Автор Тема: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)  (Прочетена 39570 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #45 -: Септември 14, 2014, 10:23:28 pm »
Да, хубаво е да може да се чете между редовете, но зависи къде и в какви книги  ;)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12635
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #46 -: Септември 15, 2014, 03:06:17 pm »
По Ведическата астрология имам Слънце /Луна съвпад с Раху и Юпитер съвпад с Кету ,с другите планети не знам ; по западната Слънце/Хирон съвпад със СЛВ и Юпитер /Уран съвпад ЮЛВ ,нодалната ос е тригон /секстил към АСЦ -нямам нито татуси ,нито пиърсинг и не съм им почитател.
Имам карти на хора ,които са накичени и татуирани отгоре до долу със същите ,както и такива ,които работят в тази сфера и нямат активирана нодална ос ,нито по ведическата ,нито по западната.

Щом на някой му харесва да си обяснява заобикалящият го свят и взаимодействието му с него ,чрез символиката на Лунните възли -нека ,но посоката на същите не търпи фанатизъм ,а търси повторение като теми из цялата карта. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #47 -: Септември 15, 2014, 03:09:12 pm »
Ставаше въпрос за една от възможните сигнификации на Лунните възли, но буквално това не означава, че всеки с акцентирани Лунни възли в хороскопа трябва да ходи целият татуиран и да хвърля някакво предизвикателктво към обществото.  :)

Дотук виждам, че изобщо не се разбира философията. Но така може би е по-добре, не е нужно всеки да разбира правилно тяхното значение.

Що се отнася за срещите в живота, по-важните - и аз съм на мнение, че възлите са намесени.
« Последна редакция: Септември 15, 2014, 03:10:50 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #48 -: Септември 15, 2014, 03:20:33 pm »
За татусите бях изпуснала жигосването като родоначалник :012:, затова ми се струваше по-логично да се свързват с Раху - защото са по-скоро осъзната демонстрация и собствен избор. Раху често се навира в очите с такива екстремизми. Кету свързвам по-често с белези, които са или вродени, или нежелани, един вид обезобразяващи. Но, виж, жиговете не са моден аксесоар или доброволно демонстриране на позиция, така че ме разколебахте :012:. Благодаря.
De omnibus dubitandum est

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12635
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #49 -: Септември 15, 2014, 03:23:22 pm »
Не ми е ясна философията на ведическата астрология,защото не съм запозната с нейната ценностна система,но изучавам душата на същата .От споделените коментари тук във форума , разбирам ,че акцента на същата е в посока предопределеност,мистичност,носеща почти никому неизвестно древно знание или преведено на разговорен език -'нещата са такива каквито са,без право на обжалване ".Аз не споделям същото на всяка цена  ,но не го отричам ,защото не съм изучавала тази материя в този й прочит и съответно не мога да съм компетентна в коментарите си ,за това споделям  примери,като информация ,защото мисля ,че би била полезна ,за да се проверява философията на коментираната материя -сега ,в наши дни. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #50 -: Септември 15, 2014, 03:24:19 pm »
Навремето нали са жигосвали тези, които /символично/ искат да изхвърлят от обществото, от определена социална група?

Сещате ли се за "Тримата мускетари"? Оказва се, че Милейди е била жигосана с "кралска лилия" - в знак на извършени престъпления, че е потенциално опасна. И се е налагало да крие този срамен белег.

А Раху и Кету имат широк спектър от сигнификации, включително приложими в съвременния свят.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12635
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #51 -: Септември 15, 2014, 03:44:07 pm »
Раху е враждебно настроен към Слънцето(worst enemy) и Луната.
Рени, според много от авторите Раху представлява "Негативната Луна", като представя нейната тъмна природа.
В тази връзка СЛВ има свойството и силата, както да подсили нейните свойства, така и да ги отслаби и напълно неутрализира.
Според нивото на осъзнаване на индивида, в нисшите си проявления Раху размътва разсъдъка, профанизира го, по него са различните негативни състояния на умът - силна тревожност, нервозност, депресивните състояния, халюцинации, преекспонирана представа за заобикалящия свят, безсънието (Раху се чувства във вихъра си в часовете след полунощ) и т.н. От друга Луната олицетворява майката и Раху като неин агент може да се прояви в нейната грижовна природа, да обгрижва с голяма отдаденост. Подобна констелация може да сигнифицира много буден ум, нестандартен, out of the box, ум спобен да изобретява или открива, човек с подобна констелация притежава силата(психическа и физическа) да преследва дадена кауза(Раху като съуправител на Водолей) с голяма отдаденост и саможертва (по Раху са революционерите).

Аз лично имам съединение Луна/Раху (8 гр. орбис) и вмомента карам обрат на възлите по транзит, Луна/Раху 2 дом, Луната е У6, в самият край на МД Венера/Раху съм в момента - в началото изпитах сигнификациите по Луната, съчетани с тр. на Сатурн през опозиторния дом, после влиянието беше силно материално насочено.

Санти ,благодаря за споделеното.
С теб имаме сходни прояви на Луната - и моята е съвпад с Раху по ведическата в Ревати,но по оста 5/11,упр.8-ми ,но не знам в кой период съм тук . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #52 -: Септември 15, 2014, 06:46:22 pm »
Рени...ако ти е интересно
 
"Споделеното" от Santi не е споделено, а е дословно цитирано

от книгата, за която намекнах...а същата е качена тук от Santi ...

Дословно цитирано ? От ненужно изопачаване на фактите не се нуждае тази хубава тема.
По въпросния казус взимам отношение на база прочетено, осмисляне като част от заобикалящия свят, бит и култура.
Не е случайно, че хората с Луна в Ревати могат да виждат "цялата картина"  ;) .

Рени, Луна/Раху в 5 дом, в нш Ревати - мисля, че е твърде видимо неординарното мислене и изразяване при теб  :) .
Имам блед спомен (може и да бъркам), че дейността с която се занимаваш е творчески насочена.
Дай ако искаш данните си на лични да погледна ведическата ти карта, защото ме заинтригува  :) .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #53 -: Септември 15, 2014, 06:58:33 pm »
Няма значение откъде е цитирал, ако го е чел в някаква книга. Важното е, че споделя наученото с нас.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #54 -: Септември 15, 2014, 07:42:38 pm »
Какъв двоен аршин ти се привижда?

Не съм чела въпросната книга, но не вярвам да е копирал дословно. Може и да е преразказал прочетеното, това няма как да го зная.

А иначе, ако ще цитирам, за Раху казват, че е по-злотворен за Луната, Кету - за Слънцето. Но рядко съм наблюдавала преобладаващо негативна изява при светило в съвпад с някой от възлите, освен когато светилото е слабо по знак и има връзка с други малефици.

Но основната разлика с модерната западна астрология е, че във ведическата няма място за свободни съчинения с астропсихологически оттенък при интерпретация на Лунните възли - те могат да имат доста сигнификации, но нещата са по-изчистени.

« Последна редакция: Септември 15, 2014, 07:52:56 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12635
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #55 -: Септември 15, 2014, 10:46:22 pm »
Rahu, всичко ,което касае Аз-а ми ,ме интересува ,а колкото по -провокативна и различна гледна точка ,информация за същия ,толкова по-добре .Всички цитираме в своите коментари дадена информация към споделеното преживяно от нас ,няма какво ново да открием,но пък всеки от нас има различен прочит,начин на изразяване ,стил .Може би ,ти имаш предвид и/или държиш да се отразява по някакъв начин цитата/ите ?!? Аз благодаря и на теб,и на Санти за споделеното,както и на всички ,защото за мен това е  материя табу . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #56 -: Септември 16, 2014, 01:30:21 am »
Lilla...двоен аршин ли има
или това насърчаване към плагиатство
нещо, което дори в правилата на форума е Забранено


Santi...не се измъквай с двата реда за Луна в Ревати ....

имах предвид долу-цитираното

Раху, беше помолен да се придъжаш към темата  :) .
Целта ти към заяждане вероятно се корени в несъгласието ми с теб и неприемането ти на различната гледна точка и възприемането на собствената ти от другиго за "неточна".
Мога да бъда не по-малко пунктуален и заядлив ако си поискам, но не виждам първопричина струваща си да го правя.
Все пак тук всеки е натрупал знания въз основа на някое четиво,но по правилното според мен е осмислянето им и прилагането им в действителността и света в който живеем.
Всичко което научавам всеки ден е дар за мен и привилегия да го споделя и мисля че имам неприкосновеното право да го правя.
Спирам дотук!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #57 -: Септември 16, 2014, 01:28:05 pm »
Наскоро попаднах на интересна карта - Луната е в съвпад с Кету не само по знак, а и по накшатра - Читра (и между другото е в точен съвпад със Спика, което подсилва спиритуалното влияние на съвпада Лена/Кету. При това Луната е Лагнеш - управлява изгряващия знак. На Асцендента изгрява една от най-благоприятните накшатри - Пушйа. Съвпадът Луна/Кету е в 4 дом от Лагна, би трябвало да се усеща силно.

За тази жена мога да кажа, че може да бъде много оправна и ефективна, когато действа/живее самостоятелно, в изолация или далеч от близките. Проявява интерес към психологията и холистичните науки - личи си, че е чела специализирана литература. Нищо не знам за семейството й, отношенията с родителите и личния й  живот.

За родените под влияние на Спика казват, че при тях има тенденция интелектуализират окултното познание, т.е. би трябвало да ги бива в препредаването на знания - да говорят и споделят, а и като цяло има тенденция към по-лесно усвояване на знания.

В западната карта Юпитер е силен по знак и дом, но няма връзка нито с Луната, нито с Меркурий.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #58 -: Септември 16, 2014, 02:12:13 pm »
Спомням си, че беше споменала за картата й - наистина е много интересна.
Луната остава в 4-ти дом и по сидерал. При положение, че е с Кету и още повече, че у4 Венера остава в 12-ти дом от Лагна, е възможно (ранно) отделяне от дом, семейство, родина, майка. Казваш, че е изолация/далеч от близките си?
С психология ли се занимава професионално? Мисля, че има данни за това, както и за мениджър на човешки ресурси и изобщо работа с хора, като преподаване, консултации и т.н. Доста емпатична, чувствителна и комуникативна ми се струва.
Имам hunch, че личният й живот може да е пълна каша. Има доста влага в картата си и с тази Венера в 12-ти ми се струва, че лесно изпада в умиление и съчувствие пред страдащите мъже, опитвайки се да влезе в ролята на техен спасител.
Слънце в съвпад с Плеядите би трябвало да подчертава венерината й природа, която ти си усетила при първия ви контакт (нещо такова си спомням, че беше споделила - че ти е заприличала на Везни първоначално). Обаче Плеядите придават и сексуален привкус, с нотка на фаталност.
« Последна редакция: Септември 16, 2014, 02:13:52 pm от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #59 -: Септември 16, 2014, 02:15:12 pm »
В темата за натални карти се появи интересен пример - съвпад на Кету, Меркурий и дебилитирано Слънце (в сид. Везни) в първи дом - известна личност, със статус на принцеса.

---
Мира, девойката е завършила английска филология.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui