Автор Тема: Събитийни карти  (Прочетена 19139 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Събитийни карти
« Отговор #15 -: Октомври 02, 2015, 11:02:45 pm »
А по моята карта някакъв коментар?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събитийни карти
« Отговор #16 -: Октомври 03, 2015, 03:19:50 am »
Сетих се за лаптопа, който преди години бях купил за брат ми, малко след като бях загубил работата в София. Този лаптоп имаше много нещастна съдба - още в началото създаваше проблеми, впоследствие се оказа, че е имал фабричен дефект, но въпреки гаранционната карта, от магазина не се съгласиха да го оправят без пари и миналата година през септември нацяло сдаде багажа. Не е правена елекция за него, но построих картата по времето на закупуване (датата видях от гаранционната карта). Според вас, на кое се дължи това да не съм случил на добър продукт? Гледам, че Меркурий е бил директен, обаче Марс е точно на К10, а Луната прави като последен аспект квадрат с Юпитер.
Датата, а часът? Не винаги на касовите бележки часът е верен. Но и без час- Меркурий, като естествен сигнификатор на лаптопа, и като У2 по картата, е изгорян от Слънцето, Луната е извършила квадрат с Уран, опозиция с Плутон и квадрат със Сатурн, което показва, че е имал фабричен дефект, иначе последният неин аспект е секстил с Венера, която е У3- купил си лаптоп за брат ти.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Събитийни карти
« Отговор #17 -: Октомври 03, 2015, 07:28:07 am »
Благодаря много, акрукс!
Надявам се часът да е бил верен, но общо-взето, по това време беше. Макар и с много проблеми, лаптопът помогна малко или много, за да не се караме с брат ми за другия кой кога да го ползва.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Събитийни карти
« Отговор #18 -: Септември 12, 2016, 11:59:53 pm »


Случка от тая вечер. Някакъв/а се закова на една педя от мен, докато пресичах пешеходната пътека. Абсурдното е, че като видях колата, спрях насред улицата и просто вперих поглед към шофьора. Жив и здрав да е, заради него разбрах какво значи да спре вътрешният глас.

По картата. Аз очевидно съм Марс (в Стрелец — залюхан пешеходец). На шофьора се колебая дали да дам безличното У7 (той, някой си друг) или тематичното У3. У3 е ретро Меркурий, изгорен, в шести, в много точен квадрат с Марс. Повече клоня към него. Съвпадът Марс/Фортуна не знам дали се гледа в събитийни карти, но мисля, че има смисъл — буквално отървах кожата, а Фортуна е свързана с физическото благополучие. Марс в осми дом (и Сатурн наоколо), подходящо. Не е баш по традицията, но също има Уран на асцендента и Плутон на другата ос, т.е. има паран между тях (и то какъв). За точен час съм взел момента на изгрев на Уран, понеже въобще не се сетих да гледам часовник, но и да има грешка във времето, не повече от няколко минути е. Последното, което се сещам е, че ако Юпитер още се моташе в Дева, сега можеше и да не пиша.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събитийни карти
« Отговор #19 -: Септември 13, 2016, 11:38:52 am »
По моята събитийна. Нищо интересно :57:
От Мтел програма за лоялни клиенти

Е то беше ясно. Да ви имам събитията :d030:
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Събитийни карти
« Отговор #20 -: Септември 13, 2016, 12:00:04 pm »
Случайна случайност.  :d030: Все се намира някой да ми предлага да си купя нещо или изкушение, което иска парици. Щото аз се чудя къде да си похарча милионите.  :D

не си единствена ... всички, които имаме телефони и ходим по улиците, имаме този проблем. Не се вкарвай във филми.

Happy58

  • Гост
Re: Събитийни карти
« Отговор #21 -: Септември 13, 2016, 12:44:45 pm »
Със сигурност, изключая офертата на Мтел, която не представлява никакъв интерес за мен, не разбирам защо Вселената ще ми навира изкушения, дето не мога да си ги позволя. Гаднярка  :d030:

ако ти не можеш да разбереш, трудно ще се намери някой, който да ти обясни

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събитийни карти
« Отговор #22 -: Септември 13, 2016, 01:05:13 pm »
Може би намекът на Вселената е да покаже кое наистина ти е нужно и без какво може да се живее. Дали ще имам или няма да имам нов модел смартфон - все ми е тая, дреме ми на пеперудката. Хич не се впечатлявам от оферти, промоции и лъскави реклами.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събитийни карти
« Отговор #23 -: Септември 13, 2016, 02:01:20 pm »
Със сигурност, изключая офертата на Мтел, която не представлява никакъв интерес за мен, не разбирам защо Вселената ще ми навира изкушения, дето не мога да си ги позволя. Гаднярка  :d030:

Защото ги искаш, но смяташ за невъзможно да имаш. Дразни те вселената, провокира те да вярваш повече  :58:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събитийни карти
« Отговор #24 -: Септември 13, 2016, 05:37:37 pm »
Не е разумно,  да се ограничава един Телец да иска и да има, същото е и  като, да караш насила някоя Рибка да взИма.  :)
 Събитийната  желана карта не се случва само с " пост, вяра и три пъти отче наш ", трябва и да се осмилиш да си на ръба над бездната ? 
А защо хората непрекъснато търсят знаци и поличби- това поднася ли им липсващото парче от собствения им пъзел ? )))
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Събитийни карти
« Отговор #25 -: Октомври 09, 2016, 07:44:44 pm »
Споделяла съм във форума преди време, че обмислям да си взема котенце (защото кученцето иска повече време), но така и не направих нищо по въпроса до момента. Днес моята приятелка (чийто Асц е в съвпад с моя Марс във 2 дом) ми се обади и .... в крайна сметка ще си имам коте в къщи :). Не че веднага се съгласих - някак ми е трудно да взема решение, но докато не опитам, няма да знам, дали това е за мен - хем ми се иска, хем не ми стиска :). Ако на някой му е интересно, слагам карта за този момент на обаждането.

Връзка с моята карта:
- съб Асц в мой 6 дом,
- съб МС/ИЦ в квадрат с моите Асц/Десц
- съб Меркурий - 2 гр след нат Слънце в 4 дом
- съб Луна на мой ДСц
- съб Венера в/у нат Нептун и разх квадрат с Марс
- съб Сатурн е на 2 гр от нат К6 

... ужас .. докато пиша ми се обади приятелката ми - някакви момчета са тормозили котетата (да не пиша другата дума, че е ужасно) и сега не се знае, живи ли са, къде са .....  ??? :'(
« Последна редакция: Октомври 10, 2016, 08:32:56 am от Happy58 »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събитийни карти
« Отговор #26 -: Октомври 15, 2016, 09:01:43 pm »
Хепи, какво се случи с котетата?
Според картата, сякаш няма да имаш коте. но може да греша.
Имала съм кучета, имах и коте, което се гледа по-лесно, кучето трябва да го извеждаш сутрин рано в студа, а на котето само му отварях вратата на балкона, където държах котешката тоалетна, а то като си свърши работата драпаше по вратата да му отворя,  за което не е било нужно да се обличам като за пред хора.  :) Павеше ми масаж с лапички, винаги улавяше мястото, където имам болежки.

Happy58

  • Гост
Re: Събитийни карти
« Отговор #27 -: Октомври 16, 2016, 03:10:15 pm »
Акрукс, засега още нищо - не могат да ги намерят - или са умрели, или са избягали от това място. Ще видим ....

Корекция: има положителна промяна на обстоятелствта - ще докладвам обаче, когато има някакъв резултат.
« Последна редакция: Октомври 17, 2016, 01:10:54 pm от Happy58 »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събитийни карти
« Отговор #28 -: Октомври 18, 2016, 11:25:24 am »
Преди време на ретро Меркурий бях споделила, че при покупка на медицинска козметика от англ. сайт - ми бяха създали в пейпал споразумение за абонамент - без изобщо да разбера. Един вид се съгласявам, че всеки месец ще ми изпращат разни неща, за които ще ми дърпат пари, без да потвърждавам. Така един ден получих мейл, че 65 паунда са ми блокирани до шипването на продукта и истерясах. Веднага писах до търговеца - нищо да не ми изпраща, както и до пейпал, че не одобрявам транзакцията, но .... пратката беше шипната.

Естествено Марсът ми хвърляше гръмотевици и веднага повдигнах диспут. От пейпал предложиха да върна пратката и да ми възстановят парите. Пратката дойде от Англия в предпоследния ден от срока ми за връщане обратно,  и без да я отварям я върнах с препоръка. От пейпал ми казаха да чакам. Чакам, чакам, минаха 3 седмици, вчера проверявам по тракинга - изпратила съм я на 29 септември, пристигнала е на 2 октомври и онези търговци си трайкат. Снощи пак писах до пейпал и днес получавам съобщение, че случаят е решен в моя полза и ако имам доп. разходи - ще се постарят да ме компенсират. А аз бях писала, че искам и пощенските - 25 лв ...

Ето карта днес от потвърждението от Пей пал, че случаят се отсъжда в моя полза и ми възстановяват 65 паунда - Венера тъкмо е излязла от заточение - при мен е У2 в 8 дом, Марс и Плутон се сливат във 2 дом.
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събитийни карти
« Отговор #29 -: Октомври 18, 2016, 11:32:11 am »
Браво, успя да се пребориш! Мен хорското безочие толкова ме изумява, че понякога махам с ръка, за да не си образувам излишни нерви. Но в твоя случай вероятно или е било неволна грешка, или нелоялна търговска практика.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui