Автор Тема: Sade Sati  (Прочетена 18034 пъти)

Rahu

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 48
  • спри да гледаш и започни да виждаш
Sade Sati
« -: Септември 24, 2014, 12:23:06 pm »
;)
« Последна редакция: Март 29, 2016, 10:22:08 am от Rahu »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Sade Sati
« Отговор #1 -: Септември 24, 2014, 12:28:19 pm »
На мен са ми интересни други периоди - когато едновременно Юпитер и Сатурн аспектират Луната с мажорни аспекти. Единият дава, другият взема - влиянието на коя планета надделява?

За Саде Сати какво да кажа - имала съм къде по-травмиращи и трудни периоди. Същото важи и за сатурновото завръщане. Но това можеш да го кажеш само впоследствие, след като си преминал през определени обстоятелства.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Sade Sati
« Отговор #2 -: Септември 24, 2014, 12:53:56 pm »

Лили, нали на скоро ти аспектираха и двамата Луната, сподели нещо  :)


Беше по-скоро стабилизиращ период, но съпроводен с тежка (посттравматична) депресия. Не можах да простя.  :)

Но когато Сатурн ми беше в знака на Луната преди десетина години, тогава мислех, че е най-лошото. Тогавашните ми терзания бяха от любовно/емоционално естество, не бих ги определила като удари на съдбата, които последваха доста по-късно, далеч извън Саде Сати.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Sade Sati
« Отговор #3 -: Септември 24, 2014, 12:56:08 pm »
А какво точно е Саде сати? И няма ли си съответния термин на български?

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Sade Sati
« Отговор #4 -: Септември 24, 2014, 12:58:04 pm »
Транзитен Сатурн върху натална Луна. По-точно, периодът от около 7.5 години, в които транзитен Сатурн преминава през 12-тия знак от натална Луна, знака на натална Луна и следващия знак след него.

Аз наближавам кулминацията.

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Sade Sati
« Отговор #5 -: Септември 24, 2014, 01:19:41 pm »
Имам нат.Луна в 9-ти дом на  9 гр. в Стрелец. Луната е У5. И аз съм в Саде Сати ,като кулминацията предстои.
Преминавам през любовно разочарование.
« Последна редакция: Септември 24, 2014, 01:48:59 pm от rroza »

Happy58

  • Гост
Re: Sade Sati
« Отговор #6 -: Септември 24, 2014, 01:25:47 pm »
Транзитен Сатурн върху натална Луна. По-точно, периодът от около 7.5 години, в които транзитен Сатурн преминава през 12-тия знак от натална Луна, знака на натална Луна и следващия знак след него.

Аз наближавам кулминацията.

Благодаря, Мирабелка :)

Прегледах го този период при мен, но не бих казала, че е толкова тъмен, страшен, труден и т.н. Все пак, не е възможно в продължение на 7,5г само тегоби да има - трябва и малко радост :). Аз съм имала и хубави и тежки периоди през това време.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Sade Sati
« Отговор #7 -: Септември 24, 2014, 01:32:43 pm »
Когато се разпадна точният съвпад на тр. Сатурн с нат. Луна, но още беше в знака й, преживях и голямо професионално разочарование. Интересното е, че тогава тр. Юпитер беше точно на МС, каква ирония.  ;D

Година по-късно, непосредствено преди излизане на тр. Сатурн от знака на Луната и преминаването му в натална позиция, отново бях изправена пред конфликтна ситуация на следващата работа, но това беше повратен момент за мен - този път реших да действам грубо по овенски, не деликатно и ненатрапчиво по везнишки, когато видя несправедливо и некоректно отношение. Спретнах на плебоса във фирмата същински Видовден и оттогава така действам, без премълчаване и съобразяване с простаци. Именно тогава се научих да си отстоявам правата, малко преди да подкарам сатурново завръщане.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Sade Sati
« Отговор #8 -: Септември 24, 2014, 01:34:07 pm »
При мен периодът на Саде - Сати още не е отминал - чакам с нетърпение Сатурн да навлезе в сидерален Скорпион. Луната ми е в 8-ми. В началото на периода - Сатурн в 7-ми, имаше положителни събития все по темите на 7-ми дом - брак, семейство, дете. При Сатурн в 8-ми - депресивен период, загуби. Сега в 9-ти е кулминацията, там са и натални Марс / Сатурн - равносметка на постигнатото през последните години.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Sade Sati
« Отговор #9 -: Септември 24, 2014, 01:58:38 pm »
При натален съвпад Сатурн-Луна (но само единичен случай) нямам наблюдения сатурновите транзити към Луната да са преминавали по-леко, т.е. не бих казала, че има вроден "имунитет", дори напротив - всяка квадратура и опозиция на тр. Сатурн към наталния съвпад носеше сериозни трусове и кризи, загуби, сривове. По време на сатурново завръщане (и същевременно саде сати) не съм сигурна какво точно се случва - ако правилно определям хронологията, тогава трябва да е настъпило първото сериозно заболяване, след което последваха няколко години тежки здравословни проблеми и социална изолация. Предполагам, че толкова драматична е била изявата, защото съвпадът не е позициониран къде да е, а точно на МС, същевременно има квадрат към Слънце в ъглов дом (нощно раждане).
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Sade Sati
« Отговор #10 -: Септември 24, 2014, 02:10:14 pm »
Аз имам няколко периода ,когато едновременно Юпитер /Сатурн са в аспект с Луна .
Лили ,не съм се замисляла върху тази индикация ,ще разгледам по-подробно и ще споделя като информация .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Sade Sati
« Отговор #11 -: Септември 24, 2014, 02:19:40 pm »
Сега се замислих, че може би посоката на влияние на Саде Сати в голяма степен зависи и от квадранта, заеман от Луната в хороскопа. Искате ли да направим изследване?

Моята Луна е в трети квадрант и съвпадът на тр. Сатурн с нея донесе трусове в личния живот, най-силно ме разтърси емоционално - проблемите идваха от други хора, не ги създавах аз. Имаше и други неприятни събития, но най-значими за мен се оказаха личните разочарования, които впоследствие в голяма степен преобърнаха модела на партньорски отношения (все още несъзнателно го следвам).

За примера, описан по-горе - Луната е в 10 дом, четвърти квадрант. Саде Сати през нея е положило началото на социална изолация и безкомпромисно изхвърляне от служебната йерархия. Години по-късно полагаше усилия отново да се върне в системата на работещите хора, но в повечето случаи опитите или не се увенчаваха с успех, или бяха краткотрайни. И отново следваше срив. За нея вероятно това е бил повратният момент - повече никога не успя да се изкачи до нивото в йерархията, на което преди е била.

Имам позната с Луна в 5 дом, втори квадрант. Саде Сати донесе внезапна смърт на родител (баща). Майчинството се случи преди Сатурн да влезе в знака на Луната (в предходния знак).

Мисля, че Саде Сати действа и в квадрантите, а не само с оглед на дома, в който е разположена Луната. И по съответния начин оцветява целия период.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Sade Sati
« Отговор #12 -: Септември 24, 2014, 02:39:58 pm »
Лили, благодаря ти, че споделяш наблюденията си. Моята Луна е на МС, транзитен Сатурн е в предходния знак, който е 10-ти от АС. По време на престоя си в този знак Сатурн "срещна" Юпитер - вероятно управител на МС. Промени в служебното положение, засега положителни. Достигането до тях обаче срещна доста съпротива, но и подкрепа (в лицето на висшестоящи). Изживях стрес и напрежение.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Sade Sati
« Отговор #13 -: Септември 24, 2014, 02:47:50 pm »
След преминаването на Сатурн в сидерален Скорпион ще имам този двоен аспект - Юпитер в 7-ми, откъдето аспектира Луната (у7 в 11-ти), Сатурн върху Луната. Лошото е, че докато сега Сатурн е в знак на приятел (Венера), ще премине в знак на враг (Марс).

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Sade Sati
« Отговор #14 -: Септември 24, 2014, 02:50:36 pm »
Сетих се за една позната от обкръжението - новолунна Везна, светилата са в 11 дом, четвърти квадрант.

Преминаването на транзитния Сатурн през знака на Луната мисля, че съвпадна с дипломирането й. Дълго не можеше да намери работа по специалността (много държеше това да работи - инженерен дизайн), накрая започна работа в една компания от ниво "чирак", но се оказа хем нископлатена, хем напълно безперспективна. Но все пак беше някакво начало в социален и професионален план.

В наталната карта има Сатурн в Стрелец, в първи дом. В момента тече Саде Сати и Сатурн преминава през Венера и Асцендента - има промени и в професионален план, и в личен. За пръв път се отдели от семейството, отиде с приятеля си в столицата, заживяха на квартира, като едно домакинство. Намери хубава работа по специалноста. Сега е кулминацията на Саде Сати при нея и съвпада с преминаване на Сатурн през Асцендента, след това ще кара сатурново завръщане.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui