Автор Тема: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум  (Прочетена 173916 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #330 -: Март 18, 2017, 10:23:51 pm »
Ако часът на раждане е точен, предстоят подкрепящи дирекции. От февруари 2018 влизаш в по-благоприятен период, дано тогава да усилията да се увенчаят с успех. Но предвид възрастовия фактор, особено за първа бременност, е сложно да се правят прогнози в тази насока. В наталната карта също няма достатъчно фактори в подкрепа на еднозначен утвърдителен отговор. Ако трябва да сме обективни – слаба вероятност, но използвай 2018 г., тогава се събират повече благоприятни влияния.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Desire

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 23
Здравейте! Ще прикача карта, ако някой иска и има възможност, нека направи своята прогноза. Опитвам да забременея от около 3 години и нямам нито едно зачеване...
« Последна редакция: Юли 04, 2017, 02:34:52 pm от Desire »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Точен ли е часът? Майка ти на колко те е родила?  Имате ли наследствени заболявания в рода?

Desire

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 23
Благодаря, akruks! Дано!
Papy, майка ми ме е родила много млада - на 17г., а часът е ректифициран и е точен...
Нямам информация, в рода да има наследствени заболявания, а и всички са доста плодовити  ;)
Наблюдавам този солар още преди да започне, а вече и новия /от януари 2018г./, в който проследявам евентуално за индикации за раждане... Може би ми е трудно да съм обективна с моята карта, защото съм пристрастна  :012: Все си намирам някакви сламки и потвърждения, че ще се случи, а след това се разочаровам ...
« Последна редакция: Юли 04, 2017, 02:35:02 pm от Desire »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Не виждам астрологична причина
Търсихте ли при партньора ти проблем? Горните ми въпроси отнесени към него и фамилията?

Desire

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 23
Търсихме и при него проблем, уж всичко е нормално... За наследствени при него до колкото зная - няма...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Може би просто не е дошъл точният момент душата да се спусне. Тази, която ви е избрала за свои родители.

Причините за проблемно забременяване могат да бъдат от комплексно естество. Понякога и в двойката съществува скрит проблем, който проваля опитите за успешно зачеване. Но съм виждала и при голямо неразбирателство да зачеват дете след дете, вероятно тяхната карма е такава – да отглеждат и възпитават деца в негативна среда. Съответно и душите, които идват при тях, са с такава програма.

На пръв поглед с този Юпитер в Риби в 5 дом, гледано по западната система, всеки би се учудил защо не се получава. Но по античната система се получава изместване в домификацията, стига часът на раждане да не е по–късен. В 5 дом от изгряващия знак имаме невидима Луна в сатурнов знак /термата не съм гледала/. Новолуние в съвпад с Меркурий. Тази планета не е от плодовитите, освен това има славата да продуцира "хермафродити". А Асцендентът с прецесия би трябвало да попада в последната терма на Дева, тя е под Сатурн. Имаме и Сатурн в съвпад с Венера, близо до опашката на Скорпиона. В 7 дом от изгряващия знак – Марс/Раху, този дом също има връзка със способността ни да зачеваме потомство. Наистина доста неясни моменти има в тази карта по въпроса относно децата. Допълнително има и квадратура между Юпитер и Сатурн – сама по себе си тя е не фактор, но в съчетание с други може да изиграе роля, нещата се разглеждат комплексно.

Това е на прима виста по наталната карта без особено задълбочаване, тъй като без данни не могат да се разгледат допълнителни производни карти, които биха дали повече яснота по въпроса.

Моят съвет е да работите върху отношенията си – има нещо там, което има нужда от балансиране. Когато се хармонизират енергиите, мъжкото и женското, тогава и бебенце ще дойде.  :)




« Последна редакция: Май 10, 2017, 02:41:30 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Desire, а ти с какво се занимаваш, някакви творчески продукти-деца имаш ли, какво" произвежда" твоя пети дом, ако не бебета, че отстрани наистина по астро каноните и за не специалист, като мен всичко по различните карти си говори за бебе. Да не би друго да твориш , създаваш ? Занимаваш ли се с творчество или задочно с деца -не твои. Само да не напишеш, че харесваш хазарт, бинго, тото и търкаш билети от Нац. лотария, като понякога дори печелиш  :D
« Последна редакция: Май 10, 2017, 03:35:06 pm от Ребека »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
И това е вярно. Където отива мисълта – там отива и енергията. При някоя креативна личност може да проработи друга аналогия на дома и на естествените сигнификатори. От толкова творческа енергия, ако е фокусирана и вложена в създаване на някаква "неодушевена" продукция, може просто да не остава много за произвеждане на деца. Не защото има физически проблем, здравословни проблеми или стерилитет. В случая с подчертано творчески хора всичко, което създават, до което се докосват, буквално се одухотворява, оживява, те му вдъхват душа и живот. И така реалното потомство, т.е. създаване на живи творения, отиват на заден план.

В моята база данни има две карти на жени с екзалтирала Венера в 5 дом /по западна система/. И двете в напреднала възраст нямат деца, брак също. Но въпросът за евентуално безплодие, репродуктивни проблеми никога не е стоял пред тях. В техния случай просто има едно "презряване" – от много отлагане във времето тиквата е зряла, узряла и накрая се спукала, без от семената ѝ да поникне друг живот. Понякога има обстоятелствени пречки, а не от физиологичен характер. Но има и препятствия от духовно естество, там и астролог трудно ще помогне. Също така понякога не стои въпросът дали нативът ще има деца, а какви деца може да има.

 

« Последна редакция: Май 10, 2017, 03:40:12 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Сега...да, картата има известни слабости, например новолунието, което и Лили спомена
Но чак безплодие-не
Дали пък ситуацията не иде да покаже, че трябва повече деца?
Често се случва семейство да осинови, пък после да си народят и едно-две техни

Карта на партньора имаме ли?

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
От друга страна не вярвам всички цигани да се раждат с пълен пети дом и чудесно разположен силен У5 .За китайците и индийците -да не говорим, те сигурно раждат по тайна санскритска и драконическа анархия  ;D

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
От друга страна не вярвам всички цигани да се раждат с пълен пети дом и чудесно разположен силен У5 .
при т6ях децата са по 2д- носят им доходи

Desire

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 23
Ребека, ежедневните ми занимания са далеч от творчеството /работя в юридическата сфера/... В детските ми години, обичах да пресъздавам сънищата си като рисувам картини и много четях, танцувах ... Отдавна нищо от това не правя! Накара ме да се замисля над това къде насочвам енергията от пети дом...
Може би заради К5 в Риби /всъщност и У5 Нептун е в Стрелец/  имам много интереси свързани с мистика, езотерика, йога и въобще с духовно израстване. Племенниците ми са доста привързани към мен и когато съм вкъщи почти цялото време прекарвам с тях... Имам идея да запиша второ висше: Педагогика  :012: Иначе, търкам та търкам - имам и печалби!  :72:

Lilla, точно тези въпроси си задавам постоянно: Какво пречи на душата да дойде при нас /ако ни е избрала въобще/? Какво да отработим в отношенията ни? Имам желание да направя регресия, за да задам тези въпроси, но още не му е дошло времето ...
« Последна редакция: Май 10, 2017, 04:27:21 pm от Desire »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Племенниците ми са доста привързани към мен и когато съм вкъщи почти цялото време прекарвам с тях... Имам идея да запиша второ висше: Педагогика  :012:

Вероятно и при тях отива голяма част от енергията ти. Въздържам се да давам съвет, наистина не ми е много ясен твоят казус. А и все още си млада и има време, не си все още в "гранична" възраст, когато вече се дири последен шанс.

В близкото ти обкръжение, по роднинска линия имало ли е някога жена с неуреден личен живот или репродуктивни проблеми? Да си общувала някога по–интензивно с такава личност, пътищата ви по някакъв начин да са се пресичали? Не знам, отнякъде трябва да идва тоя блокаж. А понякога може и на стресова основа да не се получава, ако в службата се чувстваш натоварена с прекалено много отговорности и често се налага да общуваш с негативни хора. В твоя случай и излишък от конфликтна енергия в обкръжението също би могъл да попречи.



« Последна редакция: Май 10, 2017, 04:35:02 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Desire

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 23

В близкото ти обкръжение, по роднинска линия имало ли е някога жена с неуреден личен живот или репродуктивни проблеми? Да си общувала някога по–интензивно с такава личност, пътищата ви по някакъв начин да са се пресичали?
Даа, имам позната, която имаше репродуктивен проблем..  Забременя чрез инвитро, а една година по-късно и естествено - тя ме насочи към нейния лекар ... започнаха да се преплитат пътищата ни наистина...
Имам карта и на партньора ми, но там вече часът може да мърда с минути...
« Последна редакция: Юли 04, 2017, 02:35:30 pm от Desire »