Автор Тема: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)  (Прочетена 42445 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #15 -: Септември 07, 2014, 01:11:20 pm »
Подсъзнателното, емоциите и его-проекциите са проблем. Когато има осъзнаване и просветление на низшето в нас, и-вътрешна честност, тогава и случките по възлите се променят.

Точно това имах предвид и аз, в контекста на тяхната събитийност и несъбитийност.

Няма по-голям удар за човешкото его от вътрешната честност, а за отявления егоцентрик - от обективната истина, която го удря челно отвън.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #16 -: Септември 07, 2014, 01:20:34 pm »
Rahu,коментарът ми беше премерена провокация за уточняване смисъла на темата,разбирам самата тема е такава по изказано мнение на Lilla за връзката м/у нивото,степента на еволюция на съзнанието и по отношение събитийното проявление на безсъзнателните/подсъзнателните/ ЛВ .Моето мнение е ако представим Раху,като по съзнателната половина /дуализъм в дуализма/на безсъзнателния разполовен демон,планета-бог,архетип,мисловен модел в аспект е като отношение човек/животно.Аз имам в джийотиш съвпад Сатурн/Раху в 2Д,коментарът за това на Радж Капийл/KRS в ю туб/ е че движения от инстинкта на животно Раху,който е ненаситен,вечно гладен,заради разделянето с тялото дава стремежа на гладно куче да се нахрани сега и веднага с материални притежания/2Д/,Сатурн-Шани обаче като строг господар го държи на каишка и го контролира/в някаква степен-зависи от положението му/,та доколкото разбирам има взаимодействие,резултата се определя от качествата на планетата в аспект и модифицирането на качествата и от положение и аспекти .Съзнанието аз свързвам със символично със светлината,различните планети излъчват или отразяват в различен спектър,но символът на ЛВ е че поглъщат светлината-няма по силен символ на подсъзнанието и кармата.В процеса на отразяване планетите също поглъщат определена част от спектъра,отразената светлина е непогълнатата .Самото Слънце също има свой спектър,различен от другите звезди,има свой,,характер,,В динамика положението,ъгъла и отдалечеността също променят характера на светлината,естествено светлината от другите звезди също има своето въздействие,това като се обърне в символи става интересно .
« Последна редакция: Септември 07, 2014, 02:18:31 pm от Oposit »

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #17 -: Септември 07, 2014, 03:02:54 pm »
Така както разбирам темата взаимодействието на поглъщащите светлина ЛВ с планета,зависи от индивидуалната модификация .Когато модифицирано от положение и аспекти животното е по силно поема контрола и влачи архетипа,планетата която би трябвало да държи каишката,след като е светлина,съзнание,,бог,,,въпрос на баланс на силите .

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #18 -: Септември 07, 2014, 03:58:15 pm »
Гаури ,

Как точно се превежда твърдението във ведическата- Раху в аспект с Луна поразява ума ,защото доста  хора ще имат същия   ?!?

Раху е враждебно настроен към Слънцето(worst enemy) и Луната.
Рени, според много от авторите Раху представлява "Негативната Луна", като представя нейната тъмна природа.
В тази връзка СЛВ има свойството и силата, както да подсили нейните свойства, така и да ги отслаби и напълно неутрализира.
Според нивото на осъзнаване на индивида, в нисшите си проявления Раху размътва разсъдъка, профанизира го, по него са различните негативни състояния на умът - силна тревожност, нервозност, депресивните състояния, халюцинации, преекспонирана представа за заобикалящия свят, безсънието (Раху се чувства във вихъра си в часовете след полунощ) и т.н. От друга Луната олицетворява майката и Раху като неин агент може да се прояви в нейната грижовна природа, да обгрижва с голяма отдаденост. Подобна констелация може да сигнифицира много буден ум, нестандартен, out of the box, ум спобен да изобретява или открива, човек с подобна констелация притежава силата(психическа и физическа) да преследва дадена кауза(Раху като съуправител на Водолей) с голяма отдаденост и саможертва (по Раху са революционерите).

Аз лично имам съединение Луна/Раху (8 гр. орбис) и вмомента карам обрат на възлите по транзит, Луна/Раху 2 дом, Луната е У6, в самият край на МД Венера/Раху съм в момента - в началото изпитах сигнификациите по Луната, съчетани с тр. на Сатурн през опозиторния дом, после влиянието беше силно материално насочено.


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #19 -: Септември 07, 2014, 04:22:56 pm »
Преобладаващо негативна изява на Луна/Раху съм наблюдавала в случаите, когато Луната е в знак на дебилитация, често получава аспект и от други малефици. Нерядко индивидът не си дава сметка и не осъзнава какви ги върши, да не говорим за това, че да могат да се правят някакви допускания за евентуалните последици. Действа се насляпо, инстинктивно, хаотично, без оглед на последиците. Имам и позната със силна есенциално Луна (Рак) в един знак с Раху, в ъглов дом от Лагна - при нея също се наблюдава такава импулсивност в действията, повечето решения се вземат емоционално, не рационално. Интересното е, че хем търси съвети в трудни ситуации, хем не ги взема под внимание. Всичко се прави по my own way - няма лошо, но за какво се търсят тогава съвети и консултации от специалисти? За да изслушаш позицията на друг човек, да кажеш "да, така е" и в крайна сметка да направиш всичко пак по познатия грешен модел или, доколкото понятията за правилно и погрешно са относителни, по модел, за който вече знаеш, че ти носи болка и създава фрустрация. Но ти продължаваш да го повтаряш, безброй пъти... Нещо подобно съм наблюдавала и при Луна/Кету, но там въобще не се търси съвет, чужда гледна точка, а понякога се постъпва по очевидно деструктивен начин - или защото нативът така е свикнал да постъпва и не вижда друга алтернатива, или за да се прави напук - "никой да не ми дава наклон". Само че понякога да останеш насаме със съвестта си не е от най-приятните изживявания - за тези, които все още са способни да чуят гласа й.  :) Но като цяло Луна/Кету дава по-изразена нагласа към сублимация, капсулиране, неосъзнато следване на някакъв модел/шаблон. При Луна/Раху по-силно изразена е инстинктивната природа (но при благоприятни влияния може да имат силна менталност, остър и бърз ум, по-изразени възприятия), без оглед на средствата или последствията да се стремим към някакъв желан за нас резултат. Има и по-неутрални или по-хармонични изяви, в моите примери говоря за изява в знак, където Луната има или есенциални достойнства, или недостойнства. В повечето случаи съм наблюдавала някакво преекспониране, ако има планета в съвпад с възел, независимо дали съвпадът е със СЛВ или с ЮЛВ.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #20 -: Септември 07, 2014, 04:48:13 pm »
Цитат
Нещо подобно съм наблюдавала и при Луна/Кету, но там въобще не се търси съвет, чужда гледна точка, а понякога се постъпва по очевидно деструктивен начин

Оттам идва основната разлика с Раху, в подходът и склонността на Кету към крайности, да надникне отвъд.
В подобна комбинация съм виждал също така често човек да се отдръпва от близкото обкръжение, да се изолира от време на време, сепарацията от майката е също нещо наблюдаващо се. Също така склонност обаче да чете знаците на съдбата, силно развито шесто чувство(Кету есенциално силен, трикона бхава).

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #21 -: Септември 07, 2014, 04:59:15 pm »
Оттам идва основната разлика с Раху, в подходът и склонността на Кету към крайности, да надникне отвъд.

По мои наблюдения и двата възела дават склонност към крайности в някои изяви. И в двата случая, независимо дали е повлиян от Раху или Кету, човек никак не обича да му дават наклон - възлите правят натива по-своенравен, но не е задължително да е тип "бунтар" или "аутсайдер". Сред тях има и много добри хамелеони и може би това е една от най-същностните им черти.

Раху е по-ментален и интелектуален, макар и инстинктивен, Кету е по-сублимиращ и наблюдателен, повече склонен към вглъбяване - с това се свързва и склонността да "затъват" в някой психологически проблем или поведенчески модел, без да си дават сметка, че има и друг начин, друг път, друга алтернатива. Говоря за по-неосъзнатите индивиди, не за малкото онези, които са прозряли отвъд димната завеса и отвъд егото.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #22 -: Септември 07, 2014, 05:19:01 pm »
Да се съглася с Лили и Санти  :)
Луната ми в накшатра на Раху, в 8-ми заедно с Кету, от втори я аспектират Марс/Раху

Нервност, депресивни състояния, тревожност, гняв, импулсивност, липса на търпение, никакво зачитане на авторитети, не мога да се подчинявам и т.н. Не слушам никой, мразя да ми се дава акъл/съвети (особено пък непоискани), като реша, че нещо ще е така както искам се заинатявам, като магаре, независимо от всичко, ще е по моя начин (не намирам това за негативно качество, нищо че на другите не им харесва). Ако се бях родила в някоя строга арабска страна да са ме убили отдавна с камъни  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #23 -: Септември 07, 2014, 05:46:33 pm »
И аз съм с изразено рахувско влияние - и към АС, и към Луната. И също не обичам да ми казват какво и как да правя, трудно зачитам и признавам авторитети, но същевременно умело мога да симулирам съгласие. Зад привидното ми съгласие може да стои категорично неприемане и игнор, но в някои случаи просто не считам за нужно на всяка цена да го демонстрирам.

И все пак, ако сравняваме двата възела, Раху е по-мислещ (но за разлика от Кету не е така наблюдателен, по-скоро е глобалист), а на по-осъзнато ниво на развитие се свързва с висша менталност. И ако съумее да не бъде заслепен от желаните цели и копнежи, може да стигне далеч. Кету също се свързва със свръхсетивното възприятие, но там менталността е друга, те са тип визионери (така го усещам, така ми се струва, това ми говори интуицията...), докато при Раху е по-застъпен рационалният елемент, умът работи на бързи обороти (донякъде може да се сравни с ураново влияние).
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #24 -: Септември 07, 2014, 06:25:07 pm »
И аз съм с изразено рахувско влияние - и към АС, и към Луната.

В ръстово отношение повлиял ли ти е ? Във външността, дори в начина на обличане и предпочитания към цветове ?

Общото дотук май е (Сатен е също с Луна възли по остта 2/8 дом) :

- чуждото мнение не ни е нужно (не значи например, че не го зачитам, но то не влияе на решението)
- не зачитаме авторитети (аз недоказаните такива)
- недолюбваме всякакви форми на авторитаризъм
- нетърпеливост
- безпокойство
- депресивни състояния

Например при мен Раху е в знак на Юпитер, а там казват, че хаосът който носи след себе си е озъптен до някаква степен, накшатрата на Луната ме кара също да бъда по-дипломатичен и да отстъпя в даден случай, но не значи да загубя 'войната'  ;D (характеристиките на хамелеона), но го има и елементът на максимализма(на всичко или нищо), макар че с годините ставам все по-прагматичен. За Луна/Раху във 2 дом е важно да има храна за умът, отколкото за стомаха  ;D .


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #25 -: Септември 07, 2014, 06:51:40 pm »
В ръстово отношение повлиял ли ти е ? Във външността, дори в начина на обличане и предпочитания към цветове ?

В ръстово не бих казала, със среден ръст съм. Но наистина в повечето случаи ме мислят за по-висока, отколкото реално съм. Е, зависи и с кого се сравняваш - тук по крайбрежието, особено сред моето и малко по-възрастно поколение, преобладават ниски хора.

И от друг астролог съм чувала, че Раху, ако се намира в знака на Асцендента, дава запомняща се външност или отличаващо се по някакъв начин лице. В повечето случаи, по мои наблюдения, наистина е така, има някаква специфика. Може да даде и физическа красота, или лицева структура, която по някакъв начин се откроява, запомня се (не е задължително да има идеална симетрия). И в двете държави, в които съм живяла - и в родната, и в държавата на релокация  :012:, съм с по-нестандартни черти, отличаващи се. Общо взето, минаваш за "чужденец" навсякъде, но също така може да бъдеш "чужд сред свои и свой сред чужди" - и това е една от присъщите на възлите изяви.

Ако говорим за предпочитани цветове - преди сатурновото завръщане клонях към преобладаващо черно, впоследствие си освежих гардероба с други цветови нюанси. Но като цяло мразя кича и шаренията, предпочитам семпли, но същевременно контрастни разцветки. Да, също така и опушени (по Раху). Ярки цветове почти не нося, клоня към пастелни или по-дискретни, много държа на елегантни цветови съчетания, не понасям щампи и пъстри десени. Тайно се кефя на пиърсинга - на много видни места и нещо по-екстравагантно, но в моята работна среда не мога да си го позволя.  ;D

И още нещо, може би се дължи на Раху/Лагна във Везни и екзалтирала Венера - прекаляване с красотата, до степен на преяждане - beauty'holic.





« Последна редакция: Септември 07, 2014, 06:58:21 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #26 -: Септември 07, 2014, 07:58:17 pm »
Луна - раху, луна в ардра.. все  едни не толкова бенефакторни положения ( има логика да отпуска след 42), та пожелаваммммм :-*

скоро  разглеждах някакъв случай на жена с раху съвпад юпитер, която не може качествена връзка за завърже... та колко  озаптява..
естетственно  друго е в мъжка карта, но в женска  като юпитер е естествен сигнификатор на мъжа ( при жените  дома  има значение и все пак  си действа сигнификаторството)




Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #27 -: Септември 07, 2014, 08:23:47 pm »
Луна - раху, луна в ардра.. все  едни не толкова бенефакторни положения ( има логика да отпуска след 42), та пожелаваммммм :-*

Не всички рахувци са така, някои обичат да се женят - колкото повече, толкова по-добре.  :012:

Обикновено Кету и/или Сатурн в 7 дом или към Венера мътят водата в партньорството (или действат стагниращо/закотвящо), но съм давала за пример и карта с Кету в 7 дом (в дуален знак и съвпад с Лагнеш + силен у7 в кендра), който три пъти се жени. И съм сигурна, че можеше да не се спре само на три, ако първите два брака не се бяха проточили толкова време.

И друг пример от моето обкръжение  - дебилитирана Луна (у7) в съвпад с Раху и Сатурн (у1) - два брака, много партньори и връзки, но с ниско качество, може би предвид критериите, по които се избираха.
Наблюдавала съм такъв феномен - завишени очаквания/изисквания, но същевременно ниска летва в избора на партньори - това според мен са най-нещастните бракове, които се провалят с гръм и трясък още след първите няколко години.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #28 -: Септември 07, 2014, 09:04:26 pm »
Луна - раху, луна в ардра.. все  едни не толкова бенефакторни положения ( има логика да отпуска след 42), та пожелаваммммм :-*

скоро  разглеждах някакъв случай на жена с раху съвпад юпитер, която не може качествена връзка за завърже... та колко  озаптява..
естетственно  друго е в мъжка карта, но в женска  като юпитер е естествен сигнификатор на мъжа ( при жените  дома  има значение и все пак  си действа сигнификаторството)

Гуру Чандал Йога може да създаде доста нереалистични представи за съпруга, особено подкрепена от прекалена експанзивност и екстравагантност по тези въпроси, прекалено материалистична нагласа и т.н, особено ако не е във воден или юпитеров знак :) .

В ръстово не бих казала, със среден ръст съм. Но наистина в повечето случаи ме мислят за по-висока, отколкото реално съм. Е, зависи и с кого се сравняваш - тук по крайбрежието, особено сред моето и малко по-възрастно поколение, преобладават ниски хора.

И от друг астролог съм чувала, че Раху, ако се намира в знака на Асцендента, дава запомняща се външност или отличаващо се по някакъв начин лице. В повечето случаи, по мои наблюдения, наистина е така, има някаква специфика. Може да даде и физическа красота, или лицева структура, която по някакъв начин се откроява, запомня се (не е задължително да има идеална симетрия). И в двете държави, в които съм живяла - и в родната, и в държавата на релокация  :012:, съм с по-нестандартни черти, отличаващи се. Общо взето, минаваш за "чужденец" навсякъде, но също така може да бъдеш "чужд сред свои и свой сред чужди" - и това е една от присъщите на възлите изяви.

Ако говорим за предпочитани цветове - преди сатурновото завръщане клонях към преобладаващо черно, впоследствие си освежих гардероба с други цветови нюанси. Но като цяло мразя кича и шаренията, предпочитам семпли, но същевременно контрастни разцветки. Да, също така и опушени (по Раху). Ярки цветове почти не нося, клоня към пастелни или по-дискретни, много държа на елегантни цветови съчетания, не понасям щампи и пъстри десени. Тайно се кефя на пиърсинга - на много видни места и нещо по-екстравагантно, но в моята работна среда не мога да си го позволя.  ;D

И още нещо, може би се дължи на Раху/Лагна във Везни и екзалтирала Венера - прекаляване с красотата, до степен на преяждане - beauty'holic.

Лили, Като стана дума за хората и крайбрежието, която от посоките се оправляваше от Кету ? Например доколкото бях чел в една книга, Раху управлява югозапад и в нашата страна по тези земи са характерни хората с по-висок ръст.

Усещането за отчуждение е много типично за Раху, не веднъж съм споменавал че и аз се чувствам понякога така  ;D .
Цветовете, които предпочиташ са характерни също за Раху - в текстовете са го описвали като "Черният", "Синият", пастелените цветове също са по него, всякаквите нюанси на синьото, кафявото и т.н .
Пиърсинга и той е по Раху, татусите също - проява на екстравагантност, лайфстайл  ;D .
Ти доколкото си спомням имаше съединение Венера/Кету ? Подобна комбинация може да предразположи човек към : прекаляване с красотата, до степен на преяждане - beauty'holic :) .

Колкото до визията интересно ми е Сатен какво ще каже в това отношение що се отнася до Кету - 'защото той е способен да хипнотизира' -
дали понякога 'плаши' хората  или пък привлича този който пожелае ? При тези комбинации винаги има контраст.
За ръста също може да сподели - Кету може да даде и изключително нисък ръст, когато има осезателно влияние в/у външността (особено в 1-ви дом).

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #29 -: Септември 07, 2014, 09:18:22 pm »
В годината са два сезона на затъмнения,единия поради СЛВ,Раху моделът обяснява с поглъщане от главата,но не ми е ясно как се обяснява затъмнението по Кету,ЮЛВ ,как тялото поглъща светилата?Естествено имам предвид в индийската митология .Никъде в западния модел също не съм срещал да се прави разлика от СЗ произведено от СЛВ,съответно от ЮЛВ .