Автор Тема: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум  (Прочетена 173651 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #165 -: Октомври 29, 2015, 03:22:47 pm »

Сродни души,но само за конкретен отрязък от време.Вярвам,че в различните етапи от живота ни ,срещаме различни нам сродни души.
 

И аз съм на същото мнение. Но не конкретно по случая на Lolla, да не вземе да се засегне.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lolla

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 17
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #166 -: Октомври 30, 2015, 08:17:51 pm »
Задължително ще дам обратна връзка :) Показахте ми светлинка в тунела. В подходящото време, ще се случи.

Благодаря на всички, които ми отговориха. :-*

wanesa24

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 158
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #167 -: Ноември 19, 2015, 08:15:06 pm »
Момичета,бихте ли погледнали дали има някакви предположения,че жената от картата да има някакви проблеми с зачеването? правят опити от много години,тя вече е отчаяна. :'( Аз съм убедена ,че проблема не е в нея,а пък и има спонтанен аборт през 2007. Бихте ли казали вие нещо по въпроса и дали има изгледи за бъдещо майчинство? Ето я и картата:

wanesa24

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 158
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #168 -: Ноември 20, 2015, 01:10:00 am »
Забавяне може да има от ретро Сатурн У8, който е връх на Йод, в който участва Венера У5 и Уран, заемащ по-голямата част на 8д. , също от Луната У1, която е в секстил с Венера У5, но е в падение в знака скорпион, който е заключен в 5д.

Akruks,благодаря!!! Тя е вече на 45г....и това още повече я кара да си мисли да не прави опити...А лошото е ,че човекът с когото живее  не иска да прави нито изследвания за себе си,нито инвитро....от срам ли от какво  и аз не знам...и така 25 години от съвместният им живот....В близките 2год. ако не стане ми каза,че ще иска да подава документи за осиновяване...(ако през това време не се раздели с него)

wanesa24

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 158
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #169 -: Ноември 20, 2015, 01:31:39 am »
Ако не става за оплождане той, а тя става- да ползва донор, що се бави толкова време и не си разреши въпроса с децата?
 Защото през цялото това време се надяваше да забременее от него...Но сега вече я виждам доста отчаяна...а и готова да смени и него...Но стига да не е толкова късно ...

Nikol Ivanova22

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #170 -: Ноември 24, 2015, 06:32:29 pm »
Здравейте. Моля за помощ. От няколко дни разглеждам тази карта и се опитвам да разбера какви са възможностите за забременяване и все пак не успях да стигна до точен отговор.  Ако някой ми помогне ще съм изключително благодарна. От скоро изучавам Астрология,много ми е интересно,но и е адски сложно.  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #171 -: Ноември 24, 2015, 07:02:39 pm »
А тя на зор ли е сега да бременее? Като гледам - 91 набор, далеч не е към края на фертилната си възраст.

Има ли реален проблем, прави ли планове за скорошно майчинство или просто питаш от любопитство - кое, как и къде се гледа в хороскопа?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Nikol Ivanova22

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #172 -: Ноември 24, 2015, 07:07:19 pm »
Да иска да има дете. Има установен проблем,но не е нещо много сериозно. Опитват от много време и нищо не става. Тя много се е отчаяла и аз искам да и помогна. И попринцип би било добре да разбера все пак какво точно се гледа.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #173 -: Ноември 24, 2015, 07:16:58 pm »
И попринцип би било добре да разбера все пак какво точно се гледа.

Луната и Юпитер като естествени сигнификатори на децата. Знакът на върха на 5 дом, планети в 5 дом /ако има/, планета-управител на 5 дом.

При твоята приятелка предполагам, че часът на раждане не е ректифициран. При малко по-ранен час /броени минути/, върхът на 5 дом отива в предходния знак и така негов управител става Сатурн. Това би било по-голяма предпоставка за евентуален проблем или по-късно майчинство.

С този час върхът на дома попада в края на Риби - алмутените на дома не са в плодовит знак /Лъв/.

Независимо от това в кой знак е куспидата, в 5 дом от Асцендента попадат Луната и Сатурн. Силен Сатурн /в собствен знак/, но ретрограден. Не е изключено да има някакво забавяне. От друга страна Юпитер е силно поставен и отчасти компенсира негативното сатурново влияние.

За по-детайлен анализ се гледат и други неща /а за компетентна прогноза се ходи при опитен астролог/, това е основното.






« Последна редакция: Ноември 24, 2015, 07:20:55 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Nikol Ivanova22

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #174 -: Ноември 24, 2015, 07:23:26 pm »
Много благодаря за отговора. Може ли малко пояснение. Какво означава Ректифициран час и куспида. И по-какво се разбира,че една планета е силно поставена. И все пак от това което ми написахте,да разбирам,че има шансове,но може да има забавяне във времето?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #175 -: Ноември 24, 2015, 07:30:43 pm »
Твърде много терминология трябва да се обяснява, затова е желателно предварително да се запознаеш с някои по-основни понятия.

Куспида е връх на дом. Ректифициран час означава верифициран, т.е. проверен и уточнен от астролог.

Ако приемем, че часът на раждане е точен и не е по-късен, наистина има указания за по-късно майчинство или някакви затруднения в тази насока. Може да стане и след n на брой поредни опита. Но както са заложени евентуални проблеми, така /ако часът е точен/ има и вероятност да зачене и роди близнаци /с един удар два заека  :)/.

Цитат
И по-какво се разбира,че една планета е силно поставена.

Потърси в интернет информация за есенциалните и акцидентални достойнства на планетите.

« Последна редакция: Ноември 24, 2015, 07:32:54 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Nikol Ivanova22

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #176 -: Ноември 24, 2015, 07:40:56 pm »
Много благодаря,сега вече ми е малко по-спокойно :) Аз много чета,стоя вечер до 2-3 и все излизат неща които не разбирам,но то е нормално. Астрологията е много сложна наука. Важното е,че интереса ми е голям и нетипично за мен,не ми е омръзнало все още. Даже напротив,става ми все по-интересно :) Иначе можете ли да ми препоръчате книга за начинаещи астролози?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #177 -: Ноември 24, 2015, 07:53:13 pm »
Във форума имаме секция с книги онлайн, но като за начинаещ не съм сигурна дали ще свършат работа. Пробвай да обиколиш книжарниците и потърси някакво практическо ръководство. Книгите на астропсихологическа тематика може да ти свършат работа за съставяне на повърхностен психологически портрет, но за овладяване на прогностични техники и успешното им прилагане не са подходящи, за изграждане на основа също не ги препоръчвам, по-скоро за надграждане.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Nikol Ivanova22

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #178 -: Ноември 24, 2015, 08:01:13 pm »
Добре,благодаря ви :)

Nikol Ivanova22

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #179 -: Ноември 24, 2015, 10:46:43 pm »
Добре а как може да се изчисли най-благоприятен момент за забременяване. Някъде четох,че най-голям шанс има когато слънцето е на същото разстояние от луната както при раждането,което се случвало веднъж месечно. Обаче не знам как точно да го проверя това.