Автор Тема: Първият учебен ден и обучението през годините  (Прочетена 5507 пъти)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594

Забелязали ли сте да има връзка между транзити, прогресии през първия ви учебен ден и последващото ви образование? Дали тригони са ви помогнали да учите безпроблемно и лесно или квадратури, квадрати и опозиции са направили мъка учебните дни? И дали от първия учебен ден и бавните транзити може да си проличи как ще приключи всичко?
Разбира се, всичко с мисълта, че радиксът трябва да го предполага.

Имам първокласник утре, замислих се  :012:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Първият учебен ден и обучението през годините
« Отговор #1 -: Септември 14, 2014, 04:57:10 pm »
Yaya, да ти е честит първолакът!  :)

Сега погледнах прогресиите за първия си учебен ден - месец по-рано, преди да тръгна за пръв път на училище, прогресивната Луна сменя знак, минава от Дева във Везни. Около първия учебен ден прогресивната Луна е била в точна опозиция с прогресивния Меркурий, в 1ия градус на Везни/Овен.

Да, имах проблеми в първи клас - бях най-малкото дете в класа (тръгнах година по-рано), освен това не бях ходила на детска градина и нямах никаква подготовка - нито от гледна точка на социализацията, нито на физическа подготовка, дори не умеех да чета. С четенето за една година наваксах и изпреварих всичките си съченици - от двойкаджийка станах отличничка, при мен обикновено така се случва. В началото ако изоставам, после се мобилизирам и изпреварвам връстниците (съученици, състуденти, колеги) със зашеметяващо темпо.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Първият учебен ден и обучението през годините
« Отговор #2 -: Септември 14, 2014, 05:17:02 pm »
Да е жив и здрав малкият :)

Не виждам особена зависимост, честно казано, освен може би за две години — в едната имам тр. Венера на нат. АЦ (когато аз бях първи клас), в другата — тр. Меркурий на нат. АЦ. Първото ми донесе влюбване, второто не помня какво :)

Поправка: Второто пак е Венера—АЦ, на влизане в гимназията. Ефект — като първото. Меркурий—АЦ е било година по-късно и наистина нямам спомен. Управителите на тр. трети и девети са същите като наталните и са активирали натални тригони.
« Последна редакция: Септември 14, 2014, 05:28:04 pm от Reptil »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Първият учебен ден и обучението през годините
« Отговор #3 -: Септември 14, 2014, 05:22:56 pm »
А аз установих интересни зависимости, вкл. и в производните ведически карти. Сега отново се убедих, че часът ми на раждане е ректифициран много точно - играеше ми една минута, която бе от решаващо значение, тъй като се сменя АС в някои производни карти.

През първия ми учебен ден транзитната Венера е в съвпад с МС, транзитният Меркурий е в знака и градуса на прогресивната Луна.  :)

По същото време имам точен сходящ квадрат на дирекционна Луна с нат. Плутон - срещнах този образ в лицето на първата ми учителка ("Злата майка").
« Последна редакция: Септември 14, 2014, 05:25:00 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Първият учебен ден и обучението през годините
« Отговор #4 -: Септември 14, 2014, 06:18:30 pm »
Успех на малкия, Yaya!

Като малка бях някакво вундеркиндче. Баща ми ме научи на азбуката и да сричкувам за няколко дни (около 2-3 седмици преди първия звънец). Уви, вече не съм толкова способна. :012:
Не съм 100 процента сигурна в часа си на раждане, но е възможно по времето, когато започвах 1-ви клас, символично директен Меркурий да е прекосявал АС. Прогресивна Луна в 1-ви дом.

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Първият учебен ден и обучението през годините
« Отговор #5 -: Септември 14, 2014, 09:54:20 pm »
Забелязах, че съм започвал нов от етап в образованието си в периоди на Юпитер (АД) (започнал 1-ви клас, преместил се след 7-ми), но като транзити положението не е изглеждало цветущо - тр. Нептун/Уран в опозиция с нат. Марс У9, пр. Луна е била в точен съвпад с ретро пр. Меркурий в 5 дом и точен квадрат към нат. Луна и т.н. Спомням си, че по онова време представители на училищата ходеха по домовете да предлагат на родителите в кое училище да записват децата си.
Първата година беше доста трудна, не толкова от учебно естество(имах проблеми с математиката заради горните транзити  ;D), колкото че корпусът на училището беше близо до блокове обитавани от роми и често разни индивидчета от този контингент прескачаха оградата и се заяждаха с мен и съучениците ми (един ден ме бяха ударили едни по-големи циганета, защото не им давах парите си и баща ми,който бе полицай по това време ходи да ги бие на другия ден).
От втори клас натам се преместихме в главната сграда и бях господар на класа по отношение на оценки - всяка година година бях награждаван от директорката за успех, в по-горните класове участвах на по 4 олимпиади и така задържах нивото до 9 клас, след което се пообърнаха интересите ми  :72: .

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Първият учебен ден и обучението през годините
« Отговор #6 -: Септември 14, 2014, 10:04:12 pm »

Много благодаря за пожеланията!

Набързичко - при мен прогресивно Слънце е влязло в 6д. Пр Луна е квадратирала откъм 9д наталната на К7.

При синът ми пр. Луна квадратира прогресивния У9, но обратно - Луната в 7д, У9 в 10д. Прогресивния му АЦ съвпада със Сатурн в 1д, а Сатурн управлява 6д и съупр. 7д.

При детето в момента Сатурн предстои да налази Луната повторно след 3гр., та може и трудничко да му се види в у-ще  :D
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Първият учебен ден и обучението през годините
« Отговор #7 -: Септември 14, 2014, 10:36:38 pm »
Забелязали ли сте да има връзка между транзити, прогресии през първия ви учебен ден и последващото ви образование? Дали тригони са ви помогнали да учите безпроблемно и лесно или квадратури, квадрати и опозиции са направили мъка учебните дни? И дали от първия учебен ден и бавните транзити може да си проличи как ще приключи всичко?
Разбира се, всичко с мисълта, че радиксът трябва да го предполага.

Имам първокласник утре, замислих се  :012:

Аз имам квадрат между Меркурий и Плутон. Уча лесно, страшно бързо систематизирам и усвоявам информация. Обаче на училище си ходех с нежелание. До 7-8 клас бях отличничка после ученето почна да ме отегчава. Уроците ги минавах между другото, но успехът ми не беше лош - около 5. Последните две години почти не ходех на училище. Бях от калпазаните, които спяха в час, бягаха от часовете и правеха каквото искат. Класната ми до ден днешен не може да преживее, че не ме респектираше и не ме беше страх от нея. Тя лично ми е казвала, че от мен нищо няма да стане.  ;D

После влязох в една от двете специалности с най-висок бал за страната, в най-добрия университет в България. На 26 години имам кариера и съм самостоятелна. Моите съученици отличници от гимназията завършиха разни килийни училища. Едната е продавачка във Варна, другата секретарка в Пловдив. Баш зубрачите от моя клас си гният в Студентски град в София. Завършиха разни филологии, счетоводства и социални дейности. Миналата година срещнах едната - беше трайно безработна и продължаваше да живее на общежитие.

Та...да ти е жив и здрав първокласника, но не го мисли толкова. Отличниците в училище и отличниците в живота обикновено са различни хора.

Когато са ме приели в университета Юпитер е навлизал в Стрелец и е бил в моя 11 дом, а по прогресии съм имала и Луна в Стрелец. Друго нищо особено не забелязвам.

Започнах с наталния аспект Меркурий-Плутон, защото той дава пречки и прекъсване в обучението. Това съм наблюдавала и при други хора.  При мен даде прекъсване в университета, защото реших, че работата ми е приоритет. Това ми е било едно от най-добрите решения.

При приема в езиковата гимназия съм имала пр. Луна във Везни в опозиция на моята в Овен. По транзити - Юпитер в Лъв в опозиция с нат. Мерк. Но и в двата случая Юпитер е бил в огнен знак и е правил тригони към стелиума ми в Овен, т.е. към Венера, Луна и Юпитер.

При тръгването на училище Юпитер пак е бил в Стрелец в 11 дом, Сатурн в съвпад със СЛВ. Тук интересни са прогресиите. Моят Мерк е ретрограден, но тогава прогресивният се е обърнал директен.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Първият учебен ден и обучението през годините
« Отговор #8 -: Септември 14, 2014, 10:46:19 pm »
Между другото, имам една приятелка с партилен (много точен) квадрат Меркурий/Плутон - така се получи,че трябваше да си прекъсне висшето. Беше влязла някаква измислена специалност, колкото да учи в София, задочно. Накрая почна да си влачи изпитите, все ги отлагаше в продължение на няколко години. И си работеше само със завършено средно, предимството й е, че знае езици - в нашия град това се търси, не акъл. Иначе много добре усвоява практически умения, учи се в движение, но обикновено на рутинни неща, не нещо високоинтелектуално.

Аз съм с опозиция Меркурий/Плутон - прекъснато образование нямам, имам два завършени вуза. Друг е въпросът, че сега не работя по специалностите си.

Напълно се съгласявам с горното твърдение - отличниците в училище не са отличници в живота.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Първият учебен ден и обучението през годините
« Отговор #9 -: Септември 14, 2014, 11:37:37 pm »
Мда, при мен, приемът в 1кл е бил при пр. Луна в 9д. Бях средностатистическа ученичка до 7ми кл. Блестях само в часовете по езици.

Приемът в гимназията - пр. Луна в съвпад с пр. Плутон, транзитен Сатурн, влизащ в 5д. Въпреки че беше училище с национално реноме, единственото хубаво нещо там, беше първата ми връзка, продължила 3г, докато не я прецаках, готвейки се за кандидатстудентските изпити. Докато аз пишех теми до 2ч през нощта и учих за държавни изпити, любовта изстивала. Половинката беше доста умен и не му се налагаше да учи. Сега е директор за България в голяма международна фирма.

Реално, голямото учене започна в университета. По транзити - СЛВ съвпад Юпитер У3 и 5 в 10д и почти влиза в Лъв, първи стъпки на Сатурн в 7д, Юпитер У3 опозиция Сатурна (съУ3) ми. Прогресивна Луна съвпад У5 - влюбих се в един от преподавателите и досега ме държи. Смело мога да кажа - голямата ми любов. За съжаление, женен  :012: Меркуриево-Плутонов тип.

В момента имам прогресивна опозиция на Плутон и Меркурий, а мисля да записвам магистратура. С пр. АЦ Скорпион и Уран на АЦ, Плутон ще надделее в опозицията.
« Последна редакция: Септември 14, 2014, 11:44:44 pm от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Първият учебен ден и обучението през годините
« Отговор #10 -: Септември 14, 2014, 11:53:34 pm »
Много мои съученици, а впоследствие състуденти в първия вуз не правеха разлика между отличник и зубрач. За тях двете понятия бяха идентични и никой не можеше да проумее, че на някои не им е нужно да са зубрачи, за да получават отлични оценки.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Първият учебен ден и обучението през годините
« Отговор #11 -: Септември 15, 2014, 12:22:23 am »
Забелязали ли сте да има връзка между транзити, прогресии през първия ви учебен ден и последващото ви образование? Дали тригони са ви помогнали да учите безпроблемно и лесно или квадратури, квадрати и опозиции са направили мъка учебните дни? И дали от първия учебен ден и бавните транзити може да си проличи как ще приключи всичко?
Разбира се, всичко с мисълта, че радиксът трябва да го предполага.

Имам първокласник утре, замислих се  :012:
Успех на малкия, лисни му вода от котле със здравец на излизане от вас  :012:
Интересни транзити съм имала при започване на 1кл- тр Марс У3 съвпад с АСЦ, но откъм 12д- помня, че ме беше срам в началото много, понеже другите деца се познаваха от предучилищната и градината, а аз идвах от друг град, а и учителят ми беше мъж пред пенсия, а другите класове имаха сравнително млади учителки. Имала съм също тр Юпитер и тр Венера на К3, пр Луна е на СЛВ в 11д, пр Слънце съвпад с нат Венера- в 1кл се влюбих много силно в мой съученик, който ме ухажваше от самото начало и поиска да седим на един чин, подаряваше ми триъгълниците си, надписани с острото на пергела специално за мене, а тези чувства ме тресяха до 7кл, когато той се гаджоса с една от съседния клас, понеже имала цици, а аз от своя страна за отмъщение го победих същата година на окръжната олимпиада по математика, което го извади от релси - буйстваше пред дъската когато ни донесоха резултатите, накъса си неговите листи и скачаше върху тях, голям цирк беше  :D :D :D 
Слънчев овен с Луна и Марс в лъв
« Последна редакция: Септември 15, 2014, 12:24:03 am от akruks »

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Първият учебен ден и обучението през годините
« Отговор #12 -: Септември 15, 2014, 12:24:04 am »
Да, права си, Лили. Няма да забравя как въпросното първо гадже внасяше физиката в ежедневието, за да обясни урока на останалите, които не го разбираха. На някои им е дадено. Аз пък с логиката съм скарана, но езици уча като за световно.

Мерси, Акрукс  :38: Ей, ама и ти едно отмъщение си му спретнала  :clap:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Happy58

  • Гост
Re: Първият учебен ден и обучението през годините
« Отговор #13 -: Септември 15, 2014, 09:35:37 am »
ЯЯ, да ти е жив и здрав първокласника и дай Боже да му е интересно ученето :)

И ние си имаме първокласник - моя племенник :) - но той трудно се концентрира за повече от 10-15 мин в нещо, ако това не е таблета с електронната игра, та .... ще видим :) Не съм му гледала картата в този смисъл, но днес ще опитам да го направя.

При мен имаше някакви неща, но трябва да си ги припомня.

Ти имаш ли нещо в картата, свързано с 5 дом?

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Първият учебен ден и обучението през годините
« Отговор #14 -: Септември 15, 2014, 10:11:58 am »
Погледнах за първи клас и нищо не открих ,обаче и нямам големи впечатления от това .Висшето образование гледам по 9Д и Юпитер .При мен Юпитер е У9,У10   и е в доста точен съвпад с Плутон , в квадратура с МЦ. ,в дева/Юпитер е в падение/ ,в 7Д .Това,че Юпитер е в падение ,като че ли е причина  да загуби планетарната война и Плутон да е водещият .Всичко свързано с Юпитер при мен е подлагано на кризи .Прекъснах висшето си образование за една година,без да се подготвя добре не се явявах на изпит,бях се уредил с перманентна сесия,но в тая година/най-тежката от следването/ ми я спряха и не се явих просто на изпити .Тази година използвах за завършване на свободен факултет , интензивен курс за чужд език и едни други курсове /което изразява стрелец на к9/ .Малко встрани от темата Плутон винаги се е изразявал като бенефик при мен въпреки че е У8,Юпитер е нестабилен в изявата си и има кризи при него .