Автор Тема: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум  (Прочетена 173621 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #495 -: Януари 16, 2018, 11:57:22 pm »
Вимшотари далеч не е единствената даша, просто е най-популярната.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #496 -: Януари 17, 2018, 07:04:26 am »
Тази карта е проблемна по темата деца, само по карта без данни- до рожденият ден април е
във Фирдар Луна-Меркурий и той свършва, като от рожденият и ден започва Фирдар на Сатурн,
и той ще маркира следващият период до 2029 г. Това ще е фона на който ще се случват събитията,
Сатурн упр.8 д. и поразява и Венера упр. на 5 дом от АСЦ  и Луната.
В токива карти се използват други техники, сизигия преди раждане, в коя фаза се е родила....
Така че категорично не може само от натал да се каже дали ще има деца и кога.


Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #497 -: Януари 17, 2018, 08:07:33 am »
И според мен има шанс в следващите 2-3 години както е казала Рени. Ще има пр. новолуние в съвпад с асцедента, тригон Меркурий управител на асцедента и на пети дом, тази година и Юпитер ще се движи върху луната. Предполагам, че абортите ще отминат с окончателното разпадане на квадратурата натален - транзитен плутон. Нека орбисът на тази квадратура мине 5 градуса.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #498 -: Януари 17, 2018, 09:13:15 am »
В токива карти се използват други техники, сизигия преди раждане, в коя фаза се е родила....
Така че категорично не може само от натал да се каже дали ще има деца и кога.

Сизигията може да се намери съвсем просто и без данни, но какво общо има тя с децата и износването, не стана ясно. Точката на децата е при марс и сатурн в лъв, мисля я сметнах на 11*, така че и тя се вижда. А относно фирдара-нищо добро не обещава. В крайна сметка винаги стои опцията осиновяване, но за момента такъв съвет не мисля да дам

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #499 -: Януари 17, 2018, 09:34:01 am »
При подобни проблеми, се разглеждат няколко карти, сизигия, карта на 3 ден и карта на малката фаза на Луната,
и се наслагват към натала, като по този начин се прави преценка, дали проблема наистина е такъв или е временен.
Малките фази на Луната са 12. И може да се окаже, че положението не е така проблематично.
Това са непопулярни техники, които са трудоемки и за съжаление не популярни.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #500 -: Януари 17, 2018, 09:48:03 am »
Ще ги сложа-ако успея още днес

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #501 -: Януари 17, 2018, 01:03:57 pm »
Точката на децата е при марс и сатурн в лъв, мисля я сметнах на 11*, така че и тя се вижда.

Кофти, че е  в един знак с два малефика, но виж и в коя терма попада.
Според античните астролози е за предпочитане да има някаква аспектация, дори и негативна, отколкото дадена точка да бъде изолирана, да не получава аспекти.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #502 -: Януари 17, 2018, 01:13:42 pm »
В крайна сметка винаги стои опцията осиновяване, но за момента такъв съвет не мисля да дам

И то много добра за тази карта-тр.Уран ще се върти 2 г . около Слънце- Юпитер, а от сигнификаторите  последният е с най -голяма сила, така че , ако до 3 г няма резултат, алтернатива съществува. Меркурий тук е SR, затова казах , че виден, специален, а тази година транзитния ще е ретро в огнени знаци. Интересно, че и Меркурий, и Венера, и Юпитер като сигнификатори са източни, а няма рано деца, може би твърдите аспекти не позволяват .  СЛВ в 5-ти би трябвало като го задейства тр. нодална ос до 2 г, пр. Слънце хвърля тригон откъм 1-ви към 5-ти и сега Уран втори У 10-ти е спрял с тригон към Сатурн първи У10-ти, да има промяна в статуса в периода, който предположих.
Луната по натал намалява и отива с първи аспект към Нептун, връщане, 'изхвърляне" към/от утробата, оттам откъдето идваме, по-скоро да дава продължение  на живот, отколкото да създава нов, сякаш все й се падат повтарящи ситуации ? Спазва ли режим, който й е назначен , трябва да се съобразява с обстоятелствата ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #503 -: Януари 17, 2018, 02:10:15 pm »
Благодаря на всички ви
Ако още някой има мнение за добър период-да заповяда

Относно ранните деца-да, и аз стигнах до подобен извод, обаче тя има и някакви гинекологични операции, не помня точно, пък и с партньорите преди не беше ок

Happy58

  • Гост
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #504 -: Януари 17, 2018, 02:12:11 pm »
Сизигията може да се намери съвсем просто и без данни, но какво общо има тя с децата и износването, не стана ясно. Точката на децата е при марс и сатурн в лъв, мисля я сметнах на 11*, така че и тя се вижда. А относно фирдара-нищо добро не обещава. В крайна сметка винаги стои опцията осиновяване, но за момента такъв съвет не мисля да дам

относно осиновяването - можеш да дадеш датата .....

а ако освен въпроса "кога ще има бебе", стои и "защо за момента няма", мога да понапиша нещо ... но само ако има смисъл

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #505 -: Януари 17, 2018, 06:10:43 pm »
Дали има смисъл-не знам, ще преразкажа ако напишеш

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #506 -: Януари 17, 2018, 11:24:01 pm »
Ето я сизигията

За третия ден-картата за същия рожден час ли се използва?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #507 -: Януари 18, 2018, 08:29:43 pm »
Мисля, че в нейния случай вариантът осиновяване си е съвсем на място. Но предполагам, че ще прави още опити, докато не усети готовност за такова решение. Гледано по античните правила, шансът за деца наистина е малък, тази тема е свързана с доста проблеми при нея. По производната Д7 не мога да се изказвам категорично, тъй като не мога да бъда сигурна в този час на раждане. Там броени минути играят. Ако е родена около 2 минути по-рано, всичко се променя. И ще има по-неблагоприятни указания. В Д9, с този час, също не е цветущо положението – Марс/Кету в 5 дом и Сатурн/Раху в 11ти. Сатурн там е с особено неблагоприятен статус.

И да дебнем по-благоприятни даши, а системите са безброй, от такъв натал какъв резултат ще изкараме? Всяка една прогноза задължително се базира на доброто познаване на натала. От всички планети единствено Венера е силно поставена и в собствена терма, но и тя е близо до Алгол. Иначе на пръв поглед – АС и МС в терми на Юпитер, Юпитер в собствена терма. Но явно не е достатъчно. Юпитер си има триплицитетни управители, като и двамата не са добре поставени и са ретроградни. Меркурий в 11 дом поне е над хоризонта, в елевация, но е ретрограден, близо до Кету, в падение по сидерал /рецепция с Юпитер/. Той си е показателен за нейния случай. Евентуално да се изчака нещо да активира Венера – по прогресия или дирекция. Ама това кога ли ще се случи, тя вече не е в много фертилна възраст.

И господарите на времето в момента не действат в нейна полза. Големият се е сменил и вече не е Венера, а Луна – в 6 дом, кадентен, аспектирана от Марс и Сатурн. Иначе в терма на Венера, но като цяло в проблематична позиция. Слънцето е водещо светило и също е в терма на Венера, но пак е в в един от лошите кадентни домове – 12. Освен това големият житейски период, управляван на Венера, вече е приключил. Малките господари на времето ако са Марс и Сатурн – още едно указание за спънки. Примарният Асцендент в момента мисля, че още е в марсова терма, но зависи от точността на часа. После ще е терма на Сатурн, още 6 години.

Не знам докога смята да чака и да прави опити, може и след 2020 г. да  узрее за осиновяване.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #508 -: Януари 18, 2018, 08:46:48 pm »
Луната в Сизигията е поразена, или тази карта не подправя към по-добро рождената.
Да картата на третият ден се прави за рожденият час.
Но те се наслагват тези карти, не се разглеждат поотделно.
И при здравословни проблеми играе голяма роля точността на часа.
« Последна редакция: Януари 18, 2018, 08:49:58 pm от Таис »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #509 -: Януари 18, 2018, 08:52:29 pm »
Картите ще насложа, но истината е, че и на мен ми се стори кофти ситуацията, надявах се някой по някаква система да извади нещо от ръкава, нещо да съм недогледала. Евентуално засега ще се хванем за транзитите. Период на точно този сатурн ми се струва абсурден за благоприятен развой, но коя съм аз да отнема надеждата

Благодаря на всички ви пак

Все пак ще сложа и другите карти