Автор Тема: Сила на планетите според ведите :)  (Прочетена 3926 пъти)

Rahu

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 48
  • спри да гледаш и започни да виждаш
« Последна редакция: Март 29, 2016, 10:24:31 am от Rahu »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сила на планетите според ведите :)
« Отговор #1 -: Юли 13, 2014, 02:04:15 am »
Има и други фактори, извън горепосочената схема - за тях вече се е споменавало, но би било добре да го обединим в една тема.

Винаги гледам силата на планетите в навамша - една планета в собствен знак или екзалтация в Д1 може да мине в знак на падение в Д9 или пък някоя не особено силна планета в Д1 да се окаже силна в Д9. Има и случаи на "варготама" - планета в един и същи знак и в раши, и в навамша, особено ако е поставена в знак на сила или дебилитация.

Производната карта Д27 също се използва за доуточняване силата на планетите.

Не знам дали е закономерност (трябва да се изследва по-задълбочено), но често забелязвам, че по-резултатни и събитийно изразени са дашите на планети, които имат повече сила по шадбала и по останалите "бала" (има такава графика в Джаганатха Хора).

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Сила на планетите според ведите :)
« Отговор #2 -: Юли 13, 2014, 10:05:22 am »
Не мисля, че разбирам добре въпроса - в какъв смисъл печели? Кой възел се изявява по-силно ли?

Значи Раху и Кету са в собствени накшатри? Коя е двойката накшатри - Ардра и Мула ли? Има ли планети в един знак с тях - кои и какви са достойнствата им? Как са разположени диспозиторите им? Как са разположени възлите в Навамша?

Ако картата не е тайна, метни я тук. Не съм експерт по сила на планетите, но нали се упражняваме.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сила на планетите според ведите :)
« Отговор #3 -: Юли 13, 2014, 11:59:40 am »
скоро гледах карта, в която имаше ясни и сигурни Показатели за Успех ..
изкуших се и погледнах Navamsa...оказа се че си има и "Вартогама" (и то - Юпитер...в 9ти)
Истина е и, че на въпроса "къде да се ориентира" Navamsa ми даде желаният еднозначен отговор

Според мен Навамша е много повече от "партньорска карта".
Информация за статуса и професионалното ориентиране дава Д10, но и в Д9 съм намирала отговори, ако човек иска да знае по какъв път да поеме и какво поприще да избере "по призвание" (това, за което е дошъл на тази планета).

С екзалтирала варготама Венера, при това в "дащния" 11 дом в Д9, не съм цъфнала и вързала. Антардаша на Венера не даде желани резултати. Венера ми е на второ място по сила по шадбала, Слънцето е на първо - сега излизам и от неговата антардаша. В Д9 Марс получава сериозен фокус - екзалтирал, в съвпад с Луна в 9 дом. Венера управлява Лагна в двете карти и е много силна, но няма нищо общо с начина ми на живот и условията, в които съм поставена, а показва само вродени качества. Пътят ми в живота е белязан от позицията на Луната в двете карти - в 9 дом и в конфигурация с Раху и Марс в Д1, в 9 дом и в аспект с Марс и Сатурн в Д9. Скоро влизам в антардаша на Луна...



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Сила на планетите според ведите :)
« Отговор #4 -: Юли 13, 2014, 08:55:42 pm »
Някаква наблюдения да имате за планета в радикса си, която е много силна по шадбала, но пък с по-висока Кашта Пфала - носила ли е повече негативи през периода си ?

http://www.dirah.nl/shadbala.htm

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сила на планетите според ведите :)
« Отговор #5 -: Юли 13, 2014, 09:00:10 pm »
Не, Санти, до кашта пфала още не съм стигнала  :017:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Сила на планетите според ведите :)
« Отговор #6 -: Юли 13, 2014, 09:23:08 pm »
Раху, можеш ли да си напишеш поста в нормален вид?
Без подчертавания, неуместни големи букви, излишни многоточия и нови редове, изрази на английски, кавички, двойни въпросителни, и т.н.?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сила на планетите според ведите :)
« Отговор #7 -: Юли 13, 2014, 09:29:25 pm »
Всяко изречение започва от нов ред като поема. Раху, ти от телефона ли си пишеш?

Направо предлагам да пускаш една автоматична проверка на правописа, преди да публикуваш нещо тук. Така си спестяваш излишни главоболия.  :)

Думите на английски са транслитерация от санскрит, обикновено така ги пишат. Предполагам, че са взети от някаква книга.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Сила на планетите според ведите :)
« Отговор #8 -: Юли 14, 2014, 02:00:44 pm »
Не знам дали е закономерност (трябва да се изследва по-задълбочено), но често забелязвам, че по-резултатни и събитийно изразени са дашите на планети, които имат повече сила по шадбала и по останалите "бала" (има такава графика в Джаганатха Хора).

Срещала съм в много ведически текстове такова настояване, но по-скоро отнесено специално към аштакаварга бала. Логиката, ако правилно съм я схванала, е, че в периодите си и при транзити планетата има толкова повече потенциал да влияе, колкото повече връзки има в натала към другите планети и домове, тоест, колкото повече аштакаварга точки има. В моята карта това би означавало, че от планетен период на Меркурий няма да има никаква файда - има САВ 3 точки и в шадбала е н апоследно място заедно с Юпитер. Въпреки това, именно в МД на Меркурий са ми се случили най-драстичните събития - смяна на местожителство, дипломиране, първа чужбина, първа работа, първи меринджейски пост, дете, партньор, загуба на баби, дядовци и баща, първи дом, първа операция, пърив болничен престой, смяна на среда и такъв тип всякакви първини. Начи може и да не работи много много. Лагнеша си е лагнеш, каквото и да му е БАВ и СоАВ-чето.

Друг подобен подход е бхава балас - в него сякаш виждам повече потвърждение - чрез сравняването на силата на определени двойки домове се правят някакви изводи от типа сам ли ще работи човек или ще бъде в подчинена позиция, печалби-загуби и прочее.
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сила на планетите според ведите :)
« Отговор #9 -: Юли 14, 2014, 02:20:29 pm »
Тук намерих кратка синтезирана статия за определяне силата на планетите (с таблици): http://arhatmedia.com/alldign.htm

И още една интересна: http://beyondtheheaven.wordpress.com/tag/arabic-astrology/
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Сила на планетите според ведите :)
« Отговор #10 -: Юли 14, 2014, 02:27:21 pm »
Тук намерих кратка синтезирана статия за определяне силата на планетите (с таблици): http://arhatmedia.com/alldign.htm

И още една интересна: http://beyondtheheaven.wordpress.com/tag/arabic-astrology/

 :-*
De omnibus dubitandum est

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Сила на планетите според ведите :)
« Отговор #11 -: Юли 14, 2014, 02:41:47 pm »
Лили :-*

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сила на планетите според ведите :)
« Отговор #12 -: Юли 14, 2014, 02:47:10 pm »
Всъщност не е съвсем по темата – става въпрос за антична арабска и елинистична, а не ведическа. Но надявам се да  са ви полезни тези линкове.

Има и още, заповядай (прикачения файл долу).
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Сила на планетите според ведите :)
« Отговор #13 -: Юли 14, 2014, 03:04:22 pm »
Аз си падам по всичко антично. А вторият линк е от един от любимите ми блогове, но не бях чела тази публикация досега.

Как кара Моринус да му пресметне алмутена на изброените позиции? По-точно, как въвежда управителите на домовете?
Ясно, той е вкарал позициите за конкретната карта, не по принцип за произволна да смята.
« Последна редакция: Юли 14, 2014, 03:11:37 pm от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сила на планетите според ведите :)
« Отговор #14 -: Юли 14, 2014, 07:57:21 pm »
Днес попаднах на тези два сайта със статии - не си мислете, че съм чела всичко.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui