Автор Тема: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум  (Прочетена 173745 пъти)

Lili_Vanili

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 40
strelicka след болките в кръста, лошата брачна карма и кофти отношения с родителите, най-накрая малко мед за душата :)

няколко месеца сега и цяла благоприятна следваща година хич не е малко, точно да скъсам с някои лоши навици и да подготвим дома :) Все пак нещата трябва да съвпаднат и със звездите на  таткото  :012:

Lili_Vanili

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 40
Може ли да ми кажете колко време Юпитер стои на Асцедента?


delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Ето тук можеш да прочетеш повече за Юпитер. Отбелязано е среднодневното му движение.

http://astrostar.eu/yupiter-v-domovete
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lili_Vanili

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 40
Lilia, когато каза неблагоприятна брачна карма имаше ли предвид асц везни - дсц овен и оттам развод и физическа разправа?

delphin мерси


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Нищо общо, разглеждам картата по–комплексно, по–дълбоките ѝ пластове. По ведическата система, гледам и тематични производни карти.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lili_Vanili

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 40
Адмирации към всички вас момичета, достигнали сте доста високи нива на тази материя.

Ако може да съм ви полезна като статистика - тук съм.


Lili_Vanili

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 40
akruks Ако може да съм ти полезна, няма да има връщане за мен, надявам се при теб да не е така. При моята лъвска луна нямаше търсене на повод, имаше си конкретен повод, не обичам хора със слабости, и да ти кажа не ми липсва.
До тук луната в Лъв много ми пречи в личните отношения с другия пол и в частност във връзката - много висока летва ме кара да слагам, много изисквания (явно лъвски), доста пречат на цялата ми земна същност и телешка природа и страшно много ЕГО  и гордост.

Венера У1 квадратира северния възел в 5-ти дом-  пречиш си на бъдещите изяви по този дом- деца, творчество
Как да го редактирам?

Лилит е в 1д- сама на себе си си враг , не си в хармония със собственото Аз, неудовлетвореност от себе си, неверие в собствените сили, подозрителност, разочарование, комплекси.
Потвърждавам  - в пълна силна приказката "Каквото сам си направиш, друг не може да ти го направи." Явно ми е скучно.

Сатурн в края на годината ще налази 4-ти дом, в опозиция с Марс У7, У8- може да смениш партньора, дом, населено място, да отидеш на друго място да работиш.
Това дано е с + знак и да е повишение ?!

Имаш две конфигурации Йод в натала си....
Нищо не ти разбрах :)

nestavam

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 38
Здравейте! Аз от няколко месеца се интересувам и изучавам астрология. Имам нужда от помощ. Търсейки в интернет информация за прогнозиране на бременност и раждане попаднах на темата. Моя приятелка има проблем със зачеването. Има си приятел, правят опити от 2014 година, безуспешни за съжаление. Изследвали са се и двамата. За него няма някакви проблеми. Тя има хронични възпаления на пикочните пътища, предимно пролетно време. Също хронични болки в лявото коляно /което е напълно съвместимо с нейния Асц./ Това знам относно здравословното им състояние. Дълго време аз смятах, че е на психологично ниво, много го мислят, постоянно ги натискат и питат околните. Ще приложа наталната карта и тази с прогрегии и солар директ. Като познанията ми не стигат да разглеждам втората напълно обобщено и правилно. Гледам на този етап само натални и транзити, за които знам, че не са достатъчни за такива прогнози, работи се по много показатели. Но за наталната карта мога да кажа някои неща. Нещо което не е заложено в наталната карта, не може да бъде активирано нито от транзити, прогресии и дирекции, нали?
Няма планети в 5Д/Близнаци - безплоден знак. У5 Венера в 6Д/Рак в опозиция съответно с Сатурн, Уран, Нептун - неблагоприятни. Луна във воден знак Рак - това добре, но много наранена от Сатурн, Уран и Нептун. Особено за опозиция Луна Сатурн, четох че това е толкова раняващ аспект, че не дава шанс за деца. Юпитер в 4Д, в екзалтация. Лилит в 8Д, при жените дава репродуктивни проблеми. Бих помолила, ако имате възможност да погледнете, да дадете някаква насока.

Здравей.  Не съм сигурна дали ще ти бъда полезна,  но от прикачения натал виждам, че У5 - Меркурий е в 7ми дом - добър аспект към У1 - Сатурн. Може и да греша, или да не виждам добре през телефона , но куспидата на 5ти в близнаци има Управител - Меркурий, а не Венера. Погледни дирекции, прогресии и натал+ солар.

anabel

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 50
Здравей.  Не съм сигурна дали ще ти бъда полезна,  но от прикачения натал виждам, че У5 - Меркурий е в 7ми дом - добър аспект към У1 - Сатурн. Може и да греша, или да не виждам добре през телефона , но куспидата на 5ти в близнаци има Управител - Меркурий, а не Венера. Погледни дирекции, прогресии и натал+ солар.
Меркурий е У на знака близнаци, но нали естествен У на 5Д е Венера. Нейното домово разположение и по знак, аспекти не се ли отчитат? Дирекции и прогресии за сега са твърде далеч от моите знания. Погледнах натал+солар за 2016/2017, 2017/2018 не видях индикации. Няма активност на планети по осите 5-11, 4-10, като преминаващи транзити за да активират тези домове. Единствено по 1-7, но четейки смятам че не е достатъчно.  Домовете в радикса се припокриват с тези от солара за 2017/2018, което предполагам означава, че ще се повторят целите и указнията от 2016/2017.
« Последна редакция: Май 17, 2017, 11:03:47 am от anabel »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Няма планети в 5Д/Близнаци - безплоден знак. У5 Венера в 6Д/Рак в опозиция съответно с Сатурн, Уран, Нептун - неблагоприятни. Луна във воден знак Рак - това добре, но много наранена от Сатурн, Уран и Нептун. Особено за опозиция Луна Сатурн, четох че това е толкова раняващ аспект, че не дава шанс за деца. Юпитер в 4Д, в екзалтация. Лилит в 8Д, при жените дава репродуктивни проблеми. Бих помолила, ако имате възможност да погледнете, да дадете някаква насока.
Както вече бе отбелязано в предния коментар- У5 е Меркурий, който е в хармоничен аспект със Сатурн У1, тъй че деца ще има, може да е по-късно или по-трудно, а това за опозицията на Сатурн към Луна са пълни глупости - първо в картата на приятелката ти не са в опозиция, нито по знак, нито по дъга, второ малката ми дъщеря има реално такава опозиция, има хроничен цистит, а вече си има бебче, непланирана бременност при това, защото по план щеще да се бракува и после да правят бебето. Определено на твоята приятелка проблемът е психосоматичен, както си мислила първоначално- Нептун от 12д.  опозиция Луна в 6д. го показва ясно. Марс на К3 на трон в овен- сигурно действа поривисто, прибързано и по-агресивно, Плутон на МС- обича да се налага и да става нейното; Плутон в собствен знак тригон с Луна в собсвен знак- няма репродуктивни проблеми, в тази насока енергията тече хармонично, но Марс квадратира Луната- трябва да спре да препуска така стремлгаво, за да е добра в кариерата и насвякъде, ако иска да стане майка нека се укроти- например да започне да практикува йога.  :)

anabel

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 50
Благодаря akruks и nestavam. Такава е моята приятелка наистина - поривиста и прибързана, нетърпелива. Иска да е перфектна и добра и вкъщи, и в работата, във всичко с което се захване. Ще и препоръчам за йога. Благодаря за забележката за Венера, направо съм се объркала. Тригон Плутон Луна ми е убягнал от общата картина. Стремя се да гледам цялостно, но май все още на парче гледам картите.  Можеш ли да ми обясниш, защо няма опозиция Сатурн Луна. Не съм разглеждала така обстойно сфера като бременност и раждане. Мисля да изследвам картата на майка ми, поне и знам часът на раждане и обстоятелствата около мен и брат ми в тази насока. Ако имам въпроси дали тук в темата мога да попитам или в темата за натални карти?

nestavam

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 38
Няма проблем да питаш. Хубаво е по натам да погледнеш   дирекции, прогресии и солар. Не спирай да се занимаваш , ако ти е интересно.  :08:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Всъщност при подобни колебания е добре да се види и картата с прецесия. Сатурн и Уран ще останат в стрелец, а луната ще мине в близнаци, и тогава ще имаме знакова опозиция.

anabel

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 50
Благодаря, akruks!
Papy, с прецесия всички планети без Сатурн и Уран сменят знак. Това означава ли, че трябва наново да разглеждам и тълкувам планетите в новите знаци? Когато както казваш има колебания по някаква тема или въобще общо се прави и прецесия?

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Моля за мнения в следната ситуация: картата е на жена, която е сама, няма връзка, нито деца/предишни бременности. Има и сериозен здравословен проблем /женски/, заради който й препоръчват  да забременее възможно най-скоро, ако иска да има деца. И тя иска да знае дали ще има деца въобще. Заради здравословният проблем е възможно да има в близките години операция /казвам го заради 8ми дом/; има хобита, които заемат голяма част от времето й /това заради 5ти дом/. Ако някой може да направи предположение, ще съм благодарна. Знам, че така не се пита по принцип, но явно й е тежко. Евентуално благоприятен момент ми се вижда сатурн в началото на козирог. Тогава юпитер и марс ще са върху уран, който е и У7 - евентуално за връзка.