Автор Тема: Аз-ът между реалността и фантазията  (Прочетена 14521 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #45 -: Юли 09, 2014, 04:42:01 pm »
А вие като започнахте да сипете хули по огнените (Луни)  като пример за самочувтвие без покритие...ами предизвиквате ни. :012: :cheer:

Цитат
При огнени Луни, силно афликтирани, също съм виждала демонстрации на високо самочувствие.

Ааа, това ли?
Но никъде не съм казала "без покритие" или ти между редовете го четеш?  :29:

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #46 -: Юли 09, 2014, 07:24:44 pm »
Каквото и да НЕ си написала аз се обидих. :d030: :012: :38:

Това е адекватната реакция на огнена Луна - като его . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #47 -: Юли 09, 2014, 08:04:56 pm »
Защо? И аз съм с огнена Луна, но от подобни обобщения рядко се засягам.

Нахално ли е да помоля за някоя интересна карта по темата? ::)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #48 -: Юли 09, 2014, 08:09:04 pm »
Огнената Луна е "евреин"-недолюбвана ,но търсена и успешна;)

По темата -реално е Луна ,но във фантазиите - Бог.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #49 -: Юли 09, 2014, 08:09:18 pm »
И аз съм с огнена Луна, но от подобни обобщения рядко се засягам.

Нормалната реакция е това, човек да не се впечатли.

Все едно някой да се обиди на зодия - Овните са такива, Козирозите са онакива.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #50 -: Юли 09, 2014, 08:12:30 pm »
Най-обичам да обобщавам за раците :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #51 -: Юли 09, 2014, 08:17:57 pm »
Нормалната реакция е това, човек да не се впечатли.

Все едно някой да се обиди на зодия - Овните са такива, Козирозите са онакива.  ;D

Лили,всяка Луна реагира впечатлително-удивително  не ,разбира се по на начинът,присъщ на Венера ,според знака ,в който попада.Това ,че някоя огнена Луна ,не показва  явно ,че не е засегната на мига ,не означава ,че не е така.
Все едно Луна в Близнаци да реагира тихо ,а Луна в Телец-импулсивно ?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #52 -: Юли 09, 2014, 08:27:36 pm »
Като цяло хората, без оглед на лунния знак, най-много се засягат на самочувствие без покритие. Но в случая не съм го казвала.  ;)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #53 -: Юли 09, 2014, 10:34:39 pm »
Като цяло хората, без оглед на лунния знак, най-много се засягат на самочувствие без покритие. Но в случая не съм го казвала.  ;)

Засегнато женско его-Венера ,е отразено чрез лунния знак,съответно в посока ниско/високо самочувствие,аналог при мъжете с Марс.

Реалното при Венера в Овен е,че е Венера ,а фантазията -че може да има самочувствието на Марс. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #54 -: Юли 09, 2014, 10:44:26 pm »
За мен са важни реалните способности, а те се доказват. 
Едно е да се говори как се садят овощни дървета, друго е да ги засадиш, отгледаш и да събереш реколта. :)

А иначе всеки може да си фантазира небивали качества и способности, без обратна връзка посредством фактическа резултатност.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #55 -: Юли 09, 2014, 10:55:37 pm »
Не мисля,че хората тук като процент са в графа фантазьори и въобще навън ,в света - Сезонът на Рибите свърши ,само (в) Холивуд все още плаща на същите. ;)

Но търсиш обратна връзка ,за своите способности,за своята справедлива позиция,отношение-и Сезонът на рицарите също свърши преди...n-..брой години,така че ,къде започва реалистичното отношение към света и къде фантазията или пък защо това е гледната точка ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #56 -: Юли 09, 2014, 10:59:28 pm »
Къде "тук"?

Не знам, Рени, но често съм виждала фантазирани, но недоказани на практика способности. Но в крайна сметка идва момент, в който това, което човек знае и може истински, намира някакво приложение, не остава да "виси" във въздуха.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #57 -: Юли 09, 2014, 11:15:29 pm »
Лили,фантазиите на Марк Твен са реалност в наше време,а реалните способности на Тесла -фантазии ,за онова време . :)

Затова по темата предположих Сатурн,спецификата на неговата локализация в натала ,ще покаже какво ние виждаме като реалност и как другите гледат на нашите фантазии.
Така че,всеки гледа на другите ,колко са реални техните способности ,които те заявяват, през собственият си бинокъл,според личните   настройки на обектива.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #58 -: Юли 09, 2014, 11:18:11 pm »
Така че,всеки гледа на другите ,колко са реални техните способности ,които те заявяват, през собственият си бинокъл,според личните   настройки на обектива.

Това е ясно.
Но когато липсите са очевидни, няма значение през какъв диоптър се гледа.

Всъщност хората в своето мнозинство са така устроени, че трудно разпознават ниво, по-различно и по-високо от масовката. В този смисъл и липсите не са липси.  ;)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #59 -: Юли 09, 2014, 11:26:58 pm »
Рени, не става въпрос за футуристична визия, каквито имат Марк Твен и Тесла. Става въпрос за случаи, в които примерно Тесла решава да се изявява като писател на художествена литература и наистина си мисли, че е добър, а Марк Твен решава да изобретява нещо.
Сега се зачетх в Астрология, карма и трансформация на Аройо и той казва, че при транзитите си Сатурн коригира отклонението от това, което наистина сме - т.е насочва ни към това, което реално сме. В този ред на мисли, ми се струва, че явно хора без достатъчно заземяване и с нещо проблемен Сатурн, може да си представят неща, които реално не съществуват. И ако си поиграя мисловно още със стихиите то:

Огън/Вода са твърде субективни, за да видят нещата така, както реално са
Въздух/Огън - Огънят е раздухан от въздуха, става пожар - дали пък не преувеличават?
Вода/Въздух - вглъбената вода среща рационалния въздух - в негативна проява умът като развалена плоча ще върти негативните приказки на Водата, може да се стигне до подценяване, защото водата не е от най-храбрите и вярващи в себе си стихии.