Автор Тема: Анализ на почерка  (Прочетена 16082 пъти)

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Анализ на почерка
« -: Септември 23, 2014, 01:05:33 am »
По идея на Сатен или защото нямам нужда от сън в момента реших да се възползвам от идеята и и да задълбаем в тази наглед широко спектърна тематика.

Handwriting или почерк, как "рисува" буквите нашият Меркурий.
Какво откриваме зад тях - емоционален фон, интелектуално ниво, някакви скрити чудатости в характера ни или нещо съвсем друго ?

Ще се радвам от липса на "срам" и повече снимков материал на това явление наречено почерк от ваша страна  :) .
Къде е Меркурият ви ? Какви аспекти сключва ?

По темата съм полугол и ще се радвам на материали и статии с астрлогично обяснение на фактите.

Цитат
Sun – Circles, curves, spirals

Moon – Irregular curves, crooked lines

Mercury – Slender curves, rhythmic scrolls, short sharp lines and gentle fine curves

Venus – Curved lines and rhythmic scrolls

Mars – Sharp angles and barbs, fine straight lines

Jupiter – Full generous curves, full firm lines and curls

Saturn – Cramped forms, straight short lines, clear-cut outlines, hard lines, shrunken forms

Uranus – Mixed forms, broken lines, weird or unusual or original forms, fine curls and hooks

Neptune – Curved lines, rhythmic curves, nebulous and chaotic forms, vague indistinct curls and curves here and there broken off

Pluto – Heavy straight lines and sharp angles in complex combinations

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Анализ на почерка
« Отговор #1 -: Септември 23, 2014, 07:57:31 am »
И аз не съм много навътре в темата, но мога неастрологично да споделя наблюдения, а после да потърсим съответствия.
Заострени букви често говори за нетърпеливост, склонност към конфликти. Заоблени букви пишат по-кротките, отстъпчиви хора, дребните букви са за буквалисти, понякога тесногръди, които обръщат внимание на детайлите. Силен наклон наляво е за по-романтичните, мечтателни, непрактични натури, странно изписване на някои букви-претенциозни и позьори, чуждото мнение е важно. Голями и впечатляващи главни букви-амбициозни, егоцентрични, наклон в хоризонталните черти нагоре и надясно-прекалени амбиции, обратно или двойно завъртане на овалите-интровертни или прекалено чувствителни. Излишни завъртулки-непрактични, не могат да спестяват и да менажират финанси.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Анализ на почерка
« Отговор #2 -: Септември 23, 2014, 08:02:23 am »
Ето още инфо

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Анализ на почерка
« Отговор #3 -: Септември 23, 2014, 09:09:52 am »
Ха, ще ми се да го видя тоя графолог, дето ще ми разчете почерка. Добре, че има компютри и диктофони, че както си вадя хляба с думи, с тоя краснопис умиргах от глад.

Ако много се старая, все още съм прецизна в техническо писане - вероятно от въздушния Меркурий и акцентирания Сатурн, но река ли да се разкраснопиша, се включва Луната и става мътна.
De omnibus dubitandum est

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Анализ на почерка
« Отговор #4 -: Септември 23, 2014, 09:16:08 am »
Eто го моя почерк. Снимах от дебелата си тетрадка за ароматерапия. Тук пиша сравнително красиво, но когато пиша бързо, то нито господ, нито аз мога да си разчета...  :043: :043: :043:

Мерк съвпад Ас и Юпитер във водолей, в тригон с Уран, Сатурн и Луна и квадрат с Марс  :012:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Анализ на почерка
« Отговор #5 -: Септември 23, 2014, 11:58:10 am »
Меркурий в Риби квадрат Марс в 3-ти дом .
Пиша бързо , с по-широки букви ,с наклон на дясно и нагоре.
Но защо само Меркурий е основният заподозрян тук ?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Анализ на почерка
« Отговор #6 -: Септември 23, 2014, 03:01:19 pm »
Би трябвало да се включат Слънце,Луна ,АСЦ ,след като почерка е пряко свързан с характера на човека.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Анализ на почерка
« Отговор #7 -: Септември 23, 2014, 05:47:41 pm »
Чета, че се обсъжда наклон на писане, а нали в тетрадките за 1-ви клас има контури с модел на буквите, които са с лек наклон надясно и по този начин според графолозите моделират определен характер ли, след като първолаците задължително пишат по наложения модел?

А и почеркът на човек се променя след време, заедно с диоптъра, а планетите му и 3д в натала са си същите- майка ми например, като ѝ гледам писмата до баща ми, когато са били на 20г  му е писала романтични стихчета с химически молив, много приятен теменужен цвят, редила е буквите като мъниста, нормални на размер, с лек наклон надясно, без излишни заврънкулки, а сега на 80г вече пише токова сбито и с малки букви, че последния път като ми даде списъка с покупките ми беше нужна лупа, за да разбера какво иска да ѝ купя, че нали и телефона не си чува, че да я питам, но пък почеркът сега отговаря на характера ѝ- винаги е била стисната, но сега е станала нездравословно стисната- последното го казвам не на майтап, стиснатите страдат от запек
За моя почерк какво да кажа- започнах да пиша от много малка, в училище учителката по бел редовно ми поправяше с червено буквичката "е", която все ми се получаваше като "с" в писмените работи, сега вече си я пиша нормално буквата, но определено на латиница пиша много хубаво, а на кирилица гледам да е разбираемо.
« Последна редакция: Септември 23, 2014, 05:54:32 pm от akruks »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Анализ на почерка
« Отговор #8 -: Септември 23, 2014, 05:58:33 pm »
Ако имате възможност, слагайте по една чернова, за да видим има ли връзка с картата
Аз се опитах през телефона, но не ми стигна нета...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Анализ на почерка
« Отговор #9 -: Септември 23, 2014, 06:07:36 pm »
Не се сещам да е имало наклон по стандарт. Иначе е нормално почерка на човек да се променя през годините,  както евоюлира и самият той.
да де, променя се, нали по тази причина умувам, че заложеното по натал си е същото...
Ето стандарта:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Анализ на почерка
« Отговор #10 -: Септември 23, 2014, 08:01:58 pm »
Един от най-красивите почерци, които някога съм виждала, е на Меркурий в Стрелец, при това поразен.

Моят почерк претърпя доста метаморфози в училище - от заострен, издължен и ръбест през закръглен до нишкообразен със завъртулки. С годините изгубих навика да пиша на ръка и в момента почеркът ми е абсолютно нечетлив, клони към нишкообразен, буквите трудно се различават. Голяма мъка ми е дори да си изпиша трите имена, когато трябва да подписвам разни документи.

В 7-8 клас в училище почеркът ми беше толкова нечетлив, че на учителката по литература й се налагаше да чете с лупа моите есета. Всеки път, когато пишехме есета и съчинения, ме молеше да пиша по-четливо, за да не я затруднявам с проверката. Откъм съдържание имаше какво да се прочете, но откъм форма хич не го докарвах - може да е било своеобразна бариера, защото наистина малцина успяваха да прочетат това, което искам да изразя. Все се шегуваха, че съм измислила нов вид шифровано писмо.  :)

Като цяло в училище минах през няколко различни етапа с различни видове почерк.

Сега, ако бързам и не се старая, е съвсем нечетлив, а ако се постарая, мога да докарам и калиграфски. Но в повечето случаи прилиша на стенографски - нишки, завъртулки, съкращения, които само аз знам какво означават. Все едно четеш иврит.  ;D



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Анализ на почерка
« Отговор #11 -: Септември 23, 2014, 08:31:21 pm »
При мен няма някаква значителна промяна в почерка през годините -от трети клас пиша по начинът ,по който пиша сега . Може би когато не бързам, пиша с  по-малки букви и не с уклон нагоре. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Анализ на почерка
« Отговор #12 -: Септември 23, 2014, 10:22:12 pm »
При мен почеркът се влияе силно от емоционалното ми състояние и внезапоно може да се измени, но стандартно има доста излишество и донякъде кичозност.

п.п Долното не е най-подходящия пример, заради твърдата хартия, но става  :29:.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Анализ на почерка
« Отговор #13 -: Септември 23, 2014, 11:04:10 pm »
Санти нищо не ти разчитам  :012: ама имаш доста завъртулки  :)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Анализ на почерка
« Отговор #14 -: Септември 23, 2014, 11:05:34 pm »
Санти, пишеш красиво според мен. Харесват ми завъртулките.