Автор Тема: Нептун-професионалисти и глупаци  (Прочетена 23190 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Нептун-професионалисти и глупаци
« Отговор #60 -: Юли 30, 2017, 08:32:08 pm »
Рени, горно към мен ли е?  :) :017:

Не, Uran, Уран е стационарен от днес в секстил с Венера. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Нептун-професионалисти и глупаци
« Отговор #61 -: Юли 30, 2017, 10:43:02 pm »
За човека с 11тодомния Нептун, за когото писах - ами не - той просто не умее да познава хората.
Това с партньора-приятел си беше негова чиста илюзия, че е толкова голям професионалист, че има много опит и пр.
Въпреки този му твърде лош опит, направи подобни грешки с още няколко човека, които го излъгаха в очакванията и провалиха възложения им бизнес/работа.

Най-тъпото е, че за хората, които си струват също е склонен да греши и да не ги оцени правилно. Така с лека ръка може да остави някой да си замине от живота му.

Друго характерно е, че като види, че става много сложно и взаимоотношенията с околните изискват повече усилия, за да се изгладят недоразумения или да се стигне до някакво споразумение, въпросният човек просто завинаги затръшва вратата и сякаш забравя за другия - изтрива го от живота си. И дори да е имало какво да бъде направено за тези взаимоотношения, на него просто не му се занимава. И с годините става обграден от все повече и повече хора, но в живота си остава все повече сам...
Нептун почти не му е аспектиран...
И разбира се, причините за описаното по-горе не е само единият Нептун  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Нептун-професионалисти и глупаци
« Отговор #62 -: Юли 30, 2017, 10:45:46 pm »
А Нептун какви аспекти има в хороскопа му? Струва ми се, че не идва само от едната му позиция в 11 дом.

Отношението между Луната и Меркурий какво е, как са аспектирани?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Нептун-професионалисти и глупаци
« Отговор #63 -: Юли 30, 2017, 10:56:07 pm »
А Нептун какви аспекти има в хороскопа му? Струва ми се, че не идва само от едната му позиция в 11 дом.

Отношението между Луната и Меркурий какво е, как са аспектирани?

Няма никакво отношение мду Луна и Меркурий.
Освен това, в натала в-ху Луната е стъпил Сатурн... и цялото това застъпване е в опозе със Слънцето. Вярно - широкички са аспектите, но това са личните светила все пак...

Т.е. тезата ми е, че понеже Егото на въпросния човек е объркано, то няма как правилно и вярно да възприема околните. И тук Нептун индикира за това. Поправете ме, ако греша.
« Последна редакция: Юли 30, 2017, 11:01:37 pm от lina »

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Нептун-професионалисти и глупаци
« Отговор #64 -: Юли 30, 2017, 11:14:34 pm »
И все пак, Нептун кой дом управлява? И почти неаспектиран, значи все пак има аспекти с... какво?

Управлява 2ри дом и има мнооого широки секстили към Марс - в 1ви, управител на 4ти и към Плутон в 9ти (част от огромен стелиум във Везни!), управител на Слънцето.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Нептун-професионалисти и глупаци
« Отговор #65 -: Юли 31, 2017, 08:53:06 am »
питам Ви,когато трансатурнова планета упр. дом и е в дом- това не е ли взаимодействието ни със социума,не лични качества,привличаме такъв тип-
приятели/11/,партньори,бизнес или лични/7/,колеги/6/,съученици,съседи,близко обкръжение/3/,състуденти/9/,семейство /4-10/,любими,деца /5/, към който винаги има заложени високи очаквания,който те не оправдават и така нашите нереални -идеалистични перспективи за човека ни разочароват,не самите хора,винаги има качване на пиедестал,розови очила и сляпа вяра ,тип обожествяване,докато не ни предаде и крашне болезнено сблъсквайки се с истинския образ и за да не ни нараняват идва сатурн , защитава с огради,затворени врати,самотно е ,но пък сигурно,защитава ни от самите нас и грешните представи за реалността

уран,нептун ,плутон=социума или  соц.условия,които се разминават с нашите придстави,очаквания,желания,надежди,таланти и трудно се вписваме,адаптираме,което води до изолация или самоизолация от обществото

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Нептун-професионалисти и глупаци
« Отговор #66 -: Юли 31, 2017, 09:49:59 am »
Моят Нептун е в 4-ти дом, Управител на 7-ми. Дотук това, което съм забелязала е, че ми е дал илюзии спрямо семейството от което произлизам, които илюзии прозрях на дърти години. Някак си след 26-та ми година сякаш някой дръпна завесата и лъсна истината. Болезнена разбира се. От друга страна ми е дал "дарбата" да превръщам всяко жилище в прекрасен уютен дом. Всеки, който дойде, трудно си тръгва :D Имам и творчески заложби, но уви до момента нямам време да ги развивам и да работя върху тях. Не привличам Нептунови личности, дори представители на зодия Риби нямам толкова в живота си.  Розови очила спрямо седми дом не нося, дори напротив твърде съм предпазлива.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Нептун-професионалисти и глупаци
« Отговор #67 -: Юли 31, 2017, 09:52:34 am »
"Зимата не е проблем. Проблем е ледът в сърцата... Рядко замръзваме от сняг, но много по-често от студени думи. Зимата не е проблем, ако е топло в сърцето ти..."

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Нептун-професионалисти и глупаци
« Отговор #68 -: Юли 31, 2017, 09:58:13 am »
Да не бъркаме идеалист с глупак. Изобщо...ще опрем до дефиниция на интелигентност, ниво на преработка и други подобни. Хората, които са проводници за трансатурновите енергии, обикновено са хора с мисия. За нас-другите, може да търсим само леки щрихи към общите указания на картата.
« Последна редакция: Юли 31, 2017, 10:01:37 am от Papy »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Нептун-професионалисти и глупаци
« Отговор #69 -: Юли 31, 2017, 11:47:19 am »
Нептун не се случва като другите планети-той може да вибрира, да се промъква, да се слива.  :)
Този цитат мисля, че дава една разбираема дефиниция на Нептун- " Човек не може да застане в стаята и да каже : " Аз има много душа, повече от много; дали аз съм дълбок, мистичен и много сензитивен индивид ? " Сигурно хората ще се отвратят от такова изявление! Обаче ние винаги "знаем" кога сме в присъствието на някой, който има сдържана, удовлетворена душа, чието чувство за Аз е стабилно и обогатено от някакво мистериозно  вътрешно обаяние или сила. Тази душа не броди изгубена и самотна, тя се съдържа в неговата същност."
Да можеш да предизвикаш настроения, чувства, преживявания у другите е проява или както, каза Папи мисия, по Нептун и е божествен дар, който не се обяснява логически. Нептун е разрушителен, когато пренася/проецира изкривената ни, объркана, инфантилна гледна точка за ситуация, човек върху другите, един вид удавяме другите в нашия собствен Нептун. Затова, когато имаме силни неясни, безформени преживявания, състояния е добре да се усамотим, да се изолираме, докато  Слънце, понякога и Сатурн наложат контрол над същите, а не като бурно море да залеем плажната ивица и въвлечем и другите в нашето състояние. Веднага се намират хора, които да  са съпричастни с тези (ни) състояния ( Нептун така добре омагьосва), защото тутакси се оглеждат в изстрадалия вид на жертва(та), която споделя и о, и аз съм толкова нещастен, че никой не ме : оценява, не разбира, моята помощ, жертва, фина душа, извисени чувства и т.н. и басейна със "златни рибки" се пълни ? Нептун е и лупа, но не всеки може да я ползва както Шерлок Холмс и да гледа през нея света на мистиката обективно ? :)
« Последна редакция: Юли 31, 2017, 11:49:04 am от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Нептун-професионалисти и глупаци
« Отговор #70 -: Август 01, 2017, 03:59:24 pm »
Това е типично нептуново, човек да се самоопределя като идентичност,  в зависимост от това как го определят други хора.

Имаше един цитат на Мерилин Монро по този повод. Тя е с Нептун в изгряващия знак, кулминираща Венера и ъглов Юпитер в съвпад с Луна /7 дом/. А тъкмо щях да добавя, че не само при Нептун го има, а и при акцентирана позиция на Юпитер и Венера – планети, отговарящи за нашата социализация, доколко съумяваме да носим социално атрактивна маска. Но ако при Нептун има хамелеонщина, несъзнателно сливане с този илюзорен образ, при Венера/Юпитер е играна роля, движена от определени интереси.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Нептун-професионалисти и глупаци
« Отговор #71 -: Август 01, 2017, 09:12:12 pm »
Това е типично нептуново, човек да се самоопределя като идентичност,  в зависимост от това как го определят други хора.

къде остават тогава 1 и 7 дом, Марс и Венера, Овен и Везни .... реторичен въпрос

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Нептун-професионалисти и глупаци
« Отговор #72 -: Август 01, 2017, 11:49:10 pm »
Определящият определя себе си.


Това наистина е интересно и съдържа яснота. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Нептун-професионалисти и глупаци
« Отговор #73 -: Август 02, 2017, 08:38:30 am »
без социум,ако няма с какво да се сравниш,как ще се самоопределиш :017:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Нептун-професионалисти и глупаци
« Отговор #74 -: Август 02, 2017, 11:36:20 am »
без социум,ако няма с какво да се сравниш,как ще се самоопределиш :017:

Точно така, човек непрекъснато се опознава, като преживява, утвърждава общото подобно и различното от другите като се сравнява и разграничава от тях. Когато открие своята индивидуалност, започва да усеща своята същност , че е някой и започва да гради ценностна система, мироглед, маниер и т.н. ( 1-5-9 ти домове) или става Слънцето си. В темата по Нептун, ако същия държи ъгъл, сигнификаторите за темперамента и характера на натива,  като тежка планета, предполага, че може да видоизмени, забави, измести това самоопределяне, както биха сторили и Уран, и Плутон, но под друга форма.
Аз също до една определена възраст съм отразявала средата, в която съм израснала и очакванията за мен, като подсъзнателно съм се противопоставяла на това. Наистина не знаех, дали това съм аз или образите, които отразявах, за да намеря аз-а си. Дълъг период на самоопределяне, но точно така се случи, сравнявайки се с другите, и по-скоро с такива, които са ми далечни- Слънце в аспекти с трите външни планети, при мен е било така, за другите е различно, може би.
Нептун на АСЦ, Слънце Риби в аспект с Нептун, Венера ретро-Нептун, Меркурий в Риби, у АСЦ ретро...:)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“