Автор Тема: Кога Бенефиците действат като Малефици  (Прочетена 5143 пъти)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Кога Бенефиците действат като Малефици
« Отговор #15 -: Юли 06, 2014, 04:04:22 pm »
Аха, не става дума за престъпление ала "гласовете ми казаха да го направя". Благодаря ти за обратната връзка, Лили!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Кога Бенефиците действат като Малефици
« Отговор #16 -: Юли 06, 2014, 05:40:56 pm »
Органите на държавата, в която е извършил убийство и е осъден, изпращат запитване до органите на родната му държава относно това защо е лежал в психиатрията, с каква диагноза и какво лечение. Но във всичките му престъпления е налице имуществен мотив, с цел облагодетелстване и присвояване на чужда собственост, а не защото "гласовете му говорят".  ;)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Кога Бенефиците действат като Малефици
« Отговор #17 -: Юли 06, 2014, 08:18:20 pm »
Интересен анализ  :)
Но нали не забравяш, че часът на раждане е неизвестен?
Тия данни са взети от обвинителния акт (част от него), който днес превеждах. Хм, имам си цяла колекция с такива - престъпления с всякакъв състав, но за съжаление без часове на раждане, само дати.

В такъв случай бихме могли да разгледаме и лунната домификация, т.е. отброявайки от Чандра Лагна. Но тук отново има два варианта - Рак или Лъв (по сидерал).

Магха е "кралска" накшатра, но при ниско ниво на проявление може да даде и жестокост, надменност, мания за превъзходство. А защо и не "мишка с претенции"?  ;D

Ашлеша също има трески за дялане - повече ще са, ако има аспекти или обграждане от малефици.

« Последна редакция: Юли 06, 2014, 08:21:35 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Кога Бенефиците действат като Малефици
« Отговор #18 -: Юли 07, 2014, 09:34:17 pm »
Сега се сетих, че преди известно време съм превеждала материали за организирана престъпна групировка, занимаваща се с финансови измами. И водачът им имаше силно стрелешко влияние - доколкото се сещам, и Юпитер беше в Стрелец.

Значи, ако трябва да разграничим двете тронови позиции на големия бенефик, Юпитер в Риби, действащ малефично, сякаш по-често се среща при престъпления на верска основа (религиозни, сектантски и др.), докато Юпитер в Стрелец дава по-изразен афинитет към обогатяване и търсене на финансови облаги чрез различни машинации.

Тъмната страна на "светския" Юпитер според мен е по-силно застъпена в знака Стрелец, а тъмната страна на "духовния" Юпитер - в знака Риби. Дотук наблюденията ми клонят в тази насока.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui