Автор Тема: Признаци за самоубийство в наталната карта ?  (Прочетена 12608 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Признаци за самоубийство в наталната карта ?
« Отговор #45 -: Юли 03, 2014, 04:04:45 pm »
Хайде да се върнем на картите. Ето една тъжна история http://www.astro.com/astro-databank/Devens,_Sarah .

Тук бих предположила малко по-ранно раждане - АС Телец в сидералната карта, не Близнаци.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Признаци за самоубийство в наталната карта ?
« Отговор #46 -: Юли 03, 2014, 04:28:20 pm »
И аз мисля като теб, Лили. Като върнах АС в Телец по сидерал, периодът на смъртта се вписва по-добре в концепцията, че планети-марака са на първо място такива, свързани с 2-ри и 7-ми дом. Смъртта е настъпила в период на Слънце/Кету - Слънцето отива в 7-ми дом, Кету във 2-ри.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Признаци за самоубийство в наталната карта ?
« Отговор #47 -: Юли 03, 2014, 04:46:10 pm »
И аз мисля като теб, Лили. Като върнах АС в Телец по сидерал, периодът на смъртта се вписва по-добре в концепцията, че планети-марака са на първо място такива, свързани с 2-ри и 7-ми дом. Смъртта е настъпила в период на Слънце/Кету - Слънцето отива в 7-ми дом, Кету във 2-ри.

Мира, на служебния лаптоп нямам инсталирани астрологични програми, но на прима виста за това се сетих, като пресметнах картата "на око" как ще изглежда по сидерал.

При Лагна в Телец Лагнеш става Венера и заедно с Раху отива в 8 дом, ретро Марс минава в 12 дом, а Луната в 4ти и получава аспект от Сатурн. Луна в 4 дом, ако е афликтирана, често дава проблеми с майката, може да даде и психологически/психически проблеми, склонност към депресии. Сатурн/Кету във 2 дом могат да говорят и за неблагоприятна ранна среда - доколкото се сещам, втори дом се свързваше и с бащиния дом. В 9 дом, който също има връзка с бащата, ще има дебилитиран Юпитер. При изгряващ Телец Марс придобива по-скоро неблагоприятно влияние, ако говорим за здраве и продължителност на живота - управлява 7 дом (като марака) и 12 дом (дустхана).

При Лагна в Близнаци позицията на Лагнеш (Меркурий) не изглежда да е неблагоприятна - в 5 дом от Лагна, не е в знак на дебилитация или на неприятел, макар и да получава аспект от Марс.

Ако е изпаднала в тежка депресия, по бих го свързала с афликитрана Луна в 4 дом и Меркурий в дом дустхана (получава аспект от силен есенциално малефик, разположен в 12 дом и у12).




Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Признаци за самоубийство в наталната карта ?
« Отговор #48 -: Юли 03, 2014, 04:52:42 pm »
И без програма си го анализирала много добре според мен.

Разтърсих се в Интернет за информация за нея. Изглежда е било burn-out синдром. Не е умеела да почива, нито е споделяла с околните. Както пише в една от публикациите, от топ атлетите хората очакват да са със здрава и силна психика, но и те са хора със своите нужди и слабости.

http://www.topofthecircle.com/suicide.html

http://www.nydailynews.com/archives/sports/suicide-dartmouth-star-leaves-friends-puzzled-article-1.706839

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Признаци за самоубийство в наталната карта ?
« Отговор #49 -: Юли 03, 2014, 04:59:38 pm »
Ако е било бърн аут, по ми се връзва Луна на "интересно" място в хороскопа, засегната от малефик, специфично поставен Меркурий и неблагоприятно влияние на Марс. Прави ми впечатление, че и Марс, и Меркурий са ретроградни.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Признаци за самоубийство в наталната карта ?
« Отговор #50 -: Юли 03, 2014, 05:23:07 pm »
Аз имам ли подобни признаци в моя натал (както и брат ми)? И при двамата съУ1 е в 8 дом.

Весо, пак ли се филмираш?  :)

Вашият случай е интересен, тъй като има вероятност да сте родени с Асценденти в съседни занци в основната ведическа карта, не в производните. Единият може да е с Лагна в Козирог, а другия във Водолей, макар и в една накшатра. Но при вас нали не беше ясно кой от двамата се е родил пръв и с колко минути разлика сте?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Признаци за самоубийство в наталната карта ?
« Отговор #51 -: Юли 03, 2014, 05:25:31 pm »
Това е само мое предположение на базата на прочетеното за нея.

"Интересно" би било 3-ти дом, както при Лагна в Близнаци, плюс тронов Марс в 11-ти за свръхамбиция?

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Признаци за самоубийство в наталната карта ?
« Отговор #52 -: Юли 03, 2014, 08:33:39 pm »
Моят управител на 8-ми дом е на Асцендента....

......силен Сатурн в картата възпрепятства саморазрушителните крайности, той охранява страха от смъртта и инстинкта за самосъхранение...
 


и при мен така У8 на Асц. и то не кой да е а Марс в съвпад с Уран /Плутон и каре Слънце
ам,че силният водолейски Сатурн ли ме сейва дан не се само-прекърша,не знам
ама и двата малефика са ми силни  :08: за мъка съм родена   :72:  ;)как да убиеш мъката