Автор Тема: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)  (Прочетена 32366 пъти)

Rahu

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 48
  • спри да гледаш и започни да виждаш
Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« -: Септември 06, 2014, 03:33:30 pm »
;)
« Последна редакция: Март 29, 2016, 10:23:27 am от Rahu »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #1 -: Септември 06, 2014, 05:44:52 pm »
Любов - страх,посредством  болка-това е еволюционният път на съзнанието ,лек и приятен.
След като Лунните възли са набедени за посоката на същата (еволюция ) ,чрез срещи/раздели ,когато сме готови за тях , а техните управители показват къде това може   да се случи и как,но не е задължително.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #2 -: Септември 06, 2014, 06:38:31 pm »
Кои са допълнителните фактори, за да има проява на Раху / Кету при транзит / даша и т.н.? Кога наистина се случват тези съдбовни срещи / раздели и събития?
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #3 -: Септември 06, 2014, 07:33:39 pm »
Rahu ,аз не казвам нито на себе си ,нито на другите какво да очакват/м ,в смисъла , който ти влагаш .Споделям мнение/коментар от личен опит ,информация и преценка .Аз знам откъде идвам и къде отивам ,знам и какво казвам.Който иска да чуе ,ще го види,който иска да му се случи ,ще действа.
Не се замислям дали астрологията е точна,ясна или (не)е за  всеки-харесва ми ,защото има картинки в нея.

Да те върна към твоя казус с пример от личен опит-за мен е задължително,защото имам съдействащите фактори за еволюция на съзнанието и е грехота да не ги ползвам : Нодална ос в ъглови домове,Слънце съвпад СЛВ,у АСЦ съвпад ЮЛВ,управител СЛВ в ъглов дом ,управител ЮЛВ в кардинален знак ,нямам квадратури към нодална ос .
Относно сенките ,мрака ,тъмнината и мъглата и  нодалната ос-родена съм един ден след Пръстеновидно слънчево затъмнение като затъмнението е близо до СЛВ -лунните фактори доминират при мен, интуитивно намирам посоката/светлината ,както и знака ,в който попада ,а той изненадващо е същия като този на СЛВ ; там където най-силно грее Слънцето ,логично е да има  най-голяма сянка ,но дали човек символично,ще прояви "сенчестите сили " на същото,зависи какво знае.Аз знам за Риби,Юпитер и Огънят . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #4 -: Септември 06, 2014, 09:51:46 pm »
Гаури, благодаря ти за изчерпателния отговор  :58:! Така, онагледено с пример, ми беше по-лесно да разбера.
При мен Раху е в 8-ми дом сега, там е и Луната. Отделно съм в даша на Раху и в картата имам аспект Раху / Луна. Отчитам, че ми влияе зле на психиката, съня ми също стана неспокоен. Неприятности с жени и финансови загуби. Дано само не е така през следващите 2 години.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #5 -: Септември 06, 2014, 10:38:36 pm »
Гаури ,

Как точно се превежда твърдението във ведическата- Раху в аспект с Луна поразява ума ,защото доста  хора ще имат същия   ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #6 -: Септември 06, 2014, 11:16:02 pm »

Как точно се превежда твърдението във ведическата- Раху в аспект с Луна поразява ума ,защото доста  хора ще имат същия   ?!?

За транзита ли питаш като комбинация или за Чандра Грахан Йога (съединение на Луна/Раху) ?

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #7 -: Септември 07, 2014, 12:08:08 am »
Темата ми е малко странна,оста на лунните възли е кармична,а кармата е програма на подсъзнанието,Раху е главата,Кету тялото на демон който за разлика от планетите не бог,а по скоро божествено животно-най малко съзнателно от всички планети ,движено от инстинкти .По скоро еволюция ,посока на инстинктите и посъзнанието .

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #8 -: Септември 07, 2014, 02:01:41 am »
За транзита ли питаш като комбинация или за Чандра Грахан Йога (съединение на Луна/Раху) ?

И при двете позиции.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #9 -: Септември 07, 2014, 11:14:31 am »
да проследим "посланията им"  :)

допълвам edit:

аз пък не мога да разбера, какво точно трябва да обсъдим ....

за мен лично възлите са много ясни и дават много информация на човека. Продължавам да виждам проявлението от НЕразбирането и НЕприлагането им в реалния живот на хората. Но това може би се случва, защото моята ос е доста натоварена и имам доста усещане към нея.

Happy58

  • Гост
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #10 -: Септември 07, 2014, 11:18:38 am »
Че е Ос – ос е, НО!? Тълкуването на същата остава загадка за много – защо?
Защо в съседната тема (за транзитите) с детейли се твърди че
планети които имат отношение към главата
дават резултат в съвпад с тялото


или иначе казано

ако обезглавеното тяло – Кету
може да се ориентира като търси Пламъче
то би било безсмислено да твърдим че ще познае друго.
И неслучайно нейни управители са огненият Марс, Слънце; Юпитер


Дали Юпитер е "видял" цялата картинка...или Меркюри си приписва (по)знание

За маркираното в червено - сигурно защото не са се напънали достатъчно, за да разберат, или .... просто им е чужда идеята, че има еволюция

за маркираното в синьо - това не би могло да е някаква аксиома - може ли да дадеш линк към това мнение, за да видим, какво имаш впредвид?

Happy58

  • Гост
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #11 -: Септември 07, 2014, 11:37:49 am »
ако трябва да дам точен линк
то ще трябва отново  да изброя
точно колко пъти е споменато че
възлите НЕ носят реални неща/събития
а носели само личностно израстване и др..

аха, това имаш впредвид, ок.
утре евентуално ще взема отново отношение по въпроса, че сега трябва да излизам :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #12 -: Септември 07, 2014, 12:01:59 pm »
Ако Лунните възли не се свързват със събитийност, какво правим със затъмненията - те се случват с участието на възлите и са един от инструментите за астрологично прогнозиране?

При индийците изрично е споменато, че се гледа транзитът на Раху и Кету, ако искаме да разберем посоката, включително е приложимо и към производните карти. Както по-горе спомена Гаури, аз бих разглеждала движенито им в съчетание с юпитерово-сатурнови транзити. За конкретна събитийност, не само духовни или сръхсетивни преживявания.

Друг е въпросът, че различните хора по-различен начин са чувствителни и възприемчиви към тази енергия, затова споменах за нивото на еволюция на човешкото съзнание. Във ведическата митология Лунните възли са представени като демони, не са учители в буквален смисъл (Юпитер е учител в божествения свят, Венера - в демоничния). Меркурий е "психопомп" - посредник между двата свята, между горе и долу, в този смисъл той е свързан и с Луната (психика, подсъзнание, възприятийни представи).

Раху и Кету не са учители, те по-скоро са свързващи точки, т.е. своеобразна порта към други светове и свръхсетивни възприятия, те ни свързват не само с невидимия (астрален) свят, но и с нашето подсъзнание, с несъзнателното. Но зависи дали и как ще разчетем посланията и на каква честота ще се включваме като приемник. Затова при индийците Лунните възли, макар и да са смятани за малефици, на по-високо ниво на съзнание дават достъп до скрити знания, надличностни - отвъд илюзията. Да, донякъде те замъгляват, но този, който прозре отвъд мъглата, придобива голяма сила, започва да разчита невидимите знаци. Но също така е вярно, че повечето хора, когато се намират под влияние на възлите, трудно осъзнават какво им се случва и защо, не успяват да прозрат невидимата нишка, свързваща минало, настояще и бъдеще - техните мисли, чувства и действия. Лунните възли, в съчетание с други планети, могат да ни срещнат както с най-големите ни (често неосъзнати) страхове и задръжки, така и с най-силните ни копнежи. Въпросът е, след тази среща, с какво ще продължиш напред...?

Ами ти, Rahu, въртиш и сучеш и все до възлите стигаш. С какво и защо чак толкова вълнуват ума ти? В много теми вече сме ги обсъждали.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #13 -: Септември 07, 2014, 12:14:02 pm »
Rahu, караш ме да се чувствам все едно чета Деникен:))
" Не  е ли това доказателство, че има извънземни?" едни такива въпроси предвещаващи отговор :d030: насочен от автора

форумите са  хубава форма на дискусия  и е добре  да ги оставяме "отворени" за отговори:) без "фатализиране"  на едни или други планети, точки, оси ( да припомня, че в един друг форум все за плутон се пееше, но в строго положителна насока :ecomcity:)

 Подкрепям събитийността в картите по възли. Особено, ако в натала са  застъпени с планета или  връх на дом. Дори само темите в живота на човек се движат  по посока възлите и наталните домове, през коиот преминават.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #14 -: Септември 07, 2014, 01:04:40 pm »
За възлите и кармата-"Кармата е склонност" твърдят източните учители. Подсъзнателното, емоциите и его-проекциите са проблем. Когато има осъзнаване и просветление на низшето в нас, и-вътрешна честност, тогава и случките по възлите се променят. При мен е така.
На първия сатурнов възврат се запознах с астрологията, разбрах за падналото ми по дом слънце... етс. в комбинация с възлите, промених модела на мислене и самовъзприемане с много работа и дълго време. Ами, доволна съм. :)
Много от нещата ми се случват вътрешно, провокират възприемането и мисленето. Събитийност-колкото по-малко осъзнаване-толкова повече.
Убедена съм, че има такова чудо-"проработване на астроточка, аспект, възел.