Автор Тема: Кога Бенефиците действат като Малефици  (Прочетена 5442 пъти)

Rahu

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 48
  • спри да гледаш и започни да виждаш
« Последна редакция: Март 29, 2016, 10:32:26 am от Rahu »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Кога Бенефиците действат като Малефици
« Отговор #1 -: Юли 05, 2014, 04:38:36 pm »
Зависи какво разбираме под малефично действие. Понякога Венера и Юпитер в наталната карта, ако са силно поставени, действат неблагоприятно за духовното развитие на индивида и за неговия морал, ако се прекалява с техните аналогии. Човек силно се привързва към комфорта, материалния успех, лустрото и демонстрации на висок стандарт.

Виждала съм хора с изключително добре поставен Юпитер в натала - и есенциално, и акцидентално. И нямат никакъв интерес към духовно развитие. Силно поставен Юпитер може да даде висок социален статус, материален успех, протекции и просперитет, но всичко това не е предпоставка за духовно развитие, макар че не го изключва.

Наблюдавала съм го и във ведическите карти, но често отговорът е видим в Д9 - навамша. Там също се гледа как е поставен Юпитер и каква сила на влияние има, за да видим в каква насока ще изсипе даровете си - в духовна или материална. В домове трикона, особено 5ти и 9ти, може да даде не само успех в социума, а и стремеж към духовни познания. Поставен в 10 дом често действа като "статусна" планета, но зависи с какво се съчетава.



« Последна редакция: Юли 05, 2014, 04:43:49 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Кога Бенефиците действат като Малефици
« Отговор #2 -: Юли 05, 2014, 04:56:08 pm »
Моят Юпитер е в 10-ти в раши и навамша. Ще се надявам на статус тогава, макар че ми изглежда като далечен мираж. :012: А с тая Луна, дето я имам (у7), от съпруг статус надали мога да дочакам. Както и да е, темата не е за мен.

Интересен ми е съвпадът Венера/Юпитер и случаите, в които "подканва" към прекалено угаждане и презадоволяване. Също и карти, в които Венера (или Луна и Венера) са силно овлажнени (или влажни и студени) - в такива също съм срещала посягане към алкохол, опиати и други зависимости - Бен Афлек, Анджелина Джоли.


В индийската система планетите освен естествената си природа имат и функционална. Ето карта на мъж със статус, останал без брак. Има и други фактори за безбрачие в картата, но забележете как сигнификаторът на брака в мъжка карта (Венера) в 7-ми дом губи планетарната война от у8 Юпитер (функционален малефик).

http://www.vedicforum.com/birth-charts-case-studies/the-king-who-lost-his-throne

http://www.astro.com/astro-databank/Varma,_Chithira_Thirunal_Balarama
« Последна редакция: Юли 05, 2014, 04:59:48 pm от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Кога Бенефиците действат като Малефици
« Отговор #3 -: Юли 05, 2014, 05:10:00 pm »
Познавам трима души със съвпад Венера/Юпитер и са родени в един и същи ден, но не знам часовете им на раждане.

Съвпадът е в Близнаци, имат Слънце в Лъв и Луна в Козирог.

Мъжът е бохем и купонджия, но материално и професионално не се е реализирал.

Едната жена от млада беше много материално ориентирана, искаше да живее в лукс - постигна привидно добър стандарт благодарение на майка си, която отиде в Гърция да гледа възрастни инвалиди и й пращаше пари. Изпълни се голямата мечта на девойчето - хубави дрешки, силиконов бюст, устни, сини лещи и фасети по зъбите.  ;D

Другата девойка беше по-интелигентна и доста прагматична, амбициозна. Дойде от малък град, живя по квартири и видя, че с една заплата 300 лв. не става. Започна работа като секретарка и забърса счетоводителя на фирмата, наложи се да напусне. Кандидатства в чуждестранна фирма, занимаваща се със строителен дивелопмънт. От обикновен офис сътрудник успя да направи кариера там, стана любовница на единия собственик. Тогава заряза приятеля си, а новият "покроител", след като фирмата си сви перките и премина към други собственици, й направи собствена фирма за интериорен дизайн, в която тя да е управител. Беше ми колежка през 2006 г., секретарка в един малък смотан офис. И докъде стигна.  ;D

Сетих се за още две жени със съвпад Венера/Юпитер - и двете са собственички на големи фирми. При едната статусът е от бащата, при другата предполагам, че е от съпруга.



« Последна редакция: Юли 05, 2014, 05:18:35 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Кога Бенефиците действат като Малефици
« Отговор #4 -: Юли 05, 2014, 05:23:37 pm »
По западната и Юпитер ,и Венера са (о)безсилени-Юпитер във Везни /10-ти ,Венера в Овен /5-ти ,бонуса е ,че са ретро.
По Ведическата в карта Раши-Юпитер в Дева/11-ти дом ,Венера в Овен /6-ти ;карта Навамша-Юпитер в Риби /7-ми дом,Венера Телец /9-ти.

Не знак кой как действа по Ведическата,но ако някой от знаещите ми обясни ,ще съм благодарна. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Кога Бенефиците действат като Малефици
« Отговор #5 -: Юли 05, 2014, 05:27:52 pm »
Благодаря ти, Лили! Светилата им са в емблематични знаци по отношение на желанието за статус и материален лукс. Жалко, че първият ти познат не е успял да защити тезата (все още). Венерите и Юпитерите им са горещи и влажни по фаза и допълнително затоплени и овлажнени от знака Близнаци, т.е. би трябвало да допринасят към тяхната общителност и социални умения, което ще си проличи повече или по-малко в зависимост от темперамента, разбира се. Луните им са близо до фаза пълнолуние и в Козирог, т.е. изсушени и затова може би се наблюдава някакъв елемент на егоизъм в поведението им - да си придърпат благинките към себе си.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Кога Бенефиците действат като Малефици
« Отговор #6 -: Юли 05, 2014, 05:32:19 pm »
Не знак кой как действа по Ведическата,но ако някой от знаещите ми обясни ,ще съм благодарна. :)

В основната карта (раши) Венера клони към малефична позиция, Юпитер - не.

В навамша имаш много интересно поставен Юпитер и силен - в Риби заедно с Меркурий е Кету, а също така силни Венера (Телец) и Марс (Скорпион).

Но в основната карта Венера носи трудности - ретроградна, в марсов знак, съвпад със Сатурн и в 6 дом при това (управлява 7ми и 12ти).



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Кога Бенефиците действат като Малефици
« Отговор #7 -: Юли 05, 2014, 05:39:09 pm »
Лили,благодаря ти. :38:

Ами значи ,когато искам ,да ги ползвам Венера и Юпитер като благотворници,ще ползвам тази карта навамша   ;),която всъщност какво индикира ,нещо като нашите транзитна или прогресивна ?!? ::)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Кога Бенефиците действат като Малефици
« Отговор #8 -: Юли 05, 2014, 06:01:46 pm »
Рени, всяка от производните карти отговоря за някаква сфера от живота. Д9 отговаря за брак и брачния партньор. Освен това по нея съдят за силата и изявата на планетите. Някои твърдят, че след 30-тата си година човек се превръща в своята Д9, но класиците не споменават за такива модернистични интерпретации (и в индийската астрология има нови течения и учения).

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Кога Бенефиците действат като Малефици
« Отговор #9 -: Юли 05, 2014, 06:06:38 pm »
Рени, всяка от производните карти отговоря за някаква сфера от живота. Д9 отговаря за брак и брачния партньор. Освен това по нея съдят за силата и изявата на планетите. Някои твърдят, че след 30-тата си година човек се превръща в своята Д9, но класиците не споменават за такива модернистични интерпретации (и в индийската астрология има нови течения и учения).

Благодаря ,Мирабела . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Кога Бенефиците действат като Малефици
« Отговор #10 -: Юли 05, 2014, 07:08:33 pm »
Картата на Роман Полански, който знаем за какво е бил арестуван http://www.astro.com/astro-databank/Polanski,_Roman . Венера и Юпитер заедно в Дева, в 12-ти дом, в съвпад със звездата Алкайд, която според древните има разрушителна природа.

И един сериен убиец, който омайвал жертвите си с чар и за който много е писано - http://www.astro.com/astro-databank/Bundy,_Ted .
« Последна редакция: Юли 05, 2014, 07:13:34 pm от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Кога Бенефиците действат като Малефици
« Отговор #11 -: Юли 06, 2014, 11:28:02 am »
Темата е за бенефици, но във ведическата карта на престъпника има силно натоварен 4 дом - тук са разположени Меркурий, Слънцето, Луната, Марс и Кету в сидеричния Скорпион. Луната и 4 дом се свързват с психиката на натива, с вътрешния му свят. За него може да се каже, че в ума му се е настанила жестокост. Асцендентът е разположен в "урга" накшатра, т.е. с войнствена, жестока природа - Магха, нейни управители са Слънцето и Кету. Има силни Лунни възли - и по дом, и по знак - това в съчетание с изгряващата накшатра и със струпването в 4 дом му е дало скандална слава. Предполагам, че убийствата му са били планирани изключително хладнокръвно и по особено жесток начин.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Кога Бенефиците действат като Малефици
« Отговор #12 -: Юли 06, 2014, 02:42:00 pm »
Един интересен казус, за съжаление без час на раждане.

Стелиум в Стрелец и тронов Юпитер, светила във фиксирани знаци и кротък (;D) рибешки Марс.

Получава доживотна присъда за умишлено убийство.
Преди това, в родната си държава, има няколко присъди за не толкова тежки деяния, пледира за невменяемост. Лежал е в няколко психиатрични клиники.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Кога Бенефиците действат като Малефици
« Отговор #13 -: Юли 06, 2014, 02:54:44 pm »
С тази мутабелност на Меркурий, Марс и Юпитер щях да предположа, че е лъжец, измамник, крадец, но до убиец сигурно не бих го докарала. Но вярно, че и Сатурн е намесен и става тау-квадратура - оттук би могла да дойде доза жестокост. Аспектът Марс/Сатурн ще се запази и в индийската карта - чела съм из Интернет анализи на убийци с този аспект (Агни-Марута йога). Личните ти впечатления какво подсказват за Луната - Аслеша или Магха? Аз си мисля за Асшела, за да остане и по сидерал в един знак с Кету и да получи аспект от Сатурн. Защото убийството е предумишлено, т.е. има замисъл, план. Другият вариант - Луна в сидерален Лъв в аспект с Марс - не е лош за престъпление от афект. Знам ли.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Кога Бенефиците действат като Малефици
« Отговор #14 -: Юли 06, 2014, 02:58:04 pm »
В зависимост от часа на раждане има два варианта за Луната. При по-ранен - Луна в накшатра Ашлеша, в един знак с Кету. При по-късен - Луна в накшатра Магха, опозиция с Марс. Първият вариант по ми се връзва с престъпления срещу жени, на сексуална основа. В случая обаче става въпрос за престъпления с цел обогатяване и присвояване на чужда собственост - по-скоро Луна/Марс.

Има близък с Луна в Ашлеша в опозиция с Марс - престъпни наклонности няма, но има двуличие, подлост и голяма алчност. Тронов Юпитер има и там, но в сидералната карта - Хамса йога.  :o (но в Д9 е дебилитиран - в съвпад с Луна в Козирог, 2 дом - става ясно, че юпитеровата благодат не е в посока към духовно развитие)
« Последна редакция: Юли 06, 2014, 03:06:00 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui