Автор Тема: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум  (Прочетена 173801 пъти)

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #285 -: Декември 31, 2016, 12:39:36 am »
Не съм ви изчела съвсем, но ето малко подкрепящи факти:

Аз бременях по време на опозиция на тр. Плутон от 6ти дом към нат. Луна в 12ти.
Плутон ми управлява 5ти дом, а по натал ми е в 4ти.
Луната ми управлява Asc.
Виждам връзка с това, което Бека e написала за здравето и коремните органи.
Но всякак преди това е значението на Плутон в 5ти дом, както и Луната - майка, майчински инстинкти, грижовност и пр.

Апропо - моята Луна се изяви напълно малко по-късно от раждането на детето.
Тя е в Близнаци и там има съвсем друг израз и потребности.
Когато станах майка, бях като в небрано лозе, но това, че Луната управлява Asc-та ми, бързо ме вкара в релси и ме научи по всички възможни начини да я изразявам и по рачешки ;)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #286 -: Декември 31, 2016, 08:47:21 am »
Февруари 2010 е първото раждане

при първото раждане водещо е -засегнати сигнф.на децата Слънце,Луна ,Юпитер
връзка 1-5-8

СД Меркурий У5,8 съвпад У1 Сатурн и опозе Луна
СД Уран съвпад Юпитер квинконс К5
пр.Слънце/ сигнф.на 5/ съвпад Сатурн опозе Луна- прогр.Пълнолуние върху У1
пр.Луна опозе У5,8 Меркурий
пр.Асц тригон Меркурий,каре диспозитора му
сол.Асц. в 5 дом,между другото в сегашната карта в същия градус е СД Луна в 5 дом

СЗ  2010г.-
15.01 - на Асц. в 25 гр.Козирог
11.07 - на Дсц. 19,23 гр.Рак

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #287 -: Декември 31, 2016, 09:45:24 am »
Женска карта, питането е за второ дете-кога според вас?

Папи,абе тя не е ли вече :)

пр.Луна У7 ,отминал секстил към натална,преминала Дсц. в опозе към Асц.- 1-7 второто дете
СД Сатурн У1  в 11 квинконс К7 точен
СД Луна У7 в 5 квинконс К1 отминаващ
квинконс е повторение
СД Марс 1 тригон К5 отминащ

СД Плутон точно излиза от каре К8
тр.Нодална ще пресече Слв- К8/ЮЛВ-К2 на 31 март 2017- възм.зачеване
тр.Плутон напред назад на Асц.
сега е в точния градус директ
края на м.07 ретро ще е в точния градус на асц. като в 16,51 Козирог в тригон към Луната У7 на К4 ще се обърне в директен ход на 25.09.2017,ако сега не е бременна то тогава ще е
второ възм.зачеване -в периода от средата на юни до края на септември 2017,тогава и тр.Юпитер за последно ще мине през съвпада Слънце/Мерка У5,8
НА 7 .08.2017г- ЛЗ в 1 дом каре У7 Луна /К4

сол.Асц. е в Скорпион върху Плутон секстил на К8
пр.Слънце съвпад Венера в 10 дом ,диспозитор на Мерка  У5,8 и Луната У7- първо и второ дете  и 8 дом.-забременяване
СД АСЦ. тригон към У5 Мерка
има и повторение на връзка Уран-У5 ,8 Мерка
прогр.Меркурий съвпад Уран в 11д
тр.Уран опозе Меркурий

а прогр.Луна като е минала през Луната в 4 и после през 5 дом не е ли имало бременост

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #288 -: Декември 31, 2016, 02:17:06 pm »
Не, стреличка, нещо не става

Happy58

  • Гост
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #289 -: Декември 31, 2016, 02:28:13 pm »
Женска карта, питането е за второ дете-кога според вас?

дирекциите в картата с актуална дата ли са? Данните щяха да помогнат - сега трябва да броя .... а в астрото си има готови таблици

Happy58

  • Гост
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #290 -: Декември 31, 2016, 02:40:10 pm »
Женска карта, питането е за второ дете-кога според вас?

Щом като досега не е, не виждам по-рано от 2-3 години:

Най-скорошните аспекти на К5:
натална - след 2,5г съвпад с К11
дирекционна - след 2,5-3г куинконс с Уран

след 2,5г дир нодална ос ще активира К2/К8
след 2г и малко дир Луна, У7 (второ дете) ще направи куинконс с Меркурий, У5

за други не съм гледала .... до след 2г има време. А за момента други да се гледат пак е излишно, щом липсва К5

Happy58

  • Гост
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #291 -: Декември 31, 2016, 03:23:58 pm »
А аз реших, че по 6дом Дева и коремни органи, защото действието се развива в корема на женицата. И 2ро предположение че по Дева е раждане по здравна каса  :D Мисля да гледам Нептун за раждане защото бебетата нали плуват в околоплодните води и душата се гмурва в материалния свят на въплащението от водите на световния океан  ;D

Действието се развива в матката на женицата - поне доколкото си спомням от училище. Дева отговаря за тънки черва, дванадесетопръстник, за преработка на хранителните елементи.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #292 -: Декември 31, 2016, 03:34:36 pm »
Може би се разглежда 6 дом при бременност и раждане заради промяна в ежедневието, режима и краткотрайния престой в болница. Нали вече повечето жени не раждат по домовете си. Но в класическите текстове никъде не се споменава за 6/12 дом, ако се търсят предпоставки за такова събитие.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #293 -: Декември 31, 2016, 03:42:21 pm »
Може би се разглежда 6 дом при бременност и раждане заради промяна в ежедневието, режима и краткотрайния престой в болница. Нали вече повечето жени не раждат по домовете си. Но в класическите текстове никъде не се споменава за 6/12 дом, ако се търсят предпоставки за такова събитие.

и аз така написах, но Ребека ми отговори с този цитат и аз отговарям.

Разликата с класическите текстове идва, защото едно време жените не са ходили на работа, за разлика от сега. Поне така предполагам.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #294 -: Декември 31, 2016, 03:51:58 pm »
На за сметка на това доста повече са се трудили у дома, освен ако не са били с аристократично потекло. Потомството се гледа по 5/11 дом, но ако има риск за здравето, живота, болничен престой, се намесват и "лошите" домове. Вероятно това е логиката. По 6 дом е абдоменът, стомашно-чревният тракт, а вътрешните репродуктивни органи и отделителната система са по 8 дом.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #295 -: Декември 31, 2016, 03:55:19 pm »
Лила, да, трудили са се доста, но едно дете едва ли ще й промени драстично ежедневието, както е сега. Това е идеята. Идеята, в теорията на левин, към която се придържам и която до момента си работи - на чисто събитийно ниво.

Както и да е. Просто изясних гледната си точка.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #296 -: Декември 31, 2016, 04:00:39 pm »
Да, защото навремето това е било основното предназначение на жената – да си стои у дома, да ражда деца и да се грижи за домакинството. И при раждане на поредното дете кой знае каква драстична промяна в ежедневния начин на живот е нямало, просто едно попълнение в домакинството – още едно гърло за хранене и потенциална работна ръка. В бедните многодетни семейства децата са полагали труд. Нямало е и толкова често срещани репродуктивни проблеми и планирано майчинство.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #297 -: Януари 01, 2017, 09:40:36 am »
Не, стреличка, нещо не става
забременяването или износването

Happy58

  • Гост
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #298 -: Януари 01, 2017, 11:07:13 am »
докато описвах дирекциите по казуса на Папи се замислих, дали ще имам търпение, да седна да проследя, дали при мен ще се получи необходимата комбинация от аспекти на всички тези куспиди, които дават раждане - защото аз нямам дете - аборт да, но раждане не. Ама си иска време ... а мен ме мързи :)  :57:

Е това е да си имаш Мерк, У3 във Везни :) - като трябваше да прегледам картата на Папи, осъзнах всъщност, че не е необходимо толкова много време :) - и сега го направих ....
Значи, пълната комбинация 4+5+6+8 се случва само 3 пъти в живота ми. В два от случаите участва Сатурн и никоя друга планета, което елиминира дете, а в третата участва Луната, но пък дир нодална ос застава квадрат Сатурн (отново) и дир Меркурий съвпад ЮЛВ в 5 дом.

След навършване на 45г вече не съм ги гледала.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #299 -: Януари 01, 2017, 05:23:25 pm »
Значи, пълната комбинация 4+5+6+8 се случва само 3 пъти в живота ми. В два от случаите участва Сатурн и никоя друга планета, което елиминира дете, а в третата участва Луната, но пък дир нодална ос застава квадрат Сатурн (отново) и дир Меркурий съвпад ЮЛВ в 5 дом.

а защо липсва 1 дом в комбинацията,без него не е космограма