите се отнася Уран към бременността?
Вчера една позната каза, че Уран не обича бебетата, а аз съм чувала, че аспект на Уран към Луна е възможно да се прояви в бременност.
Аз съм забременяла с тр Уран в 5д, родила съм с Уран в 11 Соларен с К11 в 5 натален. Като цяло, солар, лунар, транзит, прогресии - силен аспект с Уран.

При втора бременност аспекти на Уран към 7д ли да се гледат?

ако искаш, може да пуснеш картата с транзити, прогресии и дирекции по време на бременността ...

Happy58

  • Гост
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #199 -: Септември 30, 2016, 03:24:41 pm »
Забременях планирано точно когато Уран застана на К8, родих, когато съвпадна с Хирон в 8 дом. В наталаУран е У6, секциото беше спешно. Това ми е първа бременност, У5 е Сатурн, в натала с Уран са в Тригон. Това беше резултата от Уранова опозиция при мен, сега вече тя отшумява, и аз предчувствах,че ще родя по това време😃

едва ли У6 на К8 те е забременил ..... трябва да има и нещо по 4 и 5 дом, Луна ....

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #200 -: Септември 30, 2016, 04:09:33 pm »
За Уран съм срещала, че се свързва и с асистираната репродукция, може би, като асоциация с иновативното, технологично и т.н.
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #201 -: Септември 30, 2016, 04:15:39 pm »
За Уран съм срещала, че се свързва и с асистираната репродукция, може би, като асоциация с иновативното, технологично и т.н.

Точно така е.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #202 -: Септември 30, 2016, 07:55:20 pm »
Уран е провокатор на събития
пак според натални предпоставки, но не само - и в синхрон и съответствие с останалите транзитни участници йерархично - Плутон, Нептун, Сатурн, Юпитер

например:
при мен - тр. Уран срещу натална Луна - начало на съвместно съжителство, но тр. Плутон тригон (най-високо издигнатата планета в хороскопа), тр. Нептун опозиция (най-хармонично поставената планета, освен Юпитер), тр. Сатурн тригон Луна, Юпитер в знака на АС (освен, че го управлява)

при дружка - тр. Уран чрез съвпад задвижва натална опозиция Луна/Плутон по линията 1/7, тр. Плутон квадрат Луна, тр. Нептун тригон Слънце/Марс/Венера и в знака на Юпитер, тр. Сатурн съвпад управител 5ти, тр. Юпитер опозиция Слънце/Марс/Венера - дългосрочно съжителство

при друга дружка - тр. Уран съвпад Луна, опозиция Слънце, тр. Плутон квадрат двете светила (широк орбис), тр. Нептун опозиция Венера, тр. Сатурн и тр. Юпитер тригон Луна - решава да намери реален донор за бъдещото си дете и го прави, забременява от първия контакт, детето се роди 7ми месец, въпреки нестандартните обстоятелства родителите са все още заедно

* за жалост Уран ми е до нежелание познат - квадрат и двете светила, до точност водещото, включително Меркурий, при това ъглов, сега при опозиция на наталното си положение ми разказва играта безпощадно

**казват, че хората с подчертан Уран в хороскопа са трудни за прогнозиране, ако решим да обогатим старата школа

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #203 -: Октомври 01, 2016, 09:06:19 pm »
за инвитро се гледа асп.Сатурн /Плутон -имат отношение към  ДНК,образуване на клетки и яйчници
транзитни Юпитер и Уран към Луна дават забременяване

julia

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 266
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #204 -: Октомври 01, 2016, 09:54:59 pm »
Може би не е тук мястото ,но да попитам :)
Как бихте изтълкували транзитен Уран опозиция натална Венера,скоро и транзитният Юпитер ще направи съвпад с наталната Венера.Картата е на мъж,но не зная часа на раждане ...

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #205 -: Октомври 03, 2016, 03:16:49 pm »
а аз да питам при 2ро, 3то и тн дете наблюдава ли се активност по 10ти дом? защото от една страна е пак някаква промяна в социалното положение, но все пак не както при първо дете, защото човек вече е реализиран като родител.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #206 -: Октомври 03, 2016, 03:24:31 pm »
Ами при мен има такава активност с второто дете.
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #207 -: Октомври 03, 2016, 04:21:46 pm »
а аз да питам при 2ро, 3то и тн дете наблюдава ли се активност по 10ти дом? защото от една страна е пак някаква промяна в социалното положение, но все пак не както при първо дете, защото човек вече е реализиран като родител.

Логично е да има - отговорностите стават повече, има разлика м/у майка на едно и на две деца. Освен това, 10 е по оста 4/10 - има си промени и у дома. Това само като логическо разсъждение - не съм гледала карти.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #208 -: Октомври 03, 2016, 04:23:33 pm »
При мен прогресивни Луна и Венера бяха в 10 дом, както и СД СЛВ съвпад с нат.Слънце в 10 дом. В часа на раждане и Луната беше на МС.
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #209 -: Октомври 03, 2016, 05:22:05 pm »
Може и по 10 дом да има активност, все пак 4/10 е "родителската ос". Зависимост с поредността на децата не съм проследявала. Според някои автори 4 и 6 дом се гледат за майчинство и полагане на грижи в женска карта, т.е. може да са активни по прогностика през такива години. Докато 5 дом се свързва символично с нашето потомство /какво "произвеждаме"/ - повече като съзидателен акт, а не като полагане на грижи. И темата също се разглежда по двата опозиторни дома - 5 и 11, като свързана ос.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui