Автор Тема: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)  (Прочетена 37667 пъти)

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #105 -: Септември 18, 2014, 02:01:57 pm »
От гледна точка на темата еволюция на съзнанието имате ли наблюдения когато човек синастрично срещне друг с обратни на неговите възли- съвпади северен южен и точен към 3 градуса. Какво говори това от гледна точка на еволюцията на съзаннието на двете личности- препредаване на опит, кармична среща, недовършена работа, обратен път ? Имате ли набллюдения дали това подкрепя или задържа еволюцията на личността по пътя към северния възел ?

Happy58

  • Гост
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #106 -: Септември 18, 2014, 02:39:40 pm »
От гледна точка на темата еволюция на съзнанието имате ли наблюдения когато човек синастрично срещне друг с обратни на неговите възли- съвпади северен южен и точен към 3 градуса. Какво говори това от гледна точка на еволюцията на съзаннието на двете личности- препредаване на опит, кармична среща, недовършена работа, обратен път ? Имате ли набллюдения дали това подкрепя или задържа еволюцията на личността по пътя към северния възел ?

предавам опит от съвпад на мой СЛВ с Асц/сатурн на друг човек:

когато нещо на другия попада в/у твоя СЛВ, този човек чрез тази планета/възел те УЧИ на твоя СЛВ. Обикновено даденостите по СЛВ са ни чужди, трудно усвоими, неразбираеми, но пък са целта. А ЮЛВ е опита, с който идваме.
Та ... когато чуждия Юлв попадне върху твоя СЛВ, този човек може идеално да ти ПОКАЖЕ, какво точно означава твоя СЛВ, защото той просто живее по този начин - бих казала, че това е най-лесния начин за разбиране на възлите и човек, който има такава среща е късметлия. Естествено, в един момент това трябва да престане, защото всеки един от вас трябва да попрестане да действа по ЮЛВ и така няма да може вече да показва. Надявам се, разбра ми мисълта.

А че това е кармична връзка, спор няма.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #107 -: Септември 18, 2014, 04:03:48 pm »
От гледна точка на темата еволюция на съзнанието имате ли наблюдения когато човек синастрично срещне друг с обратни на неговите възли- съвпади северен южен и точен към 3 градуса. Какво говори това от гледна точка на еволюцията на съзаннието на двете личности- препредаване на опит, кармична среща, недовършена работа, обратен път ? Имате ли набллюдения дали това подкрепя или задържа еволюцията на личността по пътя към северния възел ?
Имам такава синастрия.Близостта е даденост.В моя случай този натив ме извади от пътя за няколко години.Но сякаш съвподът на обратните възли накрая срещна антагоните с философията за завършеност на цялото.Така или иначе общият път продължи в друга насока.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #108 -: Септември 18, 2014, 05:13:37 pm »
имам съвпад луна-юлв в 11 дом. не знам как точно трябва да влияе.
не съм особено емоционална и чувствителна, уравновесена съм. често сменям приятелите си, даже бих казала че нямам най-добри приятели, нямам потребност от такива. по-скоро имам много познати.

p.s. слв ми е в съвпад с нептун. от както се помня се интересувам от окултното. занимавах се и с  изкуство доста време..
« Последна редакция: Септември 18, 2014, 05:22:27 pm от nerealna »

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #109 -: Септември 18, 2014, 05:27:59 pm »
Ах да, забравих да попитам в кой знак е това и в коя карта, разбира се... :engel016:
луна-юлв - в близнаци , нептун-слв- стрелец 5 дом. асц рак, слънце телец.
на многото въпроси ще отговоря по-късно, защото сега излизам:)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #110 -: Септември 18, 2014, 05:49:18 pm »
От гледна точка на темата еволюция на съзнанието имате ли наблюдения когато човек синастрично срещне друг с обратни на неговите възли- съвпади северен южен и точен към 3 градуса. Какво говори това от гледна точка на еволюцията на съзаннието на двете личности- препредаване на опит, кармична среща, недовършена работа, обратен път ? Имате ли набллюдения дали това подкрепя или задържа еволюцията на личността по пътя към северния възел ?
Имам обърнати, разменени възли с родител-плутониада беше жанрът, изядена и опустошена бях, почти имам спомени отпреди, така че, за възлите и за мен-моят живот, интуитивно знам  мисля, че се разплатихме. Не сме заедно тук за първи път-вътрешно много си приличаме. Другите си имаха задачи, аз останах до края с ясното съзнание, че разчиствам за моя нататъшна еволюция. Оцелях. Моят СЛВ е в 8 дом-такива са там темите. А ЮЛВ аспектира мажорно съвпад и квадрат-У на 1, 4, 5 и 7, няма как да е весело приключение. Поне МЦ не е закачено, но докато обслужих другото, животът преполови.
Проверих, при мен на възврат на възлите се случват развръзки, после олеква. По писаното в горния абзац-пикот ноември2006-януяри 2007г. Значи при мен биват промисори на противофазите си.
Така че-силна връзка-да, за добро, или лошо, но аз имам кръвна връзка.
« Последна редакция: Септември 18, 2014, 08:02:40 pm от enigma »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #111 -: Септември 18, 2014, 10:54:42 pm »
Към поста на Драко - за тъмната Индия - изглежда, че днес съм го пропуснала  :)

Кой е казал, че индийците сега са същите като онези, населявали земите им преди няколко хиляди години?

Същото важи за всеки един етнос и държава.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #112 -: Септември 18, 2014, 11:10:47 pm »
Към поста на Драко - за тъмната Индия - изглежда, че днес съм го пропуснала  :)

Кой е казал, че индийците сега са същите като онези, населявали земите им преди няколко хиляди години?

Същото важи за всеки един етнос и държава.
Мой приятел беше командирован в Индия за няколко месеца.Та той ми разказа и показа снимки на тамошната "цивилизация" с дата от тази ранна пролет.Беше заминал като служител на немска фирма и го били настанили на "сравнително добро място".това,което най-ме втрещи от снимките беше "тоалетната" на "общежитието,която представляваше място от 30 кв/м зад къщата,цялото във фекалии,но имаше обособен закопан варел в земята(без заграждения за усамотение) около него.За да може все пак да стигне до него си постилал пътя до варела с найлонови пликчета,по които да стъпва на отиване и връщане.Всичко беше документирано.Другото което беше снимал беше разходка по градските улици и традицията на който му се ходи по нужда(без значение мъж,жена) просто да си запретне полите и да го направи публично-нямало срамотия в това.Върна се 15 кг отслабнал,понеже го ударил някакъв вирус и спрял да се храни от местните неща.за негово щастие намерил в нещо като магазин опаковани европейски бисквитки и на това издържал.Снимките бяха много и отвратни,хигиена нулева.Той е бил с екип от немци и всичките са се разболели.
« Последна редакция: Септември 18, 2014, 11:15:39 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #113 -: Септември 18, 2014, 11:15:09 pm »
В момента това е положението. И деградиралите етноси могат да нямат нищо общо с прародителите си.

Например там, където навремето е била люлката на високоразвити антични цивилизации, сега процъфтяват невежество и ислямски фундаментализъм. Жални примери да искаш.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #114 -: Септември 18, 2014, 11:24:03 pm »
В момента това е положението. И деградиралите етноси могат да нямат нищо общо с прародителите си.

Например там, където навремето е била люлката на високоразвити антични цивилизации, сега процъфтяват невежество и ислямски фундаментализъм. Жални примери да искаш.
Лили,античните цивилизации сега са под ислямско владение,защото са губени по време на война.Индия последно е била колония на Британия,а преди това части от нея под османско владичество.Подозирам,че ако там е имало някога някакъв ред е бил наложен именно от османците,които са известни със строгата си йерархия и морал. Хигиената на мюсюлманите е пословична. Онова,което видях от снимките беше падение на човекоподобен вид,а не на хора.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #115 -: Септември 18, 2014, 11:37:01 pm »
А как възприемаш света? Какво място е той за теб - във философски смисъл... малко ако се опиташ да поразсъждаваш?  Мизантроп ли си или филантроп?Кои мисли  те измъчват? Какви са очакванията ти за живота? Вярваш ли че съществува щастие.. Какво е  щастието за теб? Как се отнасяш към въпроса с даването и получаването на другите и от другите?
за мен света е едно добро място, с изоболие от възможности. когато все пак ми се случат негативни събития, се старя да ги приема и страданието от тях да трае възможно най-кратко, да не се хронифицира. всичко е тренировка на ума и гледната точка.
когато за първи път харесах едно момче си представях, че е болен и аз го лекувам:) имам венера в риби, обичам да помагам на хората с каквото мога. от ученичка установих, че за почти с всички с които се запозная, се превръщам в кошче за емоционални отпадъци.
да ме измъчват мисли, е силно казано, но си имам страхове- безпомощността ме плаши.
щастието за мен е постигане на блаженство, а под това разбирам освобождаване от страховете.
даването и получаването е много задължаващо и за двете страни.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #116 -: Септември 19, 2014, 02:30:36 pm »
Аз не бих стъпила там,освен ако не е въпрос на смърт и без ваксини против всички болести+ проказа!Истински действаща си проказа!И с екип за противоядрено облъчване едва ли не.Не мога да си представя всички видове хепатит,тиф,тении и дизинтерии,които се разхождат на воля там.Няма храм,философия,гуру,заради което да се изложа на физическо бактериално унищожение в мръсния канал на света.Тези учения са упадъчни.Никаде на земята и не се зариват в човешки фекалии и никаде на земята най-нисшата каста не ги изгребва с ръце от земята,за да си припечели хляба.
Никоя друга религия не е превърнала стадото си в канални скотове.
« Последна редакция: Септември 19, 2014, 02:37:35 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12608
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #117 -: Септември 19, 2014, 04:06:55 pm »
А към въпроса за тъмната Индия, ще ви споделя, че аз отдавна се интересувам и занимавам с  древноиндийската култура, философия и история, но това ми е по-скоро като хоби, заради йога, заради увлеченията на мои близки също...Нямам петенции да знам кой знае колко.  Но много отдавна искам да посетя Индия, а все нещо ме възспира да замина... Най-вече тези сташни,  макабрични разкази за гнусните кенефи, болестите и всички битови  неудобства.. Аз с моята 4-тодомна Луна и 4-тодомен Юпитер обичам да ми е комфортно, подредено и чисто...Лошата хигиена не изнервя, влудява направо.
Стахувам се още, че няма да успея да видя това, което искам и очаквам да видя. В смисъл, че историческата и спиритуалната реалност  е нещо различно от реалността на днешния ден..Познавам хора, които изгубиха интереса си към Индия след няколко месечен престой там...И то след  като са се занимавали години с инду-култура, учили са езици,  правили са научни публикации и степени...Понякога е по-безопасно да си останем в нашата представа, в измислената представа.  Ние хората тъсим  вечната, абсолютната истина, а често не можем да понесем малките житейски истини. Опознаването им ни вади от равновесие и  бръмваме...В този смисъл ценно е да успеем да си определим колко можем да поемем. Аз за себе си съм си опеделила, че за сега не мога да поема истината за Индия и затова  не се натискам да пътешествам натам...

Gauri, рано или късно трябва да посетиш страна ,която е била населявана от древна (мистична ) цивилизация ,която да импонира на твоя мироглед-имаш стелиум в Риби в 12-ти и ако Юпитер прави връзка с него ,задължително.:)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #118 -: Септември 19, 2014, 08:01:45 pm »
Благодаря ти за споделеното,  nerealna! Действително, много интересен детайл е този твой стремеж да помогнеш, да излекуваш  хората наоколо...Да, има резон да е свързано с екзалтираната Венера, но нека припомним още, че  Раху освен демон е и лечител, знахар, познавач на  целебните билки, отрови и противоотрови. Когато е съединен с Луната можем да тълкуваме тази му склонност (свойство) като стемеж (умение, талант също така) да лекува душите на околните. Твоята душа е отвоена да погълне, да поеме чуждата душевна болка, да разбее и излекува чуждото стадание. Хората ги усещат тези неща интуитивно. Може би затова се опитват да  те превънат в свой душеприказчик. Вероятно идеалният психотеапевт, изповедник, социален аботник тябва задължително да има тазу комбинация в картата си , и то не другаде, а в 11-ти дом и оптимално, според мен в знак водолей!
Имам в моята астро-колекция  няколко карти със съединение Раху и Луна, в различни знаци и домове..След малко ще пусна една от тях да я разгледаме и обсъдим...
и аз благодаря за вниманието:)
всъщност, завършила съм психология, но работя в друга сфера. мислех, че лечението с думи е от съвпада на меркурий-хирон, който имам в овен, 10 дом.
и понеже луната отговаря и за храненето, както казваш, /тук ще се повторя, но заради темата../ аз съм се отказала от много храни- веган съм. още като ученичка спрях месото, другото - по-късно. това при мен беше естествен процес, без да се насилвам, отвътре ми дойде.
за билките - от години събираме с мъжа ми билки всяко лято. и другото, което мисля че е от съвпада луна-юлв ,или може би от опозицията луна-нептун, имала съм като дете хранителни алергии /от яйца, мляко и др./.

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #119 -: Септември 19, 2014, 08:47:51 pm »
Тълкувате ли по по - специален начин възлите, когато знаковото разположение на възлите примерно / СЛВ скорпион- юлв телец/ е разположено домово 2 - 8, които се свързват с обратният знак ? По- специален начин сиреч - удвоява се акцента за търсене на  баланса между тях - пътуването към северният и привнасянето на част от опитността по южния или разгръщането и по нов начин ? Имате ли наблюдения за такова разположение ?