Автор Тема: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум  (Прочетена 173545 пъти)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #270 -: Октомври 12, 2016, 11:34:04 am »
За тази година застават на един и същ градус, това ми се наби в очи. Не съм гледала в подробности натала, отбелязах само дирекциите. Довечера на спокойствие вкъщи мога да разгледам по-обстойно.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #271 -: Декември 28, 2016, 11:43:52 am »
Женска карта, питането е за второ дете-кога според вас?

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #272 -: Декември 28, 2016, 02:40:22 pm »
Папи, а кога е било първото детенце?
Някак... да се ориентираме как работи тази карта, кое отключва при нея зачеването, раждането.

Иначе така като гледам и без допълнителна информация - февруари-март 2018.
По транзити - тр. Юпитер съвпад нат. Венера у4. В началото на март има пълнолуние, което ще квадратне Урана й, съу1 и ще е в 8 натален дом. Има стелиум в риби тогава, който ще тригонира Венерата у4. Тр. плутон в точен квадрат с Меркурий у5 и у8. Нодалната ос в квадрат с Луната й у7. Тук малко не е ясно второ дете дали е втора бременност, та повече информация ще е от полза.
Плюс това пълнолуние ще е с асц върху к12, дсц върху к6, като фортуна ще е на к6. Та напълно възможно да постъпи в болница за раждане. Заради тр. Марс, който ще се мота около к12, опозиция к6, може да има и някакви хирургически интервенции.
По прогресия - прогресивна Луна в 7 натален дом, прогресивен Дсц съвпад к8 натално. Пр. Меркурий е упр на иц прогресивно и е в съвпад с натален уран съу1.

Дирекционна Луна тригон Слънце, съу на 7 дом и Меркурий у5 и 8. Дир. Плутон на к11, опозиция к5.

по профекции по това време Венера е на к8 натално. И ред други неща.

И в солара има опозиция на Луна и Плутон, която е на наталните Асц/Дсц. Луната на Дсц и в 7 соларен. Соларен слв в съвпад със соларно к8. Соларна Луна тригон нат. Венера у4 и секстил Луна нат у7. И ред други неща има.

И интересен лунар има тогава. Лунарно к8 точен съвпад нат. Дсц. Луната е в 5 лунарен. Лунарен марс съвпад лун. асц.
И ако съм забравила да напиша някъде, по това време и Плутон ще е на асц и в секстил с Венера у4.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #273 -: Декември 28, 2016, 02:41:05 pm »
абе успях някак да се клонирам. простете :o

И без това успях да се клонирам, барем да питам в това мнение.

Папи, а тази женица имала ли е нещо необичайно със забременяването? Някакви проблеми, трудности, да е имало задържане някакво, закъснение. Нещо да се е отразило на здравето й, физиката?

Луната хубаво е в 4 дом и Телец. Ама в опозе с Венера, свой диспозитор и със Сатурн у1. Венера като у4 в скорпион и в 10 дом, в съвпад със Сатурн. Да не е имала някога гинекологични заболявания? Меркурий като у5 и 8 в един зашеметяващ голям кръст с Асц/Дсц и Лилит отсреща. И в квадрат и половина с к5 и Хирон. Хирон в 5 дом, почти на куспидата на дома.
Венерата пък е диспозитор на Меркурий и Слънце, като Меркурий е у5/8, че и у6.

Нещо има тук...
« Последна редакция: Декември 28, 2016, 02:56:04 pm от Emma »
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #274 -: Декември 28, 2016, 03:26:09 pm »
Раждане до началото на 2018, тоест забременяване пролетта/лятото

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #275 -: Декември 28, 2016, 04:40:27 pm »
Февруари 2010 е първото раждане

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #276 -: Декември 28, 2016, 05:06:06 pm »
Интересно е.
Тр. нодална ос на асц/дсц и Слв секстил Венера у4. Точен. И каре Меркурий/Слънце. Тр. Меркурий е в точен квадрат със Сатурн у1. Меркурий е в каре и с луната. Но тригон със себе си.
пр. Слънце съвпад Мц/Сатурн.

Детенцето с асц Дева ли е?

Значи си оставам на същото мнение. Орисвам я да роди в началото на 2018 година, по-скоро февруари/март. Като Сатинка смятам, че ще забременее ранно лято. Може би в край на юни. :08:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #277 -: Декември 28, 2016, 05:18:30 pm »
Ето и индийски карти

Happy58

  • Гост
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #278 -: Декември 28, 2016, 08:00:59 pm »
20,09,1981, 08:26, бургас
06,12,2006, бургас -забременяване
29,07,2007, бургас - раждане

при мен К8 и К5 дирекционно също нямат аспект.
дирекционно ац, обаче е било в съвпад с венера - У1 и У8

Тук нещо съм пропуснала да отговоря ..... не знам защо ....

При раждането:

Клер, дирК5 ти е в куинконс с нат Юпитер (интересно, че тр Юпитер е в куинконс с К8), а дир МС е в квадрат с нат К8 (е, с леко прескачане на орбиса, ама само с минутки).

забелязвам и друго - Нептун го играе много важен при това раждане - дирекционния е на К4, транзитния на К5, дир Уран (У5) е в точен съвпад с натален Нептун, а дир Слънце е в точен секстил с него. заедно с това последните двама (които по натал са в секстил) в този момент застават по дирекции така, че образуват точен йод с Хирон в 8 дом. ....

При забременяването сол МС е бил точно върху СЛВ, а при раждането е в квадрат ...

Клер, това раждане явно е по-особено .. сложно ли е било?

И защо 3 дом ти е толкова активиран при това раждане? Да не си местила дома си някъде тогава? Или си учила нещо?

А какво се е случило ноември 2006? дир МС е върху Марс, У7 ... уффф, много май питам аз, сори
« Последна редакция: Декември 28, 2016, 08:08:22 pm от Happy58 »

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #279 -: Декември 28, 2016, 08:09:59 pm »
Тук нещо съм пропуснала да отговоря ..... не знам защо ....

Клер, дирК5 ти е в куинконс с нат Юпитер (интересно, че тр Юпитер е в куинконс с К8), а дир МС е в квадрат с нат К8 (е, с леко прескачане на орбиса, ама само с минутки).

забелязвам и друго - Нептун го играе много важен при това раждане - дирекционния е на К4, транзитния на К5, дир Уран (У5) е в точен съвпад с натален Нептун, а дир Слънце е в точен секстил с него. заедно с това последните двама (които по натал са в секстил) в този момент застават по дирекции така, че образуват точен йод с Хирон в 8 дом. ....

При забременяването сол МС е бил точно върху СЛВ, а при раждането е в квадрат ...

Клер, това раждане явно е по-особено .. сложно ли е било?

И защо 3 дом ти е толкова активиран при това раждане? Да не си местила дома си някъде тогава? Или си учила нещо?

А какво се е случило ноември 2006? дир МС е върху Марс, У7 ... уффф, много май питам аз, сори

раждането беше преждевременно и секцио.
а 3ти дом не знам... може би появата на дете провокира преразглеждане на близкороднинските отношения като цяло.
ноември 2006 нищо не си спомням да се е случило. декември 2006 в началото съм забременяла.

така и така си на картата ми, мислиш ли че в близките 1-2 години има възможност за 2ро дете? като че ли ноември 2017 ми се вижда, че може да има забременяване

Happy58

  • Гост
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #280 -: Декември 28, 2016, 09:29:35 pm »
раждането беше преждевременно и секцио.
а 3ти дом не знам... може би появата на дете провокира преразглеждане на близкороднинските отношения като цяло.
ноември 2006 нищо не си спомням да се е случило. декември 2006 в началото съм забременяла.

така и така си на картата ми, мислиш ли че в близките 1-2 години има възможност за 2ро дете? като че ли ноември 2017 ми се вижда, че може да има забременяване

то че е преждевременно го сметнах, ама май е доста преждевременно, в по-опасния период ... вижда се, че е имало проблем
3 дом - преразглеждането .... не знам, не е стандартно положение - поне го няма във формулата :) - а при теб го има
ноември 2006 - гледах го забременяването, ама точния аспект и то с Марс е малко по-рано, затова попитах. Както и да е.

За ново бебче, обаче по-раншко през 2017:
5 дом - дир Юпитер квадрат К5
4/10 дом - дир МС/ИС тригон/секстил Нептун
7 дом - дир Венера, У8, тригон К7 - това заради това, че е второ детето - не е задължително, поне Левин нищо не споменава
6 дом - при теб К5 и К6 са в един градус, така че и този е задействан.

За аспектите между планетите (дир+нат) няма да пиша, защото са доста с орбис до 1 гр - пусни си ги през март и ще ги видиш - то даже няма други :)

Транзитите:
тр Уран в 7 дом прави опозиция към Мерк/Плутон
тр Нептун от 5 дом ще направи куинконс към АС (като беше сега стационарен не се ли понапъна малко да хванеш тригона с Венера У8? :) )
тр Юпитер се разхожда през Асц ти и възврата - по принцип не виждам връзката му с бебетата в твоята карта, но понеже участва в дирекциите, ще го уважим :) - пък и той е толкова важен в натала ти - най-важния даже :) - как ли се пъчи, а?
тр Марс влиза в 8 дом (на предното раждане е бил върху Хирон там)


Дотук откъм дирекции уж всичко е по план, освен квадрата на Юпитер към К5 - Левин иска хармонични аспекти .... срещала съм обаче и раждане с такива, но то е било някакси не съвсем щастливо.
При транзитите ми липсва поне един хармоничен, който да държи ситуацията и да ти помага.

Със соларите не съм убедена, че е ОК, но пък аз тях не ги разбирам.

Като цяло, защо пък не :) - само не знам, дали не трябва там някакъв по-специален транзит, за бебе.






Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #281 -: Декември 29, 2016, 11:30:50 am »
Мерси на всички ви :)

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #282 -: Декември 29, 2016, 04:34:42 pm »
Благодаря Хепи;ще се похваля, ако има нещо.  Не ми е  ясно 6ти дом защо е замесен за забременяване?

Happy58

  • Гост
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #283 -: Декември 29, 2016, 06:38:52 pm »
Благодаря Хепи;ще се похваля, ако има нещо.  Не ми е  ясно 6ти дом защо е замесен за забременяване?

защото се променя коренно ежедневието на мама

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #284 -: Декември 29, 2016, 07:34:45 pm »
А аз реших, че по 6дом Дева и коремни органи, защото действието се развива в корема на женицата. И 2ро предположение че по Дева е раждане по здравна каса  :D Мисля да гледам Нептун за раждане защото бебетата нали плуват в околоплодните води и душата се гмурва в материалния свят на въплащението от водите на световния океан  ;D