Автор Тема: Първият учебен ден и обучението през годините  (Прочетена 5503 пъти)

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Първият учебен ден и обучението през годините
« Отговор #15 -: Септември 15, 2014, 12:13:37 pm »
Аз съм забелязала, че годишният слънчев цикъл е бил от определящо значение за училището при мен. Седмица преди началото на учебната година Слънцето ми преминава от 12 в 1 дом, затова всяка година усещах внезапен прилив и желание да "тръгвам вече на училище", да почвам новия цикъл. Желанието си оставаше и след тръгването. Сега пак съм така - нямам търпение да разбера дали съм се класирала и да почвам вече лекции. Към Нова година ставаше тежко, изпадах в умора обикновено, когато Слънцето минаваше Имум Цели. Края на май и юни, при преминаването на МЦ пък имах успехи - дали в годишните оценки, дали на изпити в училище и университета, дали на защити. Устните представяния тогава са на най-голяма висота. Края на зимата, началото на пролетта, когато Слънцето минава през 8 дом, съм била в най-лоша кондиция и най-демотивирана да уча, но дойде ли пролетта и девети дом, си сядах на д-то.

Прогресии, дирекции и тежки транзити са оказвали влияние на по-глобални житейски теми - например имах големи проблеми с две учителки и всичките си съученици по едно време, но това не бяха академични проблеми, а междуличностни. Местения между градове, по същия начин, причините бяха житейски, а не академични.

Имам Юпитер в трети дом, самото учене и ходенето на училище никога не са ми били проблем.

Happy58

  • Гост
Re: Първият учебен ден и обучението през годините
« Отговор #16 -: Септември 15, 2014, 02:15:11 pm »
Сега си разгледах пак годината на първи клас - странното е, че Сатурн влиза в доста дирекц аспекти (прогресивни по принцип няма). А сат у У7 и е на К10 откъм 9 дом.

- дУ10 секстил У1
- дУ3 квадрат Асц-Десц
- дАсц тригон Сатурн
- д У10 (втори) куинконс Сатурн
-

Прогр Луна затваря Йод откъм върха с натални У8,9 и У10 като минава през 10 дом.

Ве.не.ра

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 44
Re: Първият учебен ден и обучението през годините
« Отговор #17 -: Август 10, 2017, 11:41:06 am »
Здравейте! Моля някой ако може да ми каже, транзитите на първият учебен ден ли са по важни или транзитите на първата среща на ученика с учителката? Само, че първата срещата е заедно с родителите.

Друго, което ме притеснява, че тази година 15 септ. е петък, тоест след старта веднага пауза, което за ново начинание не е добре, а луната е намаляваща и преди Новолуние (черна луна 19.09 - 20.09 ) :)

Транзити за 15.09.2017г:
Sun Opposite Jupiter - Sun at 22 Vir 39' 49"

Mercury Trine Mercury - Mercury at 05 Vir 13' 40"

Mercury Trine Pluto - Mercury at 05 Vir 13' 40"

Mars Trine Mercury - Mars at 06 Vir 18' 03"

Mars Trine Pluto - Mars at 06 Vir 18' 03"

Jupiter Square Moon - Jupiter at 24 Lib 44' 49"

Марс и Меркурий и Слънцето са в 1 дом по Соларният й за тази година в Дева.
Юпитер в 3 дом във Везни.

« Последна редакция: Август 10, 2017, 11:52:45 am от Ве.не.ра »

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Първият учебен ден и обучението през годините
« Отговор #18 -: Август 10, 2017, 01:25:18 pm »
🤣🤣
А синастрия с учителката направихте ли? Сменяйте я, докато е време...
Или пък пуснете детето от понеделник на училище, а в дни с лоши транзити хич да не ходи.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Първият учебен ден и обучението през годините
« Отговор #19 -: Август 10, 2017, 01:50:31 pm »
🤣🤣
А синастрия с учителката направихте ли? Сменяйте я, докато е време...
Или пък пуснете детето от понеделник на училище, а в дни с лоши транзити хич да не ходи.
:012: :012: :012:

Ве.не.ра

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 44
Re: Първият учебен ден и обучението през годините
« Отговор #20 -: Август 10, 2017, 03:41:20 pm »
🤣🤣
А синастрия с учителката направихте ли? Сменяйте я, докато е време...
Или пък пуснете детето от понеделник на училище, а в дни с лоши транзити хич да не ходи.

Корея сега се опитах да направя синастрия, но от този сайт не ми дава възможност да го кача, а час на раждане на учителката нямам и написах 12:00.

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Първият учебен ден и обучението през годините
« Отговор #21 -: Август 10, 2017, 04:56:36 pm »
 :012:

по темата:
1. клас - в 9д: тр. Уран (у10) в/у Венера (у6) и тр. Нептун (у11) в/у Слънце (у4); тр. Юпитер в/у Уран; тр. Плутон секстил Венера; тр. Венера на ИЦ.
пр. МЦ на СЛВ

на 30 септември предишната година Меркурий се обръща директен по прогресии. Бях много любознателно дете и в детската не ме искаха 4-та група, защото вече знаех всичко, което щяха да ме учат (да чета, да пиша и смятам, etc.). Явно при обръщането на Меркурий съм се научила да чета. (имам случка, когато съм на 4 и в лифта на Симеоново сричам надрасканото по стените и питам "тати, какво е ебане". това е моментът, в който явно започва моето обучение:Д)
От 1-ви до 4-ти клас скучаех в клас. Бях с година по-малка от всички, а бях покрила целия материал. Затова помагах на госпожата и онези, които изоставаха от общото темпо.
Изчетох цялата библиотека в училището (начално училище, неголяма библиотека). Съвсем сериозно. Помня, че изпапквах по няколко книги на ден. Това е най-интензивният ми период на четене преди университета. Библиотекарката реши да направи табло, на което да сложи снимката ми. :85: 
Във 2-ри клас започнах уроци по китара (по-рано нямаше толкова малка китара), а от 3-ти - курсове по математика в СМГ. Любимите ми занимания в този ми период бяха да си решавам сборниците, да слушам музика и да готвя. Боже, даже ходех на танци, ще почина, '**** заетата пчеличка:Д

5. клас - СМГ
тр.Уран на СЛВ; тр.Плутон вече е секстилирал МЦ; тр.СЛВ с/у Слънцето; тр. Сатурн е на 2 градуса от АСЦ;

ужасен първи ден. помня го. заради СМГ трябваше да се разделя с най-добрата си приятелка (с която бяхме в един клас, свирехме в дуо и трио, ходехме на уроци по математика, готвехме, etc.; горд Лъв, твърде горд, все едно) и ми беше доооста тъпо. цербер класна, 20 задачи за 5 минути още първия час, първи 2-ки за всички, класът беше предимно от момчета.
сменихме 100 класни за няколко години. някои добри, други - не особено. последната - отврат, много неадекватен литератор и още по-неадекватен човек (пълно куку, никога няма да й простя това, на което ме подложи).
в края на този цикъл (на Сатурн през 1-ви дом) дядо ми почина, а около него се крепеше семейството. вкъщи всички откачиха и баба ми и майка ми в един и същи ден отишли в училище да говорят с класната ми по повода, да го има предвид, че мога да тъгувам и пр. Хора, тази веднага след междучасието влезе в стаята и крещя едно 20 минути срещу мен, да не сме пращали родителите си да идват да ни ходатайстват, че сме идиоти и повече от 4-ки няма да получим и да не си въобразяваме, че ще успеем да влезем пак в СМГ след 7-ми клас. До 11 клас тази жена ми задраскваше есетата с червен хикс, без да ги чете, и изписваше до скъсване на листа "ТОВА НЕ Е ЕСЕ". Имах само 4-ки, а бях едно от малкото, интересуващи се и практикуващи литература деца. Не ми се коментира.

2002 ми почва с тр.Нептун на МЦ и така ме виждаха всички - имах нужда да съм влюбена и си избрах в кого да бъда влюбена и бях. Това си беше моето бягство от гадостите вкъщи и в училище. Тотален ескейпизъм. Тогава за пръв път в живота си пиех. тр. Плутон е приближавал Марс (в 7д), скоро започва и най-голямото ми приключение в училище.
//смешно, видях, че съм имала пр. Венера на Слънце:Д все още ретро. и да, най-красивата любов (ми) е неосъществената:Д
имам и пр.Луна малко след МЦ и пр. Слънце малко преди това.

2003 - 8-ми клас
уау, имам тр.Марс съвпад тр.Уран в 10д. тр. Плутон на градус и половина от Марс в 7д.
Тази година намразих училището. С повечето ми приятели останахме в един клас, но с най-добрата се разделихме (това е тема в хороскопа ми). Учителят по химия започна да ме малтретира емоционално. Това се случваше пред очите на целия клас и продължи до момента, в който спрях да посещавам часовете му няколко години по-късно. Единственият човек, който дръзна да покаже, че това не е редно, беше най-добрата ми приятелка и до днес (слънчев Близнак, чиято Луна съвпада със Слънцето ми), за което печели уважението ми за цял живот. Другите си остават съучастници в насилието.
Някъде тогава започнаха и разни физически и сексуални посегателства върху мен от всякакви хора и навсякъде. Плутон и Марс са грозна картинка.

//спирам тук и ще си допълня поста за своя собствена равносметка малко по-късно. сори, че фокусът не е толкова върху ученето, просто ученето на мен никога не ми е било проблем, но съпътстващите го фактори си казват думата.:Д
« Последна редакция: Август 10, 2017, 04:58:23 pm от art7ess »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Първият учебен ден и обучението през годините
« Отговор #22 -: Август 10, 2017, 05:57:04 pm »
Друго, което ме притеснява, че тази година 15 септ. е петък, тоест след старта веднага пауза, което за ново начинание не е добре, а луната е намаляваща и преди Новолуние (черна луна 19.09 - 20.09 ) :)
Няма значение дали е петък или понеделник 15-ти септември, тогава е само тържеството и влизат по учебните стаи, където им дават учебниците, правят си снимки и ги пускат, не е пълен учебен ден, така че няма какво да забрави през следващите два почивни дни. Балсамичната Луна какво общо има в случая, като 15-ти септември е в 25-ти лунен ден, а не в 29-ти.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Първият учебен ден и обучението през годините
« Отговор #23 -: Август 10, 2017, 07:11:31 pm »
При мен първият учебен ден е бил отбелязан по много точни транзитни съвпади-
Тр СЛВ съвпад нат. Луна
Тр Юпитер съвпад нат Уран У3
Тр Сатурн У7,8  на К5
Тр Уран У3  на К 6
През деня Луната е транзитирала през 3-я ми дом.
По прогресии единственото интересно, което забелязвам, е съвсем скоро, до дни предстоящ ингрес на Слънцето в Риби .
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...