Автор Тема: Ораторски способности и умението да се убеждава  (Прочетена 12845 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12542
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Благодаря ти, Рени, но Смарта, Лили и др. се изразяват по-добре от мен. Със Смарта имаме няколко дни разлика в датите на раждане.

Това не е комплимент ,а факт,подкрепен астрологически,в случая.Тук много хора се изразяват  добре ,но това не ги прави изкусни оратори.

По-добре от мен...-обади се Венера /Сатурн. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12542
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Да, и Гаури да не я забравим  :)

Нали търсим/ш  специфика по темата -тя е в друга графа ..."Приказки за Лека нощ ",но не детски . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Нали търсим/ш  специфика по темата -тя е в друга графа ..."Приказки за Лека нощ ",но не детски . :)

Гаури има доста научни разработки, не бих казала "приказки за лека нощ"

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12542
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
И двете май имаха Меркурий във Водолей.  :)

...и още нещо. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
аз нямам ораторски умения, обаче, когато искам, мога да съм много убедителна-с малко думи, но казани точно на място. това са ми го казвали близки и колеги. мисля, че се дължи на плутон в 3-ти дом. 

п.с. имам меркурий в овен съвпад с хирон и опозиция с уран.
« Последна редакция: Юли 10, 2014, 01:37:01 pm от nerealna »

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Имам съвпад на Мерк и Юпитер на АС водолей в тригон към Сатурн и тригон към Уран. Мога да говоря, но обикновено ме мързи  :012:. Съвпада има квадрат към Марса в близнаци в 3 дом. Еееей много се вбесявам на липсата мисъл и интелект и тогава се включва тежката артилерия - тригона на Марса към Плутон и става мазало  :043: :043: :043:...

Не зная дали ставам за оратор, но едно време в училище все мен натрисаха да чета доклади и всякакви такива пред класа. Много го мразех това, щото от тия големи въздушни тригони моите освен мързел, друго не можеш да хванеш  :012:... Е, от другия ми тригон мога и трипер да хвана, но това е друга тема, па и в тоя живот още не съм успяла...  :043: :043: :043:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Със сигурност не съм изкусен оратор - обичам да галя срещу косъма и да гледам как кучетата скачат, супер тръпка е това!  ;D :043:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Лили, тя и Вещера с нейния Уран срещу косъма гали, но според мен просто не сте си го намислили и не сте го направили това с реч да манипулирате хората, което не значи, е не си го можете.  :012: :012: :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Донякъде може би бих могла да манипулирам, ако се постарая и си го поставя за цел, но просто никога не ми е било приоритет да си постигам целите по този начин. А иначе умея да създавам атмосфера на съпричастност и да казвам на човека това, което иска/очаква да чуе, но не виждам смисъл в това. А и често се случва при дистанционно запознанство някой, който само ми е чувал гласа по телефона, да си мисли, че насреща стои ангел небесен. Някак без да искам създавам от самото начало положителни очаквания у отсрещния - става въпрос за хора, които не ме познават. Съвпад Меркурий/Венера в тригон с Нептун, водна Луна и воден Марс в съчетание с воден АС  - въздействам на субтилно ниво, но не е целенасочено и желано въздействие от моя страна, просто така се случва, такава е "проекцията".  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12542
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Заговори, за да те видя. - оратор.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Когато не ти стиска да кажеш нещо или да изразиш позиция по някоя неудобна тема, все ще се намери някой, който да го направи. Всеки човек има някаква позиция, добрият оратор умее не само да я изрази, а и да я защити. И да направи аудиторията съпричастна към този въпрос, да създаде определени нагласи и настроения.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Тъндъре,

мога да манипулирам, но не го искам. Правила съм го няколко пъти съвсем съзнателно и естествено постигах с лека ръка това, което исках, обаче... Отвратих се от тези хора, които изманипулирах, защото се доказаха за сетен път като слабоумни идиоти. Не искам да се отвращавам от хората бе и затова спрях да го правя. С тая неаспектирана Лилит в 11 дом - ми отдава ми се... ма не ща. Трябва да живея на тая планета, а ако се отвратя от всички, ще трябва да си търся пещера, пък си падам по удобствата...  :012: :012: :012:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Няма да си кривя душата - чувството е много приятно. Обичам по всякакви начини да си доставям удоволствия.  ;D :29:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Драко, по мои наблюдения дотук, тонът и аргументите далеч не са достатъчни, преобладаващата маса хора разбират само позиция на силата. С какъвто и тон да им говориш, ще се правят, че не вдяват, ако не си им висшестоящ.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Mirabella,имаш го аспекта/тенденцията -Венера /Сатурн. :)
То и аз имам тригон Венера/Сатурн във въздушни знаци, не знам на Мирабела какви са, знам само, че тя има Марс във везни, а не като мене в скорпион, че и в точен съвпад с Нептун- трябва да ми четат мислите другите, така както аз техните, докато овчата Луна не нададе вой, че е неразбрана и се поразмърдам, та понапиша нещо  ;D Мерка У1 в 1д в дева, ама неаспектиран
 :72: