Автор Тема: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум  (Прочетена 173612 пъти)

galia22

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #645 -: Април 04, 2018, 02:04:38 pm »
Стреличка, благодаря. Надявам се силно на успех следващия път. Опити инвитро съм правила през 2015 и 2016, а 2017 си починах и преосмислих нещата пак  и дано 2018 е моята година.

galia22

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #646 -: Април 04, 2018, 02:23:19 pm »
И още един въпрос: Тъй като съм имала успешно оплождане, но нямаше забременяване, ако например направя оплождането в един месец, а връщането в следващия месец, то за първия месец този период от май е подходящия?

Happy58

  • Гост
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #647 -: Април 04, 2018, 02:34:31 pm »
Strelichka,
Забременяването беше нормално и не е имало медицински причини.
За сега ми се вижда по-лесно емоционално да гледам самотна мое свое дете, отколкото осиновено. Но знае ли човек?
Виждам, че се повтаря мнението за опити след рождения ден, т.е. през май.

постът не е към мен, но ще си позволя и аз емоционално отклонение.

Ти пишеш, че си дете на добри родители - двама. А дали си се запитвала, какво се случва с децата, родени и отраснали без единия родител, в повечето случаи?
Аз бях в твоята ситуация преди години. Бях решила, че ако до 35г не намеря партньор, ще си родя сама - нямаше проблем за секса, а намирането на баща и партньор. Е, да, ама като минах 35г, акълът ми вече беше друг. Вече бях усетила и разбрала пораженията, които липсата на единия ми родител (а през повечето време и двамата), бяха причинили в живота ми. И никой реално, не се замисля за това.
И реших, че е по-добре аз да си умра самотна, "неосъществена", "втора класа" за много хора около мен, отколкото да причиня умишлено, още в зачатие такова нещо на бъдещето ми най-мило същество на света.

Имах опцията и за осиновяване, но когато се активирах, майка ми се разболя и нещата се отложиха. След време вече се запознах с нумерологията, впоследствие и астрологията, и ми стана ясно, че не е необходимо всъщност да съм майка, че моята задача в този живот е съвсем друга.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #648 -: Април 04, 2018, 02:46:20 pm »
постът не е към мен, но ще си позволя и аз емоционално отклонение.

Ти пишеш, че си дете на добри родители - двама. А дали си се запитвала, какво се случва с децата, родени и отраснали без единия родител, в повечето случаи?
Аз бях в твоята ситуация преди години. Бях решила, че ако до 35г не намеря партньор, ще си родя сама - нямаше проблем за секса, а намирането на баща и партньор. Е, да, ама като минах 35г, акълът ми вече беше друг. Вече бях усетила и разбрала пораженията, които липсата на единия ми родител (а през повечето време и двамата), бяха причинили в живота ми. И никой реално, не се замисля за това.
И реших, че е по-добре аз да си умра самотна, "неосъществена", "втора класа" за много хора около мен, отколкото да причиня умишлено, още в зачатие такова нещо на бъдещето ми най-мило същество на света.

Имах опцията и за осиновяване, но когато се активирах, майка ми се разболя и нещата се отложиха. След време вече се запознах с нумерологията, впоследствие и астрологията, и ми стана ясно, че не е необходимо всъщност да съм майка, че моята задача в този живот е съвсем друга.

а какво ще кажеш за децата на хомосексуални двойки :) познавам такива семейства, с нищо живота им не е по-различен от обикновените двойки. Обикновено даже прекаляват в грижата към децата им , нищо да не им липсва.

Всеки си има неговото определение за семейство и начин на семеен живот.
« Последна редакция: Април 04, 2018, 02:49:06 pm от greg07 »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #649 -: Април 04, 2018, 02:56:13 pm »
А какъв пример получават децата в хомо двойките? У нас нравите все още не са така, хм.. толерантни и клонят към традиционализъм. Колко умни, кадърни, красиви и реализирани жени на около 40 у нас са заклеймени само защото не са намерили на около 30, когато настъпва масова брачна и размножителна истерия тук, подходяща партия или дори първия срещнат, колкото да си изпълнят предназначението в очите на обществото, да имат статус на обвързани и майки.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #650 -: Април 04, 2018, 02:59:24 pm »
а какво ще кажеш за децата на хомосексуални двойки :) познавам такива семейства, с нищо живота им не е по-различен от обикновените двойки. Обикновено даже прекаляват в грижата към децата им , нищо да не им липсва.

Всеки си има неговото определение за семейство и начин на семеен живот.
а ти какво ще кажеш по картата на Галя22, нали за това е темата, за прогнозиране на бременност, а не за обсъждане на кой какви виждания има по отношение самотно майчинство, деца на гей-двойки и т.н.?

Happy58

  • Гост
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #651 -: Април 04, 2018, 03:13:48 pm »
а какво ще кажеш за децата на хомосексуални двойки :) познавам такива семейства, с нищо живота им не е по-различен от обикновените двойки. Обикновено даже прекаляват в грижата към децата им , нищо да не им липсва.

Всеки си има неговото определение за семейство и начин на семеен живот.

аз не съм коментирала определението за семейство или вид семеен живот, а факта, че само една мама (или тати) не е равнозначно на семейство. Ако се случи по някое време от живота на даден човек, ок .... но предварително да обречеш детето на това .... колкото и да е късметливо (а аз се определям приблизително като такава), раната е там, вътре, неосъзната и расте.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #652 -: Април 04, 2018, 03:25:22 pm »
а ти какво ще кажеш по картата на Галя22, нали за това е темата, за прогнозиране на бременност, а не за обсъждане на кой какви виждания има по отношение самотно майчинство, деца на гей-двойки и т.н.?

Акрукс, не искам да гледам картите за бременност, никога не гледам за дете и за смърт също. Според мен това са много тежки теми, работата може да се смени , жилище или пари са все неща , които се променят , но раждането и смъртта не ... Представи си , че видиш нещо подобно , как би казала , ами съжалявам, но едва ли някога ще имаш деца ... Прекалено са тежки там нещата

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #653 -: Април 05, 2018, 01:04:51 am »
Акрукс, не искам да гледам картите за бременност, никога не гледам за дете и за смърт също. Според мен това са много тежки теми, работата може да се смени , жилище или пари са все неща , които се променят , но раждането и смъртта не ... Представи си , че видиш нещо подобно , как би казала , ами съжалявам, но едва ли някога ще имаш деца ...
както съм го казала- с уточнението, че картата е вярна, и с допълнението, че човек предполага, а Господ разполага
чисто човешки на всяка жена желая да има своя рожба- по един или друг начин, след като е готова да поеме тази отговорност и има достатъчно любов за даване на друго човешко същество, и достатъчно търпение да го отгледа и възпита

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #654 -: Април 05, 2018, 08:51:14 am »
вчера фризьорката ми разказа за некролога на едно квартално заведение,на майка току що навършила тридесет години,с детенце на близо две,отишли на разходка в парка,взел да се схваща единият крак и ръка,в болницата колабирала и след час и половина,съобщили на съпругът ,че е починала,тромб,кома,инсулт...
сега той разхожда детенцето си сам,грижовен и любящ,а е толкова млад,сега не ми казвайте,че това детенце ще е нещастно,че го гледа самотен родител
моя вуйчо отгледа сам двете си дъщери,след като жена му почина от рак на гърдата ,скоро след раждането
колко подобни съдби има по света,това е избор на душата
познавам жена роди инвитро/продала имот от мъжът си/ на 60 години ,близнаци,отглежда ги вече са ученици,учителка,цял живот се е грижила за чуждите,сега възпитава свои,даваха я преди години при  Гала "На кафе",хич не й беше лесно,виждала съм я парка,но имат любовта й,Бог е любов .....

Happy58

  • Гост
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #655 -: Април 05, 2018, 11:20:19 am »
вчера фризьорката ми разказа за некролога на едно квартално заведение,на майка току що навършила тридесет години,с детенце на близо две,отишли на разходка в парка,взел да се схваща единият крак и ръка,в болницата колабирала и след час и половина,съобщили на съпругът ,че е починала,тромб,кома,инсулт...
сега той разхожда детенцето си сам,грижовен и любящ,а е толкова млад,сега не ми казвайте,че това детенце ще е нещастно,че го гледа самотен родител
моя вуйчо отгледа сам двете си дъщери,след като жена му почина от рак на гърдата ,скоро след раждането
колко подобни съдби има по света,това е избор на душата
познавам жена роди инвитро/продала имот от мъжът си/ на 60 години ,близнаци,отглежда ги вече са ученици,учителка,цял живот се е грижила за чуждите,сега възпитава свои,даваха я преди години при  Гала "На кафе",хич не й беше лесно,виждала съм я парка,но имат любовта й,Бог е любов .....

само аз казвам, затова ще отговоря.

Първо, не си разбрала мисълта ми - аз не говоря за случаи, при които от двама родители, остава само единия. Говоря за случая, когато от зачатието си си обречен да е само един.

За тази на 60г хич не ми говори .... то е голяма радост, голямо щастие ... "това баба ти ли е", "не, майка ми" ...

И понеже тукпишещите много често са ме обвинявали, че "не съм влизала в обувките на питащия", хайде аз сега да кажа: вие с колко такива деца сте разговаряли, на колко такива деца знаете болката, колко от тях въобще са я осъзнали? Гледате отстрани и си мислите, че всичко знаете.  Голяма емпатия, голямо нещо, няма що .....

Бог бил любов - ама, ама на чужд гръб .... къде беше той, когато аз плачех? А при мен не е било умишлено - така се е случило.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #656 -: Април 05, 2018, 11:36:56 am »
Хепи ако тази душа , която идва на този свят си е избрала точно този път да има само един родител или изобщо да няма родители. Аз имам двама родители , но баща ми никак не е участвал в отглеждането и възпитанието ни, не мога да кажа , че е бил упора за мен. Ако трябва да съм честен , баба ни гледаше повече от родителите и съм я чувствал повече като родител. Баба беше изключителен човек ... рядко имаше човек с толкова любов към хората. Тя беше и стожер на семейството, като си замина дори и родителите ми го признаха и се почувстваха като сираци ...
« Последна редакция: Април 05, 2018, 11:48:33 am от greg07 »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #657 -: Април 05, 2018, 11:52:56 am »
Преди десетина години имах покъртителен случай. Писа ми млада жена, прясно омъжена. Три месеца след сватбата съпругът умира. Не знам, може би е бил болен от нещо. Не е било злополука. И впоследствие тя разбира, че е бременна, на погребението не е знаела. Чудеше се дали да абортира. В крайна сметка, след разговор, реши да остави детето. После ми писа, че момченце се е родило, сама си го отглежда. Но са минали доста години, може би вече е срещнала мъж, който да бъде любящ родител за това дете. А детето можеше въобще да не се роди, ако тя се притесняваше да бъде самотна майка, особено след наскорошна смърт на съпруга.

Всеки случай е индивидуален, не може да се обобщава. И аз съм расла без родители, други хора са ме отглеждали по задължение, а не чак толкова от обич. Поне съдейки по отношението им.

Познавам и друг случай на смела самотна майка, споделяла съм го в стария форум през 2009 година.
Новолунна Водолейка с Марс, Сатурн и Плутон в квадрат към светилата, откъм 12 дом. Тогава една известна сега астроложка, която вече е консултант, преподавател и член на УС на една известна асоциация, се изказа, че това дете няма да бъде родено или ще бъде изоставено.

Е, роди се. Родиха се две момчета близнаци, заченати по естествен начин и малко непланирано. Майката нямаше брак и съжителство, а приятелят, след като научава за бременността ѝ, бяга с двеста. Въпреки това тя не абортира, запазва бебетата. Впоследствие я срещнах, с две момченца на около 2-3 годинки, беше заприличала на клечка. Преди няколко години от обща позната научих, че е срещнала мъж, който ѝ помага с децата.

Тъй че астролозите предполагаме, а Господ разполага... неведоми са пътищата на всяка човешка душа...
« Последна редакция: Април 05, 2018, 12:18:09 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #658 -: Април 05, 2018, 12:30:56 pm »
Аз знам за един мъж, на който жена му умира. В последните си моменти от живота, жена му казва , ех сега кой ли ще ми мъчи детенцето. Като чул това мъжа й , никога не се е оженил след смъртта й и си е отгледал детето само. Избрал е да остане сам с детето си.

Happy58

  • Гост
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #659 -: Април 05, 2018, 12:35:27 pm »
Хепи ако тази душа , която идва на този свят си е избрала точно този път да има само един родител или изобщо да няма родители. Аз имам двама родители , но баща ми никак не е участвал в отглеждането и възпитанието ни, не мога да кажа , че е бил упора за мен. Ако трябва да съм честен , баба ни гледаше повече от родителите и съм я чувствал повече като родител. Баба беше изключителен човек ... рядко имаше човек с толкова любов към хората. Тя беше и стожер на семейството, като си замина дори и родителите ми го признаха и се почувстваха като сираци ...

Добре, хайде да сложим нещата на масата и да се опиташ да разбереш сега себе си. Аз бях на близо 35-37, когато го разбрах. Не пиша тези неща, защото претендирам за крайна инстанция ... споделям.

Ти, който си отраснал без баща (защото майката е била заменена от бабата) - имаш ли мъжкото усещане, имаш опит да се справяш по мъжки, имаш ли пример от мъжка фигура (защото пък нищо не пишеш за дядото), имал ли си някой близък мъж, който да ти покаже как се рита топка, или как да се защитаваш от другите момчета, или пък как се кара колело, или да ти каже "браво, моето момче, ти се справи, точно така, продължавай напред, или .... знам ли и аз, какво правят бащите с момчетата .... не съм имала баща и нямам идея, какво е това.
Но, и тези въпроси са достатъчни. Хайде, порови се в себе си и отговори.

А това за душата - да, прав си, съгласна съм. Но аз стигам само до момента за поемане на собствена отговорност към себе си и към съществото, което се създава.
Всяко едно дете има нужда от двама родители - мъжки и женски. Защото всяко едно същество притежава ян и ин (за по-кратко). И те трябва да бъдат развити, а това трудно става, ако около себе си нямаш пример. Откъде ще знаеш какво е слон, ако никога не си го виждал. И като ти каже някой "ами като хобота на слона" и ти се чудиш какво е това. И, естествено, оставаш в небрано лозе. По същия начин е и с родителите - като нямаш баща, няма откъде да поемеш и видиш проявлението на мъжката енергия. Така е и с майката.