Автор Тема: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум  (Прочетена 173542 пъти)

Tulip

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #960 -: Март 16, 2021, 08:01:51 pm »
Благодаря на всички ви за коментарите, ще се опитам да ги анализирам и разбера:) А часът не е ректифициран, но следва да е верен - по спомени на майка и по това, че лекарите са я питали на коя дата да ме запишат, водя се на 19-ти.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #961 -: Март 17, 2021, 04:46:22 pm »
Благодаря на всички ви за коментарите, ще се опитам да ги анализирам и разбера:) А часът не е ректифициран, но следва да е верен - по спомени на майка и по това, че лекарите са я питали на коя дата да ме запишат, водя се на 19-ти.
имах комшия, роден десет минути преди полунощ, майка му е пожелала да го пишат, че е роден на 1 октомври, да е все първи в живота, ане на 30 септември, когато реално се е родил
За подобен вид прогностика е от значение точния до минути час на раждане, може да си го вземеш от общинската служба, там където се издава акт за раждане

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #962 -: Март 17, 2021, 05:05:09 pm »
От прочетеното по темата стигнах до извода, че съвпадът на Марс/Нептун по натал не е много ок, както и дирекцията на Марс в/у СЛВ?
Имам в 3д точен до минути съвпад на Марс с Нептун, е и?
СД Марс съвпад нодална ос показва, че ще има някакво събитие, нищо повече. А работите ли по въпроса за дете с мъжа си или такъв няма и просто питаш, дали е заложено по натал да имаш дете? Натално дете има, но има проблем със зачеването.

Tulip

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #963 -: Март 17, 2021, 11:25:33 pm »
Добре, мерси, винаги съм се доверявала на часа, но със сигурност сте прави, по-натам ще гледам да го сверя/потвърдя с реално записания. Колкото до изводите ми, първото се отнасяше за Нептун у5 в съвпад с планета вредител Марс, което се води отрицателен аспект доколкото разбирам (както и с Уран, Сатурн), същото си мислех и за съвпада със СЛВ(който мислех, че се гледа за бременност). Работим да, но мислех, че нещата се случват по-лесно/бързо... Не сме ходили още на репродуктивен специалист. Успокоихте ме, че натално поне е заложено, защото вече се чудех, благодаря ви

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #964 -: Март 18, 2021, 09:59:37 am »
Tulip, Нептун не е управител на твоя 5-ти, нито на никой с Риби на к5. Управителите на твоя 5-ти дом са Юпитер, Венера, Марс.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #965 -: Март 18, 2021, 03:27:39 pm »
Добре, мерси, винаги съм се доверявала на часа, но със сигурност сте прави, по-натам ще гледам да го сверя/потвърдя с реално записания. Колкото до изводите ми, първото се отнасяше за Нептун у5 в съвпад с планета вредител Марс, което се води отрицателен аспект доколкото разбирам (както и с Уран, Сатурн), същото си мислех и за съвпада със СЛВ(който мислех, че се гледа за бременност). Работим да, но мислех, че нещата се случват по-лесно/бързо... Не сме ходили още на репродуктивен специалист. Успокоихте ме, че натално поне е заложено, защото вече се чудех, благодаря ви
Марс в съединение с Нептун не е отрицателен аспект, както писах, имам го съвсем точен в моя 3д, като Нептун при мен е У7 - второто дете. Марс е погрешно да се тълкува само в отрицателна светлина, нали правенето на секс, зачеването е по тази планета. При теб Марс е в знак, където е в екзалтация и е у-л на  АС, в съвпад с У5 - дете ще имаш. И да- Нептун е у-л на 5ти дом, а Юпитер е съУправител, а той е в хармоничен знак на Плутон У1. А в учебниците пише следното:
Съвпад Марс - Нептун

Тъй като сте пълен мечтател, емоционален и чувствителен в любовта, трябва да се научите да пречиствате вашите чувства. Ентусиазмът ви е безграничен и не винаги се контролира; често имате чувството, че сте над закона. Може да имате проблеми с алкохол и наркотици, ако аспекта е в Рак или дванайсти дом. Вие сте магнетичен и може да бъдете екстрасензорен. Ако сте силно мотивиран, може да бъдете истински кръстоносец. С неблагоприятни аспекти, трябва да внимавате с романтичните преживявания; може да сте предразположен към предателство. Всички аспекти на Марс-Нептун дават ентусиазъм и енергия; имате нужда от изпускателна клапа.
Съвпадът на Марс и Нептун дава на вашата индивидуалност силен психичен магнетизъм. Вие имате талант за лидерство, защото хората ви следват инстинктивно. Често вашите цели и енергии са насочени към духовни въпроси. Вие имате много романтична природа, понякога изглеждате като непрактичен или неуверен. Вие трябва да сте отворен към съвети.


Tulip

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #966 -: Март 18, 2021, 07:58:28 pm »
Рени, изненада ме, не съм попадала на такова тълкуване за к5 Риби, но всичко е до опит преполагам :)
Akruks, благодаря за разяснението:) предполагам, че все пак описанието за съвпада Марс-Нептун за всеки би било индивидуално, спрямо картата и останалите аспекти към съвпада, нали, и в кой дом съответно е...?
И благодаря на всички отново, че отделихте от времето си ;)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #967 -: Март 18, 2021, 08:36:44 pm »
Рени ,по какъв показател Венера е съуправител на 5дом на
Tulip ? Някаква терма или ,подобно ли ?

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #968 -: Март 18, 2021, 09:16:50 pm »
В нощна карта Венера е втори управител на водния триплицитет.
« Последна редакция: Март 18, 2021, 09:21:11 pm от starinthenightsky »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #969 -: Март 18, 2021, 10:27:32 pm »
В нощна карта Венера е втори управител на водния триплицитет.
Благодаря

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #970 -: Март 19, 2021, 04:55:26 am »
За управител на дома, който е в състояние да управлява дома, се прилага концепцията от традиционната астрология за намиране на планета с най-много достойнства или т.нар. алмутен в този зодиакален знак, градус. Нейната позиция спрямо Слънцето - източна, западна.
Планетите до Сатурн, са тези, които могат да опишат личната реалност. Тези над Сатурн като управители на домове имат някаква второстепенна роля. Примерно за Риби, къде си по-възприемчив, къде трудно поставяш граници към околния свят. Юпитер е планетата, която управлява Риби.
Планета управител на дома е Юпитер в Рак, а той е в екзалтация. Естествен сигнификатор на децата. Юпитер е западен, като качество повече влажен.
За нощна карта по-изразени са планетите от нощната секта Марс, Венера, Луна. Венера във Водолей е втори управител на водния триплицитет. Венера е източна. Във Водолей няма особени достойнства, освен от 5 - 10 градус на знака, където е своя терма.
Луна в Стрелец е перигрин.
Марс в Козирог е в екзалтация, източен и първи управител на водния триплицитет. Изглежда силен, но като сигнификатор на деца не изглежда много удачен избор.
Значи остава Юпитер в Рак като планета с най-много достойнства в знака на пети дом. Подходяща да управлява тази тема.
« Последна редакция: Март 19, 2021, 05:06:04 am от starinthenightsky »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #971 -: Март 19, 2021, 08:35:40 am »
при предположение за точен час

юпитер като у 5 е есенциално силен,планета синглетон ,което я прави фокус на енергиите на планетите в другата хемисфера,влиянието му е да омекотява стелиума  в козирог+водолей ,но ретро и в критичен първи градус ,дава специфики
 Луната е перигрин,но има ВЗ Луна-Юпитер,което й дава сила в темите по 5 дом
и скоро  дирекция на асц.съвпад луна при точен час
« Последна редакция: Март 19, 2021, 09:11:37 am от strelicka »

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #972 -: Март 19, 2021, 09:27:47 am »
Гледам какво сте отговорили на Tulip и разбирам, че явно аз също погрешно смятам Слънцето за управител на моя 5-ти дом, куспидата на който е в лъв. Изхождайки от написаното, означава ли, че в нощната ми карта тук управители са Юпитер, Слънце и Сатурн? ::)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #973 -: Март 19, 2021, 10:07:21 am »
Рени ,по какъв показател Венера е съуправител на 5дом на
Tulip ? Някаква терма или ,подобно ли ?

Ребека, гледаш в знака кои планети имат сила
Риби- Юпитер,Венера
Рак- Луна, Юпитер
Телец- Венера, Луна
Овен- Марс, Слънце и тн.
Гледаш кой има  по-добър статус в картата, за да търсиш по него обещаното по домовете, които управлява.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #974 -: Март 19, 2021, 10:24:41 am »
Благодаря ви Стар и Рени. Иска се методичност и постоянство в разглеждането. Забравям ги тези неща ,сигурно трябва да ги гледам в таблички, докато свикна и ми се вградят във фонов режим на съзнанието.