Автор Тема: Луната и Майката.  (Прочетена 14222 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луната и Майката.
« Отговор #30 -: Юли 31, 2014, 01:11:37 pm »
При мен е обратното – моята майка, когато дойдох при нея, винаги ме въвличаше в личните си драми, чувствах се емоционално обсебена от нея, а исках да имаме близка и топла връзка, но да имам и някаква автономност. Беше емоционално капсулирана – затворена в собствените си емоции, които определяха постъпките й – повечето решения се приемаха емоционално, не рационално.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Луната и Майката.
« Отговор #31 -: Юли 31, 2014, 01:13:10 pm »
Забелязвам, че на повечето пишещи в темата, Луните са им аспектирани от Раху / Кету и историите с майката имат много общо  :).
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Луната и Майката.
« Отговор #32 -: Юли 31, 2014, 02:21:03 pm »
При мен пък има някаква семейна карма явно - баба ми по бащина линия е Близнаци, майка ми и сина ми - също, аз съм със СЛВ и ИЦ в Близнаци. Другата ми баба беше Везни - интерсептиран в 7-ми дом.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Луната и Майката.
« Отговор #33 -: Юли 31, 2014, 03:04:19 pm »
Моята Козя Луна си е не убита, ами направо пребита - съвпад СЛВ, Уран, Нептун, точна опозиция Меркурий, знакова опозиция Слънце. Интересното е, че тази знакова опозиция на Слънце и Луна, която е доста извън допустимата орбиса, поне по отношение на майка ми доста сякаш се отразява в живота й. Дядо ми, Слънчев Рак, почива сравнително млад, та майка ми губи баща си. Мъжете в живота й са "хвани единия, удари другия" - включително баща ми е голям злетак.  :012: И понеже си е все пак моя хороскоп, при мен още по-силно е отразена липсата на какъвто и да е било мъжки авторитет - нито дядо имам, нито баща ми е присъствал в живота ми, нито пък се разбирам с мъже, та така с мъжките авторитети.  :57:

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Луната и Майката.
« Отговор #34 -: Юли 31, 2014, 03:06:16 pm »
Брои ли се знакова квадратура за аспект?Или ЮЛВ в Рак?
Раху и Кету аспектират 5-ти, 7-ми и 9-ти от тях  :)
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Луната и Майката.
« Отговор #35 -: Юли 31, 2014, 03:08:05 pm »
и изобщо съм предразположена открай време към образуване на кисти.

И аз го имам това - всички органи с "благороден паренхим" са с такъв тип структура - фиброкистозна, при която лесно се образуват кисти. Но Кету е в Лагна, заедно със Сатурн, а не в седми.  Особено се закиства работата в махадаша на Кету.
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луната и Майката.
« Отговор #36 -: Юли 31, 2014, 03:10:51 pm »
Сега се сетих какво общо има във ведическите карти на майка ми и сестра ми, макар че Луните при тях са много различно поставени – при едната има съвпад Луна/Венера, а при другата Луна/Сатурн/Раху.

Но общото между двете е следното: при едната има Венера в 4 дом, а при другата съвпад Луна/Венера; при едната Сатурн е в 4 дом, при другата има съвпад Луна/Сатурн.

При едната Луната е в накшатра на Сатурн (Анурадха), при другата е в накшатра на Венера (Пурва Пхалгуни).
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Луната и Майката.
« Отговор #37 -: Юли 31, 2014, 03:11:07 pm »
Gauri, аз не мисля,че от нашата карта може да даден информация за това каква е нашата майка всъщност и нейният начин на живот,здраве и т.н. Според това как е поставена Луната в натала ни ,можем да коментираме как ние я виждаме ,какво очакваме от нея като нужди /потребности ,дали същата ги задоволя ,какви са нашите взаимоотношения с нея ,къде тя ни се случва в живота -как,кога ,защо .През нашите очи ,тя е една и единствена без оглед на това ,какво се случва между нас и какво носим цял живот от нея в нас,но през очите на другите тя е различна .
Да ,сега ще има въпрос ,ако тя работи кранистка ,ще бъде такава и за мен ,и за другите ,ако знак/аспекти показват такъв вид професия ,но същите могат да ме карат да гледам на нея ,като на жената с най-великата и полезна професия или обратно ,а тя да е Герой на социалистическия труд с орден "Г.Димитров ".За мен здравето й може да е видимо цветущо ,но тя да страда от проблеми с щитовидната жлеза и подложена да правилната терапия ,болестта се овладява.
Не знам как се тълкува Луната във ведическата ,може би има там такива индикации в посока "да-същината на казуса е видим " и ако ги споделиш ,за мен ще е полезно.

Моята Луна във ведическата е в аспект със Слънце ,Раху и Юпитер ,26 * Риби Ревати в 5-ти дом AK Pada 3-това пише в програмата ,която ми направи картата.
По западната е в Овен съвпад Венера/Сатурн ,5-ти дом ,в знак на СЛВ ,но нямат аспект.
Не знам дали същата показва каква е майка ми ,нейния живот,професия ,здраве ?1?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луната и Майката.
« Отговор #38 -: Юли 31, 2014, 03:21:39 pm »
За майката, а и като цяло за родителите, настойниците, семейната среда се гледа и съответната варга – Д12 (двадашамша). Пресмята се на същия принцип като дуодите, само че по сидеричния зодиак, след като се вземе предвид прецесията в основната карта (Д1).

При мен в в Д12 има съвпад Луна/Раху - още едно потвърждение за майчиния архетип - тя в наталната си карта има същата констелация.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Луната и Майката.
« Отговор #39 -: Юли 31, 2014, 03:27:42 pm »
Значи,Лили ,във ведическата има по-подробен или специфичен маниер /тълкуване (не знам дали правилно се изразих ) на Луната в картата ,конкретизиращ  реалниятобраз на майката ,а не нашата представа за нея  ?!?  ::)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луната и Майката.
« Отговор #40 -: Юли 31, 2014, 03:30:23 pm »
Рени, дотук все още ли не разбрахте, че ведическата астрология не е астропсихология и там нещата са реални, работи се с конкретни прогнози и факти?  :)

В Джйотиш също има концепция за майя - илюзията, но това е друга философска категория, не психологическа.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

solar

  • AstroDelete
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 23
Re: Луната и Майката.
« Отговор #41 -: Юли 31, 2014, 03:31:28 pm »
Накшатрата в която попада Луната е основата от която получаваме прецизна и точна информация.

solar

  • AstroDelete
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 23
Re: Луната и Майката.
« Отговор #42 -: Юли 31, 2014, 03:34:40 pm »
Рени, дотук все още ли не разбрахте, че ведическата астрология не е астропсихология и там нещата са реални, работи се с конкретни прогнози и факти?  :)

В Джйотиш също има концепция за майя - илюзията, но това е друга философска категория, не психологическа.

Напротив.Много конкретно можем да изградим профил.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луната и Майката.
« Отговор #43 -: Юли 31, 2014, 03:37:04 pm »
Ведическата астрология НЕ е астропсихология, но дава описание но поведенческите и психологическите характеристики на натива. Обаче не по начина, използван в модерната астропсихология, други техники и концепции се използват.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

solar

  • AstroDelete
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 23
Re: Луната и Майката.
« Отговор #44 -: Юли 31, 2014, 03:43:12 pm »
" Другите" техники и концепции не изключват възможността на астропсихологията.Доказателство за това ни дават конкретните цикли и дашите през които преминаваме.