Автор Тема: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)  (Прочетена 37914 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #75 -: Септември 17, 2014, 09:03:51 am »
Да, не на всеки му допада античната/традиционната астрология, затова си остава с модерната. Всеки трябва да се ориентира към това, което най-добре му пасва като доктрина и философска основа.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #76 -: Септември 17, 2014, 12:41:03 pm »
Гаури, навремето не се говореше за тия неща и ако наистина има нещо, то не се афишираше. В него район, където е открита пирамидата, има цял комплекс от пещерни градове, виждала съм ги. Но кой знае какво има под земята, за това не се говореше.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #77 -: Септември 17, 2014, 07:54:38 pm »
Има едно изключително интересно проявление на съвпад на кету със сатурн, или близки отношения между тях - духовни водачи, гурута, революционери. Някои пишат за този съвпад, че води до пълна незаинтересованост към отговорност и задължения.


Инаят Кан
Пол Соломон
Аян Лий
Че Гевара
« Последна редакция: Септември 17, 2014, 08:09:53 pm от Papy »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12614
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #78 -: Септември 17, 2014, 08:00:02 pm »
Интересното проявление на Лунните възли ,винаги е в наталната Луна.В трите карти видя ли как е поставена същата ?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #79 -: Септември 17, 2014, 08:05:37 pm »
Интересното проявление на Лунните възли ,винаги е в наталната Луна.В трите карти видя ли как е поставена същата ?!?  :)

Рейтингът за достоверност не винаги е А, но за възлите и сатурн това не е важно

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12614
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #80 -: Септември 17, 2014, 08:54:23 pm »
Рейтингът за достоверност не винаги е А, но за възлите и сатурн това не е важно

Papy ,това са Лунни възли ,разбира се ,че е важно ,особено в случая с участие на Сатурн -оста Козирог/Рак .В картите поставени от теб без оглед на часа Луната не променя знак и аспекти. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #81 -: Септември 17, 2014, 09:04:39 pm »
Не разбирам какво твърдиш?
Часът не е важен за възлите и сатурн, това исках да кажа

Кету се смята за малефик, но в някои случаи може да изиграе обратната роля, например при съвпад със сатурн, кету ще се яви бенефик

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #82 -: Септември 17, 2014, 09:07:18 pm »
За Кету казват, че в съвпад с малефик намалява негативното му влияние, докато за Раху е обратното - раздува, нагнетява. Но това е според традиционните астролози, при индийците е малко по-сложно.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #83 -: Септември 17, 2014, 09:08:34 pm »
В поставените карти според индийците каква е изявата на кету?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12614
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #84 -: Септември 17, 2014, 09:09:30 pm »
Извинявай ,аз коментирах това за Сатурн/ЮЛВ " пишат за този съвпад, че води до пълна незаинтересованост към отговорност и задължения. "  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #85 -: Септември 17, 2014, 10:20:48 pm »
За разлика от индийците някои традиционни астролози казват, че съвпадът Луна/Раху е с по-благотворно влияние, окобено ако е разположен в някой по-благоприятен дом, особено в 10ти, 11ти... Зависи и от знака, в който попада съвпадът. Според някои автори може дори да предполага издигане извън обичайната за натива среда (в която е роден, на каквато социална класа принадлежи), общуване и закрила от по-висшестоящи и знатни особи.

Нямам голяма база за наблюдения на така поставена Луна в комбинация с възел. Единственият пример, който мога да дам, е по-скоро тотален срив в професионален и социален план, но в съвпада участва и Сатурн. Но да, в случая също важи тезата за внезапно издигане, навлизане в по-високи (като соц. статус) среди, обаче това положение трудно се задържа, успехът е нетраен и твърде променлив. Някои автори с това свързват нодалната ос - символично я оприличават с въже за скачане. А Раху се свързва с отваряща се врата - в един момент влизаш в някаква ситуация, която впоследствие може да промени и преобърне целия ти живот, дори когато на пръв поглед изглежда незначителна.



« Последна редакция: Септември 17, 2014, 10:22:23 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #86 -: Септември 17, 2014, 10:29:05 pm »
Или Кету да обезсили Бенефик...по-назад се споменаха "гуните"

Да, за бенефиците също важи. Според традиционните астролози Кету има обезсилващо влияние, докато Раху дава по-експанзивна изява, затова е по-вредоносен в съвпад с малефици.

Във ведическата астрология двата Лунни възела имат врагове и приятели сред планетите (но не ги помня наизуст - кой какъв е за съответния възел).
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #87 -: Септември 17, 2014, 10:39:16 pm »
Раху/Кету
   
Приятели: Меркурий, Венера, Сатурн

Неутрални: Марс

Врагове: Слънце, Луна, Юпитер

Срещала съм и други класификации - имаше разлика между Раху и Кету, тази е най-опростена. Но двете светила еднозначно са в неприятелски отношения с Лунните възли, за това има и митологично обяснение.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12614
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #88 -: Септември 17, 2014, 10:40:37 pm »
Rahu ,наистина ми стана интересно. :)

Прогресивен СЛВ от доста време ми е вече точен съвпад със Слънце ,а когато пр.Луна преди 5 г  беше опозиция със същите в 10-ти дом,усетих точно казуса , по темата .

Не знам как са поставени възлите във ведическата ми карта като проявление по темата,кой кого обезсилва или е враг -приятел:
Раху съвпад Слънце/Луна в Риби в 5-ти дом
Кету съвпад Юпитер Дева 11 -ти дом
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #89 -: Септември 17, 2014, 10:53:44 pm »
От няколко дни тази тема се активира и се чудех дали да се включа с коментар в нея.
Марс,Сатурн,СЛВ съвпад Овен,5Д 
и току що се сетих за още един със същия съвпад(роден в съседен ден,в същата година),но не му знам часа на раждане.Не мога да разбера за какво отрицателно въздействие от планети по възлите са писали по книгите,когато тези хора се радват на много респект в средите си,на заможност,но определено духовната еволюция изобщо не им е в приоритетите и не страдат от това.  ;) Нямат блокове в плановете,дори в ситуации,в които другите не успяват точно те жънат всичките блага.
 Вторият е търговец.Ами клиентите са кът,но не и в неговите магазини-там има опашки от хора,а в съседство с подобни артикули не влиза никой.
 Нямате ли примери от картите на ваши успели познати,с тежки планети върху СЛВ,с тежки по ЮЛВ?Дано намеря и някой Плутон върху СЛВ,който да не е духовен,а материално успял.  ;)
Не разбирам цялата драма и трагедия в писаното за възлите.
Моя приятелка е с Нептун съвпад СЛВ-просто е много мил човек и има интерес към духовните дисциплини.Изкарва си парите,ходи на работа,често говорим за астрология,но нормално реализиран човек,средна класа.Няма психоразтройства,депресии,лудости,самоизмами,не е медиум,не е вещица,не сънува пророчески.Животът и е праволинеен,без фустрации.

 Няколко дни покрай вас се замислих за възлите.Ами ако спра да чета,затворя очи и се опитам да отсея от влияния моите, дали няма да получа отговор по-точен от в трудовете на писачите на тестаменти.Аз не мога все още да ги отделя като влияние,понеже ми повтарят темите на АСЦ/ДСЦ,10Д,У1 в 10Д. Ако имате по-изчистени примери извън догмите и всеизвестните личности?
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030: