Автор Тема: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум  (Прочетена 167831 пъти)

3apa

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 99
За какво трябва да гледаме в соларната карта за бременност и раждане? 4, 5, 8 дом, управители, аспекти?

Happy58

  • Гост
Точно и аз щях да питам за раждане на дете - нали по принцип в самостоятелния солар (без двойното колело с натала) би трябвало да се прочете едно такова важно събитие. Качвам една карта, в която аз лично не мога да видя подсказка за раждане на дете - какво пропускам?

Отчитам У1 на куспида 4 дом, а пък и е Сатурн и У5 в 8 дом, но пък ретро. У4,5 е в 7 дом и е в съвпад с У3. И може да продължим с Луната, диспозитор на У5 и да стигнем до аспекта Луна-Плутон, което евентуално ... раждане.... ама много завъртяно нещо ...
значи, имаме 4,5,7,8 домове


Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
До колкото знам в годината на раждане на дете обикновено имаме активност по 5 и 11 дом. Понякога се активират също така 4,1,10. В някои случаи при жени и 12 дом,  болнична изолация.
– Слънце, Луна, Венера, Юпитер, Нептун от солара се намират в ъгловите домове на солара или в 5, или 11 дом и при това не са много наранени.
– Слънце, Луна, Венера, Юпитер, Нептун от солара попадат при налагане в 5 или 11 нат. домове;
– В 5 или 11 соларни домове попадат наталните Слънце, Луна, Венера, Юпитер, Нептун;
– Лунните възли в солара са по оста 5-11 или обратно –нат. възли са в 5,11;
– Осите на соларните АСЦ –ДСЦ или МЦ-ИЦ лежат в 5-11 домове на натала;
– Куспидите на 5 или 11 се съединяват със Слънце, Луна, Венера, Юпитер, Нептун.

Happy58

  • Гост
Ини, благодаря ти - явно, че в този солар не е толкова изявено раждане на дете. На мен ми беше интересно, без да сравняваме с натал - там 5дом соларен е в 1 натален и толкова. Странното е, че 8 соларен е на куспидата на 5 натален.

Ще продължавам да се упражнавям с други бебоци :)

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Ини, благодаря ти - явно, че в този солар не е толкова изявено раждане на дете. На мен ми беше интересно, без да сравняваме с натал - там 5дом соларен е в 1 натален и толкова. Странното е, че 8 соларен е на куспидата на 5 натален.

Ще продължавам да се упражнавям с други бебоци :)
За нищо Хепи. Гледай и аспектите солар-натал, защото съм имала няколко показателя за бебе примерно, преди 2 години, но точно поради отрицателни аспекти, нещата не се случват.

Happy58

  • Гост
За нищо Хепи. Гледай и аспектите солар-натал, защото съм имала няколко показателя за бебе примерно, преди 2 години, но точно поради отрицателни аспекти, нещата не се случват.

ааа, трика е само по солара :) - то с натала .... :)

аз се упражнявам в момента - бебе на път нямаме :)

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
ааа, трика е само по солара :) - то с натала .... :)

аз се упражнявам в момента - бебе на път нямаме :)
Да де, само за упражнения ;)..по-нататък и с натал ;)

Happy58

  • Гост
И последно имало ли е бебе тогава? Какво му е странното на сол 8д на К5?

да бе, има .... аз взимам соларите на родителите :) за годините, в които им се раждат децата.

ами в руския сайт не пише хубави работи ... и реших, че оттенъка на тази връзка не е положителен. Затова питам - то ако там беше хубаво .... :) нали щях да съм си написала домашното :)

Happy58

  • Гост
То се гледа комплексно, не само едно, две неща
В годината, когато съм родила първо дете имам празен сол 5д в 8д, а сол 8д е в 10д- три месеца, след като родих почина баща ми.
На следващата година, когато родих второто дете имам сол Сатурн в сол 8д, който е в 5д, сол Плутон и сол Марс в сол 5д, сол Иц е съвпад с наталния АСц, а сол 7д в 4д- имах лека бременност, родих леко, семейните задължения ми бяха много, а голямото дете беше болно от някакъв грип, от който едва оцеля, само от нейната детска консултация починаха две дечица на 2г

ок, ще го имам впредвид, блатодаря :)

а ти защо попита, дали е имало дете - нещо те притеснява в солара ли?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
В една от съседните теми се повдигна този въпрос, затова предлагам да направим и такава тема.

Преди броени дни моя близка приятелка роди бебенце  :), бихме могли да разгледаме картата й в тази насока. Часът е точен и работещ, най-много 5 минути отклонение да има.

За нея това е трета бременност и второ раждане. Заченала е през октомври, терминът беше за края на юни, детето е момче. Първото дете също е от мъжки пол, заченато е по същото време и е родено в края на юни 2010 г.

Сега гледам при какви дирекции е станало второто:

Зачеване - дирекции на сл. дъга:

Дир. Луна в съвпад с нат. Юпитер (разходящ)
Дир. Меркурий (у5) в съвпад с нат. СЛВ
Дир. Марс в сходящ съвпад с нат. Плутон и кадрат с нат. Меркурий
Дир. Уран в опозиция с нат. Слънце/Венера

Прогресии:
Пр. Луна в разходящ съвпад с пр. ДС
Пр. Луна в квадрат с пр. Меркурий (у5)

Раждане - прогресии:

Пр. Луна в точен секстил с нат. Венера (и сходящ с нат. Слънце)
Пр. Венера в точен тригон с нат. Плутон

Дирекции:

Дир. АС в тригон с нат. Меркурий (у5)
Дир. Меркурий в съвпад с нат. СЛВ - детето се роди с АС в същия знак и градус - 21 гр. Лъв!
Дир. Марс в съвпад с нат. Плутон - това раждане мина по-тежко и болезнено в сравнение с първото
Дир. Сатурн в тригон с нат. Венера

Когато зачева второто си дете и го ражда, прогресивната Луна преминава през Лъв/7 дом. Раждането става при разходящ съвпад на пр. Луна с нат. Юпитер. Дирекциите са по-трудни, но при такива обстоятелства се зачева това дете - по време на дълбока криза във връзката с партньора (и след първи аборт от същия), ежедневни скандали, раздели и събирания, психотормоз.

Прикачвам двете соларни карти - за годината на зачеване и на раждане на последното дете.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Може ли и картата с дирекциите към раждането, че само като текст ми е трудно

Happy58

  • Гост
Лили, благодаря за темата и сбития материал!

 :08: O:-)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Може ли и картата с дирекциите към раждането, че само като текст ми е трудно

Ето - за второто дете.

---
Сега се загледах и видях, че с моята Венера в 21 гр. Овен й допълвам тригона между Нептун и СЛВ до голям тригон. Приятелството ни е от 11 години - малко са приятелствата при мен, които да издържат толкова много време.  :)
« Последна редакция: Юни 26, 2014, 04:34:00 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Мерси, Лила, виждам дир юпитер почти на к8, може маалко да има разлика в часа...предполагам

Happy58

  • Гост
ето тук пренасям информацията от другата тема, да е на едно място.
Ако някой цитиран не е съгласен, нека само да ми напише на ЛС и ще изтрия нещото.


За какво или къде се гледа дали има указания през годината да се случи подобно нещо? На първо място куспидите на соларен 1-ви и 5-ти дом в кой натален дом попадат, след това планети в соларен 5д, а после всичко останало.

До колкото знам в годината на раждане на дете обикновено имаме активност по 5 и 11 дом. Понякога се активират също така 4,1,10. В някои случаи при жени и 12 дом,  болнична изолация.
– Слънце, Луна, Венера, Юпитер, Нептун от солара се намират в ъгловите домове на солара или в 5, или 11 дом и при това не са много наранени.
– Слънце, Луна, Венера, Юпитер, Нептун от солара попадат при налагане в 5 или 11 нат. домове;
– В 5 или 11 соларни домове попадат наталните Слънце, Луна, Венера, Юпитер, Нептун;
– Лунните възли в солара са по оста 5-11 или обратно –нат. възли са в 5,11;
– Осите на соларните АСЦ –ДСЦ или МЦ-ИЦ лежат в 5-11 домове на натала;
– Куспидите на 5 или 11 се съединяват със Слънце, Луна, Венера, Юпитер, Нептун.

А защо Сатурн не участва? Нали той е поемане на отговорност. Питам, защото много хора ми тълкуват сол. Сатурн в 5 като че няма да има бременност. Не че искам де, питам само :)

То се гледа комплексно, не само едно, две неща
В годината, когато съм родила първо дете имам празен сол 5д в 8д, а сол 8д е в 10д- три месеца, след като родих почина баща ми.
На следващата година, когато родих второто дете имам сол Сатурн в сол 8д, който е в 5д, сол Плутон и сол Марс в сол 5д, сол Иц е съвпад с наталния АСц, а сол 7д в 4д- имах лека бременност, родих леко, семейните задължения ми бяха много, а голямото дете беше болно от някакъв грип, от който едва оцеля, само от нейната детска консултация починаха две дечица на 2г