Автор Тема: Хорарни въпроси- практикум  (Прочетена 35402 пъти)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Хорарни въпроси- практикум
« Отговор #45 -: Юли 10, 2015, 11:12:17 pm »
Сега, пускам този хорар за репетиция, тъй като го намери. Къде е актът на раждане на мъжа ми?
Някъде около останалите бумаги, но из/паднал, на сухо, запад-югозапад (?).

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Хорарни въпроси- практикум
« Отговор #46 -: Юли 12, 2015, 05:15:49 pm »
Едно момиче ме пита дали ще е доволна от изпита си по английски. Аз взех, че и познах. Давам да се упражните и вие.  :72:
Извинете за закъснението.
Беше средно задоволена от представянето си.  :012: "Могло е и по - малко да има", но в същото време" можело да се желае и повече". Оценката е 3,75.
Според мен трябва да се обърне внимание на последния аспект на Луната - тригон със Сатурн.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Хорарни въпроси- практикум
« Отговор #47 -: Юли 12, 2015, 07:11:41 pm »
Че тригонът не би ли трябвало да показва точно много добър резултат?  :017:

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Хорарни въпроси- практикум
« Отговор #48 -: Юли 12, 2015, 08:10:01 pm »
Че тригонът не би ли трябвало да показва точно много добър резултат?  :017:
Луната е тронова, а Сатурн е в скорпион - при този знак не и се сбъдват най - добрите желания, а освен това става въпрос за Сатурн ... Трудно нещо добро да се види от него. :)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Хорарни въпроси- практикум
« Отговор #49 -: Юли 12, 2015, 08:26:40 pm »
Ясно. Благодаря за разяснението!

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Хорарни въпроси- практикум
« Отговор #50 -: Юли 27, 2015, 06:30:20 pm »
Хайде, за упражнения и за протокол. Ето и казус.

Форум, имам един въпрос, който не се отнася за мой близък. Но все пак ме вълнува доброто развитие на ситуацията.
Ще се възстанови ли Х(назована по име)? Аз задавам въпрос.

Казус е следен - получава изтръпване на ръката вчера, по спешност влиза в болница, запушен кръвоносен съд на ръката, издърпват тромбчето оперативно, операцията минава успешно, ръката има пулс, възстановява се. Но... нещо се случва, все още неясно какво. Жената е с високо кръвно, а в момента е много високо, трудно го свалят. И е вдигнала захарта. Започва да говори неясно, не може да стане от леглото, започва да забравя.
Аз на усет нещо към инсултите си мисля, че е получила. Но все още не е намерена причината.
Става въпрос за майката на моя приятелка.

На мен хорарната карта хич не ми харесва.
Гледам я по 7 дом и Марс в Рак. Този паднал Марс никак не ми е на сърце, предстои му каре и с Уран.
А и Луната как се е засилила към к12 и съвпад със Слв. Безкурсна. Асц комбустен.


Като гледам и картата на моята приятелка... Рачешкото новолуние е било в точен квадрат със Слънцето й, което е в съвпад с Иц в Овен и Юлв. Тр. Уран се мотае около Иц-то й, не е ректифициран час на раждане, кой знае дали не е и там. И Хирон е на Марса й. И солар не е цветущ. Сол Луна в 12 дом, съвпад с Нептун, връх на тао, карета към Сатурн и Венера. сол Луна у4, Венера у7, Сатурн у10. Дир Луна съвпад Иц и Слънце/Юлв. ???

Уф... Знам, че майка й е слънчева Дева, но няма как да питам сега за данни.

А аз винаги се съобразявам с Луната в картата, която насочва към въпроса- в случая е в 11д, който е 1-ви дом на твоята приятелка, която си има грижи и е диспозитор на заключен знак в нейния 10д- грижите ѝ са свързани с нейната майка, която е представена от Венера в дева, разположена в 12-ти дом на приятелката ти- нейната майка е в болница.
Венера У1, У6 за майката е в разходящ съвпад с Луната- операцията е била успешна. Луната е без курс- не предстои да извършва аспекти, така че нищо лошо няма да се случи, Пф е в неин 8д, на К8 в съвпад с диспозитора си Юпитер. Ако я гледаме по 7д, като назована по име, нещата също са благоприятни, като изключим затрудненото движение, породено от вмъкнатия знак в неин 3д- Луната не е успяла да се изяви пълноценно в случая, но е пренесла светлина с хармонични аспекти между Марс У1, У8  и Венера У6 за Х., с което опасността за нейното здраве и живот е избегната.

Майката на моята приятелка е получила много сериозен инсулт.  :( Нещата не са добре.
Дано има малко магия - форумна. Орисвам я да се възстанови! Уф... Минало, спомени...преживявания.
Стиснете палче за тази женица, който пожелае.  :38:

Карето на Марс и Уран, макар сходящо - жената не е в свяст, но е започнала да буйства. Не посмях да питам за очакван изход. Но ми казаха да стоя в готовност за помощ... Разстроих се.  :(

Да, сериозно е, Емче, но може би изглежда по-безднадежно, отколкото е. Марс е паднал, а това хипертрофира представите. Без транссатурновите му предстои тригон със Сатурн-не й понася лечението, но е вярното. Оредстоящият ингрес на Луна във Везни е критичен-нова криза до ден-два. Но Парс е в аспект с диспозитора си - точен тригон, самият Юпитер е силен. Дано се стабилизира, на мен ми се струва, че е още по средата на пътя. А това че е неадекватна може и да е заради нестабилната кръвна захар. Марс в рак насочва към хормонален проблем май. От телефона съм и само толкоз мога, утре пак.

Давам обратна връзка по върпоса с майката на моята приятелка. Положението не е добре, влошава се. Открили са много болести, всичките й органи били увредени. И диабет, с висока захар. Вече не е контактна, унесена е в сън/кома?! Хранят я със сонди, лекарите не дават надежди. А по-лошото е, че искат да я изпишат в това състояние...

Жената е починала тази сутрин.  :(


Оставям и карти на двете й дъщери. На слънце в Овен час е уж точен, но не е ректифициран. На Слънце в Близнаци картата е без час. Подозирам, че е асц Рак и сега има опозе на Плутон към Асц или тр. Марс на Асц.

По повод този прекрасен бенефик Юпитер, който прави хармонични аспекти към Слънцата и на двете. Даде им веселие, че чак никой не го видя.
И в други смъртни карти все се проявява.


Чудя се откъде са тия пет дни. Марс е кротък и далече, нищо не го бие. Отброявам пет градуса само от Луна до СЛВ във Везни.
Но не ме бива в тайминга.

И аз същото отброих, Диянка. гледах, смятах - Марс/Уран карето ми се видя като подсказка, че нещо ще отиде по дяволите, ненадейно, неочаквано. А то така и стана. Първи ден беше контактна жената. На втори ден пак разбираше, не можеше да говори, но и със знаци показваше/казваше какво иска, познаваше хората. После какво стана....та изпадна в нещо като кома. Бог знае какво. Ни приема, ни предава, нито чува, нито разбира, нито може сама да се храни, а със сонди, системи и т.н. Явно там са градусите/дните при Марс и Уран. По Венерата като у6 от 7 и ретрото - нещата тръгнаха в друга посока, не в правилната.
И тази Луна и възел само се наместват в градуси/дни. Нямам време да гледам обстойно. Но беше интересен казус. Мъчно ми е много, защото не беше лоша жена, макар със своите особености. С това момиче се сближихме, когато почти случайно попаднах на погребението на баща й преди 6 години. Аз не познавам никой, тя в трудност, аз  й помогнах с каквото мога тогава. И някак...в трудното хората се изплакват един на друг. Имали сме и много изпитания като приятелки, това е без значение сега. Ще съм до нея, до нея съм, не я оставям. Но извън емоциите, все пак съм и разумен човек, мога да отделя казус от емоции, защото е добро за обучение и анализ.

А има и обратна връзка.

Така си и помислих, когато видях Луната в посока к12 и възел. Без значение кой от кой дом е...все си е 12. Абе...живот.
Тази година вярно ми е на умрели. Ама то не е от тази година, то цял живот. Била съм на повече погребения, отколкото сватби. Сега ми е малко разчувствено, че ми идват спомени за мама. Пффф.

Другата ми идея е, че Луната е била в съвпад с Лилит. Чак пък толкоз да влияе? Пък кой знае, мама почина на транзитна Луна в точен съвпад с Лилит/Юлв на к12. То не е само това като аспекти, имах си всичко по прогресии, Сатурн на Мц и т.н. Но реално последното й дихание беше на тр Луна на к12 и съвпад с Лилит и Юлв.
Заради Луната от хорарната карта си помислих, че предстои някакво събитие, което ще се окаже съдбоносно - срещата с нодалната ос. Уж безкурсна, а ни изненада.

По идея на Папи пускам този казус в темата за практикум, което беше и логичното. Папи, може да затриеш от здравните хорари, че като цветарка се разпръснах в 3 теми. Но и аз толкова мисля, напекло ме е и в главата ми е каша.  :58:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорарни въпроси- практикум
« Отговор #51 -: Юли 27, 2015, 08:03:05 pm »
Тази тема създадох, за да се поставят в нея карти на въпроси, на които вече се знаят отговорите, а не да се прехвърлят карти на зададени въпроси в други теми, където реално се търси отговор.

Та поставям карта на въпрос, зададен в началото на този месец, а по-точно: Ще спечели ли моя разказ награда от конкурса в Л. този месец? Резултатите вече са ми известни, така че очаквам вашите предположения по картата.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Хорарни въпроси- практикум
« Отговор #52 -: Юли 27, 2015, 08:30:10 pm »
Не, въпреки рецепцията. Парс фортуна в девети ли е? :017:
De omnibus dubitandum est

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорарни въпроси- практикум
« Отговор #53 -: Юли 27, 2015, 08:35:41 pm »
Не, въпреки рецепцията. Парс фортуна в девети ли е? :017:
Да, в девети дом е ПФ- 20гр везни, но доколкото знам се ползва само в карти за намиране на изгубена вещ.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Хорарни въпроси- практикум
« Отговор #54 -: Юли 27, 2015, 08:52:19 pm »
И в състезателни и наградни карти. А и въобще :)
Не бързай с отговора, ще включа по- късно компютъра.
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Хорарни въпроси- практикум
« Отговор #55 -: Юли 27, 2015, 10:33:41 pm »
Ема, по хорари и тайминг и аз съм слаба ракия, но в картите на дъщерите трябва да има подсказка, при първа възможност ще проверя
Обаче при тази жена много бързо се развиха нещата, според мен си е било класически злополучен инсулт.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Хорарни въпроси- практикум
« Отговор #56 -: Юли 27, 2015, 11:11:14 pm »
Не, въпреки рецепцията. Парс фортуна в девети ли е? :017:

Подред

Часът е на Меркурий, перигрин, в шести дом, източен, в лъчите на Слънцето, в знак на заточение на кверента - не
Луната е без курс, в последни градуси, кадентен дом, но дом на радост, перигрин, в рецепция с Марс и Слънце, но в квадрат с тях, в знак на падение на кверента, в един и същи знак с Кету, бърза, но намаляваща - по-скоро не
Кверентът е ретрограден Сатурн в последни градуси, западен, в 11-ти дом не е зле, има достойнства по терма в знака си, но диспозиторът му е паднал в знака на заточение на кверента, има съвпад с Бингула - все пак по-скоро не
У МС и У11 - Марс в седми дом, паднал, изгорен, изглежда, че конкурсът и наградата са в ръцете на конкуренцията. Към това насочва и позицията на Слънцето в седми. В триплицитет на Венера, управителя на пети - творбата ти, не е като да не я харесват, но като цяло конкурсът/журито не изглеждат много почтени, кверентът може и да се е подвел - май пак не
У5 е Венера - перигрин, но западна, неизгорена, директна и съвпад с Юпитер, стои обаче в осми дом - не е лоша творбата, но няма да мине
Парс Фортуна - много добре поставена - екзалтира кверента, в знак на Венера, в секстил с Венера и Юпитер, в терма на Юпитер, в девети дом - би било едно голямо да, награда и слава за кверента на попрището на девети дом.

Ами това е, не съм гледала звезди, антисии и т.н. И се абстрахирах, доколкото мога от транссатурновите.




De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Хорарни въпроси- практикум
« Отговор #57 -: Юли 27, 2015, 11:14:23 pm »
Ема, по хорари и тайминг и аз съм слаба ракия, но в картите на дъщерите трябва да има подсказка, при първа възможност ще проверя
Обаче при тази жена много бързо се развиха нещата, според мен си е било класически злополучен инсулт.

Да,  :017: и дали пък да не трябва да се гледа по Венера, и по първи дом в хорар за здраве и при положение, че Ема няма влияние върху въпроса и само губим първи дом бадева.

пс. мне, съвсем не става така.
« Последна редакция: Юли 27, 2015, 11:17:57 pm от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Хорарни въпроси- практикум
« Отговор #58 -: Юли 27, 2015, 11:28:50 pm »
Не, нямам предвид посока - за меркурий става въпрос, източен е спрямо слънцето, а така не му е добре.
De omnibus dubitandum est

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Хорарни въпроси- практикум
« Отговор #59 -: Юли 27, 2015, 11:33:52 pm »
Инсултът къде е "придобит" в болницата.

Всичко започва от запушен кръвоносен съд на ръката. От притеснение съвсем вдига кръвно. Лекарката, която е придвижила нещата към болница се свърза с мен и още тогава ми обясни, че била много притеснена, но в съзнание, с акъла си. И все още не е имала инсулт. Но явно от притеснение е започнала да прави много тромбове. В болницата е чакала 4 часа да бъде приета - в спешно отделение, да й се обърне внимание. Там някъде започва да губи свяст. Операцията на ръката минала успешно, от нея е изваден тромб. И както била що-годе стабилна,  получава инсулт. Заплетена ситуация. Ако са я хванали още в началото, а не да чака 4 часа в спешно отделение да й обърнат внимание, може и да са разсеяли тези тромбчета.

Класика в жанра. Влез в болница, че да умреш. Сещам се за подобен случай - майка на мой приятел получава инсулт, прекарва го, оживява, ще я местят в по-квалифицирана болница, минали 1-2 дена от инсулта, дава признаци на живот. И на изпроводяк я тъпчат с лекарства, от което пука язва и умира. А лекарствата можело венозно... Та така за нашето здравеопазване.
След няколко месеца това момче отива в неделя вечерта по спешност в болница, възпален апандисит. И до сутринта го държат в коридор, защото не си бил платил осигуровките. А пари има, но неделя вечер. В същата болница. Той с последни сили казал на един лекар - аз те помня, ти умори майка ми. Положението станало критично, уж лека операция, а вече две години не може да зарасне, два пъти го рязали, къде са му вадили бъбреци - такива срезове има. Той е със Слънце в Овен. Баща му почина преди година. Слънцето му е в 14 градус на Овен. Плутон и Уран добре му помагат.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.