Автор Тема: Ораторски способности и умението да се убеждава  (Прочетена 13107 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Мисля, че сте прави - зависи за какви ораторски способности говорим.

Ака са способности тип лаладжия, е достатъчно да има само специфично поставен Меркурий, например в знак на есенциално достойнство или недостойнство. Но за добре аргументирана и подредена мисъл са нужни други аспекти, не е чак толкова необходимо наличието на есенциално достойнство, но ако има, това ще е допълнителен "бонус".  :)

Марс е по аргументите, често дава и способности за откриване на логически връзки, Сатурн е по структурирането и спазването на определени догми, схеми и модели.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Силното Его действа само от позиция на силата,държи на йерархията на глутницата,авторитарност .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Силното Его действа само от позиция на силата,държи на йерархията на глутницата,авторитарност .

Питам се - дали е нужно?

Но често се налага, защото /както споменах/ много хора разбират само езика на "тоягата", не могат да водят диалог с равнопоставен и трябва дадена идея да им се наложи авторитарно, от по-висшестоящ в йерархията. Една и съща идея, ако се поднесе от равен, се игнорира, но ако се съобщи от висшестоящ (или "авторитет"), ще бъде шумно и възторжено аплодирана.
« Последна редакция: Юли 10, 2014, 09:01:48 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Избягвам да давам оценки,според мен качества смятани за негативни в определена ситуация ,условия може да бъдат много полезни,въпрос на адекватност .Например критериите на обществото в момента,зададени от управляващите изискват като адекватна реакция засилване на Егото с цел оцеляване,моралът ,задръжките на Сатурн,законите,на по заден план.В агресивна среда  адекватната реакция е агресия/отстояване на Егото/.A la ger,com a la ger .Моралът,демокрацията са за по добри времена,Когато е въпрос на оцеляване се задействат първични,животински инстинкти ,някои които си го имат поначало попрекаляват .                                                                                                        Извинявам се за излизането от темата,още разсъждавам по инерция за Егото и Аза.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Опозит, съгласна съм с теб...последно време :)
« Последна редакция: Юли 10, 2014, 11:21:44 pm от wind »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Колко приятно проявление на Марс /СЛВ ,Венера .... :38:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Ренка,то е моята дама Венера това,а не Марсът.  :08:

...която , живее в царството на Марс. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Колко приятно проявление на Марс /СЛВ ,Венера .... :38:

Времето на рицарите не е свършило все пак.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Или по-скоро е в сила времето на рицарките,точно по Уран- Да влезе Новата ера във Водолей !  :13:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Мен и някой с летящото килимче ме устройва, ако ме заведе на трансгалактическо пътешествие.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Момичета,много държа на истинските рицари,но в БМВта от по-новите. Другите не са истински  :d030:  :012:

предпочитам аз да го карам

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Значи си рицар.  :043:

никога не съм твърдяла, че съм истинска жена, даже и за жена е съмнително :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
аз пък не
никакви носталгии
и домът ми пак е уютен, няма противоречие с бмв-то :)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Със сигурност не съм изкусен оратор - обичам да галя срещу косъма и да гледам как кучетата скачат, супер тръпка е това!  ;D :043:

така обгрижваш да е  емоционално  задоволена  - луната,скорпи оцветена   :08:

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Мирабела  ,помисли върху това-  тук , във форума , само ти и Smarta имате такива ораторски ,макар и писмени способности. :)

Рени, намерих темата (това трябва да го напиша в другата). Благодаря, че сте ме споменали! Като ми остане време, ще я прочета цялата. За кой аспект коментирате? Сред тези, които ми помагат да се изразявам, отнасям:
Юпитер в 3 дом в Скорпион.
Съвпад Меркурий/Луна.
Меркурий управлява АЦ и МЦ.
Много аспекти на личните планети.