Автор Тема: Астероиди и неподвижни звезди в наталната карта.  (Прочетена 49190 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астероиди и неподвижни звезди в наталната карта.
« Отговор #45 -: Септември 29, 2014, 07:50:03 pm »
Дракониада, имам Венера на 26*47' в Овен,значи е съвпад с тази звезда.Според теб как ще се тълкува тази констелация ? :)
Сатурн е на 1*55' от нея.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Астероиди и неподвижни звезди в наталната карта.
« Отговор #46 -: Септември 29, 2014, 08:22:10 pm »
Дракониада, имам Венера на 26*47' в Овен,значи е съвпад с тази звезда.Според теб как ще се тълкува тази констелация ? :)
Сатурн е на 1*55' от нея.
Не знам,миличка.  :012: така или иначе сме били със заложби на опитни морски вълци.  :012: :38: Изписаното образно отговаря на "профила" на всеки човек-всеки е имал моменти в "бурно море",където се е справял,а на някои мисля,че ни се налага това постоянно-та наистина не знам какво да ти кажа за Венерата и да мисля за себе си на този етап.  :) :-*
Знаеш ли какво ми се е случвало?Много често,ама много често сънувах страшни,огромни морски бури,огромни кораби и мащабни пристанища.Дори преди няколко месеца пак "бях" на някакво пристанище и ходих по някакъв военен кораб,с който щяхме да потегля(ме)От бурите се спасявах на косъм,а в една се събудих от напрежение.  :012: В реала нямам никакъв афинитет към морето,освен ако не е много северно.  :)
Но мисля,че за Сатурна ти това е добре-звездата имала неговите "цветове" и трябва да ти дава много устойчивост и да те заведе бавно(Сатурн) до успех и признание. Сатурн нищо не прави бързо.  :)
« Последна редакция: Септември 29, 2014, 08:24:16 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астероиди и неподвижни звезди в наталната карта.
« Отговор #47 -: Септември 29, 2014, 08:27:11 pm »
Аз пък обожавам морето и да, много често сънувам море, пристанища и кораби рядко . :72:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
И какво казвате-"за" или "против" диспозитори?
Аз май клоня към "против"
Къде е звезда, къде е планета

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Всяка неподвижна звезда има планетни съответствия, но не съм чувала да се гледат диспозиторите.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Кратка и полезна статия за Неподвижни звезди

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Всяка неподвижна звезда има планетни съответствия, но не съм чувала да се гледат диспозиторите.

Чак пък диспозитори  :012: По- скоро терминатори. Обикновено астросветилата присвояват на фиксираните звезди характеристиките на планетите, в чийто терма би попаднал градусът им по еклипт. дължина. В зависимост от това кой какви терми ползва, се получава кашата Марс и Сатурн, само Марс, Марс и Юпитер и т.н. за кралските звезди.
Последният градус на Лъв е Марсов при всички терминатори. Първият на Дева е Меркурий при повечето, но при Валенс и халдейските е Венерин.
Така ми е по-лесно да ги помня, ако ме мързи да проверявам.  :29:
Има и изключения, но те са основно при добрите звезди - тях ги проверявам :)
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Айде и астротемата - има и справочник, нелош, кой какво вика за коя звезда.
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астероиди и неподвижни звезди в наталната карта.
« Отговор #53 -: Октомври 05, 2015, 03:55:04 pm »
От четирите кралски звезди това е звездата на жреца, на духовния войн. По мои наблюдения това ѝ влияние е по-изразено при нощно раждане /понякога дава и някакъв вид изолация, самота/, докато при дневно сякаш дава повече външни/светски успехи, не толкова изразена интровертност.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астероиди и неподвижни звезди в наталната карта.
« Отговор #54 -: Октомври 05, 2015, 06:32:08 pm »
Не съм посветила много време да разгледам аспектите, които неподвижни звезди и астероиди имат в картата ми, но мога да коментирам за две: Беллатрикс и Ерос.

Беллатрикс е в съвпад с Марс, който е ретрограден. Четох, че може да има двуяко действие - да даде много на човек във военната кариера, но пък в живота може да има силно разрушително действие.  В интерес на истината - имах желание за военна кариера, но в областта на авиацията. Понеже тогава нямаше прием за жени - се отказах. Разрушително действие отчитам - по отношение на горна челюст. В резултат на възпалителни процеси - не малка част е стопена. Доста години се точи проблема и решение не се намираше. Сега вече има. Проблемът е овладян. Предстои ми и присаждане на кост. Като прогерсивна планета Марс е рертограден до момента, в който преди 10г бяха приложени първите ефективни мерки. Успешни за долната челюст, но за горна не. Надявам се, лечението което се прилага да е успешно и окончателно .... При мен и Сатурн е ретрограден ... съвсем ми усложнява картинката ... :(

Другото, което наблюдавам е Ерос. В радикса прави секстил с Венера и СЛВ. Все още го изследвам и няма да бързам с изводите :)
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астероиди и неподвижни звезди в наталната карта.
« Отговор #55 -: Януари 27, 2016, 06:54:36 pm »

Та с цялата тази звездност се чудя само къде ми е кралството :017: ;D
Една да имаш е достатъчно, като Регул на АС или МС

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Чудех се къде да си задам въпроса, не е съвсем за "Астрологични дребосъци". И намерих тази тема в архивите на форума.

Случвало ли ви се е да видите в някой хороскоп дирекция/прогресия на АС или МС към планета, съвпадаща с неблагоприятна неподвижна звезда? И съвпадът с такава звезда да повлияе върху изявата на дирекцията/прогресията? Впрочем, същото важи и за съвпади с благоприятни звезди - дали ефектът няма да е по-силен, по-забележим? Доколкото знам, може да се гледат дирекции към неподвижни звезди.

Гледам картата на една позната - новолунна и слънчево затъмнена Везна, има Слънце на 1 гр. от Виндемиатрикс. По прогресии в момента МС е върху него, сходящ съвпад. Но и да я няма звездата, светилата са слаби, така че от дирекции към тях не бих очаквала чудеса.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Слънцето на Абрахам Линкълн е на 24* водолей,дебилитирано .При дирекция на Сатурн в/у него става президент  ::) За звездите не знам ,не съм срещал да оказват влияние при дирекции .
« Последна редакция: Юни 19, 2016, 10:20:05 pm от Bin »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
В случая обаче говорим за две слаби светила - заточено Слънце близо до ЮЛВ /дневно раждане/, Луна много близо до Слънцето и в съвпад с ЮЛВ. Има и знаков квадрат на Марс към тях, той обаче е в знак на екзалтация. Чудя се дали Виндемиатрикс има всякакво по-специфично проявление при нея, но засега не намирам съответствия - малко на брой интимни връзки, дотук все още няма сключен брак /но живее не семейни начала/. Една не особено женска енергия лъха от нея, макар че има изгряваща откъм 12 дом Венера, в знака на Асцендента. Сатурн в първи дом се усеща в пъти по-силно, макар че е в следващия знак.

За звездите не знам ,не съм срещал да оказват влияние при дирекции .

Тук се споменава за примарни дирекции: http://astrogalaxy.info/primary-directions/

Би трябвало да е приложимо и към друг вид дирекции, когато има планета в съвпад с неподвижна звезда. Но може би само някои по-изявени звезди се вземат под внимание.



« Последна редакция: Юни 19, 2016, 10:25:55 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Много интересно, Лили :)
Трябва да се проследи